Dva vlastné góly v Zemianskom Podhradí

Prehľad výsledkov VII. ligy juh.

Krajné si poradilo s Trenčianskymi Bohuslavicami 2:0. Krajné si poradilo s Trenčianskymi Bohuslavicami 2:0. (Zdroj: PAVOL EGREŠI)

Brezová – Dolné Srnie 7:0 (4:0)
Hráči z Dolného Srnia pricestovali tesne pred začiatkom a z rôznych príčin sa ich zišlo iba 9. Zodpovedal tomu aj priebeh zápasu. Hralo sa prevažne na polovici hostí, aj keď tí sa snažili každú príležitosť využiť na protiútok. Na bránu domácich i mimo nej vyslali aj niekoľko skôr propagačných striel a niektoré svoje akcie vzhľadom na chýbajúci počet hráčov nedotiahli do konca. Ich najväčšiu možnosť mal hneď po prestávke Roman Paller, ale z dobrej pozície bránu prekopol. Aj keď je výsledok jednoznačný, v bráne Dolného Srnia stál 55-ročný Miloš Hajas, ktorý svojimi výbornými zákrokmi zabránil možno aj dvojcifernej prehre svojho mužstva. Na všetko však nestačil a góly postupne pribúdali. V 5. min. napriahol spoza šestnástky Michal Maliarik a brankár ani nezareagoval – 1:0. V 18. min. skóroval Jaroslav Sivák, keď vrátil do siete loptu odrazenú od pravej žrde – 2:0. V 28. min. zvýšil z priameho kopu Dušan Šlahor na 3:0. Skóre prvého polčasu uzavrel v 30. min. Boris Tobiaš po spätnej prihrávke Petra Osuského ml. – 4:0. V 56. min. strelil svoj druhý gól Dušan Šlahor – 5:0. V 66. min. našiel Ľuboš Barbírik kolmou prihrávkou nabiehajúceho Borisa Tobiaša a ten tiež svojím druhým gólom upravil na 6:0. Posledný gól padol v 69. min. po peknej akcii, ktorú zakončil Jakub Žabka – 7:0. Zápas prvého s posledným mal jednostranný priebeh, ďalšie veľké šance Bradlan nevyužil, a to vrátane pokutového kopu, ktorý brankárovi Petrovi Maliarikovi zneškodnil jeho kolega na opačnej strane.
Góly: 28. a 56. Šlahor, 30. a 66. Tobiaš, 5. M. Maliarik, 18. Sivák, 69. Žabka, rozhodoval: Krchlík, 72 divákov.
BREZOVÁ: P. Malairik – P. Osuský ml., Babinec, Danko, Sivák (59. Barbírik), M. Žabka, Šlahor (65. Fiala), Bzdúšek (65. J. Žabka), Tobiaš, P. Osuský st.
DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Mažár, D. Vicena, Gužinák, Paller, Hejbal, M. Vicena, Bartoš

Horná Streda – Hrádok 1:2 (0:1)
V derby zápase sa hral od úvodu obojstranne opatrný futbal, ale postupne začali mať prevahu domáci, ktorí strávili takmer celý prvý polčas na polovici Hrádku. Najväčšiu príležitosť v podobe pokutového kopu nevyužil kapitán Peter Vrábel. O chvíľu na to ojedinelý protiútok hostí znamenal po krásnej strele do vinkla vedenie Hrádku – 0:1. V druhom polčase si hostia pripísali na svoje konto aj druhý gól. Domáci zadáci si nedali pozor na vysokého Šagáta, ktorý hlavou do protipohybu Banga zvýšil už na 0:2. Horná Streda okamžite znížila. Na konci peknej kombinácie bol Jozefčák, ktorý volejom rozvlnil sieť za Kucharovičom. Hrádok mohol znova vyhrávať o dva góly, avšak prudká strela iba opečiatkovala konštrukciu domácej brány. Záverečný nápor domácich bol neplodný a ich šance a pološance už na vyrovnanie nestačili. Hostia vďaka obrovskej bojovnosti získali cenné víťazstvo, aj keď takmer po celý zápas boli pod tlakom Hornej Stredy, no aj taký býva futbal.
Góly: 58. Jozefčák – 36. Steinecker, 55. Šagát, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin (60. Čaňo), Michal Satina (82. Jakubička), Hasan, P. Vrábel, L. Vrábel, Bocko, Čeh, Klačman, Filipovič, A. Vrábel (30. Jozefčák)
HRÁDOK: Kucharovič – Štekel, M. Sevald, Steinecker, Bodrogi (78. Ocet), Tekula, Šagát, Opet (60. Jurák), Fabo (47. Ľupták), J. Sevald, Šimlovič (90. Kucharovič)

