Trenčianske derby víťaza nepoznalo

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Dlhoročné legendy Trenčianskeho futbalu, ktoré dnes pôsobia na lavičke v Záblatí oslavovali životné jubileá.Vedúci mužstva František Koronczi 65 rokov a tréner Ondrej Šmelko 50 rokov.Dlhoročné legendy Trenčianskeho futbalu, ktoré dnes pôsobia na lavičke v Záblatí oslavovali životné jubileá.Vedúci mužstva František Koronczi 65 rokov a tréner Ondrej Šmelko 50 rokov. (Zdroj: TJ ZÁBLATIE)

Záblatie – Zamarovce 2:2 (0:1)
V Záblatí sa hralo po štyriapolročnej prestávke farské derby dlhoročných rivalov. Pred samotným zápasom boli diváci svedkami milej udalosti, keď domáci funkcionári ocenili jubilantov z realizačného tímu. Zablahoželali vedúcemu mužstva Františkovi Koronczimu, ktorý v lete oslávil 65 rokov, a trénerovi Ondrejovi Šmelkovi, ktorý minulý týždeň oslávil okrúhlych 50 rokov. Obaja dostali záblatské dresy a zožali potlesk prítomných divákov.
Derby zápas sa hral od začiatku vo svižnom tempe. Prvý polčas boli futbalovejší hostia. Už v 4. min pohrozili prvý raz, ale Minárik tesne minul bránu. V 6. min z pravej strany unikal rýchly záložník Urban, ale Fuksa v bráne hostí bol pozorný. V 18. min sa preštrikoval obranou domácich B. Drienka, ale trafil iba pripraveného brankára. V 29. min prenikol Anton Fraňo, prihral Paldaufovi, no jeho strela našla pripraveného brankára. Po polhodine hry udreli hostia gólovo. Po samostatnom nájazde otvoril skóre B. Drienka. O štyri minúty mohli hostia pridať druhý gól, keď po hrubej chybe v rozohrávke sa rútil na bránu B. Drienka s Palmanom, ale druhý menovaný vo vyloženej šanci trafil iba gólmana. Prvý polčas domáci herne sklamali a hostia pôsobili futbalovejším dojmom. Do druhého polčasu vstúpili domáci s dvoma novými hráčmi a s ambíciou rýchlo vyrovnať. Už v 50. min sa rútil sám na brankára striedajúci Šumichrast, no neuspel. O päť minút ten istý hráč trafil tesne vedľa. Aktivita Záblatia priniesla vyrovnanie. V 61. min po centri Urbana vyrovnal na 1:1 Šumichrast. Paradoxne, neožili domáci, ale boli to hostia, ktorí chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. O chvíľu po vyrovnaní nastrelili brvno. V 68. min po skrumáži v šestnástke sa lopta odrazila od brvna za čiaru po strele T. Drienku. Domácim sa ešte raz podarilo vyrovnať. V 73. min po štandardnej situácii a centri Antona Fraňa predĺžil loptu do brány opäť Šumichrast. Najkvalitnejší úsek celého derby sa hral v posledných desiatich minútach. Futbal spĺňal najprísnejšie kritéria a divákom priniesol všetko, čo má derby priniesť. Hra sa prelievala zo strany na stranu a obe mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Napokon sa duel skončil zaslúženou remízou. Ku korektnému priebehu derby prispel dobrým výkonom aj rozhodca Poruban.
góly: 61. a 73. Šumichrast – 32. B. Drienka, 68. T. Drienka, ŽK: 2:3, rozhodoval: Poruban, 150 divákov.
ZÁBLATIE: Köszeghy – Andrej Fraňo, Krištof, Žabár, Ševčík (46. Šumichrast), Urban, Šťastný, Marček (87. Chorvát), Praženec (46. Habánik), Anton Fraňo, Paldauf. Tréner: O. Šmelko.
ZAMAROVCE: Fuksa – Minárik, B. Drienka, Fraňo (64. Švajka), T. Drienka, Majerský, D. Drienka, Garaj, Mikušinec (75. Sedlár), Myslivec, Palman (90. Priehoda). Tréner: J. Švajka. TOMÁŠ VAŇO

