Slovnaft Cup: Dráma v Tr. Tepliciach, Nové Mesto končí

Prehľad výsledkov II. kola Slovnaft Cupu

Trenčianske Teplice porazili treťoligovú Tepličku na penalty. Trenčianske Teplice porazili treťoligovú Tepličku na penalty. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Tr. Teplice – Teplička nad Váhom 0:0, 4:3 pen

Tepličania privítali výborného súpera z treťoligovej Tepličky nad Váhom. Už v 1. min mohol otvoriť skóre Hamaňa, ale jeho prienik brankár zlikvidoval. Domáci mali v prvom polčase územnú prevahu a mali ďalšie štyri šance, ale do kabín sa šlo za bezgólového stavu. Po zmene strán Teplička zlepšila pohyb a domácich dvakrát podržal tuniský gólman Khouja. Na druhej strane pohrozili aj domáci, keď Ondrejíkov priamy kop skončil na spojnici. V kvalitnom zápase diváci gól nevideli, a tak o víťazovi rozhodli pokutové kopy. Tepličania v nich boli úspešnejší, keď sa presadil Šiko, Augustini, Krivda a Beňo.

Hralo sa bez kariet, rozhodoval: Španka, 200 divákov.

TR. TEPLICE: Khouja – Ondrejík, Beo, Ševela, Puček, Šiko, Krivda, Augustini, Hamaňa (73. Moško), Mikloš, Prchlík (78. Haško). Tréner: J. Ružička. JAROSLAV RUŽIČKA

Šahy – Borčice 1:2 (0:0)

Góly: 71. Anh – 67. Zuziak, 77. Náther, ŽK: 1:1, rozhodoval: Kozolka, 731 diváko.

BORČICE: Bobot – Hanzel (46. Lončík), Siva, Mravec, Petruš, Chynoradský (82. Slávik), Náther, Barčík, Pikulík, Zuziak, Demjan. Tréner: A. Homér.

Častkovce – Šamorín 1:2 (0:0)

V prvom polčase bol druholigista zo Šamorína aktívnejší a vytvoril si miernu prevahu. V 18. min unikol Fuják, ale Koníček mu samostatný nájazd zneškodnil. V 35. min Dos Santos nastrelil krížnou strelou brvno. V 55. m in sa hostia ujali vedenia gólom striedajúceho Sablera, keď preloboval domáceho brankára. V 69. min nebezpečne nad bránu vystrelil Madro. V 76. min po ruke zvýšili hostia z penalty na 0:2 Šmehylom. V 81. min Adamec vyzvŕtal obranu hostí, ale Rožník zabránil gólu. V 88. min znížil presnou strelou k tyči z 20 m striedajúci Fako a stanovil konečný výsledok zápasu na 1:2.

Góly: 88. Fako – 55. Sabler, 76. Šmehyl (11 m), ŽK: 2:1, rozhodoval: Papuča, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Koníček – Mišura, Takáč, Kurín, Osuský, Husár (83. Masár), Tuschel (84. Fako), Halás, Mizerák, Madro, Adamec. Tréner: V. Stančík. PETER HALIENKA

Chlebnice – Trenčín 0:5 (0:3)

Už v 5. min otvoril skóre stretnutia Beridze – 1:0. Po ďalších piatich minútach mohlo byť rozdielom troch gólov, ale Mance svoje šance nepremenil. Domáci bojovali, no rozdiel medzi oboma tímami bol badateľný. Ďalší gól padol v polovici prvého polčasu. Lopta sa odrazila k Van Haarenovi, ktorí z necelých dvadsiatich metrov trafil pravý horný roh súperov brány – 2:0. V závere prvého polčasu upravil po prihrávke Beridzeho pohodlne Mance na rozdiel troch gólov – 3:0. Súpera viackrát podržal vynikajúco chytajúci Suroviak. Hneď v úvode druhého polčasu skóroval s pomocou teču Hilary – 4:0. O chvíľu neskôr uzavrel konečné skóre zápasu strelou z priameho kopu Čatakovič – 5:0. Domáci mali najväčšiu šancu po hodine hry, ale M. Oršuliak trafil iba žrď.

