Zápas v Hornej Strede nedohraný za zvláštnych okolností

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

V Hornej Strede sa odohralo iba 33 minút zápasu. V Hornej Strede sa odohralo iba 33 minút zápasu. (Zdroj: SPARTAK HORNÁ STREDA)

Brezová – Tr. Bohuslavice 3:0 (0:0)
Hoci konečný výsledok hovorí jasnou rečou, víťazstvo vedúceho Bradlana sa nerodilo až tak ľahko. Domáci mali počas celého zápasu výraznú územnú aj hernú prevahu, ale hlavne v prvom polčase nepremenili niekoľko gólových príležitostí. V 5. min. po centri Jaroslava Potúčka nedal gól Aleš Dúbrava a o tri minúty centrovanú loptu Petra Osuského st. z voleja napálil Michal Maliarik, no hosťujúci brankár Ján Krajčík bravúrne vyrazil na roh. Brankár Bohuslavíc postupne buď pochytal aj ďalšie viac či menej nebezpečné strely, alebo akcie Bradlana neboli dotiahnuté do úspešného konca. V 28. min. volala po góle hlavne hlavička M. Maliarika, ktorý zakončoval peknú brezovskú akciu s centrom sprava od Dúbravu, no brankár hostí bol na svojom mieste. Trenčianske Bohuslavice sa snažili o rýchle brejky a ich najnebezpečnejšiu strelu v podaní Dominika Fraňa v 43. min. domáci brankár Peter Maliarik vyrazil na roh. Po zmene strán sa scenár opakoval, tlak Brezovej trval, ale bol nedôrazný spočiatku neplodný. Dianie zmenila 62. min., keď loptu vybojoval Adam Babinec a následná ukážková prízemná strela Petra Osuského st. spoza šestnástky skončila v hosťujúcej sieti – 1:0. V 67. min. zahrávali domáci ďalší zo série rohových kopov a kapitán Radoslav Danko zvýšil hlavou na 2:0. Bradlan mal aj ďalšie možnosti, tie najväčšie nepremenili v 68. min. Ľuboš Barbírik, keď nezužitkoval center Šlahora sprava na zadnej žrdi a v 78. min. Šlahor po uvoľnení Barbírikom netrafil v čistej šanci medzi tri žrde. V 82. min. únik Matúša Hrdličku ešte stihol brankár hostí zastaviť, ale loptu do brány vrátil a na konečných 3:0 upravil Dušan Šlahor.
góly: 62. Osuský, 67. Danko, 82. Šlahor, rozhodoval: Kurnický, 80 divákov.
BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček (33. Barbírik), Babinec, Danko, Sivák (69. Hrdlička, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, M. Maliarik (64. Osuský ml.), Osuský st., Dúbrava
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Sevald, Fraňo, Vančo, Kaššovic, Markovský, Bečár, Mládek, Karlík, Kukuča

Nová Ves – Pobedim 6:0 (1:0)
Domáci začali náporom, ale v prvých 15 min si nevypracovali žiadnu šancu. V 23. min po dlhej prihrávke Lacko vystrelil, brankár Miklovič loptu vyrazil a Moravčík pohotovo vsietil na 1:0. O chvíľu na to po prihrávke Siku šiel Lacko sám na brankára, ale prekopol bránu. V 41. min strela Siku iba tesne minula bránu hostí. Pobedim za prvý polčas ani raz nevystrelili na domácu bránu. V 50. min po centri Koritinu Sika hlavou trafil brvno. O minútu pridali domáci druhý gól, ale na pokyn asistenta rozhodcu neplatil. V 64. min po kombinácii Gajdošech-Lacko-Sika šiel sám na brankára Bušo, ale minul priestor brány. V 68. min po dlhom aute Moravčíka Gajdošech z 8 m prestrelil. Následne Lacko prihral Sikovi, no obranca jeho strelu tečoval mimo brány. V 69. min po prihrávke Lacka zvýšil na 2:0 povedľa brankára Sika. V 73. min po centri Gajdošecha Lacko trafil hlavou tyč. V tej istej minúte po centri Buša Lacko zvýšil na 3:0. V 77. min po narážačke Sika-Vrablic druhý menovaný trafil iba bočnú sieť. V 80. min po faule brankára na Lacka Gajdošech z pokutového kopu zvýšil na 4:0. V 87. min Sika strelou od autovej čiary prekvapil brankára i obranu a zvýšil na 5:0. O dve minúty po centri Gajdošecha Sika upravil na konečných 6:0. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené. Iba vďaka streleckej nemohúcnosti domácich môžu byť Pobedimčania radi, že neodišli s dvojcifernou prehrou.
góly: 69., 87. a 89. Sika, 23. Moravčík, 73. Lacko, 80. Gajdošech (11 m), rozhodoval: Jaroš, 100 divákov.
NOVÁ VES: Kolník – Vrablic (86. Šimončič), Jančo, Koritina, Gajdošech, Bušo, Moravčík, Sika, Kačina (84. Maco), Fačkovec, Lacko
POBEDIM: Miklovič – Pomajbo, Ľ. Gono, Priadka, Olbert (54. Žitňanský), Mrekaj, Husár, Makara, Kohutovič, Feranec, Adamus

