Selec skóroval aj s deviatimi hráčmi, Kostolné zosadilo z líderskej pozície Krajné

Prehľad výsledkov VII. líg.

Brankár Kálnice Šicko inkasoval v Novej Vsi tri góly. Brankár Kálnice Šicko inkasoval v Novej Vsi tri góly. (Zdroj: MIROSLAV BUŠO)

SEVER

D. Poruba – H. Srnie 1:3 (0:0)
Aj keď domáci mali v prvom polčase viac z hry, hostia umnou hrou dokázali uhrať bezgólový polčas. Po zmene strán otvoril skóre v 56. Hamaňa – 1:0. V 76. min vyrovnal Blaško. Ten istý hráč o dve minúty zmrazil domácich – 1:2. Dielo skazy dokonal v 90. min Blaško, keď v priebehu štrnástich minút dosiahol čistý hetrik. Dolnej Porube sa tak smola lepí na päty aj naďalej.
Góly: 56. Hamaňa – 76., 78. a 90. Blaško, rozhodoval: Király, 100 divákov.
DOLNÁ PORUBA: Marko – I. Suchý (6. P. Suchý), Vlado, P. Ježík, J. Suchý, Hamaňa, Nedielka (77. P. Ďuriš), Martinák, Šlesárik (46. Bližnák), J. Ježík, A. Suchý
HORNÉ SRNIE: Martiška – Naňák (61. Galko), Sekula, Kebísek, Horečný, Galko, Lukajka, Hošo, Belko, Blaško, Mazán

D. Súča – Neporadza 5:1 (2:0)
Domáci futbalisti po zlom úvode sezóny chceli proti Neporadzi konečne bodovať naplno. Do základnej zostavy sa dostali aj dvaja dorastenci, aby oživili hru. V prvom polčase sa hralo prakticky iba na jednu bránu. Väčšina šancí však zostala nevyužitá. Až v 42. in po rohovom kope presne zakončil kapitán Vendžúr. V 44. min sa prehlavičkoval Hamaj a Trúnek zvýšil na 2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci však na chvíľu stratili koncentráciu, čo sa im vypomstilo. Po odrazenej lopte znížil na 2:1 Púčik. Dolnú Súču napokon tento moment nepoložil. V 69. min sa krásnou strelou z 20 m prezentoval Valaštín – 3:1. V 72 min sa presadil po prieniku Valaštína dorastenec Krajčo a zvýšil už na 4:1. V 77. min po zákernom faule a následnom oplácaní šiel pod sprchy domáci Valaštín a hosťujúci Ján Kyselica. V 85. min bol faulovaný v šestnástke hostí Gajdošík. Loptu si na biely bod postavil dorastenec Tibor Hamaj a s prehľadom zakončil na 5:1. Body zostali doma zaslúžene.
Góly: 42. Ľ. Vendžúr, 44. Trúnek, 69. Valaštín, 72. Krajčo, 85. Hamaj (11 m) – 61. Púčik, ČK: 77. Valaštín – 77. Kyselica, rozhodoval: Ševčík, 100 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, M. Hlávek, Mrázik, Hamaj (85. Gazdík), Krajčo, R. Pleva (58. T. Pleva), Gajdošík, Ľ. Vendžúr (82. J. Vendžúr), Trúnek (88. M. Pleva), Valaštín
NEPORADZA: Bližniak – Kyselica, Begáň, Rychtárech, Pristach (88. Lukáš Kopecký), Púčik, J. Richtárech, M. Richtárech, Jánsky (46. Ľubomír Kopecký), T. Laššo, R. Laššo

