Motešice rozstrieľali Omšenie, Hrachovište v šlágri kola padlo

Prehľad výsledkov VIII. líg.

Beckov (v modrom) bral všetky body z Hrachovišta.Beckov (v modrom) bral všetky body z Hrachovišta. (Zdroj: SLOVAN BECKOV)

TRENČÍN

Soblahov – Horňany 0:5 (0:3)

Hostia prišli do Soblahova s cieľom získať prvú výhru, čo sa im aj podarilo. V úvode stretnutia bola hra vyrovnaná. Prvú šancu mali domáci, keď Mrázik trafil žrď hosťucej brány. Na opačnej strane sa do šancí tlačili aj hostia. V 32. min po nedorozumení v domácej obrane otvoril skóre Jurák. Do polčasu Horňany zužitkovali ďalšie dve šance a Niko upravil už na 0:3. V druhom polčase sa Soblahov chcel dostať do zápasu, čo sa ale nepodarilo. V priebehu druhého dejstva pridal na 0:4 Jurák a skóre v 69. min uzavrel Filin. Hra síce bola na oko vyrovnaná, ale hostia hrali s rozumom a ukázalo sa, že majú skúsenejší tím. Body šli do Horňán zaslúžene.

Góly: 32. a 52. Jurák, 38. a 42. Niko, 69. Filin, rozhodoval: Stračiak, 50 divákov.

SOBLAHOV: Orság – Mrázik, Kačena, J. Hrnčár (60. Paška), Krajčo, Červeňan, J. Fabo (72. M. Fabo), P. Pleva, Schéry, Madový, Ďuráči

HORŇANY: Ševčík – Jurák (73. Bulejko), Hanus, Ježík, Filin, Matuška, Ďurkáč, Minárik (84. Balon), Mikloš, Niko, Viktorín (65. Botlo)

Bobot – Svinná 2:1 (0:1)

V prvom polčase začali aktívnejšie a predovšetkým nebojácnejšie hostia. Svinná sa ujala vedenia v zápase 19. minúte, keď sa presnou strelou spoza šestnástky odprezentoval Jozef Myšák. Do druhého dejstva naskočili domáci s vyšším dôrazom a ich šancí začalo pribúdať. Ozdobou zápasu bola v 74. minúte krásna centrovaná lopta od Erika Antaloviča, ktorý našiel v šestnástke Mareka Husáka a on nekompromisnou strelou z voleja vyrovnal stav zápasu. V 79. minúte dokonal obrat v zápase Lukáš Jonis, keď poslal svoj nechytateľný projektil na bránku hostí. Domáci zaknihovali prvé víťazstvo v sezóne a na konto si pripísali prvý trojbodový zisk.

Góly: 74. Husák, 79. Jonis – 19. Myšák, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

BOBOT: Zápotočný – Koplík (77. Kollár), T. Sokolík, Marušek (66. Filo), Káčer, D. Sokolík, Kožej (90. Džubina), Jonis, Antalovič, Husák, Masár

SVINNÁ: Judiny – Ševčík (82. Hikel), Košík, Vondra (64. Kovalíček), Jawara, F. Krajčík, Krpelan, Krasimirov-Nikolov, Štefánik, Myšák, P. Krajčík

Ivanovce - Skalka 5:1 (2:1)

Hostia sa vedenia ujali v 4. min, keď sám na brankára šiel Hrušovský a bolo 0:1. Od 15 min domáci prebrali iniciatívu a zápas už bol jasne v ich réžii. Po polhodine hry centrovanú loptu do siete umiestnil Gago. O osem minút prihral Minarech loptu pomedzi obrancov Kanálošovi a bolo 2:1. V závere polčase pri trme-vrme v hosťujúcej päťke zahral jeden z hráčov Skalky rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Branislav Jantošovič – 3:1. V druhom polčase pridal po chybe brankára na 4:1 Gago. V 82. min uzavrel skóre Kanáloš po peknej prihrávke medzi obrancov. Hostia boli v závere odovzdaným súperom a mohli byť radi, že z Ivanoviec neodišli s výraznejším prídelom.

Góly: 33. a 62. Gago, 38. a 82. Kanáloš, 45. B. Jantošovič (11 m) – 4. Hrušovský, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.

