Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Hošek návrat okorenil gólmi i červenou kartou, Modrová do Bziniec necestovala

Prehľad výsledkov VIII. líg.

Lubina kopanice (v ružovom) úvodný zápas v nových dresoch nezvládla. Moravskému Lieskovému podľahla 1:2. Lubina kopanice (v ružovom) úvodný zápas v nových dresoch nezvládla. Moravskému Lieskovému podľahla 1:2. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

TRENČÍN

Soblahov – Svinná 1:3 (0:2)

Prvý zápas novej sezóny sa hral od úvodných minút kvalitný futbal zo strany na stranu. Prvú šancu si vypracovala Svinná a aj z toho padol gól. Po nedorozumení v zadných radoch Soblahova sa presadil Myšák. Do polčasu hostia pridali ešte jeden dôležitý gól Patrikom Krajčíkom, keď jeho nedôrazná hlavička prešla až do siete – 0:2. Po prestávke šli domáci na ihrisko s cieľom vyrovnať, čo sa im napriek šanciam nepodarilo. V 60. min upravil už na 0:3 strelou spoza šestnástky Myšák. Od toho momentu bolo o osude zápasu rozhodnuté. Domáci vrhli posledné sily do útočenia, keď v 80. min znížil na 1:3 Rastislav Kačena. V závere sa zápas už iba dohrával. Diváci videli v Soblahove pomerne zaujímavý zápas. Hostia si body zaslúžili.

Góly: 80. R. Kačena – 30. a 60. Myšák, 45. P. Krajčik, rozhodoval: Országh, 30 divákov.

SOBLAHOV: Drienka (46. Orság) – Mrázik, M. Kačena, Sivák, Červeňan (46. M. Fabo), J. Fabo, R. Kačena, Pleva, Schéry, J. Kačena, Šedivý

SVINNÁ: Judiny – Laštík, Košík, Vondra, Jawara, F. Krajčík, Krpelan, Krasimirov-Nikolov, Štefánik (88. Ševčík), Myšák, P. Krajčík (90. Hikel)

Ivanovce – Horňany 0:0

Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Hostia síce pôsobili futbalovejší dojmom, ale gól streliť nedokázali. Domácim sa to v priebehu stretnutia podarilo, no hlavný rozhodca aj vzhľadom k tomu, že bol na zápase ako jediný, gólový hraničný gólový moment nepostrehol. Tímy sa napokon rozišli zaslúženou deľbou bodov.

Rozhodoval: Ševčík, 100 divákov.

IVANOVCE: Királ – Kuchta, Ondrejička, Kusenda, Gago, D. Jantošovič, B. Jantošovič (68. Chlapík), Matejovič, Minarech, Vaško, Fabián (31. Kanáloš)

HORŇANY: Ševčík – Jurák (77. Botlo), Hanus, Ďurkáč, Filin, Matuška, Minárik, Strieženec (46. Bulejko), Masár (6. Mikloš), Niko, Viktorin

Motešice – Bobot 3:2 (1:2)

Do motešického dresu sa vrátil strelec Michal Hoše a na ihrisku ho bolo cítiť. V prvom polčase ho ešte stihol zatieniť hosťujúci Jonis, ktorý najskôr v 5. a potom v 42. min strelil dva góly. V 38. min na neho prvý raz reagoval Hošek. V 51. min vyrovnával na priebežných 2:2 Antalovič, aby o štyri minúty dostal domácich po prvý raz do vedenia Hošek. Góly už nepadli aj preto, že v 82. min sa Hošek porúčal predčasne pod sprchy za červenú kartu.

Góly: 38. a 55. Hošek, 51. Antalovič – 5. a 42. Jonis, ČK: 82. Hošek, rozhodoval: Malik, 80 divákov.