Tr. Teplá – Bošáca 0:0
Domáci sa od úvodného hvizdu tlačili pred bránu. Hýrili aktivitou, ale tá zväčša končila pred šestnástkou. Hosťom sa nedarila kombinácia a tiež nevedeli dlhšie udržať loptu na kopačkách. V 8. min ušiel po krídle Stupinský, jeho dobrý pokus však Svoboda vykopol na roh. V 24. min vyskúšal pozornosť brankára prudkou strelou vari z 18 m Adamčík. Najväčšou šancou hostí v prvom polčase bola malá domov od obrancu domácich, ktorá skončila rohovým kopom. Druhý polčas začala Teplá náporom, ale ten už nebol taký intenzívny. Hostia začali lepšie kombinovať. V 54. min si po rohovom kope pekne narazili loptu Samotný a Zámečník, ktorého prudkú strelu brankár reflexívne vyrazil. Hneď z protiútoku musel zasahovať Svoboda. V 58. min nebezpečná strela M. Zámečníka z 20 vzdialenosti skončila na tyči. Hráči Tr. Teplej sa v závere ešte nadýchli k poslednému náporu, ale dokázali nastreliť už iba brvno, a tak zápas skončil spravodlivou remízou.
rozhodoval: Gago, hralo sa bez kariet, 100 divákov.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Bukovčák, Beňo, Frohn, Adamčík, Gunár, Vojvodík (81. Adamec), Hanták, Kováč (65. Dorica), Stupinský. Tréner: P. Ondrejik.
BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Vavro, Brezovák, Janega, Ševčík, P. Ochodnický st., Zámečník, Kozic (76. Bako), P. Ochodnický ml. (82. Kusenda), Samotný. Tréner: P. Ševčík. MARIÁN KOPUNEC

Ľuborča – Tr. Jastrabie 1:0 (0:0)
Zápas sa začal gólom po 90 sekundách, no Naňákov zápis neplatil pre ofsajd. Hostia hrali v úvode dlhé lopty, ktoré domáca obrana kontrolovala. V 11. min šiel strelecký pokus Fodreka vedľa. Domáci peknú akciu po osi Hasidlo-Rajníček-Naňák nedotiahli do zdarného konca. V priebehu ďalších 10 min kopali domáci niekoľko priamych kopov, no hostia ich vždy zblokovali a nevychádzala ani rýchla rozohrávka, keď obrana Jastrabia vždy zareagovala včas. V 29. min Naňákovu hlavička zo 7 m skončila tesne nad bránou. V 34. min vysunul Hasidlo Naňáka, ten oklamal aj brankára, no lopta iba tesne minula bránu. Domáci mali v závere polčasu územnú prevahu, no paradoxne mohli prehrávať, keď najväčšiu možnosť prvého polčasu zmaril Husár hosťujúcemu Chrenkovi. Cez polčas domáci preskupili rady a snažili sa zmeniť štýl hry, tým priniesť do zápasu viac šancí a hostia tradične, tak ako sú v Ľuborči známi, sa sústredili na pozornú obranu a rýchle brejky. V 47. a 48. min kopali hostia dva nebezpečné rohy, no domáca obrana si s nimi poradila. V 53. min konečne Ľuborča viedla, keď zo stredu ihriska ušiel Naňák a sólo pohodlne zakončil gólom. V 65. min mohol ten istý hráč po prihrávke Rajníčka zvýšiť, no z dobrej šance nedal. V 72. min vybojoval stratenú loptu v rohu ihriska Bahno, nastrelil žrď Cabalovej brány, ktorý v ďalšom priebehu dobre čítal hru a dvakrát včasným vybehnutím zmaril šance Naňáka. Hostia v závere zápasu vyliezli z obrannej ulity a snažili sa vyrovnať. Domáci niekoľko možností hostí v závere zblokovali a jednogólové víťazstvo si už vziať nenechali.
góly: 53. Naňák , ŽK: 0:1, rozhodoval: Vido, 155 divákov.
ĽUBORČA: Husár – Bahno, Rajníček, Vavrúš, Dohnan (89. Patka), Belko, Podkopčan, Mihalik, Machara, Naňák, Hasidlo. Tréner: K. Prno.
TR. JASTRABIE: Cabala – J. Koreň, M. Glasa, Kobida, Fodrek, R. Glasa, Chrenko, Bročko, Makyda, D. Koreň, Praženec (80. Žák). Tréner: R. Pristach. PETER SCHWANDTNER

