Prehľad výsledkov VI. ligy.

Opatová (v červeno-modrom) doma strelila sedem gólov. Opatová (v červeno-modrom) doma strelila sedem gólov. (Zdroj: ĽUBOMÍR HORNÝ)

Zamarovce – Kočovce 1:0 (0:0)

Zamarovce chceli odčiniť nepriaznivé výsledky z posledných zápasov. Od úvodu sa tlačili do útoku, ale vo finalizácii akcii to škrípalo. Strely spoza šestnástky kryl spoľahlivý Motola. Hostia sa snažili o trpezlivé čakanie na brejkové situácie, z ktorých sa dostali ku trom strelám, ale so všetkými si poradil Ušiak. Do kabín sa šlo za bezgólového stavu. Druhý polčas pokračoval tak, ako prvý skončil. Zamarovce sa snažili tvoriť hru a hostia sa stále spoliehali na brejky. Až v závere zápasu sa domácim podarilo strelecky presadiť. Po faule Kočovčanov si loptu na priamy kop postavil oslávenec Majerský a strelou okolo múru k tyči poslal domácich do vedenia. Po tomto momente už Zamarovce udržiavali vedenie do konca zápasu. Hostia vrhli všetky sily do útoku. V samom závere sa vyznamenal Ušiak, keď chytil samostatný nájazd a zachránil tri body.

Góly: 86. Majerský, ŽK: 1:0, rozhodoval: Vido , 100 divákov.

ZAMAROVCE: Ušiak – T. Drienka, D. Drienka, Garaj (64. Minárech), Majerský, Chupáč, Priehoda (69. Fuksa), Nemeček (69. Sedlár), Dankovič (64. Mulík), Chochlík, Mikušinec. Tréner: Švajka.

KOČOVCE: Motola – R. Sevald, Hanáček, Mihál, Papp, Juriš, Gajdošík, Zemaník (90. L. Horčičák), Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: Bartovič. TIBOR DRIENKA

Kľúčové – Myjava B 4:1 (2:1)

Na nemšovskom štadióne sa odohral futbal výbornej úrovne. Domáci efektivitou predčili kvalitného súpera z Myjavy. V 11. min po akcii Vavrúša z Vydrnákom Patka zakončil gólom na 1:0. Hostia boli silnejší na lopte, ale neboli dostatočne efektívni, čo domáci využili na strelenie druhého gólu. Po akcii Vavruša s Patkom strelil Patka svoj druhý gól v zápase. Hostia znížili o desať minút peknou strelou z 25 m v podaní Tomiča, keď sa k nemu dostala po rohovom kope a odrazenej lopte – 2:1. Na druhý polčas nastúpili domáci s odhodlaním a s túžbou získať všetky body sa zamerali na pozornú defenzívu a rýchle brejky. Jeden z nich využil v 54. min Damián Vavruš – 3:1. V tých chvíľach bola hra vyrovnaná a Myjava si vážnejšiu šancu nevytvorila. Boli to opäť hráči Kľúčového, ktorí pridali štvrtý gól Patkom, ktorý s prehľadom zavŕšil hetrik. Pred peknou diváckou kulisou sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Kľúčového. S prehľadom rozhodoval Hruda.

Góly: 11., 26. a 72. Patka, 54. D. Vavruš – 36. Tomič, ŽK: 1:0, rozhodoval: Hruda, 200 divákov.

KĽÚČOVÉ: Škuta – Poliak, Papierník, Kiačik, Ďuriš (82. Marek Machara), Vydrnák (Kendera), M. Vavruš (84. L. Vavruš), Patka (86. Amrich), D. Vavruš, Kopačka (79. Hoťko), Verchola. Tréner: Vavruš.

MYJAVA B: Černák – Drahoš (60. Hodúl), J. Viselka, Jánošík, Eliáš, Tomič, Bruško, Podmajerský (67. Konečný), M. Viselka (76. Pszota), Oríšek, Majdlen. Tréner: Pszota. TOMÁŠ VYDRNÁK

Veľké Bierovce/Opatovce – Horná Súča 5:0 (2:0)

