Ďalej Dubnica, Borčice aj Myjava. Púť Teplíc ukončila Nitra

Prehľad výsledkov III. kola Slovnaft Cupu.

Iskra Borčice (v červenom) si hravo poradila s druholigovým Šamorínom. Iskra Borčice (v červenom) si hravo poradila s druholigovým Šamorínom. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Tr. Teplice – Nitra 0:7 (0:1)

Líder fortunaligovej tabuľky sa v Tr. Tepliciach ujal vedenia pomerne rýchlo. Už v 12. min zakončil akciu gólom Abrahám. Domáci pozorne bránili a do polčasu už neinkasovali. Po zemne strán to bol opäť Abrahám, ktorý dvoma gólmi zabezpečil favoritovi pohodlné trojgólové vedenie. Pokiaľ domácim stačili sily, dokázali odolávať. V závere zápasu pridala Nitra ešte štyri góly, zvíťazila 7:0 a zaslúžene postúpila do 4. kola. Domáci si za predvedenú bojovnosť zaslúžia pochvalu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 12, 52., 61. a 80. Abrahám, 75. Steinhübel, 82. Vencl, 90. Ďurek, ŽK: Drienka, Kopčan – Macho, rozhodoval: Cvengroš, 328 divákov.

TR. TEPLICE: Khouja (36. Škultéty) – Prchlík, Beňo, Krivda, Ševela, Mikloš, Augistini, Moško (67. Hamaňa), Paška (74. Kopčan), Šiko, Drienka. Tréner: J. Ružička.

Myjava – Púchov 2:0 (1:0)

V úvode predviedli prvé dve ofenzívne akcie zápasu domáci hráči, ale púchovský gólman Pilný pri ich zakončeniach zasahovať nemusel. Problémy mu nenarobila ani propagačná strela Kvasničku v 18. minúte. V 30. minúte vyslal center do šestnástky hostí Jorík a Peter Sivák tiesnený dvoma hráčmi sa pokúsil hlavou rozvlniť púchovskú sieť. Síce sa tak nestalo, ale aktivita Myjavčanov na trávniku si vyslúžila potlesk z tribún. O dve minúty neskôr po rohovom kope zahrávanom kapitánom Horešom sa domáci doslova drali do zakončenia, no v skrumáži pred Pilným neuspeli. Prvé výraznejšie ohrozenie domácej brány zo strany Púchova diváci videli až v 35. minúte, kedy pálil v dobrej pozícii Pilát. Solnička však strelu reflexívne vyrazil. Zmena skóre prišla až v samotnom závere prvého polčasu, kedy sa v 45. minúte presadil Vávra a poslal svoj tím do vedenia.
Do druhého dejstva nastúpili obaja súperi so zmenami v zostavách. Na strane Myjavy vybehli na ihrisko Pavol Sivák a Matušica, sadnúť si išli Kvasnička a Kočica. Púchovčania poslali do hry Hrnka, ktorý tak nahradil Sibandu. A bol to práve striedajúci Matušica, ktorý sa v 48. minúte pokúšal zvýšiť rozdiel skóre o dva góly. Jeho snahu zmarila hosťovská obrana. Neuspel ani Copko v 50. minúte, ktorý si v situácii jeden na jedného odkopol loptu príliš ďaleko. V 53. minúte zasa fanúšikovia na tribúnach videli peknú spoluprácu tria Matušica – Copko – Jorík. Posledný menovaný však nestihol v strete s obrancom Púchova pred bránou hlavičkovať presne do sita. Rovnako pochodil aj Pavol Sivák v 59. minúte duelu. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie aktívny Copko. Lopta po jeho strele opečiatkovala spodnú stranu brvna, odkiaľ sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru. V 78. minúte si Púchovčania vypracovali najvážnejšiu gólovú šancu v druhom polčase. Našťastie pre spartakovcov, Hrnkov teč mieril tesne vedľa. V ďalšej minúte na druhej strane po druhý raz v zápase zachránila Pilného konštrukcia brány, keď Horešova strela trafila brvno. V 88. minúte Vávra ukázal, že sa netreba nikdy vzdávať. Zabojoval v šestnástke hostí a lopta sa od neho dostala k striedajúcemu Jánošíkovi. Ten sa zblízka nemýlil a strelil druhý gól Myjavy.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 45. Vávra, 88. Jánošík, ŽK: Flamik – Zavadzan, rozhodoval: Santa, 253 divákov.