Mn. Lehota – Mel.-Lieskové 3:0 (1:0)
Lehoťania začali zápas lepšie. Vypracovali si šance a boli pohybliví, pôsobili futbalovejšie. Do vedenia šli po krásnej akcii, ktorú s prehľadom premenil na gól E. Laco. Ďalšie šance do prázdnej brány nedokázali zužitkovať Mikušienc, T. Laco a M. Hrnčár, a tak polčas skončil 1:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a domácich prinútili iba odkopávať lopty. Vytvorili si šance, ktoré likvidoval brankár Lehotský. Lehota využila svoju prvú šancu po zmene strán, keď po narážačke Plichtu s E. Lacom zakončoval T. Laco. V 72. min preukázal prehľad v hre Ďuráči, ktorý vystihol rozohrávku hostí a v samostatnom nájazde ešte prihral Mikušincovi. Ten už nemal problém skórovať a uzavrel skóre zápasu na 3:0. Domáci zvíťazili zaslúžene.
Góly: 21. E. Laco, 56. T. Laco, 72. Mikušinec, ČK: 82. E. Laco, rozhodoval: Jaroš, 100 divákov.
MN. LEHOTA: Lehotský – Kňažek, D. Hrnčár, Honza, Plichta, M. Hrnčár, T. Laco, Ďurža, Mikušinec, Ďuráči, E. Laco
MEL.-LIESKOVÉ: Krchnavý – Janigáč, Dávid Jančovič, Kotek, Motyka (27. Luprich), Poruban, Batelka (71. Habdák), Birás (87. Špaček), Žiška, Štefák (64. Vilímek), Mizerák (64. Dárius Jančovič)

Dubodiel – Drietoma 7:0 (4:0)
Domáci nastúpili proti novému súperovi bez rešpektu a už v úvode zápasu sa po veľkých individuálnych chybách v obrane ujali pohodlne vedenia. To s prehľadom kontrolovali počas celého zápasu a postupne skóre navyšovali. Nezastaviteľný bol hlavne Žáčik, ktorý skóroval štyrikrát a ešte pár ďalších šancí zahodil. Hostia sa snažili hrať kombinačný futbal, ale Dubodiel sa po rýchlych kontrách nemýlil, a tak zaslúžene zvíťazil. Zápas s prehľadom zvládla dvojica Kováčik-Valápka.
Góly: 16., 26., 52. a 68. Žáčik, 20. Hostačný, 34. Repa, 72. vlastný (Hrčka), rozhodoval: Kovačik, 55 divákov.
DUBODIEL: M. Petrík st., Repa, M. Petrík ml., Hostačný (68. V. Malec), Červený (58. S. Malec), Kováč, Kúdela, Žáčik, Knoll, Štefanech, J. Scheer
DRIETOMA: Masaryk – Orság, Šišovský, P. Gabrhel, Babrnák, Holúbek, T. Gabrhel, Minárech (56. Hrčka), Baliak, Mikuš, Ondruška

Selec – Tr. Stankovce B 2:2 (1:1)
Hostia posilnení o štyroch hráčov A-mužstva prišli do Selca na hodový zápas s jednoznačným úmyslom vyhrať. Do 30. min však neukázali z futbalového umenia nič. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 3. min, keď sa sám na brankára rútil M. Šišovský, ale ten mu v poslednej chvíli loptu zázračne vypichol. V 13. min sa domáci už radovali, keď sa trafil Dohňanský. O päť minút minul tesne bránu Zaťko. Hostí nakopol úplne náhodný gól z 31. min, ktorý strelil zo situácie zaváňajúcej ofsajdom Chudý. Do konca polčasu už boli hostia lepším mužstvom Priam rozprávkovo im vyšiel vstup do druhého polčasu, keď v 49. min strelil ich druhý gól Marcinát. Potom v 61. min úzkostlivý rozhodca Hulínek vylúčil hneď dvoch domácich hráčov a zdalo sa, že zápas bude mať jednoznačný priebeh. Zo stáleho tlaku sa však domáci hráči pozviechali a hlavičkou vyrovnal Dudášik. V 72. min bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Chudý. Od tohto momentu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale napriek niektorým šanciam sa im to nepodarilo a zápas sa skončil zaslúženou remízou. Do vynikajúceho stretnutia vôbec nezapadol hlavný rozhodca, ktorý rozdával žlté karty ako na mariáši a zbytočne tým znervóznil obe mužstvá. Zápas sledovalo 350 spokojných divákov.
Góly: 13. Dohňanský, 69. Dudášik – 31. Chudý, 49. Marcinát, ČK: 61. Letko, 61. Masár – 72. Chudý, rozhodoval: Hulínek, 350 divákov.
SELEC: J. Puna – Masár, Dohňanský, M. Šišovský (89. Panák), Š. Šišovský (88. Králik), Zaťko (27. Bolech), Letko, Puna, Sivák, Ondriška, Dudášik
TR. STANKOVCE B: Horváth – Berko, Gábor, Biras, Marcinát, Zverbík (77. Rezníček), Beňovič, Chudý, Šišovský (46. Mandinec), Sedláček, Poruban (85. Kmeťo)

