Ľuborča zničila lídra, v Opatovej sa nedohralo

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Kočovce (v čierno-bielom) nestačili na Veľké Bierovce/Opatovce.Kočovce (v čierno-bielom) nestačili na Veľké Bierovce/Opatovce. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Kľúčové 1:3 (0:2)

Po piatkovej dohrávke v Hornej Súči sa Zamarovce predstavili doma proti Kľúčovému. Za silného dažďa sa hral najmä bojovný futbal, kde prvý polčas zvládli lepšie hostia. Tí sa dva razy presadili Patkom. prvý gól strelil z priameho kopu, kde sa strela obtrela o múr a zmenou smeru nemal Mikloš šancu zasiahnuť. Druhý pridal hlavou po nakopnutej lopte. V súboji predčil domáceho brankára. Zamarovciam prvý polčas vôbec nevyšiel. Keď už aj bol hosťujúci brankár prekonaný, loptu odkopli spred čiary obrancovia po zakončení Majerského. Druhý polčas bol z domácej strany úplne iný. Zamarovce vybehli z kabín ako vymenené a hneď v úvode mohol znížiť po akcii a následnej prihrávke pred bránu Sedlár, ale z piatich metrov nepretlačil loptu do siete. Po akcii prišiel prienik Mikušinca, kde ho fauloval v pokutovom území obranca a rozhodca odpískal pokutový kop. Ten premenil T. Drienka. Domáci pritlačili, no nepresadil sa Minárik a o chvíľu neskôr ani B. Drienka, ktorého vychytal brankár. Z dorážku do brány nepretlačil loptu ani Majerský. Zamarovciam nebolo súdené vyrovnať, čo dokumentuje aj zakončenie Mikušinca, ktoré skončilo na spojnici. A tak udrelo na opačnej strane. Z ojedinelého brejku sa hostia dostali pred Mikloša. Ten sa najskôr zaskvel, no o chvíľu z priameho kopu skóroval Ďuriš a stanovil výsledok zápasu na 1:3. Zamarovčanov naďalej trápi slabé premieňanie vyložených gólových príležitostí.
góly: 60. B. Drienka (11 m) – 40. a 42. Patka, 85. Ďuriš, ŽK: 2:3, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.
ZAMAROVCE: Mikloš – Švajka, Fuksa (46. D. Drienka), Priehoda (46. Mikušinec), Garaj (85. Ušiak), Minárik, B. Drienka, T. Drienka, Dankovič, Majerský, Sedlár. Tréner: J. Švajka.
KĽÚČOVÉ: Škuta – Poliak, Petrúšek, Papierník, Kiačik, Ďuriš, Vydrnák (70. Verchola), M. Vavruš (89. L. Vavruš), Patka, D. Vavruš (58. Gajdošík), Kopačka. Tréner: M. Vavruš. TIBOR DRIENKA

