Borčice a Dubnica zostávajú bez bodovej straty

Prehľad výsledkov III. ligy.

(Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Dubnica – Beluša 2:0 (1:0)
V derby začali aktívnejšie domáci a už v 6. min sa do obrovskej šance dostal Vaško, ktorý prešiel obranou, no Ciesar jeho tutovku zblízka zneškodnil. Potom sa hralo medzi šestnástkami, až v 23. min Jakubek spoza šestnástky tvrdou strelou preveril Ciesara. Hostia sa do šancí nedostávali, naopak, v 37. min mohla Dubnica ísť do vedenia. Vaško prenikol do šestnástky, Ciesar jeho strelu vyrazil, no domáci hráči zbrklo poslal odrazenú loptu nad. V 42. min po skrumáži Ciesar ešte dokázal vyraziť Čurikovu gólovú hlavičku, no na druhú už nedosiahol a domáci viedli 1:0. V 44. min Gorelkov priamy kop z dobrej pozície Digaňa spoľahlivo kryl. V 49. min z podobného miesta trafil Václav z priameho kopu pod brvno – 2:0. O minútu mohli hostia znížiť, keď sa Hrenák rútil sám na Digaňu, ale ten jeho strelu vyrazil na roh. Ciesar v 54. min chytil Václavov priamy kop a v 57. min po peknej akcii pálil nad Častulín. Bombu Gorelku z priameho kopu asi z 30 metrov vytlačil Digaňa na roh. V 74. min po centri Horeckého neprekonal gólmana hostí volejom striedajúci Švec. O štyri minúty si do gólovej šance nabehol Vaško, ale poslal loptu nielen povedľa vybiehajúceho brankára, ale aj vedľa brány. Poslednú nádej hostí na gól odmietol v 79. min P. Gajdošík, keď pekný center netrafil ideálne a poslednú šancu domácich, do ktorej sa dostal Vaško, zmarila zdvihnutá zastávka asistenta rozhodcu.
Góly: 42. Čurik, 49. Václav. R Hulínek, ŽK: Václav, Suchý – Pavol Vavrík, 720 divákov.
DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Štefánek (16. Pagáč), Václav, Suchý (73. Švec), Jakubek, Čurik, Bielik (57. Janco), Horecký (89. Cisár), Vaško (87. K. Bartoš). Tréner P. Jakuš. JOZEF ŠPROCHA

Borčice – N. Zámky 2:0 (1:0)
Domácim sa už v 1. min zranila nová posila Gamboš, ale ich snaha o strelenie gólu nebola proti tvrdo hrajúcej obrane úspešná. Čo prešlo, zlikvidoval pozorný brankár Juhás. Hostia sa do šestnástky dostali prvýkrát až v 15. min, avšak z rohu nevyťažili nič. V 29. min rozohral Barčík roh, lopta preletela k Hanzelovi, ktorý našiel hlavu Demjana, a ten potvrdil svoje strelecké schopnosti – 1:0. Hostia sa začali viac púšťať do útočenia, no do vyloženej šance sa nedostali. Podobne neboli úspešní aj domáci, lebo obrana v čele s kapitánom Ešekom bola pozorná. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale v 48. min center Lovsku z priameho kopu nenašiel adresáta. Domácim sa otvárala cesta na rýchle brejky, v 57. min po faule na Barčíka jeho priamy kop skončil nad. Po rýchlom protiútoku Tawambu Body zo šestnástky mieril tesne vedľa. Novozámčania mohli vyrovnať v 65. min, ale po Letkovom centri Body v páde opečiatkoval iba žrď. V 72. min sa uvoľnil na šestnástke Barčík, našiel Zuziaka, a ten s prehľadom poistil vedenie Iskry. O všetkom mohol rozhodnúť v 75. min Hanzel, avšak jeho gólová strela z ôsmich metrov tesne minula bránu. Séria rohov v závere hosťom nepriniesla efekt a Barčíkov priamy kop v 85. min nenašiel cieľ.
Góly: 30. Demjan, 72. Zuziak. R Šima, ŽK: Horáček, 250 divákov.
BORČICE: Kosa –Hanzel, Siva, Mravec, Petruš, Náther, Gamboš (6. Lončík), Barčík, Pikulík (73. Mačina), Zuziak (88. L. Slávik), Demjan. Tréner A. Homér. ONDREJ MIŠECH

Topoľčany – Bánovce 3:0 (0:0)
Topoľčianski futbalisti získali prvé tri body, keď na domácom ihrisku porazili trápiace sa Bánovce, ktoré taktiež pred sezónou obmenili káder. V súboji dvoch priemerných mužstiev sa z výhry tešil domáci celok. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, i keď prvú šancu zápasu mal domáci Švajlen, ale hosťujúci brankár jeho pokus kryl. V ďalších minútach sa viac na lopte držali Bánovce, mali i viacero náznakov šancí, ktoré však nedokázali dotiahnuť do konca. Topoľčany hrozili viac po brejkoch, po jednom z nich centrov Švajlen na N. Pavlovića, ale ten z 5 metrov neskóroval. Aj preto prvý polčas skončil nerozhodne 0:0. Hneď po zmene strán pekne vystrelil hosťujúci Barta, mimochodom, odchovanec Topoľčian, no domáci Kochan výborne zakročil. Postupne začali domáci preberať iniciatívu a po dobrom centri z pravej strany a spätnej prihrávke od Mpofua sa hlavou presadil N. Pavlović – 1:0. Z následného protiútoku Barta posunul na ďalšieho Topoľčanca v drese hostí Oravca, ten však strieľal tesne nad. O dve minúty neskôr posunul Švajlen loptu len 16-ročnému Húdokovi, ktorý z hranice šestnástky zvýšil náskok MFK – 2:0 Bánovce sa snažili streliť kontaktný gól, opäť sa držali viac na lopte a tlačili sa pred bránku. Topoľčany hrozili najmä z brejkov, vedených Mpofuom a Ncubem. V 78. minúte Matejov svojím prvým dotykom s loptou prešiel cez obranu hostí, ktorá ho zastavila nedovoleným zákrokom v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Švajlen – 3:0. Zápas sa po tomto góle už iba dohrával a aj napriek záverečnému tlaku hostí si obrana Topoľčian čisté konto už udržala.
Góly: 55. N. Pavlović, 58. Húdok, 78. Švajlen (11 m). R Husár, ŽK: Pakanec – Poštrk, Halás, 150 divákov.
SPARTAK: Hipp – Poštrk (88. Tabak), Oravec, Barta (80. Kmeťo), Olej (62. Zita), Svatík (86. Filin), Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši, Turoň. Tréner M. Slovák. (RD)

Ostatné výsledky: DAC B/Vrakúň – Trnava jun. 1:0 (0:0), Šaľa – Led. Rovne 1:2 (0:2), Prievidza – Púchov 1:1 (0:1), FC Nitra jun. – ViOn B Vráble 0:3 (0:1), Nemšová – V. Ludince 0:3 (0:2). Stretnutia Galanta – Gabčíkovo po dohode klubov odložili na 20. 9.
1. Dubnica 2 2 0 0 5:0 6 (+3)
2. Borčice 2 2 0 0 3:0 6 (+3)
3. Led. Rovne 2 2 0 0 4:2 6 (+3)
4. Gabčíkovo 1 1 0 0 4:0 3 (0)
5. Trnava B 2 1 0 1 4:2 3 (0)
6. Topoľčany 2 1 0 1 3:1 3 (-3)
7. V. Ludince 2 1 0 1 3:2 3 (+3)
8. DAC B/Vrakúň 1 1 0 0 1:0 3 (0)