Domáci zachytili úvod stretnutia veľmi dobre. Hneď v 3. minúte rohový kop domácich - Martin Sivák poslal loptu do pokutového územia, tam ju Peter Bulko sklepol na kapitána Milana Fabiana, ktorý hlavnou skóroval - 1:0. Domácim sa po dvoch odohraných zápasov vonku vrátane piatku od úvodu do približne tridsiatej minúty hra nedarila podľa predstáv. Hrali v kŕči s nepresnosťami a nebola to typická hra na ktorú sú domáci fanúšikovia zvyknutý. V 7. minúte vysunul Tomáš Sivák do úniku Lukáša Breznického, toho ale vychytal brankár hostí Filip Seriš. V 10.minúte pohrozili prvýkrát aj hostia - Martin Lukšo nepríjemne vystrelil. V 13.minúte mal veľa času domáci Peter Bulko, ale v zakončení sa unáhlil a netrafil ideálne. V 16. minúte ušiel hosťujúcej obrane Michal Svatík, poslal loptu pred bránu na Lukáša Breznického, ktorý tesne minul. V 19.minúte prudká strela od Martina Siváka obtrela žŕdku brány hostí. V 21.minúte nechali domáci preniknúť Martina Dzurillu, ale brankár domácich si dal pozor. V 25.minúte Pavol Bulko kolmou prihrávkou našiel Tomáša Siváka, ale tomu vôbec lopta nesadla. V 28. minúte Tomáš Sivák posunul loptu k Alešovi Viršinskému, ale ten ju sám pred brankárom netrafil ideálne. V 31. minúte mali hostia najväčšiu šancu v zápase - Šimon Coník našiel kolmicou Fr. Gugu, ktorý netrafil bránu. V 45. minúte z priameho kopu z približne 20 metrov trafil ideálne k tyči Ondrej Breznický - 2:0. V 48. minúte si prebral loptu ešte na svojej polovici Lukáš Breznický a sólom cez celú polovicu ihriska keď mu nestíhala obrana hostí dal na 3:0. V 52. minúte sklepol nenápadne loptu Tomáš Sivák pre Ondreja Breznického, ktorého tvrdá strela letela nad. V 55 minúte Lukáš Breznický v ideálnej príležitosti prestrelil. V 58. minúte našiel Peter Bulko voľného Tomáša Siváka, ten loptu zatiahol a približne z 25 metrov trafil ideálne k tyči - 4:0. V 60. minúte vyskúšal brankára hostí Aleš Viršinský, tomu lopta vypadla pred Ondreja Breznického, ktorý našiel medzeru pri tyči a bolo 5:0. V 65. minúte ojedinelá akcia hostí skoro skončila gólom - Martin Bariš zakončil tesne vedľa. V 74. minúte mali dobré príležitosti aj Pavol Zajaček či Ľuboš Zhaňač. Kedže bolo od 60. minúty 5:0 a prakticky rozhodnuté hru domáci kontrolovali a gól sa im už nepodarilo pridať. Celý druhý polčas sa hralo prakticky na polovici hostí, ktorí v tomto zápase výkonom sklamali. Zápas odpískal s prehľadom hlavný rozhodca Hulínek.

Góly: 3. Fabian, 48. L. Breznický, 58. T. Sivák, 45. a 60. O. Breznický, ŽK: 0:1, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Ondrášik – M. Sivák, Mercek, Fabian, L. Breznický (73. Zhaňač), Pavol Bulko (82. Žúži), Peter Bulko (58. Pazúr), T. Sivák (62. Zajaček), Viršinský, Svatík (40. O. Breznický), Ondrášek. Tréner: Kadák.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Kalík, Coník, F. Bariš, Bartek, M. Bariš, Ševčík, Dohnan (49. Zemanovič), Dzurilla, Guga (82. Mrázik), Lukšo. Tréner: neznámy. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Čachtice – Ľuborča 5:1 (1:0)

Čachtičania chceli nadviazať na výborný výkon z piatkovej predohrávky v Opatovej. Úvod zápasu bol vyrovnaný. Prvý gól padol po milimetrovom centri „Ciba“ Trebatického a hlavičkovom zakončení Ďuriša – 1:0. Hostia otvorili hru a snažili sa o vyrovnanie. Pekné akcie sa striedali na oboch stranách. Vstup do druhého polčasu vyšiel domácim. Po biliardovej akcii zvýšil na 2:0 „Cibo“ Trebatický, keď zužitkoval prihrávku Ďuriša. Hostia otvorili hru a snažili sa o skorigovanie, čo sa im v 54. min podarilo zásluhou Bahna. Už o tri minúty domáci odpovedali rýchlym protiútokom. Po peknej prihrávke zvýšil na 3:1 Novotný. Ľuborča vrhla všetky sily do útoku, ale domáce mužstvo im nedovolilo skórovať. Naopak, v závere sa ešte dva razy presadil Ďuriš. Domáci tím podal výborný výkon, no špeciálnu pochvalu si zaslúži útočná dvojička „Cibo“ Trebatický a Adrián Ďuriš. Do zápasu výborne zapadol aj hlavný rozhodca Vitko.

