Podolie bralo všetky body zo Starej Turej

Derby zápas rozhodla posledná minúta.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

St. Turá – Podolie 1:2 (1:1)

V derby zápase chceli domáci vrátiť prehru hosťom z jesennej časti i napriek tomu, že Podolie mohlo hrať v pohode, lebo sa vyhlo bojom o záchranu. Domáce mužstvo bude musieť čakať na konečný verdikt až po zaslaní prihlášok. Nielen Starú Turú ťažia problémy ekonomické, a to sa potom prejavuje aj vo výsledkoch a prístupe hráčov k tréningovému procesu a zápasom. Prvý polčas bol bojovný a diváci sa nenudili. Hostia sa ujali vedenia už v 3. min. po chybe domácej obrany a peknom pase Gúčika skóroval Križák, ktorý robil domácim najväčšie problémy. Domáci mohli vyrovnať v 6. min. Popelkom, ale jeho strelu Palkech vyrazil, lopta sa dostala k úplne voľnému Majtasovi, ktorý z 10 m nastrelil brvno. Domáci ale vyrovnali o minútu Janegom. ktorý obišiel aj brankára Palkecha a do prázdnej bránky skóroval 1:1. V 10. min. Gajdošíkova strela z 20 m skončila na brvne Viskupovej brány. V 13. min. došlo k stretu domáceho hráča Popelku s Gúčikom, rozhodca vytiahol žltú kartu a po nej aj červenú pre domáceho hráča. Bolo to veľmi prísne vylúčenie pre domácich. V 25. min. ušiel domácemu stopérovi Križák, ale Viskup jeho nájazd zneškodnil. V 27. min. strieľal z 22 m Agustín, ale lopta skončila nad brvnom Viskupa. V 36, min. ušiel opäť po pravej strane domácej obrane Križák, Viskup bol opäť na mieste a s dorážkou neuspel ani Miklovič. V 38. min. sa pokúšal o prehodenie Viskupa Augustin, ale lopta skončila tesne nad brvnom. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, ale do šance sa dostal v 52. min. Križák, ktorého strela z hranice 5-ky išla vysoko nad. V 54. min. Majtás z rohu našiel na hranici 16-ky voľného Magulu, ktorého strelu bravúrne vyrazil na roh Palkech. V 61. min. kopali hostia Gajdošíkom priamy kop z 25 m, lopta tesne minula pravú tyč Viskupovej brány. Až do 90. min. domáci rozumne bránili hlavne Križáka a veľký podiel na tom mal domáci stopér a kapitán Antálek. V 90. min. hostia faulovali, rozhodca ale faul neodpískal a z následnej akcie hostia Augustínom skórovali na konečných 1:2. Bola to veľmi krutá prehra, lebo domáci i napriek vylúčenému hráčovi hrali s maximálnym nasadením. Najslabším článkom v zápase bol hlavný rozhodca, ktorý to nezvládol.

Góly: 6. Janega – 2. Križák, 90. Augustín, ŽK: Popelka – Križák, ČK: 14. Popelka (po 2. ŽK), rozhodoval: Markech, 120 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Bartek, Pollák (79. Baran), Antálek, Denk, Majtás (73. Moravčík), Matlák (70. Valenčík), Magula, Hornáček, Janega, Popelka. Tréner: P. Krajčovic.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gúčik (15. Uhlík), R. Červeňanský, Gajdošík, M. Červeňanský, Balcír, Miklovič, Augustín, Pyšný, Križák. Tréner: B. Palkech. JÁN HODERMARSKÝ

Kanianka – Chocholná-Velčice 1:0 (1:0)

V poslednom zápase sezóny sa v Kanianke predstavil tím Chocholná-Velčice. V úvode sa hralo prevažne medzi šestnástkami, hostia hrozili po brejkoch. V 20. min. zakombinovali pekne domáci, no Šlabjar ľavačkou bránu prestrelil. V 23. min. dali domáci gól, avšak ten pre ofsajd neplatil. V 25. min. pekne a tvrdo vystrelil Gajdoš, no lopta išla tesne vedľa. Potom sa domáci pokúšali po vetre o strely z diaľky, ale aj tie boli neúspešné. V 34. min. vyzvŕtal obranu hostí Gajdoš, ale vynikol hosťujúci gólman Vaňo. V 38. min. dostal spätnú prihrávku Šlabjar, ktorý obstrelil brankára hostí a domáci viedli 1:0. Málokto by v tomto čase povedal, že tento gól bude víťazný. O dve minúty mohli hostia vyrovnať, avšak Adamči pri nábehu trafil loptu zle. V 43. min. mali výhodu priameho kopu domáci, ale Gajdošov pokus vyrazil hosťujúci Vaňo. Na začiatku druhého polčasu vystrelil pekne z priameho kopu Petráš, ale lopta išla tesne vedľa. V 53. min. mohli z brejku hostia vyrovnať, avšak Tulpík trafil len do nôh Jantošku. O tri minúty neskôr zahrali domáci pekný signál, ale Marián Petráš v dobrej pozícii minul. V 66. min. ušiel domáci Strečanský, dobre zacentroval, lopta sa mu odrazila a ľavačkou opečiatkoval konštrukciu brány. Od tejto šance hra upadla do podpriemeru, domáci si vzadu loptu zbytočne prihrávali, čo sa im v závere mohli vypomstiť, keď v 85. min. šancu hostí chytil Jantoška. Domáci najtesnejšie víťazstvo ustrážili aj keď od 70. min. na ihrisku prakticky neboli. Po prehrách Veľkých Uheriec a Uhrovca sa Kanianka vyšvihla na druhé miesto a bude čakať na prípadné zmeny v štvrtej lige. Funkcionári Kanianky ďakujú svojim priaznivcom za podporu počas celej sezóny.

