Posledné Omšenie zdolalo lídra, Juliny zabezpečil prvú výhru Lúky

Prehľad výsledkov VIII. líg.

Skalskí futbalisti sa môžu spoľahnúť na poriadnu podporu fanúšikov. Skalskí futbalisti sa môžu spoľahnúť na poriadnu podporu fanúšikov. (Zdroj: OFK SKALKA)

TRENČÍN

Soblahov – Motešice 4:2 (1:2)
Domáci tím vstúpil do zápasu aktívne. Prvú šancu po rohovom kope nepremenil R. Kačena, ktorý prestrelil prázdnu bránu. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš. O pár minút strelou spoza šestnástky strelil gól A. Ďuriš. Druhý gól strelil ten istý hráč po rohu a nedorozumení obrany – 0:2. Domáci strelili dôležitý kontaktný gól, ktorý dal v 32. min P. Pleva po úniku L. Mrázika strelou do prázdnej brány. Po prestávke bola hra v domácej réžii. Soblahov sa snažil zvrátiť výsledok na svoju stranu. V 65. min vyrovnal P. Pleva. Domácich poslal do vedenia po prvý raz v zápase L. Mrázik strelou spoza šestnástky, ktorá bola ešte tečovaná. Na konečných 4:2 upravil tretím gólom v zápase P. Pleva. Soblahov mal ešte jednu šancu po rohu, keď žrď trafil R. Kačena. Domáci zvíťazili zaslúžene napriek veľkej snahe hostí. S prehľadom rozhodoval Stračiak.
góly: 32., 65. a 80. Pleva, 79. Mrázik – 12. a 30. Ďuriš, rozhodoval: Stačiak, 100 divákov.
SOBLAHOV: Ország – Mrázik, M. Kačena, Hrnčár, Fabo, Šimko (60. Paška), R. Kačena, Pleva, Madový, Červeňan, Schéry
MOTEŠICE: J. Tašár – P. Peťko, Riška, Sýkora, Král, M. Tašár, Tomeček (75. Drienka), Chrobák, Antalovič, Ďuriš, Filo

Omšenie – Ivanovce 3:2 (1:1)
Krásne počasie, ideálne podmienky, vedúce mužstvo tabuľky a po mnohých týždňoch konečne takmer skompletizované domáce mužstvo vytvorili všetky predpoklady pre dobrý futbal posledného mužstva s prvým. Stalo sa a obe mužstvá sa od začiatku snažili o aktívnu útočnú hru. Väčšej zohratosti hostí kontrovali domáci veľkou bojovnosťou a odhodlaním. Hostia hrozili po krídelných akciách, po jednej z nich v 31. minúte nepokryli domáci útočníka hostí, ktorý po nabehnutí otvoril skóre. V 42. min po priamočiarej akcii vyrovnal gólom do šatne domáci M. Bajzík. V 52. min. udreli opäť hostia a ujali sa vedenia. Domáci prestriedaním naštartovali záložnú formáciu na vyššie obrátky a ovocím bol vyrovnávajúci gól mladučkého domáceho talentu Andreja Škrovánka v 68.min. Štvrťhodinu pred záverom neúnavný bojovník Teo Barinka víťazným gólom uzatvoril gólový účet zápasu a konečne prelomil neúspešnú výsledkovú bilanciu mužstva spod Žihlavníka. Radosť bola o to väčšia, že to bolo na úkor lídra tabuľky.
góly: 42. Bajzík, 68. A. Škorvánek, 76. Barinka – 31. Milan Kusenda, 52. Kanáloš, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.
OMŠENIE: D. Homola – Jagnešák, Tvrdoň, Beták (66. Bulejko), A. Škorvánek (86. Dvorský), P. Homola, Kohút, Bajzík, Barinka, Baláž (46. M. Škorvánek), Tašár
IVANOVCE: Királ – Ondrejička, Milan Kusenda, Jantošovič, Matejovič, Kašša, Minarech, Gago (70. Ťazim), Kanáloš, Kuchta, Žiška

