Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V Izraeli musíme byť efektívnejší, upozorňuje Paur

Zverenci trénera Martina Ševelu v úvodnom zápase II. predkola Európskej ligy remizovali v Myjave s tímom Bnei Jehuda 1:1.

Jakub Paur strelil jediný gól Trenčína v prvom zápase II. predkola Európskej ligy proti Bnei Jehude (1:1). Jakub Paur strelil jediný gól Trenčína v prvom zápase II. predkola Európskej ligy proti Bnei Jehude (1:1). (Zdroj: SITA)

MYJAVA. Škrt cez rozpočet im urobil úvod zápasu a rýchly gól v podaní litovského reprezentanta Valskisa. Ten už po troch minútach hry nemal problém trafiť odkrytú časť Chovanovej brány po predchádzajúcej strele Habashiho.

„Celý týždeň si niečo hovoríme. Chceme sa vyvarovať chýb a zrazu príde toto. Musíme v zápasoch aplikovať to, čo si pred výkopom povieme,“ čertil sa po záverečnom hvizde španielskeho rozhodcu Sancheza Martineza Jakub Paur. Trenčania nezvládli úvod zápasu aj pred dvoma týždňami v prvom predkole proti Torpedu Kutaisi. Vtedy však dokázali výsledok otočiť vo svoj prospech a zvíťazili výrazným štvorgólovým rozdielom.

Škoda Čatakovičovej šance

Víťaz izraelského pohára sa následne zatiahol na vlastnú polovicu. AS musel prekonávať prehustenú obranu dobre organizovaného tímu. „Od inkasovaného gólu sme boli lepším tímom. Dostali sme sa do šancí, no stačilo to iba na vyrovnanie. Je v našich silách, aby sme odvetu zvládli,“ pokračoval Paur.

Načítavam video...

Rodák z Višňového pri Žiline strelil v druhom polčase vyrovnávajúci gól a nabudil štvrtý tím minulého ročníka Fortuna ligy k zvýšenej aktivite. Rozhodnutie mohol priniesť záver riadnej hracej doby. Striedajúci Čatakovič z pár krokov netrafil loptu ideálne a minul bránu dobre chytajúceho Zubasa. „V prvom momente som bol veľmi sklamaný z toho, že lopta neskončila v sieti. Nestrácal som však nádej. Bolo pred nami ešte zopár minút na to, aby sme strelili víťazný gól,“ prízvukoval niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Herci z Izraela

Pätnásť minút pred koncom sa Jakub Paur dostal do potyčky s hráčom Jehudy. „Nešlo o nič vážne. Niečo sme si povedali, opreli sa čelami do seba. V tom momente sa hodil o zem. Hráči Jehudy celý zápas pôsobili veľmi teatrálne,“ dodal sucho Paur, ktorý od hlavného rozhodcu dostal žltú kartu.

Postup stále na dosah

Šance na postup do III. predkola zostávajú po úvodnom zápase otvorené. Trenčín za posledné roky dokáže v pohárovej Európe dokáže víťaziť na ihriskách súperov. Jedno je isté, v Izraeli bude musieť streliť aspoň jeden gól. „ Máme hlavy hore. Boli sme lepším tímom. Hostí sme do veľkého množstva šancí nepustili. V odvete potrebujeme zlepšiť efektivitu. Proti Kutaisi sme premenili takmer všetko. O niečo podobné sa pokúsime v Izraeli. A samozrejme, musíme sa vyvarovať hlúpych chýb.“

Pred budúcotýždňovou odvetou v Izraeli (20. júla) je k postupu do 3. predkola po góle na súperovej pôde niečo bližšie telavivské mužstvo. Žreb 3. predkola sa uskutoční v piatok 14. 7. o 13.00 h vo švajčiarskom Nyone.