Veľká Hradná v súboji nováčikov prehrala, hromží na rozhodcov

Prehľad výsledkov V. ligy sever

Veľká Hradná (v modrom) získala prvé víťazstvo v V. lige. Veľká Hradná (v modrom) získala prvé víťazstvo v V. lige. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ TIMOTEJ BULKO)

V. Hradná – P. Bystrica 2:3 (1:0)
V krásnom jesennom počasí sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky – štyridsaťtisícová Považská Bystrica a dedinka so 750 ľuďmi Veľká Hradná, no na hre to badať nebolo. Hostia mali loptu síce viac na svojich kopačkách, no do šancí sa dostávali viac Hradňanci. Už sa zdalo, že body zostanú doma, no ako to býva v zápase Dávida s Goliášom – keď to nejde, tak zasiahne vyššia moc. Po postupe do vyššej súťaže si hráči i fanúšikovia mysleli, že kvalita rozhodcov sa zlepší, žiaľ, až na pár výnimiek sa hlboko mýlili. To, čo v nedeľu predviedol hlavný rozhodca Majer a AR2 Gočala sa nevidí ani v poslednej horskej lige. V 6. min po rýchlom brejku bol Saloň zastavený faulom, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 8. min po ďalšej peknej akcii M. Ševčík zo samostatného nájazdu trafil brankára. Hostia pohrozili až v 18. min, keď po rohu hlavičkovali presne k pravej tyči, no Ježík sa prekvapiť nenechal. V 25. min po prihrávke zo štandardnej situácie nechytateľne k pravej tyči otvoril skóre M. Ševčík. V 40. min po ďalšej akcii M. Kováča s Balážom hostia strelu zblokovali v poslednej chvíli. V 47. min hostia pohrozili, ale prvú strelu z hranice šestnástky ako i následnú dorážku brankár Ježík spoľahlivo kryl. O minútu neskôr na opačnej strane strela M. Ševčíka tesne minula bránu. V 65. min závar hostí na bránkovej čiare vyriešil Ježík. V 83. min odpískal rozhodca penaltu v prospech hostí, keď Valient predviedol scénku ako z Hollywoodu a hostia vyrovnali. Rozladení domáci o minútu neskôr z ofsajdovej pozície dostali ďalší gól na 1:2. V 88. min tiež z jedenástky vyrovnal na 2:2 M. Ševčík. Hostia v 90. min z ďalšej ofsajdovej pozície otočili výsledok vo svoj prospech. V nadstavenom čase tesne minul M. Ševčík.
góly: 25. a 88. M. Ševčík (2. z 11 m) – 84. J. Valient (11 m), 85. R. Jeleník, 90. Čiernik ŽK: P. Ježík – R. Jeleník, rozhodoval: Majer, 100 divákov.
V. HRADNÁ: I. Ježík – Masár, P. Ježík, M. Kováč (80. P. Ševčík), Jandák, Kyjac (43. Petrík), K. Kováč, M. Ševčík, Saloň, Baláž, Hilčík (89. P. Kováč). Tréner: Š. Sýkora. JOZEF KYJAC

Prečítajte si tiež: Chocholná-Velčice porazila Veľkú Hradnú, St. Turá nestačila na Cigeľ Čítajte

Tr. Turná – St. Turá 3:0 (0:0)
Domáci nastupovali do zápasu s úmyslom získať tri potrebné body so súperom, s ktorým sa im bodovo darí. Tr. Turná od začiatku zatlačila súpera pred jeho šestnástku a obdobný obraz trval až do konca stretnutia. Polčas sa skončil nerozhodne 0:0 aj vďaka nepremieňaniu šancí, ako to domáci vedia. Do druhého polčasu nastúpili domáci ešte viac namotivovaní po dôraznom dohovore trénera a vysokým presingom donútili hostí chybovať. Kapitán Martin Chorvát zobral zodpovednosť na seba a bol autorom prvého a tretieho gólu domácich, keď svojim dôrazom tlačil na obranu hostí. Druhý gól dal po nacvičenom signáli Porubana Matúš Kováč nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Zápas sa dohrával pod plnou kontrolou Turnej, keď Turancov od vyššej prehry zachránil výborne chytajúci brankár Viskup. Obrovské šance mali pred koncom zápasu striedajúci žolíci Santa, Konečný a „turňanský Coutinho“ Matej Vanko, ale ani jednu nepremenili na gól.
góly: 58. a 73. M. Chorvát, 65. Mat. Kováč, ŽK: Bednár – Petkov, Sládek, Denk, rozhodoval: Vyletelka, 100 divákov.
TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár, J. Kováč, Mat. Kováč (77. Sedláček), Bečka, M. Chorvát (76. Santa), Hasenovič (79. Konečný), Stonček (66. Jambor), Mich. Kováč, Poruban (84. Vanko), Havier. Tréner: R. Horňák.
ST. TURÁ: Viskup – Jaroš (61. Baran), Valenčík, Peterka, Bartek, Matlák, Magula, Petkov (85. Bako), Denk, Popelka, Sládek. Tréner: P. Krajčovic. JAKUB HORŇÁK