Skalka – Svinná 0:0
Súboj tabuľkových susedov sa hral pred slušnou diváckou kulisou. Viac šancí si vytvorili domáci. V úvode sa nepresadil Hrušovský a neskôr ani Lakatoš. Následne sa hra presunula do medzišestnástkového priestoru a pribúdali strely z väčších vzdialeností. V 38. min Malec vyskúšal pozornosť brankára no ten reflexívne vyškriabal loptu spod brvna. Po prestávke vyslal prízemnú strelu Sedláček, no Myšák bol opäť na mieste. V 55. min bojovný Ješko presnou prihrávkou našiel Hrušovského, ale ten trafil iba vedľa brány. V závere sa do šance dostal Hrušovský, ale jeho strelu zblokovala obrana. Domácich môžu mrzieť nepremenené šance a tri zranenia, ktoré si vynútili striedania. Do zápasu dobre zapadol rozhodca Otiepka.
rozhodoval: Otiepka, 85 divákov.
SKALKA: Šumichrast – Lakatoš, Truban, R. Švančárek (83. J. Švančárek), P. Horecký, Vavruš (38. Sedláček), Ješko, Dávidek, L. Horecký, Malec (46. Zeman), Hrušovský
SVINNÁ: Myšák – Ševčík (87. Szabo), Košík, Hikel, Jawara, F. Krajčík, Krpelan, Krasimirov – Nikolov, Štefánik, Judiny, P. Krajčík

Bobot – Horňany 4:2 (3:1)
V krásnom slnečnom počasí babieho leta sa hralo na bobotskom ihrisku susedské derby. Od 13. minúty domáci prehrávali, keď Predanocy skočil do padajúcej lopty za domácu obranu a prekonal brankára. Domáci sa otriasli z úvodného gólu a zápas chytili pevne do rúk. V 34. minúte vyrovnal Ondrej Kožej, ktorý doslova pretlačil loptu za brankárov chrbát. O desať minút zahral obranca nedovolene rukou v pokutovom území a nasledoval kop z bieleho bodu, ktorý Ondrej Kožej spoľahlivo premenil. V závere polčasu sa predviedol individuálnou akciou Erik Antalovič, ktorý zvýšil náskok domácich na dva góly. Druhé dejstvo prinieslo predovšetkým bojovný futbal medzi šestnástkami až do 84. minúty, keď chyboval domáci brankár a lopta ho preskočila do bránky. Hostia sa ešte pustili do ofenzívy, čím si odkryli svoju obranu. V 89. minúte tak Jonis potiahol lotu dopredu a prihrávkou vyzval na strelu Erika Antaloviča, ktorý sa nemýlil a potrestal hostí za medzery v obrane. Domáci Tatran si tak pripísal druhé víťazstvo nad Horňanmi v aktuálnej sezóne.
góly: 34. a 43. Kožej (2. z 11 m), 45. a 88. Antalovič – 13. Predanocy, 80. Hanus, rozhodoval: Zelieska, 150 divákov.
BOBOT: Bližňák – Koplík, Marušek (77. Káčer), D. Sokolík, Kožej (90. Putera), Jonis, Antalovič, Filo (61. Kollár), Koreň, Husák, Masár
HORŇANY: Ševčík – Mikloš (46. Viktorín), Hanus, Ježík, Filin (89. Botlo), Strieženec, Ďurkáč, Minárik, Masár, Niko, Predanocy

Lubina – Lúka 1:4 (1:1)
Domáci nastúpili proti súperovi, ktorý v tomto ročníku ešte nevyhral. Už na začiatku zápasu sa však ujal vedenia Julinym. Domáci v 21. min Veselým vyrovnal na 1:1. Do druhého polčasu nastúpila Lubina s úmyslom vyhrať, čo sa jej nepodarilo. V priebehu celého zápasu zahodila osem čistých gólových šancí a hostia všetky príležitosti využili a berú si domov všetky body. Strelecky sa darilo Julinymu, ktorý vsietil všetky presné zásahy Lúky a výrazným dielom prispel k úspechu svojho tímu.
góly: 21. Veselý – 1., 58., 78. a 79. Juliny (3. z 11 m), rozhodoval:, 98 divákov.
LUBINA: Čamek – Bublavý, Michalec (78. J. Sekerka), Záhora, Makara, Otiepka, I. Sekerka, Líška, Andrášik (27. Štepanovic), Veselý, Hargaš
LÚKA: Krchlík – Haluza, Kunda, D. Tomášik, Vasičkanin (44. Bojkovski), Vöröš, Otrubný, Žiška (82. Ľ. Tomášik), Šupka, Juliny, Hyben

