Brankár Selca Ján Puna skončil s troma zlomenými rebrami

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Melčice-Lieskové (v žltom) kraľujú VII. lige sever. Melčice-Lieskové (v žltom) kraľujú VII. lige sever. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Neporadza – Tr. Stankovce B 3:2 (1:1)
Ambiciózny nováčik začal v Neporadzi dobre. Už v 5. min sa presadil stankovský ostrostrelec Sedláček – 0:1. Domáci našli recept na Fábika v 45. min. Z priameho kopu vyrovnal Martin Richtárech. Dobrý futbal pokračoval aj po prestávke. V 63. min poslal Stankovčanov po druhý raz do vedenia Husár, no ich radosť z vedenia trvala iba šesť minút. Pokutový kop s prehľadom premenil Jozef Richtárech. Keď sa už zdalo, že si mužstvá body zaslúžene podelia, domáci udreli. V 89. min Matúš zabezpečil Neporadzi prvé víťazstvo a hosťom prvú porážku v aktuálnom ročníku.
Góly: 45. M. Richtárech, 69. J. Richtárech (11 m), 89. Matúš – 5. Sedláček, 63. Husár, rozhodoval: Svetkovič, 55 divákov.
NEPORADZA: Bližňák – M. Begáň, Rychtárech, Ondráš, Púčik, J. Richtárech, Hošo, M. Richtárech , Jánsky (81. M. Richtárech), Laššo, Matúš
TR. STANKOVCE B: Fábik – Berko, Arbet, Husár, Rezníček, Gábor, Šišovský, Sedláček, Poruban, Mandinec, Kmeťo (85. Minaroviech)

Drietoma – Selec 2:2 (2:1)
Drietomania sa po výprasku v Dubodiele nepoučili a hneď v prvej minúte po hrubej chybe v obrane sa presadil Dohňanský a bolo 0:1. Domáci zostali zaskočení, čo hostia počas prvých 10 minút využívali a lopta bola počas tohto času na ich kopačkách. Potom už ožili aj domáci a dostávali sa do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sa pekne uvoľnil Bečár, obohral brankára a skóroval. V týchto momentoch bola Drietoma lepšia na lopte a tlačila na Selec až prišiel moment zápasu, keď nešťastne vybehol brankár hostí Ján Puna, zrazil sa so svojím obrancom a dezorientovaný Králik si strelil loptu do vlastnej brány. Hosťujúci brankár Puna zostal ležať na zemi. Po privolaní hosťujúceho lekára bolo jasné, že treba volať sanitku a zápas bol prerušený na zhruba 35 minút. V týchto momentoch nikto nerozmýšľal nad futbalom, ale hlavne nad tým, aby sa Ján Puna dal do poriadku a mohol sa postaviť na nohy. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s odhodlaním navýšiť respektíve vyrovnať skóre, čo sa odzrkadľovalo na hre. Rýchle brejky na oboch stranách sa striedali a každé z mužstiev mohlo otočiť výsledok na svoju stranu. V 55. minúte po zbytočnej chybe v obrane domácich na hranici šestnástky bol faulovaný výborne hrajúci Šišovský a štandardnú situáciu s prehľadom premenil Králik, čím si odčinili chybu pri vlastnom góle. Po tomto momente ani jedno mužstvo nechcelo hrať na remízu a vyložené gólové situácie sa striedali na oboch stranách. Vrcholom boli dve brvná domácich v 89. minúte. Keďže sa domáci nepresadili, zápas sa skončil spravodlivou remízou. Zápas aj napriek nepríjemnej situácii dobre zvládla rozhodcovská dvojica Jaroš – Krchlík. Brankár Ján Puna má zlomené tri rebrá. Drietomskí futbalisti mu želajú skoré uzdravenie. Zaujímavosťou zápasu bolo, že v drese Selca nastúpil otec so synom. 41-ročný Jozef Marcinech a 16-ročný Juraj.
Góly: 16. Bečár, 23. vlastný (Králik) – 2. Dohňanský, 55. Králik, rozhodoval: Jaroš, 50 divákov.
DRIETOMA: Masaryk – Orság, Šišovský, P. Gabrhel, Babrnák, Hlísta, T. Gabrhel (80. Filo), Baliak (77. Hrčka), Mikuš, M. Lacko (58. T. Lacko), Bečár
SELEC: Puna (23. Šťastný)– Králik, Letko (84. Jozef Marcinech), B. Panák, Dohňanský (69. Juraj Marcinech), Šišovský, Sivák, Ondriška, M. Panák, Ondrášek, Hájek