Nová Ves – Kálnica 3:1 (1:1)
Po vyrovnanom začiatku si v 20. min nabehol na prihrávku za obranu Ivana a povedľa Kolníka otvoril skóre – 0:1. Následne Lacko vybojoval loptu, prihral pred prázdnu bránu Vráblicovi, ale ten trafil iba tyč hosťujúcej svätyne. Domáci vyrovnali v 35. min, keď po odvrátenom rohovom kope Sika z voleja nechytateľne skóroval – 1:1. O minútu neskôr Sika uvoľnil Lacka na hranici pokutového územia, ten obišiel i brankára, ale strela išla vedľa brány do bočnej siete. Druhý polčas sa začal prevahou hostí. V 46. min opäť po dlhom nákope Janega šiel sám na Kolníka, no ten loptu vyrazil. V 69. min J. Šicko fauloval Buša a rozhodca Vaňo nariadil pokutový kop. Ten s istotou premenil Gajdošech. V 79. min po výbornej prihrávke Gajdošecha Moravčík zvýšil na 3:1. V 89. min Lacko po voľnom kope Siku hlavou tesne minul bránu Kálnice. Hostia pôsobili veľmi dobrým dojmom, ale víťazstvo Novej Vsi je za efektivitu a vypracovanie viacerých šancí zaslúžené.
Góly: 35. Sika, 71. Gajdošech (11 m), 79. Moravčík – 20. Ivana, rozhodoval: Vaňo, 100 divákov.
NOVÁ VES: Kolník – Vrablic (75. Nemšák), Jančo, Bajzík (66. Prokop), Gajdošech (88. Šimončič), Bušo, Moravčík, Sika, Kačina, Fačkovec, Lacko
KÁLNICA: J. Šicko – M. Važan, Uher (64. Bolech), Dedík, Mordin, Kukučka (75. Hladký), Doboš (84. Unčík), M. Šicko, Ivana (78. Sadloň), A. Važan, Janega

Potvorice – Horná Streda 0:2 (0:0)
Hostia začali veľmi aktívne. Evidentne zaskočení domáci sa s tým nevedeli vyrovnať. Už v 10. minúte Hornostreďania nastrelili brvno. V závere polčasu sa hra vyrovnala a začali sa presadzovať aj Potvorice. Vyložené šance zahodili Čechvala, Ondris i Talajka. Druhý polčas začali opäť aktívne hostia. Opäť nastrelili brvno a hrozili protiútokmi. V 73 .minúte Juraj Klačman po rýchlom protiútoku otvoril skóre na 0:1. Potvorice gól nenakopol, práve naopak, výborne hrajúci hostia si zápas takticky postrážili. V 82. minúte Nikolič zvýšil na konečných 0:2. Domáci neprejavili patričnú túžbu po víťazstve a Horná Streda vyhrala úplne zaslúžene a jednoznačne.
Góly: 73. Klačman, 82. Nikolič, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.
POTVORICE: Kerak – Vatrt, M. Kubán, Pruša, Čechvala, Pomajbo (46. Malo), Ondris, Šimunčík, Hargaš, Talajka, Hlatký (46. Zsolnay)
HORNÁ STREDA: Bango – Faltin, Satina, Hasan, P. Vrábel, Bocko, Čeh, Klačman, Filipovič, Nikolič (84. Jozefčák)