Hrachovište – Stará Lehota 1:2 (0:1)
Od začiatku zápasu bola hra vyrovnaná. Domáci hrozili prihrávkami za obranu a po rohových kopoch. Do vedenia sa dostali hostia už v 27. min, keď strelou k žrdi sa presadil Lazar. Hrachovištu sa do polčasu vyrovnať nepodarilo. Po prestávke sa hra vyrovnala. Domáce mužstvo sa viac tlačilo pred bránu hostí, ale počas rastúceho tlaku udreli opäť Starolehoťania. Po rohu sa v 77. min k odrazenej lopte dostal Melicher a zvýšil vedenie na 0:2. Domáci sa nevzdávali a v 87. min zásluhou Koníka znížili na 1:2. Na vyrovnanie im už však nezostal čas. S prehľadom rozhodoval Sloboda.
góly: 87. M. Koník – 27. Lazar, 77. Melicher, rozhodoval: Sloboda, 50 divákov.
HRACHOVIŠTE: P. Koník – Šimovič, Drobena, Staňák, Habán, Stratil, Augustín (62. Tomka), Zafčík, Machunka, Novotný (77. Dlhý), M. Koník
STARÁ LEHOTA: Gašparík – Š. Muha, Petruš, Skurčák, Melicher, M. Briška, Lazar (87. Hrdina), Domin, Sumer (64. P. Muha), P. Briška, Mokriš

Beckov – Bzince 3:0 (2:0)
Nedeľňajší zápas v Beckove sa začal dynamicky na oboch stranách. Obe mužstvá hrali s veľkým nasadením, čo sa ukázalo v 19. minúte, keď prvý gól zápasu strelil Andrej Štefánik a tým poslal Beckovčanov do vedenia. Bzince sa snažili stav zápasu zvrátiť, avšak po góle Švehlu už Beckovčania tempo nepoľavili a prvý polčas vyhrali 2:0. Druhú polovicu zápasu začali hostia veľmi aktívne a iba málo ich delilo od gólu. Šťastie sa však usmialo v 70. minúte opäť na Štefánika, keď vsietil svoj druhý gól v zápase a tým rozhodol o konečnom výsledku stretnutia.
góly: 19. a 71. Štefánik, 40. Švehla, rozhodoval: Malik, 120 divákov.
BECKOV: Kačerek – Šimko (46. Sameš), Tinka, Kupčík, Pevný, Hrabovský, Pastorek (75. Vazovan), Švehla (88. Martiš), Štefánik, Sedláček, Behúl (31. Izakovič)
BZINCE: Suchý – Málik, Fekete, Mazáň, Bača, Bončo, Skovajsa, Biháry, Matějka, Hložka (52. Mazák), Miškech

Považany – Hôrka 1:2 (0:1)
Domáce mužstvo nastúpilo s hráčom v bráne pre zranenie brankárov. Hra bola vyrovnaná, no v 17. min sa v šestnástke ocitol voľný M. Koreň a otvoril skóre na 0:1. Do polčasu obe mužstvá ukázali iba priemernú hru. Po polčase domáci vystriedali troch hráčov naraz a vytvorili si veľký tlak. To vyústilo v 57. min gólovou akciou, ktorú ukončil T. Gono. Domáci prevzali iniciatívu, no strelecky sa im nedarilo. V 65. min sa ukázala slabina mužstva, brankár, a J. Koreň zvýšil na 1:2. Tento gól Považany uspal, ktoré už do konca zápasu nič nevytvorili.
góly: 57. Gono – 17. Košnár, 65. J. Koreň, rozhodoval: Švancara, 55 divákov.
POVAŽANY: D. Krajčík – Dudášik (78. M. Tulis), R. Tulis (70. L. Krajčík), Hulínek, Skaličan (46. Michalík), Bobček, Tomiš, Feranec (46. Rehák), Hlatký (46. Gono), P. Tulis, Buška
HÔRKA: Suchý – J. Koreň, Kališ, Motola, Ševcech, Košnár (90. Steinecker), Švec, Janega, P. Koreň, Bulava (87. Dujka), Lacko

Nová Bošáca – Lubina kop. 0:3 (0:2)