Myjava zdolala Častkovce, v Tr. Tepliciach sa nehralo

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Myjava zvíťazila nad Častkovcami 3:1. Myjava zvíťazila nad Častkovcami 3:1. (Zdroj: RÓBERT FRITZ)

Šimonovany – N. Dubnica 1:0 (0:0)
V prvom polčase boli domáci aktívnejší, no hral sa skôr nemastný-neslaný futbal, keďže sa Šimonovany len ťažko presadzovali cez pozornú defenzívu hostí. Aj prvý strelecký pokus prišiel až v 41. minúte z kopačky Rolinca, no nenarobil väčšie starosti Zaťkovi v bránke hostí. Po zmene strán domáci pridali čoho výsledkom bolo vylúčenie Behana v 53. minúte, ktorý nestíhal na rýchleho Rolinca. Od tohto momentu to bola vyslovene hra na jednu bránku, no domáci nie a nie streliť gól. V 80. minúte odmietol byť hrdinom Sobota, ktorý vyrazenú loptu brankárom po Mikulovej strele z dvoch metrov vysoko prestrelil. O ďalšie dve minúty ho napodobnil Rolinec, ktorý taktiež prestrelil po Sobotovej výbornej prihrávke. Našťastie pre domácich prišla 85. minúta, keď Martin Oršula potiahol loptu po pravej strane, našiel v päťke osamoteného Rybanského, ktorý zasunul do prázdnej bránky – 1:0. Hoci to bolo vydreté víťazstvo, ale zaslúžené. Šimonovany sa tak naladili na pohárový zápas proti Interu Bratislava víťazstvom.

Gól: 85. P. Rybanský, R Darnadi, ČK: 53. Behan (N. Dubnica) po druhej ŽK, 200.
MFK: Zaťko – Burdej, Tóth, Smolka, Behan, Pilný, Ranuša, Švikruha, Držík, Habšuda (83. Maník), Homola (30. Suchánek). PETER LETAVAY

Myjava – Častkovce 3:1 (3:0)
Hneď v prvej minúte stretnutia predviedli oba tímy útočné akcie, ktorým však gólové zakončenie chýbalo. V 4. minúte poslal vydarený center do vnútra šestnástky Jorík, Copko však loptu spracovať nestihol. Hneď v ďalšej minúte sa do sólového úniku po Tomanovej prihrávke dostal zasa Copko, ale zoči-voči Koníčkovi neuspel. Ten istý hráč sa do šance dostal aj v 8. minúte a v kľúčovom momente sa miesto prihrávky rozhodol pre strelu, ktorú častkovský gólman vyrazil. Koníček úradoval aj o pár sekúnd neskôr, keď vychytal Vávrov pokus. Naopak, na druhej strane ihriska sa po chybe myjavskej obrany dostal do šance Adamec, no našťastie pre domácich nebol presný. Aktívny Copko sa pokúšal otvoriť skóre v 16. minúte. Brankár loptu na zemi takmer zázračne vyrazil. Ale o minútu na to sa už domáci fanúšikovia radovali, keď po rohovom kope presne hlavičkoval do sita Peter Sivák. V 30. minúte mohli spartakovci viesť už o dva góly, ale Toman svoju príležitosť nevyužil. Prišla 34. minúta a s ňou ďalšia Copkova individuálna akcia, v tomto prípade úspešná. Hráč so sedmičkou na drese gólmana preloboval a zvýšil náskok svojho tímu. Diváci sa ani nestihli poriadne doradovať a sieť sa za Koníčkovým chrbtom rozvlnila opäť. Hlavou umiestnil loptu medzi tri žrde v 36. minúte Copko.
Do druhého dejstva nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách. A kým v tom prvom mali jasne navrch Myjavčania, v tom druhom začali byť aktívnejší hostia. Solnička si na loptu siahol pred dobiehajúcim Bangaiom v 49. minúte. Potom si peknú šancu v 53. minúte vypracovali kopaničiari. Bez výsledku. Ubehli dve minúty a po rozhodcom ponechanej výhode sa rýchlemu Bangaiovi podarilo rozdiel skóre znížiť. V 59. minúte spálil tutovku Adamec. V 62. minúte pokúšal streleckú šťastenu Vávra, od Koníčka odrazenú loptu sa následne pokúšal doraziť Kvasnička. Skóre sa nemenilo. V 70. minúte sa myjavská sieť opäť napla, ale gól pre ofsajd neplatil. V 74. minúte Solnička doslova vyškriabal loptu zo svojej brány po rohovom kope hostí. Nuž a prehliadku šancí uzavrel v 78. minúte sólovým únikom Vávra, ktorý sa dostal do kontaktu s obrancom Častkoviec a pýtal si faul, ktorý hlavný arbiter neuznal. Za zmienku ešte stojí vynútené striedanie Petra Solničku v 86. minúte, ktorého nahradil Kubica a Myjava porazila tím svojho bývalého trénera Vlada Stančíka 3:1.

