Krajnému v závere jesene došiel dych

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

Hrádok – Brezová 3:1 (2:1)
V dohrávke 7. kola videli diváci v priebehu dvoch minút dva góly. V 12. min po rohu poslal hostí do vedenia Bzdúšek. Po rozohratí založili domáci útok a Steinecker krížnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. V 22. min domáci išli do vedenia, keď si po malej domov hostia strelili vlastný gól – 2:1. V 57. min domáci svoje vedenie zvýšili, keď z priameho kopu z 25 m parádnou strelou Jurák uzavrel skóre zápasu na konečných 3:1.
góly: 13. Steinecker, 21. vlastný (Babinec), 57. Jurák – 12. Bzdúšek, rozhodoval: Jaroš, 120 divákov.
HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, Jurák (77. Domin), M. Sevald, Steinecker, Bodrogi (70. Ocet), Tekula, I. Opet (89. Trautenberger), Ľupták, J. Sevald, Šimlovič
BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Babinec (68. P. Osuský), Dúbrava, Sivák, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tobiaš (62. Fiala), Osuský, M. Maliarik (75. Huskič)

Prečítajte si tiež: Potvorice majú ťažké srdce na rozhodcov Čítajte

Horná Streda – Krajné 0:0
Zápas mužstiev z popredných priečok tabuľky pokračoval od 33. minúty, kedy bol naposledy prerušený. Domáci strávili takmer celých 12 dohrávaných minút prvého polčasu na polovici súpera a vypracovali si dve gólové šance. V 40. min už Nikolič takmer dvíhal ruky od radosti, avšak jeho strelu vykopol hosťujúci obranca z bránkovej čiary a v záverečnej minúte prvého polčasu Čaňo si obhodil obrancu súpera, avšak jeho tvrdú strelu bravúrne zlikvidoval Kostolanský. Horná Streda vstúpila aktívne aj do druhého polčasu a už v 47. min strelu Faltina spoza šestnástky znovu s námahou vyškriabal brankár Krajného. O dve minúty domáci predviedli krásnu kombinačnú akciu na konci ktorej bol L. Vrábel, avšak znovu sa excelentne predviedol hosťujúci gólman. V 57. min priamy kop Nikoliča skončil na hlave A. Vrábela a jeho krásnu hlavičku smerujúcu pod brvno znovu vyškriabal brankár hostí. Až v 66. min sa prvýkrát dostali do gólovej šance hostia, avšak Kňazský trafil iba brankára Banga. Do 70. min stačili domáci zahodiť ďalšie tri príležitosti, keď postupne A. Vrábel, L. Vrábel a Faltin znovu nechali vyniknúť Kostolanského. V 76. min pohrozili hostia druhý raz a naposledy. Znovu sa osamotený ocitol pred Bangom Kňazský, avšak aj tento raz gólovo zlyhal, trafil iba brankára. Záverečných pätnásť minút bolo Krajné pod drvivým tlakom, ale ani ďalšie výborné gólové príležitosti Hornej Stredy neboli využité. Hostia výkonom potvrdili, že majú výbornú obranu a za ňou muža zápasu brankára Andreja Kostolanského. Domáci môžu smútiť len za dvoma stratenými bodmi, ale výborný výkon, ktorí predviedli, musel potešiť každého prítomného fanúšika.
Rozhodoval: R. Kováčik, 60 divákov.
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin, Satina, Hasan, P. Vrábel, L. Vrábel, Stojanov (79. Jakubička), J. Vrábel, Nikolič, A. Vrábel, Čaňo
KRAJNÉ: Kostolanský, Klimek, Medveď, Beňo (88. Drobný), Vavák, Baranovič (15. Melicher), Kňazský, Dobrovodský, Škodáček, Podmajerský, Kostelný

Kálnica – Krajné 2:1 (2:1)
Kálničania po dvoch predchádzajúcich presvedčivých víťazstvách išli do zápasu proti súperovi z tretieho miesta tabuľky s cieľom uhrať priaznivý výsledok aj v poslednom odloženom zápase jesennej časti. Začalo im to vychádzať hneď v úvode zápasu, keď sa ujali vedenia už v prvej minúte stretnutia. Na center z pravého krídla pred bránku hostí si nabehol Erik Doboš a presne umiestnenou hlavičkou do protipohybu hosťujúceho brankára Andreja Kostolanského otvoril skóre zápasu. Hostia trochu zaskočení rýchlym gólom sa len postupne rozohrávali, čo umožnilo domácim si v nasledujúcich minútach vypracovať radu ďalších dobrých príležitosti. V 24. min po ľavej strane unikol Andrej Važan a presnou umiestnenou strelou k ľavej tyči Kostolanského dával na 2:0. Hostia len sporadicky kontrovali protiútokmi, ale do vážnejšej šance sa nedostávali. Naproti tomu domáci možno ľahkovážne niekoľko dobrých šancí nepremenili. Toto sa im vypomstilo v 45. min, keď zo skrumáže pred kálnickou bránkou z 2 m znižoval na 2:1 Štefan Škodáček. Druhý polčas bol vyrovnaný. Útoky sa striedali na oboch stranách, pričom hosťujúci útočníci dvakrát z 5 m prestrelili bránku. S pribúdajúcimi minútami sa zvyšovala aj nervozita hráčov na oboch stranách, čo vyústilo v 84. min do vylúčenia po jednom hráčovi z každého mužstva. Domáci Ján Bolech a hosťujúci Štefan Škodáček už mali po jednej ŽK a po vzájomnom sácaní obaja dostali po druhej ŽK následné ČK. Stretnutie sa dohrávalo v snahe domácich udržať výsledok a hostí o vyrovnanie. Zápas dobrej úrovne, pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Ján Vido

Góly: 1. Doboš, 24. Važan – 45. Škodáček, ČK: 84. Bolech – 84. Škodáček, rozhodoval: Vido, 120 divákov.

KÁLNICA: J. Šicko – Unčík, Kunda (19. Dedík), M. Važan, Mordin, Uher, Martin Hladký (62. Bolech), M. Šicko, DOboš, A. Važan, Marek Hladký

KRAJNÉ: Kostolanský – Klimek, Medveď, Beňo, Vavák (82. Matušík), Baranovič, Kňazský, Škodáček, Podmajerský, Kostelný (78. Tomka), Marek

1. Nová Ves 13 11 1 1 47:15 34
2. Kostolné/St. T. B 13 8 2 3 36:18 26
3. Krajné 13 8 2 3 29:11 26
4. Brezová 13 8 1 4 41:24 25
5. Horná Streda 13 7 3 3 43:17 24
6. Kálnica 13 7 2 4 32:24 23