IVANOVCE: Királ – Ondrejička, M. Kusenda (30. Gago), D. Jantošovič, B. Jantošovič (72. Kuchta), Matejovič, M. Kusenda, Kanáloš, Kašša, Vaško (46. Herceg), Minarech

SKALKA: Šumichrast – Panák, Truban, Švančárek, L. Horecký (51. Hrnčár), P. Horecký (46. Dúžek), V. Vavruš, Lakatoš, M. Vavruš, Zeman (46. Fečkanin), Hrušovský

Omšenie – Motešice 0:5 (0:3)

Domáce mužstvo viedlo tabuľku po prvom kole, hostia z Motešíc po druhom, preto sa očakával kvalitný futbal. Ochladenie počasia však prinieslo aj obojstranne pomerne chladnú hru a výkony, bez iskry a zápalu a diváci celý prvý polčas sledovali vcelku nezáživný futbal. Domáci nedôraznou obrannou hrou ponúkli hosťom tri šance a tí ich bez problémov využili na trojgólové vedenie. Na oboch stranách chýbal pohyb bez lopty, dôraz, rýchlosť a pokoj pri rozohrávke. Pribúdalo osobných súbojov a pokazených prihrávok. Za stavu 0:2 pre hostí mohol najaktívnejší hráč domácich M. Bajzík vo veľmi dobrej pozícii znížiť a zaveliť k ofenzíve, no prestrelil bránu. Hostia z ponúknutých možností využili, čo sa dalo a v druhom polčase po ďalšej hrúbke domácej obrany pridali štvrtý gól. V 78. min po parádnej strele z diaľky zavŕšili debakel domácich na 0:5. Hostia sa nikam neponáhľali, hrali si svoju hru, ktorá síce nijako neoslnila, no splnila účel a zaslúžene si odviezli o Omšenia tri body.

Góly: 7., 41. a 59. Hošek, 27. Antalovič, 79. M. Tašár, rozhodoval: Škultétyová, 50 divákov.

OMŠENIE: D. Homola – Tvrdoň, Robota, Dvorský (75. B. Homola), M. Kohút, L. Kohút, Gašpar (46. Gabriš), P. Homola, Škorvánek (62. A. Škorvánek), Bajzík, Ťupek (78. Kotúč)

MOTEŠICE: Porubčan – Sýkora, Peťko, Horňák, Krivoklátský, J. Tašár, Ďuriš, M. Tašár, Antalovič, Filo (76. Drienka), Hošek (76. Benčo)

Mor. Lieskové – Hôrka 1:3 (1:1)

Domáci podali veľmi slabý výkon. Hostia boli lepší a zaslúžene zvíťazili. Za domácich sa presadil Podhradský, za hostí dva razy Janega a jedenkrát Jakub Koreň.

Góly: 25. Podhradský – 20. a 80. Janega (1. z 11 m), 86. J. Koreň, rozhodoval: Bušo, 70 divákov.

MOR. LIESKOVÉ: Kusenda – Kopas, Kucharík, Klučár, M. Kucek, Gašparík, Tomášik (46. A. Kucek), Kúkol, Podhradský, Zámečník, Burza (79. Šimovec)

HÔRKA: Suchý – Švec, Janega, Hrnčár, Ševcech, Steinecker, Janega, Ondreička, J. Koreň, Miškár (48. Bulava), Košnár (89. Lacko), P. Koreň

Bzince – Lubina kop. 7:0 (1:0)

Susedské derby dvoch tímov, ktoré ešte v jesennej časti nezvíťazili zvládli lepšie domáci. Hostia pricestovali iba s jedenástimi hráčmi, zatiaľ čo domáci striedali až päťkrát. Lubina kopanice pritom dlho odolávala. Až v 43. min otvoril skóre Bončo. Po prestávke sa už futbal zmenil na hru mačky s myšou. Padlo šesť gólov a darilo sa najmä Dušanovi Bihárymu, ktorý zaťažil skóre brankára Haruštiaka hetrikom.

Góly: 43. Bončo, 62., 71. a 82. Biháry, 69. Miškech, 75. Hasala, 87. Hložka, rozhodoval: Ješko, 100 divákov.

BZINCE: Suchý – Málik (45. Miškech), Mazáň, Matějka (71. Urban), Fekete (76. Michalec), Skovajsa, Mazák (75. Harmady), Bončo, Biháry, Herák (45. Hložka), Hasala

LUBINA KOP.: Haruštiak – Danek, Gulán ml., Peťovský, Gulán st., Cibulka, Jarábek, Barančin, Guriš, Udvorka, Robek

Stará Lehota – Brunovce 0:2 (0:1)

Domáci začali zápas lepšie, ale hostia postupne preberali iniciatívu zápasu do svojich rúk. Po jednom z domácich rohov a rýchlom protiútoku strelil úvodný gól v 35. min Majerník. Po prestávke sa hral behavý futbal zo strany na stranu. Stará Lehota sa snažila vyrovnať, ale jej šance sa neujali. Hostia v 85. min pridali Moravanským druhý ukľudňujúci gól. Brunovce boli kvalitným tímom a vyhral zaslúžene.

