Peter Vrábel z Hornej Stredy nedohral pre kurióznu červenú kartu

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Horná Streda (v žltom) triumfovala v Pobedime vysoko 7:2. Horná Streda (v žltom) triumfovala v Pobedime vysoko 7:2. (Zdroj: MILOŠ MIKLOVIČ)

Pobedim – Horná Streda 2:7 (0:3)
Derby zápas dvoch susedných dedín sa odohral na ťažkom a rozbahnenom teréne, ktorý hráčom sťažoval kombinačnú hru. Horná Streda mohla ísť do vedenia už v 5. min, avšak Stojanov sám pred brankárom miesto strely zo 6 m volil prihrávku na obsadeného spoluhráča, ktorú domáci zlikvidovali. Hneď z protiútoku kapitán Luščík z výbornej pozície trafil iba brankára Banga, a preto bol stav 0:0 takmer do 30 min. Vtedy center Stojanova vypadol Miklovičovi z rúk a Čaňo pohodlne dorazil loptu do prázdnej brány. O malú chvíľu dostal prihrávku Hasan a umiestnenou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Rovnaký hráč pridal aj tretí gól Hornej Stredy. Tento raz zužitkoval samostatný nájazd od polovice ihriska. V závere polčasu domáci vykresali iskričku nádeje, keď sa po veľkej chybe obrany presadil Adamus. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. Najskôr zužitkovali pokutový kop, ktorý premenil Čaňo. O sedem minút pridal piaty gól hostí na 1:5 Jozefčák. Pekný a útočný futbal pokračoval ďalej i zásluhou Pobedimu. V 67. min z hranice šestnástky nezadržateľnej skóroval Adamus. V závere zápasu sa presadil sviatočný strelec Pichler, ktorý z 25 m prudkou bombou vymietol pavučinu v domácej bráne – 2:6. Tesne pred koncom prikrášlil strelou do vinkla Čaňo – 2:7. Víťazstvo hostí je absolútne zaslúžené, keď od domácich boli výrazne lepší. Diváci odchádzali spokojní, lebo videli zaujímavý futbal z oboch strán.
V závere šiel predčasne pod sprchy Peter Vrábel, keď druhú žltú kartu dostal kurióznu. Do hry sa zapojil s pohárom kofoly v ruke.
góly: 43. a 67. Adamus – 29., 54. a 80. Čaňo (2. z 11 m), 32. a 40. Hasan, 61. Jozefčák, 77. Pichler, ČK: 89. P. Vrábel, rozhodoval: Krchlík, 215 divákov.
POBEDIM: Miklovič – Kohutovič, Ľ. Gono, Hevier, Makara, Foltýn (37. Žitňanský), M. Gono (71. Urban), Feranec (58. Povlovič), Husár (83. Olbert), Adamus, Luštík (87. Holubec)
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin, Michal Satina, Hasan, P. Vrábel, L. Vrábel, Pichler, Čaňo, Čeh, Stojanov, Jozefčák (81. J. Vrábel)

Polianka – Nová Ves 2:7 (0:4)

Hostia boli jasne lepším tímom. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Strelecky sa zaskvel Dušan Sika, ktorý zaznamenal hetrik.
góly: 51. Černáček, 86. Zguriš – 4., 44. a 71. Sika, 31. Lacko, 43. Bušo, 58. Fačkovec (11 m), 74. Vrablic, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.
POLIANKA: Mazíny – M. Kováčiny, Gajdošík, Ľ. Svinkásek (78. Nižnanský), Sládek, R. Kováčiny, Černáček, M. Šimko, Michalička, Zguriš, V. Šimko
NOVÁ VES: Grznár – Nemšák (65. Ilenčík), Jančo, Koritina, Šimončič (46. Vrablic), Bušo (76. Bajzík), Moravčík (80. Maco), Sika (86. Pavlovič), Kačina, Fačkovec, Lacko