Horné Srnie – Dubodiel 2:2 (1:1)
Na ťažkom a mokrom teréne sa úvodné minúty odohrávali v strede ihriska. Až v 15. min priamy kop Blaška letel vysoko nad bránu. V 22. min boli hostia prvýkrát pred bránou domácich a hneď to skončilo gólom, keď ušiel Žáčik a otvoril skóre. V 31. min po rohu hostí to horelo pred domácou bránou, no Galko z bránkovej čiary loptu odkopol. V 45. min pekný center Blaška krížnou strelou k pravej žrdi zakončil Galko na polčasových 1:1. V 48. min unikol po ľavej strane Blaško, zasekol si obrancu, no jeho krížnu strelu zblokoval hráč stojaci v päťke. V 50. min zázračne zasiahol Martiška pri šanci Žáčika. Domáci sa v 55. min ujali vedenia, keď Lukajka našiel výborne hrajúceho Galka a ten hlavou zvýšil na 2:1. O dve minúty neskôr nepodarený center Galka skončil na prekvapenie všetkých na žrdi hosťujúcej brány. V 75. min Dubodiel vyrovnal na 2:2, keď strelou od žrde skóroval Štefanech na 2:2. Týmto výsledkom sa stretnutie aj skončilo.
Góly: 45. a 55. A. Galko – 22. Žáčik, 75. Štefanech, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.
HORNÉ SRNIE: Martiška – Naňák, Sekula, L. Kebísek, Švančárek (83. Mazán), A. Galko, Horečný, Lukajka (77. Ševčík), Hošo, Belko, Blaško
DUBODIEL: S. Petrík – Repa, Jakub Scheer, Hostačný, S. Malec, Kováč, Kúdela, Žáčik, Knoll, Štefanech, Juraj Scheer (61. V. Malec)

Mel.-Lieskové – Dolná Poruba 4:2 (2:1)
Hostia chceli v Melčiciach-Lieskovom pretrhnúť sériu nepriaznivých zápasov. To však domáci nechceli pripustiť a k zápasu pristúpili zodpovedne. Od začiatku sa tlačili do pokutového územia hostí. V 10. min sa po štandardnej situácii presadil Batelka, keď prestrelil Marka. O štyri minúty bolo 2:0. Po rýchlom protiútoku a narážačkách sa do zakončenia dostal Vilímek a popri gólmanovi skóroval. Hosťom sa pred koncom prvého polčasu podarilo znížiť, keď sa v 45. min presadil Martinák – 2:1. Druhý polčas domáci prestriedali a nová krv priniesla osvieženie. V 54. min pridal na 3:1 Janigáč. Hostia sa do zápasu dostali opäť v 61. min. Diskutabilný pokutový kop využil Tomáš Suchý – 3:2. Domáci však čoskoro odpovedali Dáriusom Jančovičom a vedenie si postrážili až do konca zápasu.
Góly: 10. Batelka, 14. Vilímek, 54. a 66. Jančovič – 45. Martinák, 61. T. Suchý (11 m), rozhodoval: Rigó, 80 divákov.
MEL.-LIESKOVÉ: Krchnavý – L. Birás, Luprich, Žiška (40. Poruban), Kotek, Janigáč (83. Habdák), Batelka, Vilímek (56. Štefák), Oravec (46. Dárius Jančovič), Mizerák (89. F. Birás), Dávid Jančovič
DOLNÁ PORUBA: Marko – P. Suchý, Vlado, Ježík, Uhlárik (77. Koteš), Hamaňa, A. Suchý, Martinák, Šlesarik, Bližnák (46. Belák), T. Suchý

Dolná Súča – Mn. Lehota 4:0 (1:0)
Po minulotýždňovej výhre proti Neporadzi chceli domáci futbalisti tri body potvrdiť proti Mn. Lehote. Zo začiatku sa hralo zväčša v strede poľa. V 21. min sa po peknom prieniku presadil Hamaj. V druhom dejstve to už bol zápas jedného mužstva. Obrana domácich hostí nepustila takmer k ničomu V 61. min zvýšil na 2:0 Trúnek. V 66. min bolo už 3:0, keď sa presadil T. Pleva. V ďalšom priebehu sa mohol presadiť znova T. Pleva aj D. Hlávek. Ich zakončenia však neboli presné. V 88. min po faule na P. Truneka kopal penaltu Krajčo a uzavrel skóre na 4:0. Dolnosúčanské víťazstvo bolo zaslúžené. Zápas slušnej úrovne rozhodoval Klimčík.
Góly: 21. Hamaj, 61. Trúnek, 66. T. Pleva, 88. Krajčo (11 m), rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, M. Hlávek, Kučerák, Hamaj (86. Gazdík), A. Pleva (55. T. Pleva), R. Pleva, Gajdošík, Ľ. Vendžúr, Krajčo, Trúnek
MN. LEHOTA: Lehotský – Kňažek, D. Hrnčár, Honza, Plichta, M. Hrnčár, Laco, Ďurža, Mikušinec (74. Fabo), Ďuráči, Dávidek

1. Mel. – Lieskové 5 4 0 1 22:8 12
2. Tr. Stankovce B 5 2 2 1 16:8 8
3. Mníchova Lehota 5 2 2 1 13:8 8
4. Horné Srnie 5 2 2 1 12:11 8
5. Dolná Súča 5 2 1 2 14:9 7
6. Dubodiel 5 2 1 2 17:15 7