Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

Dukla našla premožiteľa, nestačila na Banskú Bystricu

Domáci našli recept na defenzívu hostí, ktorá sa pred zápasom mohla pochváliť len desiatimi inkasovanými gólmi.

Trenčín našiel prvého premožiteľa.Trenčín našiel prvého premožiteľa. (Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA. Súboj druhého s prvým bol aj o tom, či utrpia Trenčania prvú prehru v sezóne. Po prvej tretine z divákov o tom málokto pochyboval.

Do šatne počas prvej prestávky si však odnášala hneď dva. Padli v rozpätí necelých troch minút, v 9. min tiesnený a faulovaný Bubela premenil kolmicu od Hohmanna na prvý, v 12. min sa rovnaká dvojica ocitla v prečíslení a strelcom druhého gólu bol Hohmann.

Prečítajte si tiež: Chceme sa posunúť vyššie a bojovať o špicu, hovorí Pénzeš Čítajte

V ďalších minútach tlak domácich nepoľavil, v 14. min Giľak nepresnou prihrávkou pokazil prečíslenie s Valentom, v 15-tej spálili veľké šance Beluš a Češík, keď puk vybojoval predtým Gabor.

Trenčania z niektorých dobrých momentov gól nevyťažili, v 3. min sa ocitol v šanci Sojčík a päť sekúnd pred prestávkou neprekonal brankára Lassilu zblízka ani Varga.

V 2. tretine si vypracovali domáci taktiež dostatok šancí, aby mohli navýšiť náskok. Trenčania im ich aj ponúkali častými chybami, ako napríklad Mikula v 22. min pri príležitosti Bubelu, alebo Varga pri možnosti Gabora v 25. min.

K neúspešným strelcom sa pripojil aj Bartánus v 24. min a v 33. nastrelil Lamper len bočnú sieť. Hostia vycítili príležitosť, v 28. min ešte Gašparovič zakončil samostatný nájazd nepresne, no v 32. min Bezúch po chybe domácej defenzívy už ležiaceho Lassilu z uhla prekonal.

Prečítajte si tiež: Všetci sme na jednej lodi, tvrdí Oremus Čítajte

Baranom pre trest a chorobu chýbali až štyria hráči zo základu a neprítomnosť Brittaina, Failleho, Luntera a Bortňáka museli nahradiť zvýšenou bojovnosťou, ktorá im pomohla aj v 46. min pri hre štyroch na štyroch a góle Bartánusa bekhendom pod žŕdku.

Rázna odpoveď zo strany hostí prišla po strele Dlouhého v 49. min a ešte rýchlejšia, po necelej minúte, zo strany domácich v podobe strely Surového z bodu vhadzovania.

Dvojgólové vedenie vydržalo domácim až do konca, na trojgólové ho zvýraznil ešte v 57. min Ďatelinka strelou v presilovke pomedzi betóny a Trenčanom prerušili obdivuhodné víťazné reťazenie v sezóne.

HCď05 iClinic B. Bystrica - Dukla Trenčín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 9. Bubela (Hohmann), 12. Hohmann (Bubela, Brejčák), 46. Bartánus (Surový), 50. Surový (Andrisík, Lamper), 57. Ďatelinka (Belluš) - 32. Bezúch (Radivojevič, Romančík), 49. Dlouhý (Gašparovič). Rozhodcovia Snášel, Lauff - Smrek, Gavalier, vylúčení 4:3, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2841 divákov (vypredané).

Zostavy:

HCď05 iClinic B. Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelika, Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihálik, Dame-Malka - Lamper, Surový, Andrisík - Belluš, Češík, Gabor - Hohmann, Bubela, Bartánus - Róth, Valent, Giľak

Dukla Trenčín: Valent - Romančík, Starosta, Cebák, Frhauf, Bohunický, Holenda, Themár - Radivojevič, Olvecký, Bezúch - Varga, Bulík, Sojčík - Gašparovič, Dlouhý, Mikula - Hudec, Pardavý, Švec