Borčice brali body z Bánoviec, úspešná aj Dubnica

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

Bánovce – Borčice 0:3 (0:2)
Popredné mužstvo III. ligy prišlo do Bánoviec s jasným úmyslom – vyhrať. Barčikov pokus zblokovala domáca obrana a v čistej šanci hosťujúci útočník prekopol bránku. Hostia sa ujali vedenia v 32. minúte po diskutabilnej situácii, keď hostia založili útočnú akciu ktorej predchádzal ofsajd a síce prvý pokus brankár Hipp vyrazil, no následne loptu do siete pretlačil Demjan. Hostia mali aj v ďalších minútach prevahu, zahodili dve šance, pri jednej hlavičkoval Barčík do tyče. V 43. minúte bol náskok hostí už dvojgólový, keď hlavný rozhodca daroval hosťom štandardku z nebezpečnej vzdialenosti, loptu perfektne zatočil kanonier hostí – 0:2. V prvom polčase boli hostia jasne lepším tímom, no oba góly padli po veľmi sporných situáciách. V druhom polčase strelil hosťujúci Mravec tretí gól hostí, keď po rohovom kope odvrátil loptu domáci brankár, ale obrana domácich akoby zaspala a voľný hráč Borčíc pohodlne skóroval. Postupne sa hra vyrovnala, hostia prestriedali viacerých hráčov. Bánovce sa dostávali do šancí, strelu Mroceka chytá brankár hostí a dva pokusy Oravca taktiež zneškodnil výborný gólman. Hostia vyhrali zaslúžene, ale isto nepotrebovali pomoc od rozhodcov. Domáci mali voči hosťom až do stavu 0:3 zbytočný rešpekt a to ich zrejme stálo i lepší výsledok.
Góly: 31. Demjan, 43. Barčík, 57. Mravec. R Valent, ŽK: Tabak, Olej, Minárik – Zuziak, 150 divákov.
SPARTAK: Hipp – Tabak, Poštrk, Oravec, Mrocek, Barta, Bakši (46. Minárik), Olej, Gajdošík, Halás (71. Svatík), Hrabal. Tréner M. Slovák.
TJ: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Náther, Barčík, Zuziak (71. Le Giang), Demjan (88. Pikulík), Slávik (60. Mačina). Tréner A. Bakoš. (MK)

Dubnica – Galanta 2:0 (2:0)
Hostia vyrukovali útočne, v prvej päťminútovke kopali tri rohy, no potom už prebrali taktovku do rúk domáci. V 14. min. prešiel po krídle Vaško, jeho krížnu prihrávku Cisár nezachytil, no priestor zaisťujúci Janco otvoril skóre. Dubnica mala aj ďalšie šance, no strely Vaška, Častulína a Suchého skončili tesne vedľa alebo ich kryl brankár. V 45. min. po rohu Horeckého Vaško hlavičkou zvýšil na polčasových 2:0. Aj po prestávke hru ovládali domáci a v 50. min. mal gól na kopačke Horecký, no sám pred Bartalosom poslal loptu nad. Vzápätí sa mohlo potvrdiť „nedáš-dostaneš“, ale po brejku zakončoval hráč hostí tesne vedľa. O desať minút išiel Horecký sám oproti gólmanovi, no ten sa prekonať nedal. V záverečnej štvrťhodine mohli Dubničania výhru ešte navýšiť, no Janco po peknej zasekávačke zakončil opäť iba do Bartalosa a po rohu v tutovke pálil Suchý nad.
Góly: 14. Janco, 45. Vaško. R Havran, ŽK: Švec, Suchý, Horecký – Gányovics, Prágai, 525 divákov.
DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, R. Štefánek, Častulín, Čurik (90. Levai), Cisár (88. S. Pagáč), Vaško (90. K. Bartoš), Švec, Janco (83. Knižka), Suchý, Horecký (75. Václav). Tréner P. Jakuš. (JŠ)
Ostatné výsledky: N. Zámky – Gabčíkovo 1:0 (1:0), Púchov – Led. Rovne 1:2 (0:1), Nemšová – FC Nitra jun. 1:0 (0:0), Trnava jun. – ViOn B 2:0 (0:0), Veľké Ludince – Topoľčany 3:2 (2:0), Beluša – Šaľa 0:2 (0:2), Prievidza – DAC B/Vrakúň 1:0 (0:0).

1. Borčice 12 9 1 2 27:13 28 (+13)
2. Dubnica 11 8 3 0 17:2 27 (+12)
3. Led. Rovne 12 8 2 2 19:11 26 (+8)
4. Nové Zámky 12 8 1 3 20:14 25 (+4)
5. Gabčíkovo 11 6 4 1 25:12 22 (+4)
6. DAC B/Vrak. 12 6 2 4 21:13 20 (+5)
7. ViOn B Vráble 12 6 1 5 24:26 19 (+1)
8. Trnava B 12 6 0 6 19:11 18 (-3)