Horná Súča – Opatová 5:1 (2:1)
Od prvej minúty zápasu domáci diktovali tempo hry. Prvá šanca prišla už v 6. min. A. Coník prihral Bartekovi, ale ten sa v rozhodujúcom momente pošmykol. O štyri minúty im to už vyšlo. Po centri A. Coníka Bartek sám pred brankárom nezaváhal. Domáci mali neustály tlak. Nebezpečné strely F. Gugu a A. Coníka tesne minuli bránu. V 13. min Zvolenský strieľal do prázdnej brány, no hosťujúci hráč v poslednej chvíli zrazil loptu na roh. Hostia prvý raz vystrelili až v 16. min. Z druhej šance sa už presadili. Po priamom kope Smolka dorazil loptu do Serišovej siete po odraze od tyče – 1:1. Horná Súča sa prakticky hneď dostala do vedenia. po Repovom centri si loptu spracoval A. Coník a zoči-voči Mikoláškovi nezaváhal – 2:1. Domáci pokračovali v dobrom futbale, no šance zostali nevyužité. Opatová v prvom polčase ešte dva razy nebezpečne vystrelila zo strednej vzdialenosti, ale Seriš bol vždy na mieste. Domáci mohli do polčasu viesť výraznejším rozdielom. Po zmene strán sa uvoľnil A. Coník a jeho strela iba tesne minula pravú tyč. V 57. min rozohral Blaho priamy kop na Bariša a ten s pomocou obrany strelil tretí gól na 3:1. Ďalšie minúty Horná Súča držala loptu na svojich kopačkách, no strelecká nemohúcnosť gól nepriniesla. Oživenie prinieslo prestriedanie. V 75. min sa Opatová prvý raz osmelila, no ku gólu to neviedlo. V 85. min striedajúci Zemanovič našiel Krovinu a ten hlavičkou zvýšil už na 4:1. V 89. min po rohovom kope centroval Dzurilla a striedajúci M. Bariš hlavou zvýšil na 5:1. Domáci zápas zvládli vynikajúco, hoci výsledok mohol byť ešte oveľa krajší. Opatová podala odovzdaný výkon.
góly: 10. Bartek, 21. A. Coník, 57. F. Bariš, 85. Krovina, 89. M. Bariš – 18. Smolka, ŽK: 1:2, rozhodoval: Otiepka, 150 divákov.
HORNÁ SÚČA: Seriš – F. Bariš (80. Zemanovič), Š. Coník, Bartek (68. M. Bariš), Zvolenský, Blaho, A. Coník, Dzurilla, Guga (65. Krovina), Repa, Machara
OPATOVÁ: Mikoláško – Kováčik, Panák, Martinus, Poruban, Šlesár, Amrich, Smolka, Kompas (54. Vitko), Čaja, Škultéty. Tréner: L. Šubert. BRANISLAV MRÁZIK

Myjava B – Brestovec 0:1 (0:1)
V derby stretnutí po piatich rokoch si prvú veľkú šancu vypracovali hostia v 14. min, keď sa do šance dostával Mozolák. Domáci Majdlen ho síce v šestnástke sklzom zastavil, no ešte stihol prihrať Farbákovi do tutovky, no vychytal ho Černák. Potom sa hra odvíjala medzi šestnástkami až do 28. min, kedy hostia zahrávali rohový kop. K odrazenej lopte sa dostal Kučerák a strelou spoza šestnástky s prispením obrancu otvoril skóre zápasu. Nebezpečných situácii v prvom polčase veľa nebolo. Hlavička Oríška a Vrábeľa po štandardných situáciách góly nepriniesli. Druhý polčas začali územnou prevahou domáci, avšak hosťujúca obrana ich do väčšej šance nepustila. Naopak, v 57. min prenikol stredom obrany Farbák, no miesto strely v šestnástke volil prihrávku Mozolákovi, u ktorého akcia skončila. V závere zápasu Stará Myjava stupňovala tlak. Ten vyvrcholil hlavičkou Siváka. Ten však vo veľkej šanci zaváhal. Do šance sa domáci dostali ešte v 87. min po dvojnásobnej chybe brankára Vidu. Ten dva razy nohou neodkopol loptu. V úplnom závere vyslal strelu smerujúcu do vinkľa Oríšek, no Vido tento raz bravúrne zasiahol. Pred 300 divákmi rozhodoval Vaňo.
góly: 28. Kučerák, ŽK: 1:1, , rozhodoval: Vaňo, 300 divákov.
MYJAVA B: Černák – Drahoš, Strnátka (64. Majerník), J. Viselka (83. Konečný), Sivák, Eliáš (46. Manák), Bruško, Podmajerský, M. Viselka (51. Hodúl), Oríšek, Majdlen. Tréner: I. Pszota.
BRESTOVEC: Vido – Vrábel, Mikolášek, Gálik (79. Švancara), Obuch (88. Luciak), Gaža, Sládeček, Mozolák (85. Večeřa), Bruško, Farbák, Kučerák. Tréner: D. Dubovský. PETER NEMČEK