Brvnište – Podolie 1:1 (1:1)
V prvej dvadsaťminútovke mali domáci prevahu, no nič z nej nevyťažili. V 20. min inkasovali náhodný gól od Pyšného, ktorý ich načas pribrzdil. Až v 29. min sa Belejovi podarilo vyrovnať a potom prišli dve veľké šance. Matúš Hároník trafil o niekoľko minút brvno a ešte väčšiu smolu mal závere polčasu Ľ. Hároník, ktorého strela sa od brvna odrazila do zeme, späť do brvna a skončila v brankárovom náručí. Po prestávke sa ani jedno mužstvo nedostalo do čistej šance a zápas sa skončil remízou.
Góly: 29. Belej – 20. Pyšný. Rozhodoval Zachara, ŽK: Decký, V. Kramarík, Pšurík – Prosňanský, Gajdošík, R. Červeňanský, Gučík, Kačerek, ČK: 84. Pyšný, 80 div.
PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Balcír, Prosňanský, Pyšný, Gajdošík, Drexler (90. Uhlík), R. Červeňanský, Kačerek, Gúčik. (JK)

Uhrovec – Chocholná-Vel. 3:1 (2:0)
Hral sa iba priemerný futbal, no v slušnej atmosfére. Domáci boli viac na lopte a súpera neraz zatlačili pred vlastnú šestnástku. Už v 25. minúte otvoril skóre zápasu po peknej akcii Baniat, ktorý už o štyri minúty z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Po zmene strán domáci rýchlo pridali tretí gól a zápas sa potom už iba dohrával. Čestný úspech za hostí zaznamenal v závere Brlej.
Góly: 25. a 29. (11 m) B. Baniat, 60. L. Vavro – 84. P. Brlej. R Boledovič, 100.
TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Opáth (76. Poštrk), Čabrák, Baniat, Vavro (82. Flóro), Pavelek (64. Kušnier), Malina, Stuparič.
JEDNOTA SOKOL: Drgo – J. Cingel, Michalec (76. Vavro), N. Cingel, Sabadka, Gvizd, Tulpik, Lukša, Brlej, Tuharský (63. Masaryk), Ozimý.

Ostatné výsledky: Plevník – Z. Kostoľany 3:1 (2:0), Cigeľ – V. Uherce 3:1 (2:1), Lehota p/Vt. – Bošany 4:0 (1:0), Kanianka – Ladce 3:1 (2:1). Dohrávka: Brvnište – Pov. Bystrica 1:1 (0:1).

Dohrávka:
V. Hradná – Bošany 4:2 (1:2)

Domáci sa vedenia ujali v 8. min, keď sa po rýchlej akcii a prihrávke M. Ševčíka pred bránou presadil Saloň. Bošany vyrovnali v 21. min. Brankár Ježík loptu vyrazil pred Beka a bolo 1:1. O tri minúty už hostia viedli. Gólu však predchádzaj jednoznačný faul na brankára, no rozhodcovia ho nevideli. Po tomto momente sa zvyšok prvého polčasu dohrával vo veľmi nervóznej atmosfére. Do druhého polčasu vstúpili domáci veľmi aktívne s cieľom zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Vyrovnávajúci gól zaznamenal M. Ševčík z pokutového kopu, keď bol predtým nedovolene zastavený v šestnástke. V 69. min otočil skóre v prospech Veľkej Hradnej po rýchlej akcii M. Kováč. Výborný druhopolčasový výkon spečatil presným zásahom na 4:2 Saloň po prihrávke P. Kováča. Ten bol na ihrisku približne päť sekúnd. Veľká Hradná si po dobrom výkone pripísala prvé víťazstvo v V. lige a potešila svojich fanúšikov.
góly: 9. a 90. Saloň, 66. M. Ševčík (11 m), 69. M. Kováč – 21. Beko, 24. Stopper, ŽK: Žigrai, Meluš, rozhodoval: Boledovič, 100 divákov.
V. HRADNÁ: I. Ježík – Masár, M. Kováč (93. P. Ševčík), Lobotka (62. P. Ježík), Saloň, K. Kováč, Baláž (89. P. Kováč), Marko (76. Petrík), Kyjac (58. J. Kováč), Jandák, M. Ševčík. Tréner: Š. Sýkora. (JK)

1. Lehota p/Vt. 8 7 1 0 28:5 22
2. Pov. Bystrica 8 7 1 0 16:4 22
3. Cigeľ 8 7 0 1 19:7 21
4. Zem. Kostoľany 8 5 1 2 19:11 16
5. Kanianka 8 5 0 3 18:14 15
6. Uhrovec 7 4 1 2 16:13 13
7. Plevník 8 4 0 4 13:17 12