Hrádok zostal ako jediný bez prehry, Kostolné vyprášilo lídra

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Krajné zdolalo Zem. Podhradie rozdielom triedy. Krajné zdolalo Zem. Podhradie rozdielom triedy. (Zdroj: PAVOL EGREŠI)

Polianka – Horná Streda 2:8 (1:3)
Zápas lepšie začali domáci, keď sa v 5. min vo výbornej pozícii ocitol Černáček, avšak trestuhodne ju zahodil. Z následného protiútoku po priamom kope sa k hlavičke dostal hrajúci tréner hostí Jakubička, avšak aj tá skončila tesne mimo brány. Gólový účet zápasu otvoril v 25. min Nikolič, keď zužitkoval skvelú prihrávku Stojanova a rozvlnil sieť domácej brány. O 5 min rovnaký hráč zvyšoval na 0:2, keď na jeho umiestnenú strelu spoza šestnástky bol M. Svinkásek prikrátky. O malú chvíľu domáci znížili. Po priamom kope sa lopta dostala na hlavu Michaličku, ktorý nedal Bangovi žiadnu šancu. Pred polčasom hostia viedli už o dva góly, keď sa presadil presnou strelou kapitán Hornej Stredy Hasan. Horná Streda začala lepšie aj v úvode druhého dejstva. Znova sa presadil Nikolič a zavŕšil hetrik. O malú chvíľu už bolo 1:5. Obrana zabudla na päťke na Jozefčáka, pre ktorého nebol problém doklepnúť loptu do prázdnej brány. Potom sa prebrala aj Polianka. Svinkáskova ďalekonosná strela opečiatkovala tyč hosťujúcej brány. Z následného protiútoku však dostali šiesty gól. Znova sa presadil kanonier Nikolič. Hornostreďania poľavili v koncentrácii a dovolili Michaličkovi znížiť na 2:6. Gólostroj hostí pokračoval. Medzi stopérov sa poľahky preštrikoval Hasan a strelil siedmy gól. O malú chvíľu neskôr po samostatnej akcii L. Vrábel uzavrel skóre stretnutia na 2:8. Horná Streda mala aj ďalšie výborné šance. Tie však už nedokázala využiť. Víťazstvo hostí je absolútne zaslúžené, keď predviedli výborný výkon. Naopak, domáca Polianka veľmi slabý – zodpovedajúci postaveniu v tabuľke.
góly: 32. a 63. Michalička – 25., 30., 48. a 55. Nikolič, 38. a 65. Hasan, 50. Jozefčák, 68. L. Vrábel, rozhodoval: Kahún, 88 divákov.
POLIANKA: M. Svinkásek – M. Kováčiny, Gajdošík, Vavák, Michalička, Kovár, R. Kováčiny, Ľ. Svinkásek, Šimko, Černáček, Nižňanský (46. Dekan)
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin, Satina, L. Vrábel, Stojanov, Jozefčák (78. Votava), Klačman, Nikolič, Hasan, Pichler (46. P. Vrábel), Jakubička (56. Čaňo)

D. Srnie – Pobedim 0:4 (0:2)
Prvých 5 minút patrilo hosťom, ale ich šance zostali nevyužité. Postupne sa začali presadzovať aj domáci a niektoré šance volali po góle. Ako prvý sa až v závere polčasu krásnou strelou presadil Michal Gono a o tri minúty hostia strelili po chybe dôležitý druhý gól. Po prestávke si hostia hru postrážili a strelili ďalšie dva góly Adamusom a Gonom. Dolné Srnie doma ešte nebodovalo a dokonca nestrelilo ani jeden gól.
góly: 40. a 79. M. Gono, 43. a 48. Adamus, rozhodoval: Kurnický, 50 divákov.
DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Mažár, M. Vicena, Kopunec, D. Vicena, Hejbal (46. Dobrík), Paller, Bartoš, Krnáč, Uváčik
POBEDIM: Miklovič – Povlovič (70. Pomajbo), Hevier, Ľ. Gono, Vido (74. Holubec), Priadka, Makara, Feranec (82. Mrekaj), Husár, M. Gono, Adamus (63. Urban)