Góly: 5. Beridze, 27. Van Haaren, 42. Mance, 47. Gong, 49. Čatakvič, ŽK: 2:0, rozhodoval: Gemzický, 2135 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec – Skvoajsa, Keston, Zubairu, Beridze, Šalata, Čatakvoič (56. Brenkus), Van Haaren (56. Halgoš), Gong, Kvocera (77. Kleščík), Mance. Tréner: M. Ševela. ASTN

Stráňavy – Dubnica 0:1 (0:1)

Domáci štvrtoligista nastúpil proti veľmi kvalitnému súperovi z Dubnice. Hostia hrali od začiatku mimoriadne disciplinovane a snažili sa o pekný moderný futbal založený na rýchlom pohybe. Stráňavy sa snažili súperovi vyrovnať a to sa im aj darilo. Dubničania však mali loptu častejšie na svojich kopačkách a v prvom polčase si vypracovali aj dve výborné šance. Jednu z nich aj premenili. V 38. minúte sa k lopte dostal Jakúbek a nedal šancu inak výborne chytajúcemu Šteinigerovi. Po zmene strán sa opäť vyznamenal brankár Baníka, ktorý zneškodnil niekoľko čistých šancí favorita. Ani domáci nezaháľali, príležitosti Jančiho či Hrbeka však zostali nepremenené. V závere sa domáci pokúsili o vabank, hostia sa viac stiahli, ale najtesnejšie skóre sa už nemenilo. Zápas sa hral vo veľkom teple, ale v svižnom tempe, k čomu prispeli oba celky. V druhom polčase trápili obe strany kŕče, no hráči to napokon zvládli. Duel mal podľa domácej strany druholigovú úroveň, čo odmenili potleskom i diváci. Za predvedený výkon si mužstvá zaslúžia pochvalu, rovnako tak aj rozhodca, ktorý k jednotlivým situáciám pristupoval s patričným citom.

Gól: 39. Jakúbek, ŽK: 0:4, rozhodoval: Šašváry, 200 divákov.

DUBNICA: Hodál – Zahranychnyy, Častulín, Pagáč, Václav, Jakúbek, Čurik, Vaško (82. Bartoš), Švec, Janco (87. Bielik), Cisár (66. Horecký). Tréner: P. Jakuš. (MG)

Námestovo – Nové Mesto 4:1 (0:1)

Góly: 49. Jagnešák, 49. Žákovic, 67. Kurtulík, 89. Kormaňák –17. Beňo, ŽK: 1:2, ČK: 81. Kubrický, rozhodoval: Rojček, 250 divákov.

NOVÉ MESTO: Druxa – Beňo (81. Gríger), Kubrický, Šupka, Lopušan, Holíček, Živčic, Mikeš, Bošanský (46. Jurica), Ďanovský, Beňo (46. Mikuš). Tréner: D. Kramlík.

Myjava – Krásno 3:1 (1:1)

Do pohárového zápasu s treťoligovým Krásnom nad Kysucou vstúpili domáci hráči výborne a hneď v úvodnej minúte otvoril skóre duelu Jorík. O niekoľko minút preveril Lastovicu strelou zo strednej vzdialenosti Flamík. Hosťujúci brankár bol v 12. minúte vybehnutý ďaleko z brány, čo chcel využiť Copko, ale jeho ďalekonosný pokus skončil nad bránou. Aj naďalej sa dostávali do zakončenia domáci hráči, v 18. min. po Jastrábovej prihrávke Jorík. O desať minút vybojoval loptu Marček, z hranice pokutového územia mieril vedľa. Peknú kombinačnú akciu predviedli kopaničiari v 36. minúte , na jej konci nezamieril presne Marček. O tri minúty využili hostia chybu v rozohrávke Myjavčanov a Boris vyrovnal na 1:1.
Po zmene strán najskôr zakončoval Horeš po rohovom kope v 49. minúte a o chvíľu na to aj Copko, úspešné zákroky predviedol Lastovica. V 55. min. poslal Flamík cez polovicu ihriska loptu do súperovej šestnástky, kde Copko vyhral vzdušný súboj s brankárom a potom pohodlne skóroval do odkrytej brány.Po hodine hry zamestnali gólmana hostí najskôr Flamík a o dve minúty aj Copko. O ďalšiu minútu sa zápasové skóre už menilo, keď hlavička Kočicu zapadla do siete. Spartak Myjava tak zvíťazil nad Krásnom nad Kysucou 3:1 a postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu.

Góly: 1. Jorík, 55. Copko, 63. Kočica – 39. Boris, ŽK: 1:0, rozhodovala: Matulová, 450 divákov.

MYJAVA: Solnička – Flamík, Copko (72. Pav. Sivák), Kočica, Jastráb (46. Pet. Sivák), Vávra, Pecha, Matušica, Horeš, Marček, Jorík (62. Toman). Tréner: P. Vavák. (SPMY)