Pobedim – Zem. Podhradie 9:1 (5:0)
V horúcom počasí si domáci poradili so súperom zo Zemianskeho Podhradia bez vážnejších problémov. V prvom polčase postupne hráči Pobedimu zaťažili konto brankárov súpera piatimi gólmi a o ich víťazstve bolo prakticky rozhodnuté. V druhom polčase sa hosťom po chybe v zadných radoch domácich podarilo znížiť. Pobedim však postupne preberal opraty zápasu naspäť do svojich rúk a pridal ďalšie štyri góly. Domáci tak odčinili šesťgólovú prehru z minulého týždňa a napravili si povesť. Negatívum zápasu bolo zranenie domáceho Patrika Mikláša, ktorého musela so zraneným kolenom odviezť záchranná služba.
Góly: 14., 22., 64. a 83. M. Gono, 60. a 76. Adamus, 26. Foltýn, 30. Husár, 45. Feranec – 73. Janeček, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.
POBEDIM: Miklovič – Svičin (77. Olbert), Ľ. Gono, Pomajbo (63. Mrekaj), Priadka (63. Povlovič), Feranec, Husár, Mikláš (20. Foltýn), Kohutovič (56. Adamus), M. Gono, Luštík
ZEM. PODHRADIE: Poláček (34. P. Zámečník) – Lehocký, M. Katrinec, D. Zámečník, Helík, Mitánek, Staňo, Janeček, Profjéta, Pospíšil, Š. Katrinec

Dolné Srnie – Vrbovce 0:3 (0:0)
Duel dvoch tímov, ktoré doposiaľ nezískali ani bod, začali lepšie domáci, ale prvú šancu nevyužili. Hostia si postupne vypracovali šance. Jednu z nich dokonca zastavila tyč domácej brány. Do vedenia mohli ísť domáci, avšak brankár hostí vychytal Gužináka. Druhý polčas hostia z Vrboviec otvorili skóre po chybe obrany Žákom a následne po peknej akcii zvýšil na 0:2 Petruľa. Hráči Dolného Srnia sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale ich veľká šanca skončila na tyči a z protiútoku Vrbovce spečatili výsledok na 0:3 opäť šikovným Žákom.
Góly: 54. a 79. Žák, 58. Petruľa, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.
DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Mažár, D. Vicena, Gužinák, Paller, Hejbal, M. Vicena, Bartoš (46. Uváčik), Kopunec, Dobrík (67. Hargaš)
VRBOVCE: Kuchta – Škoda, Mareček (77. V. Hyža), M. Malošek, Sládek, Filka, Petruľa, Žák, T. Malošek, Chrenka (87. Sabota), Vaňa

Tr. Bohuslavice – Hrádok 0:0
Do Bohuslavic pricestovali hostia z Hrádku. Už prvé minúty naznačili, že toto bude zápas iba o jednom góle a šťastnejšie bude mužstvo, ktoré ho strelí. Hostia domácich aj za pomoci vetra zatlačili na vlastnú polovicu, ale tí tlaku dokázali odolávať a snažili sa ohrozovať iba z brejkov. Hra z obidvoch strán boli iba nakopávaná a šance iba sporadické. Po strate lopty domácich a rýchlom úniku sa lopta dostala až za bránkovú čiaru, ale pre faul na obrancu gól hlavný rozhodca neuznal. Domáci sa snažili tiež za ničím zaostávať a loptu nedokázali poslať ani do prázdnej brány. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, akurát domáci nedokázali svoju aktivitu premeniť do gólu a pokračovali v zahadzovaní šancí, čo ich mohli aj nakoniec mrzieť, keď hostia z protiútokov mohli rozhodnúť. Vždy však bol na mieste pozorný brankár Krajčík. V poslednej desaťminútovke mali ešte domáci tri tutovky, ale nedokázali ich premeniť, a tak v priemernom zápase sa diváci gólu nedočkali.
Rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Sevald, Fraňo, Bečár, P. Zaťovič, Mládek, Markovský, Igaz, M. Kukuča (65. A. Kukuča)
HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, Jurák (60. J. Kucharovič) Štekel, M. Sevald, Steinecker (81. Gróf), Šagát, Opet, Fabo, J. Sevald, Šimlovič

