Bánovce si poradili s juniormi Nitry

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

(Zdroj: Miloš Masarik)

Bánovce – FC Nitra jun. 2:1 (1:1)
Bánovce nastúpili na zápas po týždňovej prestávke plné elánu a úvodné minúty zápasu dokonal ovládli. Už v 5. min. Gajdoš vysunul Mroceka, ktorý našiel voľného Bakšiho. Jeho pokus síce obrana hostí zblokovala, ale lopta sa odrazila k Bartovi, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu – 1:0. Následne sa vyznamenal brankár hostí Šípoš po jedovatej strele Bartu. Výborný úvod domácich zakončil peknou strelou Mrocek, opäť pekný zákrok vytiahol brankár hostí. Hostia sa postupne osmeľovali a v 28. min. po peknej kombinačnej akcii vyrovnával Záhon – 1:1.Vzápätí mal gól na kopačke i hosťujúci Machovec, jeho dobrý pokus však smeroval len do stredu bránky. V druhom polčase sa už hralo za nepretržitého dažďa. V 50. min. najlepší hráč na ihrisku R. Mrocek prešiel až cez štyroch hráčov hostí a svoju peknú individuálnu akciu zakončil gólovo – 2:1. Svatík následne mohol pridať i tretí gól domácich, ale v ťažkej pozícii minul. Hostia postupne získavali prevahu, dve čisté šance chytil domáci brankár Hipp. Domáci hrali v závere na brejky, dve pološance si vypracoval Zita, Oravec trafil tyč. Bánovce si za bojovnosť zaslúžene do tabuľky pripísali plný bodový zisk.
Góly: 5. M. Barta, 50. R. Mrocek – 28. J. Záhon, R Fehér, ŽK: Mrocek, 100 divákov.

SPARTAK: Hipp – Minárik (75. Zita), Poštrk, Oravec, Mrocek, Barta (89. Tabak), Svatík, Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši. Tréner M. Slovák. (MK)

Ostatné výsledky: Púchov – N. Zámky 0:2 (0:2), DAC B/Vrakúň – Galanta 1:0 (0:0), Prievidza – Topoľčany 3:0 (1:0). Nemšová – Led. Rovne odložené pre nespôsobilý terén na 27. 9. o 15.30 h. Stretnutie V. Ludince – Trnava B odložili pre nespôsobilý terén. Borčice – Šaľa odložili pre nespôsobilý terén na 4. 10. Beluša – ViOn B Vráble odložili pre nespôsobilý terén. Dubnica – Gabčíkovo odložené pre nespôsobilý terén na 18. 10.

1. DAC B/Vrakúň 8 5 2 1 18:6 17 (+5)
2. Dubnica 7 5 2 0 12:2 17 (+8)
3. Gabčíkovo 6 5 1 0 18:5 16 (+4)
4. Borčice 7 5 1 1 16:7 16 (+7)
5. Nové Zámky 8 5 1 2 12:8 16 (+4)
6. Led. Rovne 7 4 1 2 10:9 13 (+1)
7. ViOn B Vráble 7 4 0 3 12:12 12 (0)
8. Galanta 7 3 2 2 10:8 11 (+5)