góly: 33.a 36. Copko, 17. Pet. Sivák, ŽK: Flamik, Pet. Sivák – Takáč, Husár, rozhodoval: Kalčik, 250 divákov.
MYJAVA: Solnička (86. Kubica), Jorík (71. Matušica), Flamik, Copko (81. Tomič), Vávra (88. Kočica), Pecha, Pet. Sivák, Toman, Horeš, Marček, Kvasnička (64. Pav. Sivák). Tréner: P. Vavák.
ČASTKOVCE: Koníček – Takáč, Mišura (59. Fako), Osuský, Kurín, Husár, Tuschel, Halás, Adamec, Madro (53. Mizerák), Bangai. Tréner: V. Stančík. MAREK HRIN

Veľké Kostoľany – Trenčianske Stankovce 2:1 (0:1)
Hostia prišli do Veľkých Kostolian dobre naladení a najmä v prvom polčase boli futbalovejší, čo po štvrťhodine využili Repom. Domáci hrozili iba po brejkoch a po vyrovnaní volal nájazd Šulimana, ktorý sa snažil prelobovať brankára ale nepochodil. Trenčianske Stankovce sa snažili, ale už hrozili iba nebezpečnými centrami. Po zmene strán postupne prevzali domáci taktovku, problém hosťujúcemu celku robil najmä Buchanec, ktorý sa vrátil po zranení. Po hodine hry vyrovnal strelou spoza šestnástky priamo do šibenice Beko. Hostia už sa nedostávali toľko k slovu, skôr sa bránili. Domáci ešte viac pritlačili a v 82. minúte sa dočkali víťazného gólu, keď center Buchanca upratal do siete Strečanský. Nakopávané lopty hostí už nič nepriniesli, naopak, domáci ešte mohli svoje vedene zveľadiť, ale nestalo sa.

Góly: 59. Beko, 82. Strečanský – 15. Repa. R. Turba, ŽK: Strečanský, Ajpek – Čibík, Repa, Kováčik, Ďuráči, 100 divákov.
T. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Puna (75. Chudý), Kvasnica, Čibík, Marcinát (55. Poruban), Repa, Kobáčik, Ďanovský, Ďuráči, Hazda. Tréner R. Pevný.

Ostatné výsledky: Vrbové – Prečín 0:1 (0:1), Holíč – Malženice 1:3 (0:0), Domaniža – J. Bohunice 2:0 (1:0), Partizánske – Hlohovec 1:1 (0:0), Tr. Teplice – Boleráz odložené pre nespôsobilý terén.
1. Malženice 6 5 1 0 14:3 16
2. Šimonovany 6 5 1 0 12:4 16
3. Prečín 7 4 1 2 16:12 13
4. Tr. Stankovce 7 4 0 3 19:8 12
5. Častkovce 6 4 0 2 12:5 12
6. Hlohovec 6 3 2 1 9:7 11
7. Myjava 6 3 1 2 9:5 10
8. Boleráz 6 3 1 2 9:7 10