Dráma v Dubnici. Bratislava padla

Dubnica sa dostáva do starej formy. Vyhrala tretí zápas v rade.

Dubničania opäť vo forme. Dubničania opäť vo forme. (Zdroj: NOAM PHOTO)

Dubnica – HC Bratislava 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Súboj mužstiev zo stredu tabuľky začali lepšie domáci. Už v 2. minúte im vyšla kombinácia a Kokavec poslal tím z Považia do vedenia. To však netrvalo dlho. V 6. minúte Krajč nahodil puk, ktorý následne Mlynčár tečoval až za bezmocného brankára domácich. Zhruba v polovici úvodného dejstva však Dubnica viedla opäť. Kapitán Habšuda sa oprel do strely a stav bol 2:1.

Prečítajte si tiež: Dubnica v skvelej forme zničila Spišskú Novú Ves Čítajte

Prostrednú časť začali lepšie hostia. Novák sa dostal k zakončeniu bezprostredne pred Kutejom a svoju šancu využil. Po tomto góle zverenci trénera Stantiena zvýraznili aktivitu, z čoho plynuli fauly hráčov Bratislavy. Ani jedna z početných výhod však nebola odmenená gólom.

V tretej tretine predvádzali oba celky ľúbivý hokej a so šancami sa to len tak hemžilo. Napokon sa ujala až tá Rehákova a Dubnica v zápase už tretí raz viedla. Hostia nechceli predať kožu lacno. Gronovi sa dokonca podarilo vyrovnať. Kvôli postaveniu hráča v bránkovisku, ale rozhodca gól nemohol uznať. O chvíľu na to Brodek vystrelil spoza hráčov a stav bol 3:3. V 58. minúte sa už domáci dočkali rozhodujúceho zásahu. Bobček prepálil všetko a domáci si zo zápasu berú cenné tri body.

Góly: 2. Kokavec (Rehák), 10. Habšuda (Nemček), 46. Rehák (Berák, Ďuriš), 58. Bobček (Kútny) – 6. Mlynčár (Krajč), 22. Novák (Danišovský), 51. Brodek (Ficel). Strely: 44:40. Vylúčenia: 2:4 na 2 min., navyše Bednarič 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Jurčiak, Tvrdoň. Diváci: 797.

DUBNICA: Kutej – Bobček, De. Rehák, Madový, Burzala, Habšuda, Trška, L. Ďurkech, Ad. Themár – Jakúbek, Ďuriš, Berák – Kluka, Kanaet, Nemček – D. Trenčan, Ibolya, Kútny – Briestenský, Jakubík, Kokavec.

Ostatné výsledky 15. kola: Skalica – Topoľčany 2:1, Trnava – Spišská Nová Ves 4:5 sn, Michalovce – N. Zámky B 7:1. Zápas Prešov – Pov. Bystrica bol odložený.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  4. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

Carl Ackered.

Zaradil sa medzi obrancov, ktorí v najvyššej slovenskej súťaži dosiahli v jednej sezóne viac ako 50 kanadských bodov. Švéd Carl Ackered bol najproduktívnejším hráčom Dukly Trenčín. Onedlho sa rozhodne, kde bude pôsobiť v najbližšej sezóne.