Horná Streda – Krajné 0:0 nedohrané
Zápas sa začal za hustého dažďa, v ktorom mali domáci veľkú územnú prevahu, avšak dokázali súperovho brankára ohroziť do 33. min vážnejšie iba dvomi akciami, ktoré však skvele vychytal. Potom sa hlavný rozhodca zápasu na žiadosť trénera Krajného rozhodol ukončiť zápas. Aj keď prestalo pršať, hlavný rozhodca Roman Kováčik po telefonáte s predsedom ŠTK Sokolom, ktorý mu prikázal 20 min čakať, túto dobu skrátil a po 5 minútach uzavrel zápis a odišiel preč. Náhradný termín zostal zahalený rúškom tajomstva.
Rozhodoval: Kovačik, 50 divákov.
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin, Michal Satina, Hasan, P. Vrábel, L. Vrábel, Klačman, Jozefčák, Stojanov, Bocko, Čeh
KRAJNÉ: Kostolanský – Klimek, Beňo, Vavák, Baranovič, Kňazský, Tížik, Dobrovodský, Škodáček, Kostelný, Tomka

Vrbovce – Hrádok 1:1 (0:0)
Nováčik sa v škaredom počasí tradičného účastníka VII. ligy juh nezľaklol. Veľa futbalovej krásy diváci na ihrisku vo Vrbovciach nevideli. Domáci sa snažili a boli odmenení vedúcim gólom, ktorý v 73. min strelil Žák. V závere stretnutia domáci chceli udržať jednogólové vedenie, ale to sa im nepodarilo. Šesť minút pred koncom zo štandardnej situácie vyrovnal Šimlovič a body sa spravodlivo delili.
góly: 73. Žák – 84. Šimlovič, rozhodoval: Kahúň, 96 divákov.
VRBOVCE: Kuchta – M. Malošek, Filka, Žák, Chrenka, Vaňa, Ľ. Hyža (77. Bukovský), Kýška, Kolenčík, Kubíček (65. Sabota), Petruľa
HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, Štekel, Sevald (75. J. Kucharovič), Steinecker, Bodrogi (68. Jurák), A. Tekula, Šagát, Opet (46. Ocet), Ľupták, Šimlovič

Zem. Podhradie – Kostolné/St. Turá B 1:3 (0:0)
Zápas, ktorý sa hral v upršanom počasí, priniesol boj o každý centimeter ihriska. Domáci matador a legenda klubu Dalibor Pospíšil oslávil okrúhle 40. narodeniny. Výbor FK 1972 Zemianske Podhradie mu dodatočne želá všetko najlepšie.
Prvý polčas veľa šancí nepriniesol. Najviac po góle volali tie Marouanyho. Druhý polčas prebiehal v podobnom duchu, no hostia sa s terénom a upršaným počasím popasovali dobre. Najskôr sa presadili po rohovom kope a neskôr prekombinovali domácich. V 80. min fauloval Janček v šestnástke Janečka. S pokutovým kopom si s prehľadom poradil Šimon Katrinec. Zemani sa nevzdávali a nakopávanými loptami sa tlačili pred súperovu bránu. Boli to však hostia, ktorí sa znova presadili po brejkovej situácii. Za veľmi bojovný výkon treba pochváliť obe mužstvá, ktoré v upršanom počasí a na neľahkom teréne vydali zo seba maximum.
góly: 84. Š. Katrinec (11 m) – 48. a 88. Filip, 56. Majtás, rozhodoval: Kotian, 50 divákov.
ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec, Duga, Bližniak, Helík, Marouany (75. D. Zámečník), Staňo, Janeček, Š. Katrinec, Ľ. Zámečník, Kochan (77. Lehocký)
KOSTOLNÉ/ST. TURÁ B: Janček – Filip, Szekfu, Lukáč, Pollák, Beňo (90. Maroň), Pekník, Majtás, Györög, Augustín (75. Zámečník), Šimek