Kočovce – Turani 2:2 (0:0)
Začiatok stretnutia sa niesol v opatrnom tempe. Až v 12. min pohrozili hostia, keď Halabrín potiahol loptu po pravej strane, ale prihrávka pred bránu nenašla spoluhráča. V 13. min strieľal spoza šestnástky Hanáček, no mieril tesne vedľa brány. V 21. min prešiel cez obranu J. Horčičák, prihral Roškovi, ale ten trafil na bránkovej čiare stojaceho obrancu. V 25. min mali domáci šťastie. Z hranice jedenástky prestrelil Kročian. V 37. min si ukážkovo loptu spracoval 30 m od brány Maraz, z otočky vystrelil, no trafil iba brvno. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia. Hneď v 46. min sa po skrumáži dostal k lopte Holič a otvoril skóre zápasu – 0:1. V 60. min sa uvoľnil na jedenástke Roško, ale jeho strela nemala presnosť. V 63. min hlavičkoval Roško, brankár Nečas loptu vyrazil pred Maraza, ktorý ju dokopol do brány – 1:1. V 75. min unikol obrane Roško, ale jeho tvrdá strela skončila na brankárovi a ten loptu vyrazil na roh. V 82. min sa po centrovanej lopte dostal do zakončenia Kročian a pretlačil loptu za Motolu. V 86. min zahrali hostia v šestnástke rukou a pokutový kop premenil Juriš. Zápas sa skončil deľbou bodov.
góly: 63. Maraz, 86. Juriš (11 m) – 46. Holič, 82. Kročian ,ŽK: 1:2, rozhodoval:, 100 divákov.
KOČOVCE: Motola – R. Sevald, Majerník, Juriš, Papp (60. Zemaník), Hanáček, L. Horčičák, Toráč, Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: M. Bartovič.
TURANI: Nečas – Žabka, Petrovič, Havlík, Šarudi, Kulíšek, Halabrín, Kročian, P. Ťulák (80. Ružička), Duga, Holič (63. M. Ťulák). Tréner: J. Duga. PETER GAJDOŠÍK

Kľúčové – Očkov 4:0 (2:0)
Domáci ovládli stretnutie od prvej do poslednej minúty a hosťom takmer nič nedovolili. Vedenia sa ujali v 7. min, keď po Ďurišovej prihrávke D. Vavruš sa rútil sám na brankára, obišiel ho a rutinérsky zakončil – 1:0. Kľúčové držalo loptu a hostia iba stáli na šestnástke a bránili sa. Druhý gól pridal po rýchlo rozohranom priamom kope Vavruša dokopol loptu do siete Patka. Druhý polčas to boli opäť domáci, ktorí diktovali tempo hry. Po strele Patku pridal v 50. min svoj druhý gól v zápase D. Vavruš. Domácim sa podarilo pridať aj štvrtý gól. Po rohu D. Vavruš hlavičkoval do brvna a loptu do siete zasunul M. Papiernik. Kľúčové si za výkon body zaslúžili. Zápas s prehľadom viedol Hulínek.
góly: 7. a 50. D. Vavruš, 34. Patka, 63. Papierník, ŽK: 1:2, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.
KĽÚČOVÉ: Škuta – Kiačik, Kendera, Petrúšek, Ďuriš (60. Rajníček), Vydrnák, M. Vavruš (74. Kulich), Patka, D. Vavruš (82. Machara), Gajdošík, Papierník. Tréner: M. Vavruš.
OČKOV: Trebatický – Gažo, Mečiar, Ondrášek, Hikel, Ščepko (52. Burza), Herák, Gašpar, Pagáč, Jurčo, Borovský. Tréner: Lintner. TOMÁŠ VYDRNÁK

