Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

O osude zápasu v Novom Meste rozhodla štvrťhodina

Zverenci trénera Dušana Kramlíka prehrali aj druhý domáci zápas. S rezervou Žiliny prehrali 0:2.

Novomešťania doma podľahli Žiline B. Novomešťania doma podľahli Žiline B. (Zdroj: AFC POVAŽAN/DENIS HERÁK)

Nové Mesto – Žilina B 0:2 (0:2)

Novomešťania už v 1. min kopali roh, ktorý veľmi dobre zahral Živčic, no žilinská obrana ho hlavičkovým biliardom so šťastím odvrátila. Hostia boli v útoku veľmi nebezpeční, tak ako i v 10.m in Sheidaev, ktorý sa dostal k odrazenej lopte. Jeho strela smeroval do prázdnej brány, ale na čiare zachránil Múdry. O dve minúty sa však ten istý hráč už nemýli. Nádhernou strelou otvoril skóre stretnutia. Hráči AFC sa po inkasovanom góle ani nestihli vydýchať a v 14. min Michlík zvýšil na 0:2. I v ďalších minútach boli šošoni pri chuti. Nebezpečný Steidaev pohrozil v 25. min, keď poslal na Belica tvrdú strelu spoza šestnástky, no novomestský brankár bol pozorný. O štyri minúty neskôr z veľkej diaľky nastrelil Šušolík brvno. Hráči AFC sa nevzdávali a snažili sa o skorigovanie výsledku. V 33. min vyslal na bránu Žiliny tvrdú strelu Kubrický, ktorého pokus trafila do hlavy obrancu. O šesť minút Mikuš nacentroval Ďanovskému, no ten vo výbornej pozícii netrafil loptu dobre. Novomešťania to skúšali naďalej, žiaľ strely Holičeka, Mikuša i Lopušana neskončili za chrbtom Leška.

V druhom polčase pokračovali hostia v kvalitnej hre a nebezpečných útokoch. V 53. min dal Jánošík vyniknúť Belicovi. Hráči AFC sa i naďalej snažili zdramatizovať priebeh zápasu. Tak tomu bolo v 66. min, keď parádne nacentroval Vado do päťky Kubrickému, žiaľ, ani na dvakrát sa mu nepodarilo rozvlniť sieť Žiliny. Výbornú príležitosť skórovať mal v 74. min Mikeš po hrubej chybe brankára Leška. V 81. min sa prezentoval parádnou strelou Bošanský. Obrana v poslednej chvíli odvrátila loptu z bránkovej čiary. Žilinčania predviedli kvalitnú hru a zaslúžene si odviezli tri body.

Góly: 12. Sheidaev, 14. Michlík, ŽK: Kosorín, Beňo, Mikuš, Živčic, Jurica – Sluka, Šušolík, rozhodoval: Ďurčo, 430 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – L. Beňo, Vlado, Živčic (79. Bošanský), Holíček, Múdry, Jurica, Mikuš, Lopušan, Ďanovský (57. Mikeš), Kosorín (32. Kubrický). Tréner: D. Kramlík. ROMAN BAJČÍK

HLAS TRÉNERA:

Dušan Kramlík (tréner Nového Mesta): „Boli sme pripravení na to, že Žilina je kombinačné a fyzicky určite jedno z najlepších mužstiev v lige. Nezachytili sme úvod a prišli dva góly a následne aj nútené prvé striedanie. Prvý polčas sme dohrali v nie práve ideálnom rozpoložení. Do druhého polčasu sme sa ukľudnili. Snažili sme sa streliť kontaktný gól. Bohužiaľ, strelecky sa presadiť nám nebolo súdené. Pripísali sme si druhú domácu prehru, s čím nie som spokojný. Na druhú ligu už iba bojovnosť a snaha nestačí.“