Polianka – Brezová 2:4 (0:2)
Góly:
72. Zguriš, 78. Nižnanský – 30. Babinec, 31. P. Osuský st., 70. Žabka, 74. Tobiaš, rozhodoval: Maraz, 250 divákov.
POLIANKA: Mazíny – M. Kováčiny, Čmela, Malek (65. Nižnanský), Gajdošík, Černáček, R. Kováčiny, Zguriš, M. Šimko, Ľ. Svinkásek (39. Kuba), V. Šimko
BREZOVÁ: Maliarik – P. Osuský ml. (65.Hrdlička), Babinec, Danko, Sivák, Žabka, Žabka, Tobiaš, Dúbrava, P. Osuský st. (86. Fiala), Maliarik (55. Barbírik)

Kostolné/St. Turá B – Krajné 2:1 (0:1)
V susedskom derby privítali Kostolňania vedúce mužstvo z Krajného. Už od začiatku chytili domáci zápas do svojich rúk. V 18. min Javorova hlavička šla tesne nad brvno. V 25. min Majtásov priamy kop smeroval do tyče. Šimkova strela skončila tesne vedľa. V 34. min zahrávali domáci roh a z rýchleho protiútoku Krajňania založili rýchly brejk, ktorý gólom zakončil Baranovič. V závere polčasu domáci kopali dva rohy po sebe. Po prvom tvrdo zakončil Denk, no strela šla mimo brány. Pri druhom už diváci kričali gól, ale Javorovu hlavičku zázračne vyrazil gólman Kostolanský. V druhom polčase domáci dominovali a v 50. min dal Bruško vo vyloženej šanci vyniknúť brankárovi. Majtásovu bombu Kostolanský bravúrne vyrazil. Domáci nie a nie prelomiť streleckú smolu, ktorá sa ťahala už od zápasu v Hrádku, kde tiež mali stretnutie vo svojej moci, ale nevyužívali ani tie najvyloženejšie tutovky. V 66. min L. Bruško nastrelil brvno, neskôr Majtás tyč. V 70. min Majtásovu bombu vyrazil brankár a vychytal aj s chuťou hrajúceho Šimeka. Všetko napokon pomohol vyriešiť až striedajúci Maroň. V 75. min prenikol po pravej strane Polák, obohral dvoch obrancov a jeho center po zemi cez celú päťku minuli viacerí hráči, ale Maroň nie a zaslúžene vyrovnal. Hostia naďalej s obtiažami odolávali, no tlaku sa nakoniec neubránili. V 89. min po Bruškovej šanci a vyrazenej lopte sa do zakončenia dostal Maroň a z voleja zaslúžene strelil víťazný gól. Domáci si víťazstvo plne zaslúžili. Hostia okrem gólového brejku veľa šancí nemali. V búrlivej atmosfére, ktorú vytvárali najmä početní fanúšikovia hostí, s prehľadom rozhodovali obaja rozhodcovia Svetkovič a Zelieska.
Góly: 75. a 89. Maroň – 34. Baranovič, rozhodoval: Svetkovič, 115 divákov.
KOSTOLNÉ: Baláž – Filip, Denk, Lukáč, Pollák, Beňo (67. Maroň), Bruško, Majtás, Györög, Šimek, Javor (57. Augustín)
KRAJNÉ: Kostolanský – Podmajerský, Klimek, Beňo (84. Matušík), Vavák (71. Otrubčák), Baranovič, Kňazský (89. Tomka), Tížik, Melicher, Marek, Kostelný
1. Brezová 4 3 1 0 13:3 10
2. Nová Ves 4 3 1 0 10:4 10
3. Krajné 4 3 0 1 12:3 9
4. Hrádok 4 2 2 0 11:1 8
5. Stará Turá B 4 2 1 1 7:8 7