Krajné – Tr. Bohuslavice 2:0 (0:0)
Zápas sa začal opatrne, pretože terén bol mokrý po búrke. Postupne získalo Krajné prevahu a rodili sa výborné šance. Tie likvidoval skvelý brankár hostí Krajčík. Prevaha tešila fanúšikov, ktorí hnali druhý polčas svoj tím za víťazstvom. To sa napokon v kvalitnom zápase zaslúžene zrodilo. Najprv sa presadil hlavou Roman Marek a výhru spečatil krásnym gólom od brvna Marcel Kostelný.
Góly: 66. Marek, 87. Kostelný, rozhodoval: Király, 100 divákov.
KRAJNÉ: Kostolanský – Podmajerský, Klimek, Beňo, Vavák (82. Dobrovodský), Baranovič, Kňazský (86. Tomka), Tížik, Melicher (76. Puškár), Marek, Kostelný
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Salic, Sevald, Fraňo, Bečár, Mládek, Markovský, Zámečník (27. M. Kukuča) A. Kukuča, Zaťovič, Kaššovic

Vrbovce – Kostolné/St. Turá B 3:3 (2:1)
V prvom polčase boli Vrbovce kvalitnejším mužstvom na ihrisku a keby viedli 5:1, nikto by nemohol povedať ani slovo. Góly však padali až v závere polčasu, keď Žák a Škoda zabezpečili domácim dvojgólový náskok. Azda jedinú vážnejšiu šancu hostí premenil na znižujúci gól Augustín. V 55. min Žák pridal na 3:1 a zdalo sa, že domáci by mohli zvíťaziť. Opak bol pravdou. Hostia pridali na obrátkach a po zlepených góloch Filipa a Lukáča vyrovnali. Vo Vrbovciach zostali domácim oči pre plač. Hostia potvrdili, že sú silným mužstvom.
Góly: 37. a 55. Žák, 41. Škoda – 43. Augustín, 70. Filip, 72. Lukáč, rozhodoval: Gavenda, 80 divákov.
VRBOVCE: Kuchta – Škoda, Mareček, M. Malošek, Sládek, Filka, Žák, Chrenka, Vaňa (86. Kýška), Dolník, Hainc (36. Hyža)
KOSTOLNÉ: Baláž – Filip, Denk (25. Szekfu), Lukáč, Pollák, Beňo, Majtás, Györög, Augustín (76. Štefánek), Šimek, Maroň (56. Zámečník)

Zem. Podhradie – Polianka 3:1 (1:0)
Zápas, v ktorom domáci dominovali celý čas, mohol skončiť i väčším výsledkom pre Zem. Podhradie. Svojou umnou hrou na krátke prihrávky zatlačili súpera pred šestnástku, ktorú celý zápas dobíjali. Prvý polčas mohol skončiť pokojne aj 5:0, no najmä šance Janečka a pokutový kop Dugu zostali nevyužité. Našťastie sa presadil po rohovom kope v 19. min Matej Zámečník. Druhý polčas bol zrkadlovým obrazom toho prvého. No našťastie sa „Zemani“ presadili ešte dvakrát. Najprv gólom Janečka a vlastným gólom Svinkáska. V 88 min. sa podaril streliť hosťom gól, keď domáci Matúš Katrinec tečoval loptu do siete. Domáci kronikár po zápase nahliadol do análov vzájomných zápasov a zistil najlepšieho strelca. Je ním nikto iný ako domáci Matúš Katrinec, ktorý si v troch dueloch pripísal tri vlastné góly.
Góly: 19. M. Zámečník, 68. Janeček, 57. vlastný (Svinkásek) – 88. vlastný (M. Katrinec), rozhodoval: Malik, 70 divákov.
ZEM. PODHRADIE: P. Zámečník – M. Katrinec, D. Zámečník (46. Kochan), Duga, Bližniak (82. Profjéta), Helík (62. Ľ. Zámečník), Marouany, Mitánek (68. Š. Katrinec), Staňo, Janeček, M. Zámečník (75. Uko)
POLIANKA: Mazíny – M. Kováčiny, Michalička, Gajdošík, Čepko (46. Zmeko), R. Kováčiny, Černáček, V. Šimko, Svinkásek, Nižnanský, Malek