D. Srnie – Potvorice 0:5 (0:2)
Prvý polčas bol vyrovnaný. Obidve mužstvá si veľa príležitostí nevypracovali. Domáci sa dostali do zakončenia po rohovom kope, keď hostia odhlavičkovali loptu za 16-ku a krásny volej Poláčka skončil tesne nad bránou. Skóre sa menilo po priamom kope Hargaša. Brankár loptu vyrazil, ale dobiehajúci Malo mal už ľahkú prácu. Na 0:2 pre hostí zvýšil hlavičkou Pruša. Druhý polčas začal náporom hostí. Domáceho brankára zachránila tyč. Hostia neprestávali s aktívnou hrou a skórovali ešte trikrát. Srňania však predviedli zlepšenú hru a výsledok je pre nich krutý.
góly: 28., 80. a 83. Pruša (2. z 11 m), 21. Malo, 72. Martin Moravčík, rozhodoval: Zelieska, 30 divákov.
DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Mažár, M. Vicena, Kopunec (73. Uváčik), D. Vicena, Hejbal, L. Krnáč (46. Gužinák), Paller (84. Hargaš), Bušo, Bartoš (63. F. Krnáč)
POTVORICE: Kerak – Pruša, Čechvala, Hargaš, Hlatký, Matúš Moravčík, Malo, Vatrt, Šimunčík, Kubán, Martin Moravčík (75. Sedlák)

Kostolné/St. Turá B – Kálnica 6:0 (1:0)
Pred začiatkom stretnutia sa funkcionári a hráči domácich poďakovali firme Aqua Kubiš, ktorú zastupovala dcéra majiteľa Renáta Kováčová, za dlhoročnú sponzorskú pomoc. Ani týždeň trvajúce dažde neublížili hracej ploche a napriek nepriaznivému počasiu sa hral svižný a spočiatku vyrovnaný futbal. Šance si vypracovávali iba domáci, ale brankár Šicko držal Kálnicu dlho bez ujmy. V 28. min po peknej kombinácii sa Pollák z postu stopéra dostal až pred bránu, ale Šicko tvrdú a umiestnenú strelu vyrazil. V 35. min mali šťastie, lebo trestný kop Majtása kopnutý ako „frajer na záver“ z 30 m skončil na spojnici a lopta sa odtiaľ odrazila pred bránkovú čiaru. V 41. min to už Majtás predviedol majstrovsky. Šicko vybehol na dlhú prihrávku, no jeho odkop bol nepresný, dostal sa rovno na nohu Majtása a ten z 35 m poslal dlhý lob do opustenej brány. Kálnica hrala v strede poľa dobrý futbal, ale jej pokusy z diaľky šli mimo brány. Druhý polčas bol už v plnej réžii domácich, keď k tomu prispel rýchly druhý gól. Majtás vysunul do šance Augustína a ten v 47. min sám pred Šickom bezpečne skóroval. Po rohu v 62. min Filip pridal hlavou nechytateľne tretí gól. V 73. min našiel Beňo v šestnástke voľného Majtása a domáci sa radovali po štvrtýkrát. Striedajúci Bakoš v 79. min pridal po rýchlom brejku piaty úspech a v 87. min s chuťou hrajúci Pollák po samostatnom úniku pridal šiesty gól. A tých mohlo byť aj viac, veď Györög trafil z uhla brvno a odrazenú loptu z dvoch krokov Beňo pred opustenou bránou netrafil dobre. Tak isto pochodil Zámečník, keď mu spoluhráč naservíroval tutovku na jeho pravačku, ale ani on netrafil z 2 metrov prázdnu bránu. Kostolňania hrali po celý zápas výborný futbal, ktorému ako-tak Kálnica odolávala iba v prvom polčase. Domáci vedení kapitánom Lukáčom zopakovali po stretnutí v Zemianskom Podhradí ďalší výborný kolektívny výkon na všetkých postoch a ich hra má fazónu, ktorej Kálnica nestačila, a preto si domov odviezla poltucet gólov. Rozhodcovia výkonom prispeli k dobrému futbalu.
góly: 41. a 73. Majtás, 47. Augustín, 62. Filip, 79. Bakoš, 87. Pollák, ČK: 70. Sadloň, rozhodoval: Kahúň, 85 divákov.
KOSTOLNÉ: Viskup – Filip (81. Maroň), Lukáč, Pollák (87. Pollák), Beňo, Majtás, Györög, Augustín (59. Javor), Šimek (31. Denk), Bruško (67. Zámečník), Pekník (75. Bakoš)
KÁLNICA: J. Šicko – Dedík, Unčík, Sadloň, Mordin, Kukučka, Hladký, M. Šicko, Uher (81. Bolech), Važan, Janega RUDOLF GAJDOŠ