Góly: 15., 79. a 85. Ďuriš, 47. Martin Trebatický, 57. Novotný – 54. Bahno, ŽK: 1:1, rozhodoval: Vitko, 100 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický, Miroslav Trebatický, Tuka, Rusnák, Mašán, Matyáš, Čavojský (71. Peterka), Urban, Novotný (81. Feranec), Ďuriš. Tréner: Trebatický.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Rajníček, Dohnan, Vavrúš, M. Machara, P. Machara (64. Mazovanský), Schwantner, Mikula, Hasidlo. Tréner: Prno. ROMAN PUCHÝ

Očkov – Tr. Teplá 3:2 (2:1)

Do Očkova pricestoval behavý súper z Trenčianskej Teplej. Hostia sa do vedenia dostali v 14. min po zakončení Hantáka. Domáci už o šesť minút vyrovnali Hikelom. Ten istý hráč v 41. min premenil pokutový kop a domáci šli do kabíny s jednogólovým vedením. Očkov po prestávke ukázal, ako sa zahadzujú šance, veď Marián Ščepko zahodil tri stopercentné tutovky. Hostia v 67. min opäť Hantákom vyrovnali. Jedenásť minút pred záverečným hvizdom uzavrel skóre na 3:2 strelecky disponovaný Hikel.

Góly: 20., 41. a 79. Hikel (2. z 11 m) – 14. a 67. Hanták, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Vaňo, 100 divákov.

OČKOV: Trebatický – Gažo, Mečiar, Ondrášek, Drahno, Jurčo, Pagáč, Hikel, Rehák, Gašpar (74. Borovský), Ščepko (85. Čechvala). Tréner: Lintner.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Beňo, Sýkora, Dorica, Kováč, Vojvodík, Hanták, Adamčík, Stupinský, Zámečník. Tréner: Šulek. MIROSLAV BEŇOVIČ

Turá Lúka – Záblatie 3:1 (1:1)

V zápase dvoch nováčikov sa hral za nepriaznivého počasia zaujímavý a dramatický zápas, ktorému by viac svedčala remíza. Lepšie začalo Záblatie. V 10. min šiel hosťujúci hráč sám na Nečasa a ten loptu vyrazil na tyč. Hostia boli pohyblivejší a dôraznejší v súbojoch. Po viacerých štandardkách sa v 16. min presadil Šumichrast, keď zblízka dorazil loptu do siete. Domácim sa vyrovnať podarilo v 20. min po rohu Viskupom. Hostia neustále hrozili z nebezpečných protiútokov a v tom čase bol najlepším hráčom na ihrisku brankár Nečas. Domáci vstúpili do druhého polčasu aktívnejšie a vytvárali si šance. V 49. min po rohu tečoval Žabka strelu spoza šestnástky a bolo 2:1. V 53. min po najkrajšej akcii zápasu sa krížnou strelou presadil Jakub Halabrín. Domáci v týchto fázach dominovali a výsledok mohli viackrát prikrášliť. V závere zápasu sa už Turani stiahli do obrany a bránili výsledok. Napokon sa im to aj podarilo vďaka nepresnej koncovke hostí a skvelému Nečasovi. Kvalitný zápas z oboch strán zvládli aj rozhodcovia bez vážnejších chýb a zaváhaní.

Góly: 20. Viskup, 49. Žabka, 53. J. Halabrín – 16. Šumichrast, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Gago, 250 divákov.

TURÁ LÚKA: Nečas – Žabka, Petrovič, Havlík (89. Ružička), Šarudi, Kulíšek, J. Halabrín (85. P. Ťulák), Nikodem, Kročian (75. M. Ťulák), Viskup, Duga. Tréner: Duga.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Urban, Žabár, Šumaj, Kuzma (62. Magál), Praženec (56. Paldauf), Habánik (46. Šťastný), Marček, Anton Fraňo, Chorvát, Šumichrast. Tréner: Šmelko. ĽUBOMÍR HALABRÍN

Brestovec – Bošáca 4:2 (2:0)