Kálnica – Pobedim 5:2 (3:0)
Domáci po prehre v Novej Vsi sa chceli fanúšikom odvďačiť víťazstvom, čomu nasvedčovala hra v prvom polčase. V 24. min po akcii Važana otvoril skóre strelou k tyči Roman Janega. V 33. min sa v šestnástke presadil Martin Šicko a prudkou strelou zvýšil na 2:0. Od toho momentu hrali domáci výborný futbal a v 38. min po akcii Važana zvýšil na 3:0 Dedík. Po zmene strán pokračovali domáci v tlaku, z ktorého Andrej Važan po úniku z polovice ihriska zvýšil na 4:0. Hosťom sa po ojedinelej akcii podarilo znížiť na 4:1 gólom Husára. O tri minúty Martin Šicko po sóle zvýšil na 5:1. V 83. min po chybe domácej obrany výsledok upravil na konečných 5:2 Michal Gono. Víťazstvo domácich je za predvedenú hru zaslúžené. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Kotian.
Góly: 24. Janega, 33. a 81. M. Šicko, 38. Dedík, 67. Važan – 78. Husár, 83. M. Gono, rozhodoval: Kotian, 100 divákov.
KÁLNICA: J. Šicko – Dedík, Unčík, Važan (88. Bolech), Mordin, Kukučka (77. Martin Hladký), Marek Hladký (64. Uher), M. Šicko, Doboš, Važan, Janega (72. Sadloň)
POBEDIM: Miklovič – Pomajbo (66. Adamus), Ľ. Gono, Foltýn, Hevier, Makara, Husár, Feranec, Kohutovič, M. Gono, Luštík

Potvorice – Nová Ves 1:3 (0:0)
Líder tabuľky pricestoval do Potvoríc. Donedávna rozdiel dvoch líg nebol na trávniku vôbec vidieť. Od začiatku sa hral obojstranný opatrný futbal, miernejšiu prevahu mali domáci, no bez vyloženej šance. Polčas tak skončil 0:0. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia. V 52. minúte po centri Novej Vsi podbehol loptu domáci Kerak a Jančo otvoril skóre na 0:1. Už v 57. minúte po rýchlom brejku nešportovo v šestnástke spracoval rukou loptu Vladimír Lacko, rozhodcova píšťalka zostala nemá a ten mohol falošne oslavovať gól – 0:2. V 60. minúte si za šestnástkou spracoval loptu Kamil Hlatký a exportným volejom upravil na 1:2. Hostia ďalej hrozili brejkami, no výborne hrajúci a jednoznačne najlepší domáci Kamil Hlatký bol vždy na svojom mieste. V 86. minúte opäť po predchádzajúcej ruke upravil na konečných 1:3 Adam Moravčík. Hostia teda streli góly po dvoch jasných rukách, píšťalka rozhodcu zostala nemá, duch fair-play je u hostí neznámy pojem a výhra je teda viac ako sporná, no platná. Potvorice už v druhom domácom zápase nepredviedli chuť bojovať a víťaziť.
Góly: 60. Hlatký – 52. Jančo, 57. Lacko, 86. Moravčík, rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.
POTVORICE: Kerak – Kubán, Pruša, Čechvala, Ondris (65. Šimunčík), Hargaš, Talajka, Hlatký, Jarník, Matúš Moravčík, Malo
NOVÁ VES: Kolník – Vrablic, Jančo, Koritina, Gajdošech (88. Bajzík), Bušo, Moravčík (87. Prokop), Sika, Kačina, Fačkovec, Lacko (89. Nemšák)

1. Brezová 5 4 1 0 20:3 13
2. Nová Ves 5 4 1 0 13:5 13
3. Krajné 5 4 0 1 14:3 12
4. Hrádok 5 3 2 0 13:2 11
5. Kostolné/St. T. B 5 2 2 1 10:11 8
6. Kálnica 5 2 1 2 10:11 7