Kostolné– Nová Ves 4:0 (1:0)
Vedúci tím súťaže začal v Kostolnom sebavedomo. Prvých 10 min bola hra vyrovnaná. V 8. min poslal Sika trestný kop nad bránu. V 12. min si na loptu nabehol Šimek, utiekol obrancovi, ale sám pred Grznárom trafil iba do jeho nôh. Aj ďalšie pokusy ešte brankár spolu s obranou vyriešil. V 24. min zahrával z 30 m trestný kop Bruško a jeho nechytateľná krížna strela skončila v šibenici. Domáci boli pri chuti a ovládli hru. V rozpätí piatich minút mali dve veľké šance. Po rohovom kope Bruško z 10 m trafil brankára a po prihrávke Majtása spálil príležitosť Popelka, keď loptu zblokoval obranca. Druhý polčas na pár minút hostia pridali a usadili sa na polovici súpera. Šancu si však nevytvorili. Tú mal onedlho Javor, keď po rýchlom protiútoku nabehol na center z pravej strany, ale jeho dorážku brankár obetavo zneškodnil a pri zákroku sa zranil. Aj v 62. min mali domáci veľkú šancu. Po prihrávke Majtása a jeho strele Bruško sám pred bránou vyrazenú loptu neupratal do siete. O dve minúty výborne hrajúci Bruško obišiel i brankára Kolníka, ale z uhla bránu netrafil. Druhý gól Kostolné pridalo v 65. min po peknom protiútoku. Šimek nacentroval do šestnástky na hlavu Majtása a bolo 2:0. Domáci dominovali. Bruško sa uvoľnil v šestnástke, kde bol faulovaný. Nariadenú penaltu bezpečne premenil strelecky disponovaný Majtás. Hostia v snahe streliť aspoň čestný gól otvorili hru a domáci často využívali uvoľnený priestor. V závere ešte prikrášlili výsledok. Po rýchlom protiútoku Denk prihral striedajúcemu Geschwandtnerovi a ten s prehľadom prehodil Kolníka. Víťazstvo nad vedúcim mužstvom tabuľky bolo pre Kostolné zaslúžené. Hostia prehrali prvý raz v ročníku. Domáci majú fazónu, ich hra je kombinačne variabilná a kolektívne i strelecky efektívna. Hostia, i keď sa snažili, priamou strelou Jančeka neohrozili. Nebezpečne vyzeral iba center popred bránu, na ktorý ale Fačkovec ani Lacko nedočiahli. Do kvalitného zápasu prispeli i rozhodcovia na čele s hlavným Matúšom Rigóm.
góly: 24. Bruško, 65. a 68. Majtás (2. z 11 m), 88. Geschwandtner, rozhodoval: Rigó, 100 divákov.
KOSTOLNÉ: Janček – Javor (74. Geschwandtner), Lukáč, Pollák, Popelka (46. Peterka), Majtás (89. Štefánek), Šimek, Szekfu (46. Baran), Bruško, Denk, Pekník
NOVÁ VES: Grznár (53. Kolník) – Vrablic, Jančo, Šimončič (76. Maco), Ilenčík, Bušo, Moravčík (83. Gajdošech), Sika, Kačina, Fačkovec, Lacko RUDOLF GAJDOŠ

