TRENČÍN. V areáli stredoškolského kampusu v Trenčíne vyrastie moderná športová hala, ktorá vytvorí podmienky na rozvoj športového talentu žiakov Športového gymnázia v Trenčíne.
Športové gymnázium doteraz nemalo vlastnú telocvičňu.
"Vlastná telocvičňa pre nás znamená ďalšie skvalitnenie podmienok pre športovú prípravu našich žiakov. Podstatne nám zníži časové straty, ktoré vznikali pri presunoch žiakov do iných telocviční.

Telocvičňa s parametrami športovej haly, atletický tartanový štadión, plaváreň, tri posilňovne, regeneračná linka a k tomu škola, školský internát a jedáleň vytvárajú veľmi kvalitný športovo-vzdelávací komplex. Mimo tréningov bude telocvičňa prístupná aj verejnosti," uviedol riaditeľ Športového gymnázia v Trenčíne Jozef Pšenka.
Telocvičňu dokončia v lete
Zriaďovateľom Športového gymnázia je Trenčiansky samosprávny kraj.
Vo svojom rozpočte vyčlenil finančné prostriedky na vybudovanie novej telocvične s bežeckým tunelom a sociálno-prevádzkovou budovou.
"Čas výstavby novej telocvične sa odhaduje na desať mesiacov, pričom celková suma investície by sa mala vyšplhať na takmer 2,4 milióna eur. Hradiť ju bude Trenčiansky samosprávny kraj zo svojich zdrojov," informovala hovorkyňa Trenčianskej župy Veronika Rezáková .

Telocvičňa s rozmermi 24 x 44 metrov bude v prvom rade slúžiť na športy ako volejbal a hádzaná, doplnené basketbalom, florbalom a minifutbalom. Jej súčasťou bude aj bežecký tunel s tromi bežeckými dráhami v dĺžke 70 metrov, zakončený pieskovým doskočiskom.
Športové gymnázium v porovnaní INEKO skončilo posledné
Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil minulý týždeň aktualizované rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku.
Spomedzi všetkých hodnotených športových gymnázií na Slovensku sa trenčianske Športové gymnázium umiestnilo na poslednom mieste s celkovým hodnotením 1,5, čo podľa hodnotenia INEKO znamená škola s veľmi zlými výsledkami žiakov.
Najlepšie medzi športovými gymnáziami bolo trnavské s celkovým hodnotením 6,0.
INEKO však zároveň upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.