MOTEŠICE: Porubčan – Peťko, Horňák, Riška (68. Obranec), Krivoklátsky, J. Tašár, Král, M. Tašár, Antalovič (73. Sýkora), Filo (88. Drienka), Hošek

BOBOT: Káčer – Husák, D. Sokolík, Kožej, Jonis, Poláček, Koreň, Masár, ANtalovič, T. Sokolík, Filo (70. Marušek)

Omšenie – Skalka 4:1 (3:1)

Za ideálnych futbalových podmienok a na výborne pripravenej hracej ploche omšenského futbalového štadióna produkovali od začiatku obe mužstvá veľmi dobrý, rýchly, dynamický futbal. Bez rešpektu k začiatku sezóny hrali mužstvá útočne a vytvárali si aj dobré šance. Už v 3. min posadili však hostia domácich na koňa nešťastným vlastný gólom a domáci okamžite pridali na obrátkach. Výsledkom bol druhý gól už v 6. min, keď konečne pretrhol streleckú smolu domáci Marián Bajzík. Nasledovali ďalšie čisté šance domácich, ktoré zostali nevyužité a tak prišiel trest v 12.min, keď po štandardke hostí šikovne hlavou tečoval do brány Martin Vavruš. Domácimi to však neotriaslo, naďalej hrali svoju hru, útočili a odmenou im bol tretí gól. Jeho autorom bol opäť Marián Bajzík. Obojstranne dobrá hra pokračovala, niekoľkokrát pohrozili aj hosti, no stav polčasu sa už nezmenil. V druhej polovici mali viac iniciatívy na kopačkách domáci, no obrany boli pozornejšie. Až v 80. min neúnavný bojovník domácich Teo Barinka vydrel takmer stratenú loptu, prešprintoval obrancov hostí a chladnokrvne vedľa vybiehajúceho brankára hostí zvýšil na 4:1. Hostia už nenašli v sebe sily na zvrat, a tak domáci s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca a zaslúžene si pripísali prvé tri body do tabuľky

Góly: 3. vlastný (Truban), 6. a 23. Bajzík, 80. Barinka – 12. Vavruš, rozhodoval: Stračiak, 150 divákov.

OMŠENIE: D. Homola, Robota, Tvrdoň, Motúz, Gašpar (73. Dvorský), P. Homola, Tašár, Bajzík, Škorvánek, Ťupek (24. Kotúč), Barinka

SKALKA: Bulejko – Panák, Truban, Švančárek, L. Horecký, P. Horecký, Ješko, Fečkanin (63. Lakatoš), Vavruš, Hrnčár, Hrušovský

NOVÉ MESTO

Lubina kop. – Mor. Lieskové 1:2 (0:1)

V zápase úvodného kola nového súťažného ročníka domácim zápas nevyšiel, keď nešťastne podľahli hosťom z Mor. Lieskového. Už v 3. min nedokázali domáci z trmy-vrmy pred bránou hostí doklepnúť loptu do siete z päťky, čo sa im hneď vypomstilo. Ako sa hovorí, nedáš-dostaneš, hostia z rýchleho protiútoku skórovali Figurom. V prvom polčase boli hostia o jeden gól lepší. Domáci do druhého polčasu nastúpili ako vymenení a odhodlaní zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale dobré šance nedokázali využiť. V 68. min Robek netrafil z päťky prázdnu bránu hostí, keď lopta šla mimo. V 70. mi z ojedinelého protiútoku skúsený Burza technickou strelou prekonal gólmana Haruštiaka a bolo 0:2. I keď domáci druhý polčas boli lepší a hralo sa väčšinou na polovici hostí nedokázali využiť ani tie najvyloženejšie šance. Nakoniec sa im podarilo v 87. min skórovať striedajúcim Barszczom, ktorý upravil stav stretnutia na 1:2. Hostia boli lepší v prvom polčase a domáci po prestávke. Remíza by bola spravodlivejším výsledkom.

Góly: 87. Barszcz – 3. Figura, 70. Burza, rozhodoval: Zelieska, 60 divákov.

