Tr. Stankovce B dostali tri červené karty. Napriek tomu brali všetky body

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Dolná Poruba (v bledom) sa dostáva do formy. (Zdroj: PETER ZELÍSKA)

Dolná Poruba – Dubodiel 4:0 (2:0)
Domáci povzbudení minulotýždňovým víťazstvom sa s chuťou pustili do súpera. Už v 7. min vyhrávali 1:0 vďaka gólu Hamaňu. Na 2:0 zvýšil pred prestávkou nestarnúci Anton Suchý. Po prestávke prišli chvíle najlepšieho strela T. Suchého, ktorý dvoma gólmi upravil konečné skóre na 4:0. Diváci za predvedený výkon odmenili domácich hráčov potleskom.
góly: 51. a 53. T. Suchý, 7. Hamaňa, 40. A. Suchý, rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.
DOLNÁ PORUBA: Korček – P. Suchý (84. J. Ďuriš), Vlado, P. Ježík, Šlesárik, Hamaňa, A. Suchý (59. Mráz), J. Ježík, Nedielka (80. P. Ďuriš), P. Kapko (77. Bližnák), T. Suchý (88. Koteš)
DUBODIEL: M. Petrík st. – Trnčák (86. S. Petrík), Repa, Hostačný, M. Petrík ml., Janík (82. Scheer), Kúdela, Žáčik, Knoll, Štefanech, Malec

Neporadza – Horné Srnie 5:1 (2:1)
Súboj tabuľkových susedov začali lepšie domáci. V 8. min poslal Neporadzu do vedenia Tunega a o ďalších osem minút pridal druhý gól z bieleho bodu Kyselica. Po polhodine hry vrátil Horné Srnie do hry tradičný strelec Blaško. Odvtedy sa však už cementárom nepodarilo presadiť a góly strieľali iba domáci v závere zápasu. Dva razy sa presadil Martin Richtárech a jeden úspech pridal striedajúci Martin Begáň. Neporadza zvíťazila zaslúžene.
góly: 76. a 83. Martin Richtárech, 8. Tunega, 16. Kyselica (11 m), 78. M. Begáň – 29. Blaško, rozhodoval: Jaroš, 75 divákov.
NEPORADZA: Ondráš – Ján Rychtárech, Kyselica, Matúš (56. M. Begáň), Púčik, Jozef Richtárech, Hošo, Martin Richtárech (86. Kopecký), Pristach (90. T. Begáň), Tunega (68. Jánsky), Mário Rychtárech (80. Laššo)
HORNÉ SRNIE: Martiška – Naňák (49. Ševčík), Sekula, Kebísek, A. Galko, Fabuš, Lukajka, Hošo, Mazán (79. Papiernik), Blaško, R. Galko

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Tomáš Suchý piatimi gólmi zostrelil Neporadzu, v Dubodieli slabý výkon rozhodcu

Mel.-Lieskové – Drietoma 7:0 (2:0)
Domáci po prehre na pôde Tr. Stankoviec chceli bodovú stratu odčiniť. Do stretnutia vstúpili výborne. V prvých minútach zatlačili Drietomu a vytvorili šance, ktoré ešte nevyužili. Až v 20. min otvoril skóre Janigáč a po ňom o päť minút pridal druhý gól Poruban. Hostia sa k ohrozeniu domácej brány vážnejšie nedostali. Druhý polčas pokračoval tam, kde prvý skončil – teda pri územnej prevahe Melčíc Lieskového. Hosťom postupne odchádzali sily, čo líder tabuľky využil na strelenie ďalších piatich gólov. V 57. min pridal na 3:0 Daniel Jančovič. Po ňom prišli na rad chvíle Žišku, ktorý v 65. a 72. min upravil už na 5:0. V 77. min Dárius Jančovič pridal na 6:0 a skóre zápasu v poslednej minúte na konečných 7:0 upravil Pavlík. Víťazstvo domácich mohlo byť aj výraznejšie, ale strelci zahodili niekoľko vyložených šancí a raz na bránkovej čiare už prekonaného brankára zastúpil spoluhráč.
góly: 65. a 72. Žiška, 20. Janigáč, 25. Poruban, 57. Daniel Jančovič, 77. Dárius Jančovič, 90. Pavlík, rozhodoval: Hruda, 200 divákov.
MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Janigáč, Dávid Jančovič, Luprich, Habdák, Vilímek (77. Špaček), Poruban (85. L. Birás), Dárius Jančovič, Štefák, Žiška, Daniel Jančovič (72. Pavlík)
DRIETOMA: Varga – Orság, Hrčka (82. Filo), T. Lacko (29. Hlísta), Baliak, P. Gabrhel (46. T. Gabrhel), Babrnák (46. Begáň), Palko, M. Lacko, Hlísta, Bečár