Góly: 35. Majerník, 85. Moravanský, rozhodoval: Országh, 50 divákov.

ST. LEHOTA: Gašparík (25. Rzavský) – Muha, Petruš, Skurčák, K. Briška, Domin, M. Briška, Bača, Mišík (60. Lesay), P. Briška, Mokriš

BRUNOVCE: Vavro – Slezák, Halán, Majerník, Pažitný, Mladý (88. Poliak), Moravanský, D. Pisara, Zervan (46. Tulis), R. Pisara, Nešťák

Lubina – Považany 1:1 (1:0)

Domáci nastúpili v oslabenej zostave a mali k dispozícii iba jedenásť hráčov. Napriek tomu sa ujali vedenia gólom Mira Hargaša a do prestávky tento stav udržali. Tesne pred polčasom sa zranil Hučko a Lubina dohrávala s desiatimi hráčmi. Hostia po prestávke vyvinuli veľký tlak a mali aj niekoľko gólových šancí. Domáci odolávali až do 80. min, kedy sa hosťom podarilo vyrovnať Buškom. Záver zápasu bol veľmi nervózny, pretože Považany chceli silou-mocou vyhrať a voči hlavnému rozhodcovi Valápkovi boli prejavené záležitosti, ktoré na ihrisko nepatria. Zápas bude mať pravdepodobne dohru na disciplinárnej komisii.

Góly: 7. Hargaš – 80. Buška, rozhodoval: Valápka, 30 divákov.

LUBINA: Herák – Sekerka, Záhora, Makara, Otiepka, Hučko, Bublavý, Hargaš, Štepanovic, Sekerka, Michalec

POVAŽANY: Horváth – Bobček, Skaličan, R. Dudášik (75. Kubica), Feranec, Buška, Krajčík, P. Dudášik, R. Tulis, P. Tulis (75. Hlatký), Bors

Hrachovište – Beckov 2:4 (0:4)

Domácim nevyšiel vstup do zápasu, keď sa už v 6. min presadil Behúl. Prvú strelu mu brankár bravúrne zneškodnil, ale dostal sa k odrazenej lopte a do prázdnej brány skóroval. O štyri minúty sa hlavou po autovom vhadzovaní presadil Pevný. V 12. min bolo s domácimi zle-nedobre. Za obranu prenikol útočník a prihral povedľa brankára Sedláčkovi – 0:3. Vo zvyšku polčasu hostia ubrali plyn a hra sa vyrovnala. Skóre sa zmenilo až v 42. min, keď v pokutovom území bol faulovaný hosťujúci hráč a následne penaltu premenil Hrabovský. V druhom polčase tempo hry mierne upadlo, čo hralo do kariet domácim. Držali loptu na kopačkách, dostávali sa do tlaku, lenže kompaktnú obranu Beckova sa im nedarilo prekonať. Vytúžený gól strelili až v 80. min, keď sa presadil Dlhý. Skóre zápasu uzavrel striedajúci Šimna v 86. min strelou pomedzi obrancov. Na ďalšie skorigovanie skóre už domácim nezostal čas.

Góly: 80. Dlhý, 86. Šimna – 6. Behúl, 10. Pevný, 12. Sedláček, 42. Hrabovský (11 m), rozhodoval: Rigó, 35 divákov.

HRACHOVIŠTE: P. Koník – Drobena, Staňák, Habán, Stratil, Augustín, Novotný, Machunka (60. Šimna), Selzák, M. Koník, Benian (23. Dlhý)

BECKOV: Valach – Šimko, Tinka, Kupčík (62.Sameš), Pevný, Hrabovský, Pastorek (62. Štefánik), Švehla (70. Vazovan), Izakovič, Sedláček, Behúl

Priepasné – Hrašné 2:1 (1:0)

Góly: 7. Kobliška, 53. Podmajerský – 78. Kusý, rozhodoval: Podmajerský, 75 divákov.

Košariská – Chvojnica 1:3 (0:3)

Góly: 56. Hegeduš (11 m) – 8. a 45. Hyža (2. z 11 m), 20. Petru, rozhodoval: Kahúň, 78 divákov.

Jablonka – Bukovec 5:0 (2:0)

Góly: 25. Kubica, 34., 75. a 89. Michalík, 58. Elíz, rozhodoval: Švancara, 50 divákov.

1. Chvojnica 2 2 0 0 10:3 6

2. Piepasné 2 2 0 0 3:1 6

3. Jablonka 2 1 0 1 5:1 3

4. Košariská 2 0 1 1 3:5 1

5. Bukovec 2 0 1 1 2:7 1

6. Hrašné 2 0 0 2 3:9 0