Podolie nemalo u lídra šancu

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

Brvnište – Uhrovec 1:2 (0:0)
Domáci, ktorým sa dlhodobo nedarí, mohli do prestávky vyhrávať, ale chýbalo im strelecké šťastie. Pri strele Matúša Hároníka pomohla Kolárikovi žrď a osamotený Sameš z výhodnej pozície poslal loptu zblízka nad. Hostia toho smerom dopredu veľa neukázali a do prestávky gól nepadol. Brvnišťania sa nevedeli presadiť ani po prestávke a po ojedinelom útoku a centri v 60. min dostal hostí do vedenia hlavičkou Čabrák. Namiesto vyrovnania v 78. min Škultéty v skrumáži pridal druhý gól Uhrovca. V 86. min sa presadil Mário Hároník a gólom oživil nádeje Brvnišťa. Minútu pred koncom boli vzájomne vylúčení Ofori a Stano a hostia zdržiavacou taktikou výhru udržali.
Góly: 86. Mário Hároník – 60. Čabrák, 78. Škultéty. Rozhodoval Čaja, ŽK: Mário Hároník – Baniat, Vavro, ČK: 89. Ofori – 89. Stano, 100 divákov.
UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák, Vavro (75. Kušnier), Baniat, Bežo (80. Opáth), Malina, Stuparič.

Prečítajte si tiež: Chocholnej-Velčiciam dochádza dych. Stronček hrdinom Tr. Turnej Čítajte

Cigeľ – Podolie 3:1 (2:1)
V Cigli sa stretli súperi, ktorí sa veľmi dobre poznajú, veď proti sebe narazili po trinásty raz. Z doterajších dvanástich zápasov majú mierne navrch domáci, ktorých úspešnosť s Podolím je 55-percentná a aj v aktuálnom postavení oboch súperov v tabuľke sú na tom podstatne lepšie Cigľania. Ani tieto ukazovatele však neoprávňujú hráčov Partizána hrať s menším nasadením, pretože výkonnosť súperov v piatej lige je prakticky vyrovnaná. A aj toto stretnutie začali domáci s taktikou neponechať nič na náhodu a hrať zodpovedne od prvých minút. Boli to však hostia, ktorí sa už v 2. min. dostali do náznaku šance a následne k rohovému kopu, ktorý domáci bez problémov odvrátili a po protiútoku sa dostali aj k strele, ale lopta letela mimo brány Palkecha. V 8. min. zas vystrelil nebezpečne hosťujúci Pyšný, ale Furka jeho strelu kryl. V 11. min. sa dostal do šance domáci Bugár a z veľkého uhla prekonal Palkecha – 1:0. Ten istý hráč vystrelil aj o minút neskôr, ale tento raz už bol Palkech úspešnejší. Hneď na to po následnom protiútoku vystrelili aj hostia, ale Furka si s takýmito pokusmi vie poradiť. V 16. min. zas útočili domáci, k lopte sa dostal Drozd a bezpečne zvýšil na 2:0. Neprešla ani celá minúta, loptu mal Lazár, ale jeho hlavička tesne minula cieľ. V 24. min. útočili hostia a ich center si do vlastnej brány nešťastne zrazil domáci Jankeje – 2:1. V 31. min. kopali hostia roh a následná strela len – len neskončila v sieti Furku. Prvý polčas saskončil tesným vedením domácich, ktorých hostia zaskočili otvorenou útočnou hrou. Druhý sa začal veľkou šancou domácich, ktorí potiahli útok po pravej strane, ale s chuťou hrajúci Kamdem nastrelil len hosťujúceho brankára. V 52. min. domáci dokonca nastrelili brvno. V 53. min. sa už Lazár nemýlil a poslal svojich znovu do dvojgólového vedenia. V 64. min. ukázali domáci, čo všetko sa dá nepremeniť, keď Lazár výborne odcentroval na voľného Drozda, a ten prestrelil prázdnu bránu hostí. V 70. min. zas pálil T. Zaťko, no vysoko nad. V 78. min. aj hostia ukázali, čo všetko sa dá nepremeniť, keď ich hráč Augustín išiel sám na brankára, ale ten mu v skórovaní zabránil. Štyri minúty pred koncom spálili domáci ďalšiu z množstva šancí, a tak sa skóre ani tento raz nemenilo. Nakoniec sa stretnutie skončilo dvojgólovým rozdielom 3:1 pre domácich, ktorí aj v daždi bojovali, víťazstvo si plne zaslúžili, ale o kvalitné stretnutie sa pričinili aj hostia, ktorí do Cigľa neprišli brániť, ale každú príležitosť využili na protiútok a zanechali v divákoch dobrý dojem z hry.
GÓLY: 11. Bugár, 16. Drozd, 52. Lazár – 24. vlastný. ROZHODOVAL: Kováč, 100 divákov. ŽK: Katrena.
PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Balcír, Prosňanský, R. Červeňanský, Kačerek, Uhlík, Bogora (73. Augustín), Macho, Pyšný. JÁN ČERNÁK

Ostatné výsledky: Zem. Kostoľany – V. Uherce 2:3 (1:1). Zápasy Tr. Turná – Pov. Bystrica, Lehota p/Vt – Veľká Hradná, Kanianka – Chocholná-Vel. a Plevník-Drienové – Bošany a Ladce – St. Turá sa nehrali.

1. Cigeľ 12 11 0 1 30:9 33
2. Lehota p/Vt 11 10 1 0 36:7 31
3. Zem. Kostoľany 12 8 1 3 34:18 25
4. Pov. Bystrica 11 7 2 2 19:12 23
5. V. Uherce 11 7 1 3 37:16 22
6. Kanianka 11 6 1 4 21:16 19
7. Uhrovec 11 5 3 3 22:21 18
8. Plevník-Drien 11 5 1 5 17:25 16