Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Trenčianky mali bod na dosah

Trenčianky mali bod na dosah. V 4. kole hádzanárskej MOL Ligy poriadne potrápili Olomouc.

Trenčianky siahali na bod.Trenčianky siahali na bod. (Zdroj: AS TRENČÍN/PETER KAPUSTA)

HK AS Trenčín – Olomouc 26:27 (14:14)

Trenčianky privítali v piatok na domácej pôde neporazený Olomouc. Úvod zápasu naznačoval, že by všetky body mohli prekvapujúco zostať doma. V 8. min po góle Kostelnej viedol HK AS pohodlným štvorgólovým rozdielom 5:1. Keď v 21. min pridala tá istá hráčka na 11:7, Trenčianky kráčali za prvopolčasovým vedením. Lenže, v závere úvodnej tridsaťminútovky hosťujúci tím pridal na obrátkach. Záverečné minúty patrili Olomoucu, ktorý vyrovnal na 14:14.

Prečítajte si tiež: Futbaloví fanúšikovia prišli povzbudiť hádzanárky Čítajte

Po prestávke prišiel na domáce dievčatá útlm. Nedarila sa im kombinácia ani streľba, čo skúsenejšie hráčky z Moravy trestali. Ich náskok narastal a v 41. min po zakončení Fryčákovej viedli už 15:21. Šesťgólový náskok svietil na ukazovateli skóre aj v polovici druhého polčasu. Od tej chvíle sa zverenkyne trénera Hradila pustili do náročnej úlohy s cieľom vyrovnať. V dramatickom závere sa im to takmer podarilo, keď v konečnom zúčtovaní prehrali iba 26:27.

Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Gabriš a Veselka (obaja SR), 140 divákov

HK AS: Hanzalíková, Rehušová – Takáčová , Žitňanová, Mesárošová, Jašková, Zamenovičová 1, Ušiaková 4, Kostelná 8/3, Bačikovská, Hanulíková 1, Pastorková 4, Grófová, Nejedlíková 1, Rajnohová 2/1

Prečítajte si tiež: Dievčatá chcem posunúť ďalej, tvrdí tréner Hradil Čítajte

HLAS TRÉNERA:

Michal Hradil (tréner Trenčína): „Jasnou príčinou dnešnej prehry bol zlý nástup do druhého polčasu. Opäť sa nám stalo, že sme po prestávke nastúpili bez dostatočnej koncentrácie. Robili sme jednu technickú chybu za druhou. Súper sa dostal na rozdiel piatich gólov a potom sme stratu naháňali, ale už sa nám nepodarilo vyrovnať. Dievčatá by som napriek prehre rád vyzdvihol. Ukázali charakter. Nepodarený úvod druhého polčasu ich nezlomil a bojovali až do konca.“

Prešov - Bánovce 38:25 (18:13)

Najviac gólov: Vencuriková 7/1, Bačíková 7/2, Popovcová 5 - Bencová 7, Turková 5/1, Šipláková 4/3. Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Vydra a Šimko (obaja SR), 180 divákov.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  3. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
  4. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
  5. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  6. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  10. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?

Carl Ackered.

Zaradil sa medzi obrancov, ktorí v najvyššej slovenskej súťaži dosiahli v jednej sezóne viac ako 50 kanadských bodov. Švéd Carl Ackered bol najproduktívnejším hráčom Dukly Trenčín. Onedlho sa rozhodne, kde bude pôsobiť v najbližšej sezóne.