Veľké Bierovce/Opatovce – Kočovce 4:2 (2:0)
Klub TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce blahoželá Lukášovi Breznickému, ktorý dňa 16.9. 2017 uzatvoril manželstvo. Prajeme mu veľa zdravia, lásky a šťastia v osobnom živote a v tom športovom čo najviac presných zásahov v sieti súpera. Najlepší strelec v aktuálnej sezóne domácich mal tak v tomto zápase klubové voľno. Do brány sa postavil navrátilec J. Barták, keďže v poslednom kole prišli domáci o brankára. Za neustáleho silného dažďa si vypracovali prvú šancu v zápase domáci – Zajaček vybojoval loptu, poslal ju na Petra Bulka a ten v dobrej šanci trafil tesne vedľa tyče. V 5. minúte si zle rozumela obrany hostí čo nevyužil O. Breznický. V 9. minúte rýchla akcia domácich po osi M.Sivák – O. Breznický – Peter Bulko, kde posledný menovaný bol zastavený faulom v pokutovom území. Penaltu bezpečne premenil k tyči O. Breznický – 1:0. V 16. minúte ojedinelá šanca hostí, ale brankár Barták si dal pozor pri priamom kope Maraza. V 19. minúte posunul loptu na pravú stranu Viršinský na Svatíka, ten loptu potiahol a následne prihral O. Breznickému, ktorý trafil brvno brány hostí. V 26. minúte centroval Viršinský na Zajačeka, ale toho vychytal dobrým zákrokom Motola. V 30. minúte sa dostal do šance aj Peter Bulko, ale netrafil loptu ideálne, takže brankár Motola nemal problém kryť. V 40. minúte Peter Bulko vysunul O. Breznického, ale tomu sa nešťastne šmyklo a zoči-voči Motolovi tak neuspel. V 45. minúte to konečne padlo – Pavol Bulko lišiackou prihrávkou našiel Svatíka a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 2:0. V druhom polčase v 46. minúte vytvoril akciu Svatík, pred bránou hľadal O. Breznického, ale tomu lopta na rozmočenom teréne nesadla. V 50. minúte Gajdošík vysunul Maraza, ten následne Roška, ktorý prestrelil Bartáka – 2:1. Domáci tak dostali prvý gól na domácom ihrisku v aktuálnej sezóne. V 52. minúte mohol pridať ďalší gól O. Breznický, ale vychytal ho brankár Motola. Brankár Barták ukazoval skúsenosti aj v bráne a bavil divákov tzv. kúskami ala „Manuel Neuer“. V 62. minúte striedajúci T.Sivák poslal loptu na M. Siváka, ale brankár Motola znova podržal svoj tím. V 66. minúte pohrozil nepríjemne Pavol Bulko z priameho kopu. V 73. minúte Roško vybojoval loptu, poslal ju na kapitána Maraza, ktorý ju spracoval a následne rozvlnil sieť vyrovnávajúcim gólom na 2:2. Hostia sa dlho ale netešili – v 74. minúte domáci Pavol Bulko dal na Svatíka, ten zatiahol loptu a krásne prihral na T. Siváka, ktorý prestrelil Motolu – 3:2. V 77. minúte sa pýtala aj strela Petra Bulka do brány. V 86. minúte sa rutinérsky predral Pazúr a ručnú brzdu musel použiť obranca Hanáček. Následnú penaltu premenil s prehľadom Žúži a stanovil tak celkom zaujímavý zápas na góly výsledkom 4:2. Na Opatovské hody tak ostali zaslúžene body doma. Rozhodovali s prehľadom Vitko – Kročil a Dragula.
góly: 9. 0. Breznický (11 m), 45. Svatík, 74. T. Sivák, 86. Žúži (11 m) – 50. Roško, 73. Maraz, ŽK: 0:1, rozhodoval: Vitko, 100 divákov.
VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Barták – M. Sivák, Žúži, Fabian, Pavol Bulko, Peter Bulko, O. Breznický (82. Pazúr), Viršinský, Svatík, Zajaček (61. T. Sivák), Ondrášek. Tréner: R. Kadák.
KOČOVCE: Motola – Papp, Hanáček, Mihál, L. Horčičák, Juriš, Gajdošík, Brezuľa, Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: M. Bartovič. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Čachtice – Myjava B 3:1 (0:0)
V nepriaznivom počasí sa stretli mužstvá z popredných miest tabuľky. Futbal v prvom polčase nadchol divákov, bol rýchly a technický. Obe mužstvá hrali otvorene a chceli vsietiť gól. Domáce mužstvo vstúpilo do druhého polčasu lepšie a po peknej akcii Hlaváča skóre otvoril Novotný, keď loptu dopravil do prázdnej brány. Hostia sa snažili o vyrovnanie a malo aj šance na vyrovnanie, ale brankár chytal výborne. V 49. min pridal druhý gól Čachtíc strelou z 20 m strelou k tyči Ďuriš. V 79. min opäť po biliardovej akcii „Cibo“ Trebatický preloboval brankára, no ten bravúrne loptu vyrazil pred dobiehajúceho Peterku, ktorý zvýšil už na 3:0. Hostia sa nevzdávali a v 86. min dorazil loptu do siete Viselka. V závere Tomič z päťky napálil loptu do brvna a mohol zápas ešte zdramatizovať. Čachtičania záverečný tlak kopaničiarov ustáli a s prehľadom zaslúžene zvíťazili.
góly: 47. Novotný, 49. Ďuriš, 79. Peterka – 86. J. Viselka, rozhodoval: Vido, 100 divákov.
ČACHTICE: Valovič – Trebatický, Tuka (84. Feranec), Rusnák, Mašán, Matyáš, Urban, Ďuriš, Hlaváč, Novotný (70. Peterka), Čavojský (46. Bobocký, 90. Vido). Tréner: T. Trebatický.
MYJAVA B: Černák – Drahoš, J. Viselka, Konečný, Čobrda, Hodúl, Tomič, Bruško, M. Viselka (73. Majerník), Oríšek, Majdlen. Tréner: I. Pszota. ROMAN PUCHÝ

