Trenčianske Teplice prišli opäť o body v závere. Častkovce držia druhú priečku

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

Tr. Teplice – Šimonovany 0:1 (0:0)
Trenčianske Teplice boli od úvodného hvizdu aktívnejšie. Hostí nepustili do vážnejšej príležitosti. Domáci hrozili najmä po rohových kopoch, ale gól im to neprinieslo. V závere polčasu Šimonovany ožili a svoju aktivitu si preniesli do druhého polčasu. Domácich niekoľkokrát podržal gólman Škultéty. Keď sa už zdalo, že Teplice získajú prvý bod, hostia v 89. minúte dorazili prudkú strelu do brány Sobotom a oslavovali tesné, ale zaslúžene, víťazstvo.
Gól: 89. Sobota, ŽK: Mikloš, Paška, Kostič, Puček, rozhodoval: Škarda, 100 divákov.
TR. TEPLICE: Škultéty – Lutišan, Batelka, Beňo, Krivda, Kostič, Ševela (79. Moško), Paška (90. Halaška), Mikloš, Šiko, Puček (87. Prchlík). Tréner: J. Ružička. JAROSLAV RUŽIČKA

Prečítajte si tiež: undefined Čítajte

Jaslovské Bohunice – Častkovce 3:3 (1:2)
Domáci mali raketový štart do zápasu, keď už v 7. minúte po peknej akcii Broša otvoril skóre narodeninový oslávenec Machovič – 1:0. V 19. minúte sa domáce mužstvo dožadovalo vylúčenia hosťujúceho Kurína, ktorý stiahol v samostatnom nájazde Machoviča, ale rozhodca ukázal hráčovi žltú kartu. Krajčovič z následného priameho kopu zamestnal Koníčka. Postupne hostia prevzali iniciatívu a tá trvala až do konca prvého dejstva. Vyústilo to do vyrovnávajúceho gólu, keď sa po sérii mikrosúbojov presadil sám pred Matejkovičom Bangai – 1:1. O dve minúty už hostia vyhrávali po peknej kombinačnej akcii a zakončení zvnútra šestnástky Husárom – 1:2. Domáci boli po zmene strán odhodlaní stav zvrátiť a zvládli to za dve minúty. Najskôr v 50. minúte Janso vysunul do brejku Halma, ktorý vyrovnal – 2:2, a o dve minúty neskôr priamy kop Krajčoviča hosťujúci gólman iba vyrazil a Poláček vklzáčkou dostal domácich do vedenia – 3:2. Postupne sa začala hra kúskovať, hostia sa snažili o vyrovnanie a to prišlo v 78. minúte po zbytočnom faule Krajčoviča. Rozhodca ukázal na biely bod a Bangai vyrovnal na spravodlivých 3:3.
Góly: 7. Machovič, 50. Halmo, 52. Poláček – 35. a 78. Bangai (druhý z 11m), 39. Husár. R. Bárta, ŽK: Machovič – Kurín, Tuschel, 110 divákov.
ČASTKOVCE: Koníček – Takáč, Mišura (65. Fako), Mizerák, Kurín, Husár, Halás, Tuschel, Adamec, Madro, Bangai. Tréner V. Stančík. (STC)

Domaniža – Myjava 1:3 (1:1)
Do prvej veľkej šance sa dostal v 10. min hosťujúci Vávra, no zblízka prestrelil domácu bránu. V 15. min fauloval v šestnástke Valient prenikajúceho Copka a jedenástku bezpečne premenil Horeš – 0:1. Na ťažkom teréne sa viac bojovalo ako hralo a v 31. min Pecha prudkou strelou trafil brvno Kubišovej brány. V 37. min vyšiel domácim protiútok a po prihrávke Michala Petríka vyrovnal Svoboda na 1:1. V 55. min mohla Domaniža vyhrávať, no po centri Haviara, ktorý sklepol K. Sádecký na päťku, strelu Svobodu zblokoval Pavol Sivák na roh. V 78. min po protiútoku Myjavčanov Vávra prudkou umiestnenou strelou k žrdi, na ktorú Kubiš nedočiahol, dal na 1:2. Ten istý hráč mohol v 84. min zvýšiť, no Kubiš reflexívne vyrazil jeho tutovku na roh. V 88. min hosťom vyšiel ďalší rýchly útok a striedajúci Jastráb pridal tretí gól – 1:3.
Góly: 37. Svoboda – 15. Horeš (11 m), 78. Vávra, 88. Jastráb. Rozhodoval Košťál, ŽK: Miroslav Kvaššay, 60 divákov.

MYJAVA: Solnička – Flamik, Pavol Sivák, Copko, Kočica, Vávra (90. Čobrda), Pecha, Matušica (46. Karika), Horeš, Kvasnička (37. Jastráb), Jorík. RADO HAVIAR

N. Dubnica – Hlohovec 1:1 (1:1)
V 3. min hostia nezakončili úspešne Planietom a v 4. min Behan krížnou strelou prekvapil brankára – 1:0. O minútu jeho nepríjemný center s námahou odvrátil brankár. V 8. min T. Došek po priťuknutí od Kolonyho prestrelil a v 10. min Švikruha neuspel z priameho kopu. Po prihrávke T. Došeka Kolony v 12. min v tutovke prestrelil. O päť mintu si obaja hráči úlohy vymenili a T. Došek vyrovnal na 1:1. V 26. min sa spomínaná dvojica hostí dostala do šance, no po vzájomnej zrážke z nej nič nebolo. V 35. min Burdejova tvrdá strela takmer zaskočila gólmana a v 37. min Behanov center Pilný nedočiahol. V 40. min Domastov oblúčik kryl Zaťko a Minárik prestrelil Žemlovu bránu. V 47. min M. Habán z 30 metrov vyskúšal Zaťka a v 56. min Pilného prienik zmarila v poslednej chvíli obrana. V 57. min M. Habán trestuhodne prestrelil a po chybe obrany Švikruha trafil bočnú sieť, čo o chvíľu zopakoval. Cabadajovu strelu v 62. min kryl Zaťko a rýchla akcia Držíka s Ranušom v 74. min skončila rohom. V 76. min Kolonyho zablokovala obrana, v 77. min Švikruha pálil tesne vedľa a v 80. min Andrássyho center Kolony v páde minul.
Góly: 4. Behan – 18. T. Došek. Rozhodoval Šlosár, ŽK: M. Suchánek – M. Habán,100 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – M. Burdej (46. Tóth), Behan (83. Homola), Pilný, Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, M. Suchánek, A. Turza, Minárik (71. Habšuda).

Ostatné výsledky: Malženice – Prečín 8:1 (3:1), Boleráz – Partizánske 2:0 (0:0), Veľké Kostoľany – Holíč 0:1 (0:0). Tr. Stankovce – Vrbové nehrali pre nespôsobilý terén, dohrávka je na programe 26. 11. o 13.00 hod.

1. Malženice 11 9 2 0 34:6 29
2. Častkovce 11 8 1 2 29:12 25
3. Šimonovany 11 8 1 2 22:11 25
4. Boleráz 11 6 3 2 18:10 21
5. Jasl. Bohunice 12 6 3 3 17:9 21
6. Myjava 12 5 4 3 19:12 19
7. Hlohovec 12 5 3 4 18:20 18
8. Prečín 12 5 1 6 21:31 16