Dolná Súča – Tr. Stankovce B 1:2 (1:1)
V 8. min strelil premiérový gól za mužov vekom ešte dorastenec Michal Pleva a Dolná Súča viedla. V 23. min po priamom kope hostia vyrovnali presný zásahom Zverbíka. Do polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, a tak sa skončil nerozhodne. Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ale nedokázali loptu doviezť za bránkovú čiaru. Gól však padol na opačnej strane. V 72. min sa presadil Minaroviech a upravil skóre na 1:2. Hra sa potom znervóznila, na čo hostia doplatili troma červenými kartami. V 90. min odpískaný pokutový kop pre domácich, no Patrika Sedláčka vychytal brankár Horváth. Hostia si tak odviezli všetky body.
góly: 8. M. Pleva – 23. Zverbík, 72. Minaroviech, ČK: 89. Chudý, 85. Sedláček, 79. Hudec, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Marenčák – Hlávek, Mrázik, Hamaj, Trnavský, A. Pleva, Gajdošík, Ľ. Vendžúr (85. J. Vendžúr), Gazdík (61. Sedláček), M. Pleva, Valaštín
TR. STANKOVCE B: Horváth – Minaroviech, Rezníček, Zverbík, Berko, Arbet, Chudý, Sedláček, Poruban, Mandinec (46. Arnold), Hudec

Mn. Lehota – Selec 5:0 (3:0)
Lehota začala zápas v pozliepanej zostave, a tak musel nastúpiť aj zranený Bachynec, aby bolo domácich aspoň jedenásť. V 9. min kopal priamy kop z 35 m E. Laco a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Po polhodine hry si za obranu nabehol po kolmici Bajzíka opäť E. Laco a zoči-voči Šabíkovi nezaváhal. Po kombinácii Ďurža a E. Laca sa ešte do prestávky presadil utešenou strelou J. Ďuráči. V druhom polčase sa hral pekný futbal. Akcie sa striedali na oboch stranách, avšak s jedným rozdielom. Domáci sa dokázali presadiť a hostia končili na brankárovi Lehotskom. V závere ešte pridal dva góly Bajzík. Domáci priaznivci sa futbalistom za dobrý výsledok, hru a obetavosť poďakovali potleskom. Výborne rozhodoval Király.
góly: 9. a 30. Laco, 84. a 88. Bajzík, 39. Ďuráči, rozhodoval: Király, 100 divákov.
MN. LEHOTA: Lehotský – Ďurža, D. Hrnčár, Honza, Kňažek, M. Hrnčár, Plichta, Ďuráči, Bajzík, Laco, Bachynec
SELEC: Šabík – Hájek, B. Šišovský (71. Lachký), Panák, Dohňanský, Panák, Sivák, Bolech (78. Forgáč), Dudášik, Marcinech (54. Ondrášek), Letko (25. Masár)

1. Mel. – Lieskové 9 7 0 2 36:10 21
2. Mníchova Lehota 9 5 3 1 32:11 18
3. Tr. Stankovce B 8 4 3 1 21:10 15
4. Dolná Poruba 9 3 2 4 21:18 11
5. Neporadza 9 3 2 4 16:38 11
6. Dubodiel 9 2 3 4 20:25 9