Očkov – Horná Súča 4:2 (1:2)
Hornosúčania začali v Očkove dobre. Do vedenia ich poslal mladý Adam Coník a keď v 20. min pridal na 0:2 Fabo, zdalo sa, že by mohli potvrdiť body z piatka proti Zamarovciam. Lenže Očkov pridal na obrátkach. Do polčasu stihol Hikel znížiť a po prestávke rýchlo vyrovnal Špernoga. V 62. min dostal domácich do vedenia Jurčo a v 70. min upravil na konečných 4:2 Pagáč.
góly: 35. Hikel, 50. Špernoga, 62. Jurčo, 70. Pagáč – 6. A. Coník, 20. Fabo, ŽK: 2:1, rozhodoval: Krchlík, 39 divákov.
OČKOV: Trebatický – Gažo, Mečiar, Ondrášek, Drahno, Jurčo, Pagáč, Hikel, Gašpar (72. Herák), Špernoga, M. Ščepko (80. J. Ščepko). Tréner: M. Lintner.
HORNÁ SÚČA: F. Seriš – F. Bariš, Š. Coník, Lukšo (85. M. Bariš), Bartek, Kalík (75. Zemanovič), Ševčík, A. Coník (Guga), Dzurilla, Fabo, Machara.

Turá Lúka – Ľuborča 0:5 (0:3)
Domáci po veľmi dobrom úvode súťaže, kde v šiestich zápasoch nielenže bodovali naplno, ale herne i kvalitatívne dominovali, strácajú dych. Scenár zápasu sa začal napĺňať už v úvode, keď sa ako prvý presadil Trška. Hostia tým určili ďalší priebeh zápasu. Na inak vynikajúcom teréne za neustáleho silného dažďa bola Ľuborča aktívnejšia a Turanov prakticky do ničoho nepustila. A keď pridala k tomu vysokú efektivitu v zakončení, zrodilo sa veľké prekvapenie v podobe výsledku 0:5. S prehľadom rozhodovali rozhodcovia pred slabšou návštevou, pod ktorú sa podpísalo zlé počasie.
góly: 3. a 67. Trška, 31. Bahno, 45. Naňák, 49. Dohnan, rozhodoval: Király, 100 divákov.
TURÁ LÚKA: Nečas – Petrovič, Štermenský (76. Holič), Havlík (74. Janček), Šarudi, Kulíšek, Halabrín, Nikodem, Kročian (34. Buček), Ťulák (46. Viskup), Duga. Tréner: J. Duga.
ĽUBORČA: Husár – Bahno, Rajníček (67. Hasidlo), Vavrúš, Dohnan (72. Mikula), Belko, M. Machara (81. Patka), Mihalik, Schwantner, Naňák, Trška. Tréner: P. Vavrúš. ĽUBOMÍR HALABRÍN

Brestovec – Tr. Teplá 4:3 (2:1)
góly:
22. a 35. Mozolák, 53. Farbák (11 m), 80. Kučerák – 30. Kováč, 65. Balon, 68. Adamčík (11 m), ŽK: 1:2, rozhodoval: Rigó, 100 divákov.
BRESTOVEC: J. Vido – Vrábel, Mikolášek, Gálik, M. Vido, Obuch (85. Večeřa), Bakoš, Švancara (63. Sládeček), Mozolák (88. Gaža), Farbák, Kučerák. Tréner: D. Dubovský.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Adamčík, Dorica, Kováč, Vojvodík, Balon, Gunár, Kabran, Sýkora, Piža. Tréner: P. Ondrejík.