Tr. Bohuslavice – Potvorice 1:1 (0:1)
Bohuslavičania privítali na domácom ihrisku hostí z Potvoríc. Už od prvých minút bolo vidieť, že to bude zápas dobrej kvality a obidvaja brankári ukážu všetko zo svojich kvalít. Domáci mali miernu prevahu , ktorú nedokázali pretaviť do vedúceho gólu. V 33. min hostia po rýchlom odkope od brány získali priamy kop z 20 metrov a Pruša strelil pekný gól do ľavej šibenice, na ktorú domáci brankár nemal šancu. Domáci sa nevzdávali. Naďalej ohrozovali hosťujúcu bránu, ale ani z priamych kopov sa im nepodarilo vyrovnať. Vždy bol na svojom mieste brankár, ktorý pochytal aj nemožné. V druhom polčase verili domáci, že sa im podarí vyrovnať. Hneď sa od prvých minút vrhli do dobýjania bránky hostí. To, čo sa im nepodarilo v prvom polčase, vyšlo v 72. min. Prihrávku z prvej zakončil Patrik Zaťovič do protipohybu brankára – 1:1. Domáci naďalej mali viac z hry. Hostia ohrozovali skôr sporadicky z brejkov, ale keď domáci v posledných 5 minútach zápasu zahodili tutovky, tak sa body delili.
góly: 72. P. Zaťovič – 29. Pruša, rozhodoval: Kováčik, 50 divákov.
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Vančo, Kaššovic, Bečár, M. Zaťovič, Vavro, Sevald, Salic, P. Zaťovič, Markovský
POTVORICE: Kerak – Pruša, Čechvala, Hargaš, Hlatký, Kubán (72. Bednár), Pomajbo, Jarník, Moravčík, Šimunčík, Malo

Hrádok – Kálnica 2:0 (1:0)
Zápas susedných mužstiev tabuľky priniesol bojovný futbal. V prvej dvadsaťminútovke videli diváci tri pokusy domácich, ale dve hlavičky Šagáta i strela Juráka tesne minuli bránu hostí. V 25. min to už domácim vyšlo, keď Šimlovič ideálne zacentroval pred bránu a Šagát hlavičkou otvoril skóre zápasu – 1:0. V 39. min strela kapitána hostí Mordina z 20 m tesne lízala brvno domácej brány. Z následného útoku krížna strela Steineckera preletela tesne nad bránu Kálnice. V druhom polčase si ani jedno mužstvo vyloženú gólovú príležitosť nevytvorilo. Až v 76. min Jurák poistil vedenie domácich a zároveň uzavrel skóre zápasu na konečných 2:0. A tak domáci ako jediné mužstvo v VII. lige juh zatiaľ nepocítilo trpkosť porážky.
góly: 25. Šagát, 76. Jurák, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.
HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, Jurák (79. J. Kucharovič), M. Sevald, Steinecker, Bodrogi (64. Ocet), A. Tekula, Šagát, Opet (71. J. Sevald), Ľupták, Šimlovič
KÁLNICA: Režný – Dedík, Kunda, M. Važan, Mordin, Kukučka, Uher (31. Hladký), M. Šicko, Doboš, A. Važan, Janega

Krajné – Zem. Podhradie 3:0 (3:0)
Hostia prišli v oslabenej zostave a domáci mali počas celého zápasu veľkú prevahu a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase po dvoch presných zásahoch Lacha a jednom Tížika. Po zmene strán to bol festival nepremenených šancí Krajného, a preto sympaticky hrajúce Podhradie, ktoré sa snažilo o futbalový prejav, odišli s prijateľnou prehrou.
góly: 37. a 40. Lacho, 23. F. Tížik, rozhodoval: Nedbal, 80 divákov.
KRAJNÉ: Kostolanský – Podmajerský, Beňo (22. Puškár), Vavák (62. Tomka), Kňazský, Tížik (67. Matušík), Marek, Baranovič, Lacho, Melicher, Dobrovodský (81. Hazucha)
ZEM. PODHRADIE: P. Zámečník – M. Katrinec, Š. Katrinec, Staňo, Bližniak, Helík, Mitánek, D. Zámečník, Profjéta, Bánovský, Plichta

Vrbovce – Brezová 2:7 (1:5)