Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Častkovčania doma strelili Domaniži päť gólov. (Zdroj: OK ČASTKOVCE)

Častkovce – Domaniža 5:0 (2:0)
Po strate bodov v prvom kole na ihrisku Bolerázu sa posilnené Častkovce pustili do súpera od začiatku zápasu. Už v 3. min nahral loptu do šestnástky nováčik Bangai, no dorážka Mizeráka ani Husára neskončila v sieti. Vykopnutú loptu od brány Tuschel spracoval a vystrelil z 20 m, no tesne minul. V 7. min našiel presnou prihrávkou Mizerák Bangaia, ktorý sa individuálne presadil medzi hosťujúcimi hráčmi. V 12. min sa najlepšie presadil v šestnástke domácich Valjent, jeho presnú strelu k ľavej tyči Kukučka zlikvidoval. V 15. min nahrával Husár do rohu a Bangai elegantne zakončil presný center. V 24. min nebezpečne vystrelil Sádecký, no Kukučku neprekvapil. V 31. min poslal center cez celú šírku ihriska Bangai, našiel Osuského, ktorý si v behu loptu spracoval. Jeho strele však stál v bráne dobre postavený Zdurienčík. V 36. min chcel Košút prehodiť Kukučku, do lopty sa oprel väčšou silou a bránu prekopol. Na konci prvého polčasu mohli skórovať obe mužstvá, ale pozorný Augustín vykopol loptu z bránkovej čiary a z priameho kopu z hranice šestnástky tesne minul domácu bránu Svitek. V druhom polčase domáci ešte zvýšili tlak a v 56. min po ukážkovej akcii na jeden dotyk zakončil Bangai na 3:0. Ten istý hráč premenil pokutový kop v 86. min a v 90. min ušiel hosťujúcej obrane a brankárovi nedal šancu.
Góly: 7, 15., 56., 85. a 90. Bangai (4. z 11 m), ŽK: Kurín – Valjent, ČK: 69. Sádecký, rozhodoval: Haring, 100 divákov.
ČASTKOVCE: Kukučka – Mišura, Takáč, Osuský, Kurín (75. Fako), Husár (90. Čechvala), Tuschel (85. Rechtorík), Halás, Mizerák (65. Adamec), Madro, Bangai. Tréner: V. Stančík. JÁN UHLÍK

Jaslovské Bohunice – Myjava 2:0 (1:0)
Domáci začali proti favoritovi ako z partesu a už po pár sekundách sa k lopte dostal vo vyloženej šanci Halmo a prestrelil Solničku. Hostia boli po góle otrasení a domáci dominovali, no postupne preberali taktovku „Kopaničiari“. Matejkoviča sa snažili ohrozovať najmä strelami, ale s tými si poradil a pred koncom polčasu nedotiahli do konca sľubný protiútok. Prišla tak domáca odpoveď a po strele Pavlíka zvonila žrď. V druhom polčase začali hostia viac a viac dominovať. Prvý pokus Jastrába spoza šetsnástky letel mimo, druhý bol zblokovaný a po treťom sa presadil Marček, ale z postavenia mimo hry, a tak gól neplatil. Domáci gólman podržal svojich aj pri zakončení Joríka. Keďže hostia tieto šance nevyužili, prišiel trest. Domáci zachytili zlú rozohrávku a po ukážkovom a rýchlom protiútoku pridal druhý gól Prvý. Domáci zdolali favorita 2:0.
Góly: 1. Halmo, 76. Prvý. R. Janus, ŽK: Pavlík – Flamik, Marček, 150 divákov.
MYJAVA: Solnička – Flamik (86. Čobrda), Sivák, Jastráb (78. Matušica), Vávra, Pecha, Sivák, Toman, Horeš, Marček, Jorík. Tréner P. Vavák. (STC)

Hlohovec – Trenčianske Teplice 3:0 (1:0)
Úvod zápasu patril domácim, ktorí vyvíjali patričnú aktivitu. Postupne sa však hra vyrovnala a hralo sa najmä v strede poľa. Postupne však domáci začali mať navrch, no neuspeli Suchánek, Kolony ani Habán. Nakoniec prišiel prvý gól po faule na Kolonyho a nariadenú penaltu premenil Suchánek – 1:0. Po zmene strán domáci opäť pritlačili, no až Cabadaj v 55. minúte nachytal priamo z rohu brankára – 2:0. Za tohto stavu však stále bolo všetko otvorené, a až Došekova geniálna prihrávka na Janíka v 85. minúte definitívne uzavrela zápas.
Góly: 24. Suchánek (11m), 55. Cabadaj, 85. Janík. R. Ahmed, ŽK: Habán – Beňo, Paška, Haško, 150 divákov.
TR. TEPLICE: Škultéty – Ondrejík (86. Sirotný), Beňo, Krivda, Lutišan, Paška, Mikloš, Šiko, Augustini, Moško (79. Halaška), Haško (74. Ševela). Tréner J. Ružička.

Malženice – Trenčianske Stankovce 3:1 (1:1)
Domáci favorit sa v druhom kole poriadne nadrel a to hlavne preto, že nevyužil svoje šance. Od úvodu boli domáci aktívnejší a dobýjali bránu hostí, tí zasa hrozili po nebezpečných brejkoch a štandardkách. Úvodná aktivita však gól nepriniesla, a tak sa hra postupne preniesla do stredu poľa. Po polhodine hry však domácim vyšla kombinačná akcia a Krajčovič otvoril skóre – 1:0. Ibaže do polčasu toto vedenie nenavýšili a peknú prihrávku zužitkoval na gól do šatne Marcinát – 1:1. Druhý polčas už bol hlavne o domácej snahe streliť vedúci gól a úpornom bránení hostí. Nakoniec o všetkom rozhodol v 84. minúte striedajúci Braniša, ktorý sa najlepšie zorientoval a prekonal Zemanoviča – 2:1. Hostia následne v snahe o vyrovnanie otvorili hru a Braniša definitívne spečatil výhru favorita.
Góly: 36. Krajčovič, 84. a 90. Braniša – 45. Marcinát. R. Volf, ŽK: Čmilanský, Hlúch – Blaško, Škvarka, Daňovský, Hazda, 250 divákov.
TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Marcinát (68. Žiška), Blaško, Kováčik, Čibík, Ďuráči (63. Ančič), Škvarka, Danovský, Repa, Hazda.(STC)

N. Dubnica – Boleráz 1:2 (1:0)
Góly:
11. Ranuša – 64. Lalík, 87. Klačo. Rozhodoval Feranec, ŽK: Švikruha, Habšuda – Klačo, Bagi, 150 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – Tóth, Pilný, Ranuša, Maník, Švikruha, Držík (65. Žifčák), Suchánek, Habšuda (82. Turza), Homola (55. Behan), Minárik (65. Kucharík).
Ostatné výsledky: Vrbové – Holíč 2:0 (0:0), Prečín – V. Kostoľany 3:1 (2:1) , Partizánske – Šimonovany 0:2 (0:1).

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Futbalisti AS Trenčín si na ligovú premiéru počkajú

Duel 1. kola Nitra - Trenčín odložili. Náhradný termín bude závisieť od účinkovania AS Trenčín v Európskej lige