Opatová – Záblatie 1:1 (1:1) nedohrané
Mestské futbalové celky sever a západ (Opatové a Záblatie) sa stretli v hodovom zápase na ihrisku v Opatovej a tesne pred výkopom nebolo isté, či sa hrať bude. Celodenný dážď rozmočil terén natoľko, že bolo na posúdení rozhodcu, či sa začne hrať. Napokon áno a mužstvá si od úvodného hvizdu nič nedarovali. Ambiciózne Záblatie sa presadilo v 15. min Pražencom. V 27. min zahrával priamy kop Škultéty a takmer prekonal záblatského gólmana. V 30. min to skúšal spoza šestnástky Belák, ale bez úspechu. Na druhej strane v 36. min Šumichrast opečiatkoval Mikoláškovu bránu. Domáci hráči sa dočkali vyrovnania v 40. min, keď sa presadil Smolka – 1:1. Vzhľadom na zhoršujúce sa podmienky sa rozhodol hlavný rozhodca zápas ukončiť. Druhý polčas sa bude dohrávať.
góly: 40. Smolka – 15. Praženec, ŽK: 0:1, rozhodoval: Svetkovič, 150 divákov.
OPATOVÁ: Mikoláško – Bella, Šubert (41. Amrich), Kováčik, Martinus, Škultéty, Ferenčík, Poruban, Panák, Husár, Smolka. Tréner: M. Vitko.
ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Žabár, Andrej Fraňo, Krištof, Urban, Marček, Anton Fraňo, Chorvát, Praženec, Šumichrast. Tréner: O. Šmelko. ĽUBOMÍR LIŠKA

Tr. Jastrabie – Bošáca 1:1 (0:1)
Domáci nastúpili v oklieštenej zostave bez štyroch stabilných hráčov. Celý zápas sa odohral v silnom daždi. Hostia prišli s jasným cieľom – a to zabezpečenou obranou. V 10. min strela hostí tesne minula pravý roh domácej brány. V 13. min odpovedali domáci peknou kombináciou Žáka s Fodrekom. Prvý menovaný zakončil nepresne. V 15. min kombinácia M. Fodreka s Jánošíkom vyústila do strely Makydu, no z tejto aktivity nasledoval iba rohový kop. Po ňom podnikli hostia protiútok s výborným zakončením. Tu sa výborným zákrokom blysol náhradný brankár Jastrabia. V 23. min individuálnu chybu domácich potrestal P. Kusenda – 0:1. V 38. min ďalšia nebezpečná strela hostí opečiatkovala spojnicu. V závere polčase mohol Makyda vyrovnať, ale jeho strela rozvlnila bočnú sieť. Do druhého polčasu nastupovali domáci s odhodlaním otočiť skóre a zvýšiť aktivitu. Opäť zostalo iba pri rečiach. Boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť skóre, ale vďaka Koreňovi sa stav nemenil. V 52. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ten však M. Glasa nepremenil, brankár Svoboda poľahky zlikvidoval jeho pokus. V 69. min po osi Žák-Chrenko hlavičkoval nad bránu R. Glasa. V 72. min nasledoval priamy kop M. Fodreka, no tentoraz trafil iba múr. Tesne pred koncom zápasu sa hostia dopustili zbytočného faulu, keď hosťujúci hráč stiahol rukou Kobidu. Priamy kop M. Fodrek trafil ideálne a stanovil konečný výsledok zápasu na 1:1. Domáci tím pokračuje v nevýrazných výkonoch. Všetci fanúšikovia veria, že sa zmení najmä prístup k zápasu. TJ Inovec pozýva fanúšikov na turnaj mladých nádejí (prípraviek), ktorý sa bude konať v sobotu od 9.00 h.
góly: 88. M. Fodrek – 23. P. Kusenda, ŽK: 1:1, rozhodoval, 50 divákov.
TR. JASTRABIE: Koreň – M. Glasa, M. Fodrek, Žák, R. Glasa, Šebaň, Makyda, Kobida, D. Fodrek (83. Burda), Jánošík, Chrenko. Tréner: R. Pristach.
BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, R. Kusenda (8. P. Kusenda), Brezovák, Janega, Vavro, Ševčík, Zámečník, Kozic (81. Bako), Samotný, Macejka (77. Bero). Tréner: P. Ševčík. MAREK VÁVRA