Bánovce v závere odvrátili prehru so Šaľou

Prehľad výsledkov III. ligy.

ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

Bánovce – Šaľa 2:1 (0:0)

Bánovce po získanom bode v Beluši začali miernym tlakom, čoho výsledkom bola pekná strela Bartu nad bránku. Výborný úvod zakončil Mrocek krásnou strelou z 25 m, jeho pokus ale zastavila tyč. Hra sa postupne vyrovnala, hostia zo štandardky trafili taktiež konštrukciu domácej bránky. V druhom polčase sa domácim podarilo súpera pritlačiť, ale z viacerých šancí sa im skórovať nepodarilo. Z nevinnej akcie hostia vyťažili maximum, keď sa po zákroku pískala diskutabilná penalta. Tú Jurík premenil a Šaľa sa ujala vedenia – 0:1. Domáci po góle ožili, už o sedem minút zahrával rohový kop Mrocek a kapitán Gajdošík vyrovnal na 1:1. Bánovce súpera pritlačili, chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V poslednej minúte sa exportnou strelou prezentoval Barta, ktorý trafil dokonale – 2:1. Domáci vo svojom prvom domácom zápase nového ročníka zaslúžene vyhrali.

Góly: 82. V. Gajdošík, 90. Barta – 75. Jurík (11 m). R Matulová, ŽK: Hrabal, Halás, Olej – Stanković, Prúčny, Trivan, Semeniuk, 200 divákov.

SPARTAK: Hipp – Minárik, Poštrk (60. Svatík), Oravec (60. Olej), Mrocek, Barta, Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši, Turoň.

Dubnica – Púchov 2:0 (0:0)

Derby dvoch doteraz nezdolaných tímov neprinieslo v prvom polčase veľmi záživný futbal. Domáca snaha narážala na pozornú a koncentrovanú defenzívu súpera, ktorý smerom dopredu veľa neukázal. V 5. min pohrozil Pagáč, no jeho zblokovaná strela skončila rohom a ten istý hráč v 8. min hlavičkoval nad. Nasledovala dvadsaťminútovka medzišestnástkového futbalu, až v 28. min skúsil šťastie Marek Gajdošík, ale po nádejnom prieniku neprestrelil domáceho obrancu, ktorý loptu tečoval na roh. V obrovskej šanci sa v 33. min ocitol Vaško, lenže jeho krížnu strelu nadvihol padajúci Riška tesne nad šibenicu. O päť minút po priamom kope bol Vaško znova sám pred gólmanom, lenže v ofsajde. V 39. min Sibandovu nepríjemnú prízemnú strelu Digaňa v páde na dvakrát skrotil. V 44. min Letko s námahou vyrazil umiestnený priamy kop Jakúbeka na roh. Po prestávke začali lepšie Dubničania, Jakúbek v 47. min pálil vedľa a v 52. min Švec po slalome zo šestnástky rozvlnil iba bočnú sieť. Domáci tréner Peter Jakuš mal pri striedaní šťastnú ruku, keď po hodine hry poslal na ihrisko Janca. V 64. min dlhú nakopnutú loptu obranca hostí nezasiahol, Janco ju dôrazne sledoval a povedľa vybiehajúceho Letka otvoril skóre. Púchovčania v 70. min urobili ďalší obranný kiks a na Jancovu strelu si Letko siahol, ale lopta skončila druhýkrát v sieti. O dve minúty mohol oživiť nádeje hostí Gajdošík, no po úniku jeho krížna strela tesne minula zadnú žrď. Dubničania hru kontrolovali a po sérii neúspešných vzájomných výsledkov sa v derby konečne opäť tešili.

Góly: 64. a 70. Janco. R Papuča, ŽK: Čurik, Švec, Janco – Riška, Marek Gajdošík, Kopiš, 650 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Suchý (77. Cisár), Jakúbek, Čurik (90. Levai), Vaško (86. K. Bartoš), Švec, Bielik (60. Janco), Horecký (87. Václav). Tréner P. Jakuš. JOZEF ŠPROCHA

Borčice – ViOn B Vráble 4:0 (2:0)

Prví ohrozili bránu hostia už v 1. min, keď unikol Ewerton, ale jeho strieľaný center obrana odvrátila. Pichňa o minútu odvrátil Barčíkov priamy kop včasným vybehnutím a v 7. min. si poradil aj s ďalším podobným pokusom. Hostia dali o sebe vedieť v 14. min, kedy pozornosť Kosu vyskúšal Ewerton strelou z 25 metrov. Domáci sa potom čoraz viac dostávali na dostrel brány, vyťažili však iba niekoľko rohov. Pri pološanciach Hanzelovi, Zuziakovi a Demjanovi chýbal dostatok pokoja a streleckého šťastia. Až v 38. min. L. Slávik z uhla trafil žrď a Zuziak loptu z päťky nekompromisne poslal do siete. V 43. min. Barčík posadil loptu z priameho kopu na hlavu Demjana, ktorý zvýšil na 2:0. V 51. min. krížnu strelu Ewertona Kosa chytil. V 55. min. Barčík trafil žrď a o dve minúty na 3:0 zvýšil bez prípravy Chynoradský. V 65. min. po faule na Nováka Barčíkov priamy kop minul cieľ. O päť minút strela uzdraveného Nováka skončila rojom a v 72. min. Novák nechal vyniknúť Pichňu, ktorý bravúrne loptu vytlačil na roh. Čestný gól hostí neprichádzal, jediná strela Renana skončila vysoko nad. V 84. min. po akcii Barčíka s Novákom mieril tesne vedľa Pikulík, ktorý v 86. min po Novákovej prihrávke potvrdil zaslúženú výhru domácich.

Góly: 38. Zuziak, 43. Demjan, 57. Chynoradský, 86. Pikulík. R Bezák, ŽK: Hamar, Hlaváč, 310 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel (85. Lončík), Siva, Mravec, Petruš (73. Mačina), Chynoradský (79. Pikulík), Náther, Barčík, L. Slávik (63. Novák), Zuziak, Demjan (87. Púpala). Tréner A. Homér.

Ostatné výsledky: DAC B/Vrakúň – Gabčíkovo 1:2 (0:0), Galanta – Topoľčany 2:0 (2:0), Nemšová – N. Zámky 1:2 (1:0), FC Nitra jun. – Led. Rovne 3:1 (1:0), Prievidza – Trnava B 1:2 (1:0), Beluša – V. Ludince 2:1 (0:1).

1. Borčice 4 4 0 0 9:0 12 (+6)

2. Dubnica 4 3 1 0 9:2 10 (+4)

3. Gabčíkovo 3 3 0 0 9:1 9 (+3)

4. Nové Zámky 4 3 0 1 7:5 9 (+3)

5. Galanta 3 2 1 0 5:2 7 (+1)

6. DAC B/Vrakúň 3 2 0 1 6:2 6 (0)

7. Trnava B 4 2 0 2 6:5 6 (0)

8. Led. Rovne 4 2 0 2 5:6 6 (0)