MYJAVA: Solnička – Jorík (79. Jánošík), Flamik, Copko, Kočica (46. Matušica), Vávra, Pecha, Pet. Sivák, Horeš, Marček, Kvasnička (46. Pav. Sivák). Tréner: D. Kvasnica. MAREK HRIN

Dubnica – Prešov 3:1 (0:0)

Zápas 3. kola Slovnaft cupu začali aktívnejšie hostia, ale Wiezik v 4. min hlavičkoval nad a o dve minútu jeden domácich obrancov prehodil Hodála nevydarenou malou domov, no Častulín loptu včas dostihol. Čurikova delovka v 10. min letela tesne nad. Potom sa hralo v strede ihriska, hostia sa nevedeli presadiť proti s nasadením hrajúcim Dubničanom, ktorí hrozili väčšinou iba nebezpečnými centrami po rohoch. V 36. min Streňo z 25 metrov pálil prudko nad a tak v prvom polčase obaja brankári nemali po priamej strele ani jediný zákrok. V 48. min prešiel po krídle až k bránkovej čiare M. Jakúbek a Vaško zblízka pretlačil loptu do siete – 1:0. O päť minút zmaril šancu Černáka Hodál a v 53. min nemieril presne Čurik. V 59. min Hovančíkova prudká strela skončila nad domácim brvnom. V 67. min hostia prepadli v obrane a po centri Čurika Vaško poslal hlavou druhýkrát do siete – 2:0. Tatran nerezignoval a o dve minúty Černák znížil, čím odštartoval silnú päťminútovku východniarov. V 70. min Hodál vyrazil Dupkalovu strelu a potom sa dvakrát nepresadil pred bránou Wieizik, ktorého strelu Hodál vytlačil a obrovskú šancu spálil Lénárt, keď z kroku prestrelil. V 74. min Dzurík trafil žrď, no stál v ofsajde. O dve minúty M. Jakúbek poslal loptu tesne vedľa šibenice a a v 80. min Dupkalova strela medzi žrde nevošla. Hodál chytil v 83. min hlavičku Dupkalu a potom prišli domáce šance do otvorenej obrany. Po prieniku Fila v 87. min Cisára vychytal Talian, ale v 90. min zlú rozohrávku hostí potrestal šikovne Václav a poistil výhru 3:1. Nervózni hostia v posledných sekundách nezvládali porážku a vyslúžili si však iba dve žlté karty. Postup Dubnice do 4. kola je za predvedený výkon zaslúžený.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 48. a 67. Vaško, 90. Václav – 69. Černák. Rozhodoval Jurenka, ŽK: Zahranyčnyj – Dupkala, Černák, Streňo,1100 divákov.

DUBNICA: Hodál – Zahranyčnyj, Častulín, R. Štefánek, Čurik (72. Cisár), M. Jakúbek, Vaško (82. Filo), Švec, Janco, Suchý (87. Václav), Horecký. Tréner P. Jakuš. JOZEF ŠPROCHA

Borčice – Šamorín 5:1 (5:0)

Góly: 8. a 42. Zuziak, 9. Novák, 12. Hanzel, 29. Demjan – 70. Soares (11 m), ŽK: Siva, Soares, rozhodoval: Chromý, 243 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Sivna, Náther (70. Pikulík), Barčík, Novák (78. Slávik), Zuziak (66. Mačina), Demjan. Tréner: A. Homér.

Program 4. kola: Bánová – Myjava, Malženice – Borčice, Dubnica - Šimonovany

Autor: tn

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 14 901
  2. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 5 646
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 955
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 530
  5. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 073
  6. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 654
  7. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 3 411
  8. Plátené tašky a opakované použitie 3 202
  1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (6. - 12.6.1925)
  2. Rado Surovka: Potrava, alebo otrava ?
  3. Martin Fronk: Básnik s mečom aj perom: Prečo sa renesančný rebel usadil na Modrom Kameni?
  4. Vladimír Hatara: Fico v duchu dobre vie...
  5. Miroslav Ferkl: Kde je mamička?
  6. Dušan Koniar: Hitlerov Kommandobefehl a drony nad Irkutskom
  7. Otilia Horrocks: Samodiskvalifikácia v priamom prenose
  8. Pavol Burda: Ľsťou na KaDeHakov
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 116
  2. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 16 290
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 863
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 861
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 856
  6. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 10 265
  7. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 6 547
  8. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 687
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  3. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  4. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  5. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  6. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  7. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  8. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Radi by ste si „štrngli“ s priateľmi na oslave, no alkohol nie je vaša ideálna voľba?


Už o pár dní začne Myjava opäť po roku ožívať ľudovými tradíciami, hudbou, tancom, spevom, remeslami a dobrou náladou.


Nový výťah uľahčil pohyb klientom a prácu ošetrovateľom.

Vylepšili i prístup do kúpeľní.


Trenčiansky hrad z Mierového námestia.

Hrady premenia na jednotlivé levely tejto hry.


SITA
  1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (6. - 12.6.1925)
  2. Rado Surovka: Potrava, alebo otrava ?
  3. Martin Fronk: Básnik s mečom aj perom: Prečo sa renesančný rebel usadil na Modrom Kameni?
  4. Vladimír Hatara: Fico v duchu dobre vie...
  5. Miroslav Ferkl: Kde je mamička?
  6. Dušan Koniar: Hitlerov Kommandobefehl a drony nad Irkutskom
  7. Otilia Horrocks: Samodiskvalifikácia v priamom prenose
  8. Pavol Burda: Ľsťou na KaDeHakov
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 116
  2. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 16 290
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 11 863
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 861
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 856
  6. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 10 265
  7. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 6 547
  8. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 687
  1. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  2. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  3. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  4. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  5. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  6. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  7. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  8. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu