Tr. Stankovce B dostali tri červené karty. Napriek tomu brali všetky body

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Dolná Poruba (v bledom) sa dostáva do formy. Dolná Poruba (v bledom) sa dostáva do formy. (Zdroj: PETER ZELÍSKA)

Dolná Poruba – Dubodiel 4:0 (2:0)
Domáci povzbudení minulotýždňovým víťazstvom sa s chuťou pustili do súpera. Už v 7. min vyhrávali 1:0 vďaka gólu Hamaňu. Na 2:0 zvýšil pred prestávkou nestarnúci Anton Suchý. Po prestávke prišli chvíle najlepšieho strela T. Suchého, ktorý dvoma gólmi upravil konečné skóre na 4:0. Diváci za predvedený výkon odmenili domácich hráčov potleskom.
góly: 51. a 53. T. Suchý, 7. Hamaňa, 40. A. Suchý, rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.
DOLNÁ PORUBA: Korček – P. Suchý (84. J. Ďuriš), Vlado, P. Ježík, Šlesárik, Hamaňa, A. Suchý (59. Mráz), J. Ježík, Nedielka (80. P. Ďuriš), P. Kapko (77. Bližnák), T. Suchý (88. Koteš)
DUBODIEL: M. Petrík st. – Trnčák (86. S. Petrík), Repa, Hostačný, M. Petrík ml., Janík (82. Scheer), Kúdela, Žáčik, Knoll, Štefanech, Malec

Neporadza – Horné Srnie 5:1 (2:1)
Súboj tabuľkových susedov začali lepšie domáci. V 8. min poslal Neporadzu do vedenia Tunega a o ďalších osem minút pridal druhý gól z bieleho bodu Kyselica. Po polhodine hry vrátil Horné Srnie do hry tradičný strelec Blaško. Odvtedy sa však už cementárom nepodarilo presadiť a góly strieľali iba domáci v závere zápasu. Dva razy sa presadil Martin Richtárech a jeden úspech pridal striedajúci Martin Begáň. Neporadza zvíťazila zaslúžene.
góly: 76. a 83. Martin Richtárech, 8. Tunega, 16. Kyselica (11 m), 78. M. Begáň – 29. Blaško, rozhodoval: Jaroš, 75 divákov.
NEPORADZA: Ondráš – Ján Rychtárech, Kyselica, Matúš (56. M. Begáň), Púčik, Jozef Richtárech, Hošo, Martin Richtárech (86. Kopecký), Pristach (90. T. Begáň), Tunega (68. Jánsky), Mário Rychtárech (80. Laššo)
HORNÉ SRNIE: Martiška – Naňák (49. Ševčík), Sekula, Kebísek, A. Galko, Fabuš, Lukajka, Hošo, Mazán (79. Papiernik), Blaško, R. Galko

Prečítajte si tiež: Tomáš Suchý piatimi gólmi zostrelil Neporadzu, v Dubodieli slabý výkon rozhodcu Čítajte

Mel.-Lieskové – Drietoma 7:0 (2:0)
Domáci po prehre na pôde Tr. Stankoviec chceli bodovú stratu odčiniť. Do stretnutia vstúpili výborne. V prvých minútach zatlačili Drietomu a vytvorili šance, ktoré ešte nevyužili. Až v 20. min otvoril skóre Janigáč a po ňom o päť minút pridal druhý gól Poruban. Hostia sa k ohrozeniu domácej brány vážnejšie nedostali. Druhý polčas pokračoval tam, kde prvý skončil – teda pri územnej prevahe Melčíc Lieskového. Hosťom postupne odchádzali sily, čo líder tabuľky využil na strelenie ďalších piatich gólov. V 57. min pridal na 3:0 Daniel Jančovič. Po ňom prišli na rad chvíle Žišku, ktorý v 65. a 72. min upravil už na 5:0. V 77. min Dárius Jančovič pridal na 6:0 a skóre zápasu v poslednej minúte na konečných 7:0 upravil Pavlík. Víťazstvo domácich mohlo byť aj výraznejšie, ale strelci zahodili niekoľko vyložených šancí a raz na bránkovej čiare už prekonaného brankára zastúpil spoluhráč.
góly: 65. a 72. Žiška, 20. Janigáč, 25. Poruban, 57. Daniel Jančovič, 77. Dárius Jančovič, 90. Pavlík, rozhodoval: Hruda, 200 divákov.
MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Janigáč, Dávid Jančovič, Luprich, Habdák, Vilímek (77. Špaček), Poruban (85. L. Birás), Dárius Jančovič, Štefák, Žiška, Daniel Jančovič (72. Pavlík)
DRIETOMA: Varga – Orság, Hrčka (82. Filo), T. Lacko (29. Hlísta), Baliak, P. Gabrhel (46. T. Gabrhel), Babrnák (46. Begáň), Palko, M. Lacko, Hlísta, Bečár

Dolná Súča – Tr. Stankovce B 1:2 (1:1)
V 8. min strelil premiérový gól za mužov vekom ešte dorastenec Michal Pleva a Dolná Súča viedla. V 23. min po priamom kope hostia vyrovnali presný zásahom Zverbíka. Do polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, a tak sa skončil nerozhodne. Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ale nedokázali loptu doviezť za bránkovú čiaru. Gól však padol na opačnej strane. V 72. min sa presadil Minaroviech a upravil skóre na 1:2. Hra sa potom znervóznila, na čo hostia doplatili troma červenými kartami. V 90. min odpískaný pokutový kop pre domácich, no Patrika Sedláčka vychytal brankár Horváth. Hostia si tak odviezli všetky body.
góly: 8. M. Pleva – 23. Zverbík, 72. Minaroviech, ČK: 89. Chudý, 85. Sedláček, 79. Hudec, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Marenčák – Hlávek, Mrázik, Hamaj, Trnavský, A. Pleva, Gajdošík, Ľ. Vendžúr (85. J. Vendžúr), Gazdík (61. Sedláček), M. Pleva, Valaštín
TR. STANKOVCE B: Horváth – Minaroviech, Rezníček, Zverbík, Berko, Arbet, Chudý, Sedláček, Poruban, Mandinec (46. Arnold), Hudec

Mn. Lehota – Selec 5:0 (3:0)
Lehota začala zápas v pozliepanej zostave, a tak musel nastúpiť aj zranený Bachynec, aby bolo domácich aspoň jedenásť. V 9. min kopal priamy kop z 35 m E. Laco a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Po polhodine hry si za obranu nabehol po kolmici Bajzíka opäť E. Laco a zoči-voči Šabíkovi nezaváhal. Po kombinácii Ďurža a E. Laca sa ešte do prestávky presadil utešenou strelou J. Ďuráči. V druhom polčase sa hral pekný futbal. Akcie sa striedali na oboch stranách, avšak s jedným rozdielom. Domáci sa dokázali presadiť a hostia končili na brankárovi Lehotskom. V závere ešte pridal dva góly Bajzík. Domáci priaznivci sa futbalistom za dobrý výsledok, hru a obetavosť poďakovali potleskom. Výborne rozhodoval Király.
góly: 9. a 30. Laco, 84. a 88. Bajzík, 39. Ďuráči, rozhodoval: Király, 100 divákov.
MN. LEHOTA: Lehotský – Ďurža, D. Hrnčár, Honza, Kňažek, M. Hrnčár, Plichta, Ďuráči, Bajzík, Laco, Bachynec
SELEC: Šabík – Hájek, B. Šišovský (71. Lachký), Panák, Dohňanský, Panák, Sivák, Bolech (78. Forgáč), Dudášik, Marcinech (54. Ondrášek), Letko (25. Masár)

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.