LUBINA KOP.: Haruštiak – Danek, Gulán st., Udvorka (61. Barszcz), Peťovský, Gulán ml., Cibulka, Jarábek, Robek, Toráč, Barančin

MOR. LIESKOVÉ: Kusenda – Kopas, Kucharík, Kucek, Klučár, Gašparík, Tomášik, Figura, Burza, Kukol, Košnár

Hôrka – Brunovce 1:4 (1:1)

Zápas bol počas celých 90 minút vyrovnaný. Hostia sa v 15. min ujali vedenia, no v 38. min vyrovnal na polčasových 1:1 Ondreička. Po prestávke sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý. Góly však už strieľali iba hostia, keď dokázali trestať hrubé chyby v obranných radoch Hôrky. Šancu na návrat do zápasu odmietol v 75. min Ondreička, keď nepremenil pokutový kop.

Góly: 38. Ondreička – 15. Moravanský, 57. Majerník, 70. Mladý, 89. Halán, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.

HÔRKA: Floriš – Hrnčár (46. Motola), Švec, Ševcech (72. Bulko), Steinecker, Kališ, J. Janega (80. P. Koreň), M. Janega, Koreň, Ondreička, Košnár (58. Lacko)

BRUNOVCE: Bobocký – Slezák (80. Tulis), Pisara, Halán, Majerník, Pažitný, Mladý (83. Gábriš), Horečný, Moravanský, Zervan, Minárik

Bzince – Modrová 3:0 kontumačne, hostia nepricestovali

Stará Lehota – Nová Bošáca 6:1 (3:0)

Domáci vstúpili do zápasu aktívne. Z prvých šancí ešte gól nestrelili, ale v 11. min po kolmej prihrávke medzi obrancov strelil úvodný gól Mokriš. Druhý gól na dvakárt pridal Mišík v 32. min. Polčasové skóre na 3:0 pridal z pokutového kopu Petruš. V druhom polčase boli domáci opäť aktívnejší. V 52. min pridal na 4:0 striedajúci Lesay, po krídelnej akcii upravil na 5:0 Babinec a po individuálnej akcii predstopér Skurčák. Hosťom sa v závere podarilo streliť čestný gól na 6:1 Jakubíkom. Domáci zvíťazili zaslúžene a mohli aj vyšším rozdielom, no to by museli využiť viac streleckých možností.

Góly: 11. Mokriš, 32. Mišík, 40. Petruš (11 m), 52. Lesay, 60. Babinec, 65. Skurčák – 85. Jakubík, rozhodoval: Valápka, 20 divákov.

ST. LEHOTA: Gašparík, Š. Muha, Petruš, Skurčák (80. P. Muha), Babinec, Domin, M. Briška, Bača, Mišík (46. Lesay), P. Briška, Mokriš (60. Dvorský)

NOVÁ BOŠÁCA: Žingor – Vajcik, Kozic, Kostelan, F. Kukuča (85. Michalec), B. Kukuča, Socha, Juráček (85. Marták), Kucharovic, Guláň (53. Ševčík), Jakubík

Lúka – Považany 2:1 (2:0)

Gól hostí: Tomiš (11 m), rozhodoval: Bušo

Lubina – Hrachovište 2:3 (2:0)

Domáci boli v prvom polčase lepším mužstvom a zaslúžene viedli po góloch Hučka a Veselého 2:0. Po prestávke hostia na začiatku dvoma lacnými gólmi vyrovnali Stratilom a domáci v ďalšom priebehu zahodili minimálne štyri čisté gólové príležitosti. Na konci zápasu, keď už hrali vabank a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa po tretí raz presadil Stratil. Pred 50 divákmi rozhodoval Hruda.

Góly: 15. Hučko, 20. Veselý – 46., 54. a 90. Stratil, rozhodoval: Hruda, 50 divákov.

LUBINA: Herák – Dendis, Záhora, J. Sekerka, I. Sekerka (73. Michalec), Otiepka, makara, Hučko, Bublavý, Veselý, Hargaš

HRACHOVIŠTE: Koník – Drobena, Šimovič (46. Slezák), Staňák, Habán (78. Dlhý), Gerža, Zafčík, Stratil, Machunka, Augustín, Tomka (90. Benian)