Kálnica – Dolné Srnie 7:1 (3:0)
Za neustáleho dažďa sa domáci pustili do súpera od začiatku zápasu a Dolné Srnie nepustili v prvom polčase do žiadnej vyloženej šance. Najskôr v 11. min otvoril skóre strelou L. Kukučka, v 31. min pridal na 2:0 R. Janega a ten istý hráč v 35. min zvýšil na 3:0. V prvom polčase treba vyzdvihnúť výkon brankára hostí, ktorý zneškodnil viaceré gólové pokusy Kálnice. Po prestávke domáci pokračovali v nátlakovej hre, čoho výsledkom boli ďalšie strelené góly. Najskôr v 58. min pridal štvrtý gól R. Janega, čím zavŕšil hetrik. V 63. min zvýšil priamo z rohu na 5:0 A. Važan. V 67. min prudkou strelou upravil už an 6:0 R. Janega. V druhom polčase Kálnica nepúšťala hostí pred vlastnú bránu a po vystriedaní E. Doboša zvýšil na 7:0 M. Dedík. Hostia v 90. min prvou strelou na bránu znížili na 7:1 Krnáčom. Pred 80 divákmi s prehľadom rozhodoval Švancara. Na čiare mu pomáhal asistent Sloboda.
góly: 31., 35., 59. a 67. Janega, 11. Kukučka, 63. A. Važan, 86. Dedík – 90. L. Krnáč, rozhodoval: Švancara, 80 divákov.
KÁLNICA: J. Šicko (56. Režný) – Sadloň, Unčík, M. Važan, Mordin, Kukučka (70. Marek Hladký), Martin Hladký (46. Uher), M. Šicko, Doboš (80. Dedík), A. Važan, Janega (72. Bolech)
DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Mažár, M. Vicena, Kopunec, D. Vicena, Hejbal, F. Krnáč (64. Michalka), Hargaš, Uváčik, L. Krnáč

Potvorice – Polianka 1:0 (0:0)
Prvý polčas za hral za výdatného dažďa. Veľa pekného futbalu teda nepriniesol. Pomer striel 2:0 gól nepriniesol. Druhý polčas prestalo pršať a domáci zavelili do útoku. Už v 47. min striedajúci Kubán po odrazenej lopte otvoril skóre na 1:0. Hostia bránili a domáci neúnavne skúšali atakovať ich bránu. Vyložené šance spálili Čechvala, Pomajbo, Kubán. Polianka v závere zápasu ojedinele zaútočila a opečiatkovaná tyč zvoní azda doteraz. Potvorice si zaslúženú výhru ustrážili. Výborný výkon podal hlavný rozhodca Michal Ševčík.
góly: 47. Kubán, rozhodoval: Ševčík, 100 divákov.
POTVORICE: Kerak – Pruša, Čechvala, Hargaš, Talajka (46. Kubán), Hlatký (88. Martin Moravčík), Jarník (69. Pomajbo), Matúš Moravčík, Malo, Vatrt, Šimunčík
POLIANKA: Mazíny – M. Kováčiny, Gajdošík, Bortel (79. Lacho), Sládek, R. Kováčiny, Vavák, Ľ. Svinkásek, Malek, J. Kováčiny, M. Svinkásek

1. Brezová 7 6 1 0 25:4 19
2. Nová Ves 7 6 1 0 20:5 19
3. Krajné 6 4 1 1 15:4 13
4. Hrádok 7 3 4 0 15:4 13
5. Kálnica 7 3 2 2 18:13 11