Veľké Bierovce/Opatovce – Čachtice 6:2 (2:2)
V 9. kole narazili na seba vyspelé celky a očakával sa kvalitný zápas. Hostia vybehli do zápasu vo vysokom tempe a domácim trvalo dlhšie, kým sa dostali do zápasu. Boli to ale domáci, ktorí mali prvú šancu v 2. minúte zápasu T. Sivák centroval a hlavičku L. Breznického odvrátil v poslednej chvíli obranca hostí L. Rusnák. V 11. minúte S. Hlaváč vysunul M. Novotného toho fauloval brankár Barták na hranici pokutového územia, hlavný rozhodca odpískal pokutový kop a hostia išli do vedenia zásluhou Mar. Trebatického – 0:1. V 13. minúte sa neujala ani prudká strela od Mir. Trebatického spoza šestnástky. Do 20. minúty sa nič vážne neudialo, až prišla 25. minúta keď Pavol Bulko svojou aktivitou vybojoval pokutový kop pre domácich, ktorý premenil brankár Barták – 1:1. V 27. minúte aktívnou hrou domácich Svatík vybojoval loptu, následne ju zatiahol kde spätnou prihrávkou našiel T. Siváka, ktorý trafil ideálne k tyči – 2:1. V 30. minúte videl nabiehať M. Sivák L. Breznického, ten si obhodil aj brankára Valoviča no prázdnu bránu trestuhodne netrafil. V 34. minúte Mar. Trebatický šikovne vysunul Novotného, ktorý si obhodil aj brankára a vyrovnal na 2:2. V 38. minúte vytlačil brankár Barták končekmi prstov hlavičku Mašána na tyč. Druhý polčas vyšiel domácim excelentne, hneď rozohral loptu dlhým pasom Viršinský na L. Breznického, ktorý svoj únik zakončil gólom – 3:2. V 54. minúte zápasu M. Sivák po vybojovanej lopte prihral L. Breznickému, ktorý umiestnenou strelou k pravej tyči nedal šancu Valovičovi – 4:2. V 56. minúte mohol pridať L. Breznický aj hetrik, ale vychytal ho Valovič. V 60. minúte Mercek centroval na T. Siváka, ten ju sklepol Pav. Bulkovi, ktorý prudkým zakončením mieril nad. V 65. minúte si po peknej akcií domácich vymenil loptu Pav. Bulko so Svatíkom, lopta sa dostala k T. Sivákovi, ktorého strelu si zrazil do vlastnej siete Rusnák – 5:2. V 69. minúte ďalšia obrovská šanca domácich – Pav. Bulko poslal do samostatného úniku O. Breznického, ktorého však vychytal Valovič. V 72. minúte roh domácich – T. Sivák zakončoval len tesne vedľa. V 75. minúte center od O. Breznického nevyužil sám pred brankárom L. Breznický. V 76. minúte tlak domácich, nasledoval rohový kop po ktorom Mercek hlavou nedal šancu Valovičovi – 6:2. V 80. minúte sa rútil znova na bránu L. Breznický, ale prestrelil. V 80. minúte ešte stroskotal na brankárovi Valovičovi O. Breznický po ideálnej šanci. Domáci si za kvalitný druhý polčas výhru zaslúžili, nakoľko Čachtice do ničoho nepustili a hru ovládli podľa svojich predstáv. Hral sa nadpriemerný zápas VI. ligy, k čomu prispel aj skúsený súper z Čachtíc, ktorý však odišiel zo šesť gólovou nádielkou.
góly: 46. a 54. L. Breznický, 25. Barták (11 m), 27. T. Sivák, 65. vlastný (Rusnák), 76. Mercek – 11. Martin Trebatický ml. (11 m), 34. Novotný, ŽK: 2:1, rozhodoval:, 100 divákov.
VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Barták – M. Sivák, Mercek, Fabian (83. Zhaňač), L. Breznický, Pavol Bulko, Peter Bulko (56. O. Breznický), T. Sivák, Svatík (77. Pazúr), Ondrášek, Viršinský. Tréner: R. Kadák.
ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický ml. (80. Martin Trabatický st.), Rusnák, Mašán, Matyáš, Urban, Hlaváč, Novotný, Miroslav Trabatický, Čavojský, Peterka. Tréner: T. Trebatický.