V 2. min sa do šance dostal Kučerák, ktorého strelu z 11 m Mihala vyrazil. Z následného rohu sa však zrodila prvá gólová akcia. Obuch centrom našiel v šestnástke voľného Vrábeľa a ten už nedal Mihalovi šancu. V 8. min prenikol po ľavom krídle Gaža, v päťke prihral Mozolákovi a ten rozvlnil sieť po druhý raz, no postranný rozhodca odmával ofsajd. O päť minút pohrozili aj hostia. Pekný center do šestnástky nezužitkoval osamotený Zámečník. V 26. min zastavil hosťujúci obranca nedovolene prenikajúceho Gažu a pokutový kop premenil Sládeček. V 36. min sa opäť o slovo prihlásili hostia. Odrazenú loptu po rohu zakončoval prudkou strelou hosťujúci hráč. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. Pekný center hlavou zužitkoval na gól Zámečník. O sedem minút zahrával Kučerák rohový kop a hlavičku Bakoša dorazil Bruško do prázdnej brány. Skóre sa už o päť minút znova menilo. Ďalší center z pravej strany zužitkoval Zámečník, tentokrát hlavou. Hostia v týchto chvíľach boli lepší. Krásnu strelu z voleja vyslal Zámečník z 30 m, no Vido ju vytesnil na roh. Domáci hrozili najmä z rýchlych protiútokov a jeden z nich premenil Kučerák, keď mu nezištne prihral Mozolák a pečatil výsledok zápasu na 4:2.

Góly: 3. Vrábel, 26. Sládeček (11 m), 57. Bruško, 73. Kučerák – 50. a 62. Zámečník, ŽK: 2:1, rozhodoval: Bušo, 90 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Vrábel, Mikolášek, Bakoš, Obuch (80. Večeřa), Gaža, Sládeček, Mozolák, Bruško, Švancara (86. Luciak), Kučerák. Tréner: Dubovský.

BOŠÁCA: Mihala – Kostelan, Vavro, Kusenda, Brezovák, Ochodnický, Ševčík, Zámečník, Kozic (65. Janega), R. Samotný, Kusenda. Tréner: Ševčík. PETER NEMČEK

Opatová – Tr. Jastrabie 7:1 (3:1)

Veterné a upršané počasie privítalo oboch aktérov na ihrisku. Diváci si ešte ani poriadne nesadli a už v 1. min domáci otvorili skóre Čajom, ktorý si nabehol na Škultétyho pas. V 3. min sa rútil na Mokoša hosťujúci Bročko, ktorý prestrelil. Domáci pokračovali v kombinačnej hre. Dôraz sa im vyplatil v 17. min, keď center Škultétyho dotlačil za Cabalov chrbát Ferenčík. V 27. min Zubo vysunul Čaju, lopta dostala sklz, a tak nemal možnosť dôrazne zakončiť. Domácim hráčom vyšiel útok v 29. min. Loptu potiahol Zubo, zbavil sa obrancu, prihral voľnému Čajovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na 3:0. V 37. mi Čaja peknou prihrávkou vysunul Ferenčíka, Cabala mu zmenšil uhol. Lopta sa síce dostala za jeho chrbát, ale odrazila sa od tyče. V 45. min po chybe obrany hostia skorigovali R. Glasom na 3:1. Po prestávke začali lepšie domáci a v 52. min si center Škultétyho sklepol na prsia Ferenčík a prestrelil brankára – 4:1. V 57. min sledoval loptu Zubo, Cabal ju zle odkopol. Následnou prihrávkou vyzval na zakončenie Škultétyho a ten strelou pod brvno upravil na 5:1. V 67. min vyslal strelu na Moška Bročko, lopta tesne minula domácu svätyňu. V 72. min sa na bránu rútil Glasa a chýbali iba centimetre, aby z toho bol gól. O minútu na to sa radovali domáci fanúšikovia. Škultéty pridal na 6:1. Čerstvý hráč na trávniku Petruš v 81. min centroval pre bránu, kde si hostia strelili vlastný gól, a tak bol konečný výsledok 7:1. Domáci futbalisti si zaslúžia pochvalu za aktivitu a vysokoefektívnu hru s množstvom gólov.

Góly: 1. a 29. Čaja, 17. a 52. Ferenčík, 57. a 74. Škultéty, 81. Vlastný (M. Glasa, 11 m) – 45. R. Glasa, ŽK: 1:1, rozhodoval: Király, 225 divákov.

OPATOVÁ: Mokoš – Panák (80. Bella), Kompas, Kováčik, Šubert (83. Šlesár), Ferenčík, Husár, Škultéty (78. Malovec), Zubo (70. Petruš), Čaja (62. Martinus), Poruban. Tréner: Vitko.

TR. JASTRABIE: Cabala – M. Glasa, Fodrek, Žák, R. Glasa, Šebaň, Bročko, Koreň, Makyda, Kobida, Burda. Tréner: Pristach. ĽUBOMÍR LIŠKA

1. FK Turani 6 6 0 0 17:7 18

2. Čachtice 6 4 2 0 18:7 14

3. V. Bierovce/Op. 6 3 3 0 18:7 12

4. Brestovec 6 4 0 2 19:15 12

5. Myjava B 6 3 2 1 13:7 11

6. Očkov 6 3 1 2 10:10 10