Tr. Bohuslavice – Zem. Podhradie 2:0 (1:0)
V Bohuslaviciach sa zišli diváci z celej Bošáckej doliny. Boli zvedaví na derby so Zem. Podhradím. Už od prvých minút bolo vidieť, že to bude zápas, kde si ani jedno mužstvo nebude nič darovať. Hra sa striedala od jednej strany na druhu, ale všetko sa končilo vždy na pozornej obrane obidvoch mužstiev. Viac z hry mali hostia, ktorí domácich predčili aktivitou. Získavali všetky odrazené lopty, a tak domáceho brankára sa snažili ohrozovať skôr z diaľky. Domáci mali viac šancí zvnútra šestnástky, ale vždy tam bol dobre postavený brankár. Prišla 21. min a po faule na prenikajúceho Vanča penaltu premenil Zaťovič Michal. Naďalej sa striedali útoky na obidvoch stranách, ale do prestávky sa stav zápasu nemenil. V druhom polčase sa hra nezmenila. Väčší pokoj na kopačkách mali hostia, ale boli to domáci, ktorí udreli v 80. min druhýkrát, keď na loptu vyskočil najvyššie Hanták a hlavou zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali, chceli sa naďalej pobiť o výsledok, ale domáci ich k vážnejšiemu ohrozeniu domáceho brankára nepustili. V zbytočne nervóznom závere zápasu sa im nepodarilo skorigovať výsledok.
góly: 22. M. Zaťovič (11 m), 80. Hanták, ČK: 90. Duga, rozhodoval: Király, 150 divákov.
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Fraňo, Vančo, Kaššovic, Bečár, M. Zaťovič, Vavro, P. Zaťovič, Gavalec, Markovský (65. Sevald)
ZEM. PODHRADIE: P. Zámečník – M. Katrinec, Š. Katrinec, Staňo, Duga, Bližniak, Helík, Mitánek, Ľ. Zámečník (46. Marouany), Janeček (46. M. Zámečník), D. Zámečník

Hrádok – Brezová odložené

Krajné – Vrbovce 3:0 (1:0)
V úvode získali domáci prevahu a z nich prišli rohové kopy. Hostia tlak ustáli a postupne sa osmeľovali smerom do útoku. Zápas mal spád a dobré tempo, no viaceré šance domácich zostali nevyužité. Až v 27. min po prihrávke Tížika skóroval Melicher. Aj druhý polčas bol dramatický a oba tímy si dokázali vytvárať šance. Domáci však vedenie držali a v závere ho poistili gólmi Tížika a Kňazského. Víťazstvo Krajného bolo po dobrom výkone zaslúžené.
góly: 27. a 85. Melicher, 76. Tížik, rozhodoval:, 100 divákov.
KRAJNÉ: Kostolanský – Podmajerský, Klimek, Beňo, Vavák (71. Puškár), Kňazský, Tížik (78. Matušík), Marek, Kostelný, Melicher (87. Tomka), Lacho
VRBOVCE: Kuchta – Malošek, Filka, Žák, Kýška, Kubíček (63. Chrenka), Petruľa, Mareček (75. Hyža), Sládek, Škoda, Dolník (26. Tvrdý)

1. Nová Ves 8 7 1 0 27:7 22
2. Brezová 7 6 1 0 25:4 19
3. Krajné 7 5 1 1 18:4 16
4. Stará Turá B 8 4 2 2 20:14 14
5. Hrádok 7 3 4 0 15:4 13