GÓL: 38. M. Šlabjar. ROZHODOVAL: Ďurčovič, 150 divákov, ŽK: 70. M. Lobík

CHOCH.-VELČICE: T. Vaňo – A. Smolík, P. Gvizd, A. Michalec, M. Lukša, N. Cingel, L. Sebadka, F. Adamči, M. Lobík, J. Tulpík, J. Michalec (86. J. Tuharský). MARTIN PIPÍŠKA

Z. Kostoľany – Tr. Turná 3:2 (1:1)

Prvý polčas bol prevažne vyrovnaný. Domáci začali výborne a už v 3. min. sa zásluhou Liptaja ujali vedenia 1:0. Dlho sa však netešili a po nedôslednostiach v obrannej časti v 12. min. inkasovali – 1:1. V druhom polčase sa domáci snažili strhnúť výhru na svoju stranu, no do otvorenej obrany inkasovali z kopačky Hrubého – 1:2. Napriek tomu sa domáci stále snažili, v 65. min. fauloval Sedláček prenikajúceho domáceho hráča a hostia dohrávali desiati. Futbalisti z Trenčianskej Turnej potom prestali hrať, sústredili sa len na bránenie, čo sa im vypomstilo, pretože domáci stav otočili – 3:2. Domáci síce v tomto zápase nastúpili v oklieštenej zostave, no so súťažným ročníkom sa rozlúčili výhrou, za čo si zaslúžia pochvalu. Zemianske Kostoľany sa po stretnutí rozlúčili s hlavným trénerom Mariánom Némom, ktorému vedenie klubu ďakuje za spoluprácu.

GÓLY: 3. M. Liptaj, 79., 86. D. Jarošinec – 12., 50. M. Hrubý. ROZHODOVAL: Haring, 200 divákov, ŽK: 74. Pavkeje, 84. Páleník – 84. Santa, ČK: 65. Sedláček (po druhej ŽK)

TR. TURNÁ: P. Chochlík – A. Sedláček, M. Kováč, A. Bečka (46. L. Stronček), L. Konečný (56. J. Santa), P. Hasenovič, P. Chorvát, M. Hrubý, J. Bednár, A. Hulaj, M. Vanko (66. M. Vašek). FRANTIŠEK MAŠLONKA

Ladce – Uhrovec 3:1 (2:0)

V zbytočne nervóznom zápase najmä zo strany hostí začali lepšie domáci. Na priamy kop L. Sviečku nabehol v 11. min Ondrašík a hlavou dal na 1:0. V 15. min Vavro hlavičkoval vedľa a v 20. min po faule na Ondrašíka zvýšil P. Martinka z jedenástky na 2:0. Stano v 22. min meter pred bránkovou čiarou netrafil loptu. V 47. min bol vylúčený hosťujúci Baniat a 54. min Stano hlavičkoval vedľa. Mojto v 56. min trafil iba vybiehajúceho gólmana. V 74. min Škultéty z priameho kopu nedal Machalovi šancu – 2:1. O dve minúty Krajči vo vyloženej šanci trafil len gólmanove nohy. Päť minút pred koncom prišli hostia o vylúčeného Vavra a v 90. min Ondrašík z jedenástky za faul na Mojta dal na konečných 3:1.

Góly: 11. a 90. Ondrašík (druhý z 11 m), 20. P. Martinka (11 m) – 74. Škultéty. Rozhodoval Soboňa, ŽK: Mojto, Ondrašík, P. Martinka – Čabrák, Stano, Baniat, Vavro, Bežo, Stuparič, ČK: 47. Baniat po 2 ŽK, 85. Vavro po 2 ŽK, 150 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, Mojto, F. Váň, Krajči (88. Bonan), J. Haluska, L. Sviečka, Ondrašík, P. Martinka (46. Kušík), P. Oťahel, Mokrička.

UHROVEC: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Pavelek (58. Opáth), Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič. FERDINAND GACH

Plevník – Opatová 10:1 (6:0)

Hostia prišli iba desiati a domáci to využili na dvojcifernú výhru. Po výbornom nástupe viedli už po štvrťhodine 3:é, keď postupne skórovali Dodek, Michal Buday a M. Smataník. S chuťou hrajúci Plevníčania neprestávali v útočnej snahe a v 23. min A. Buday zvýšil na 4:0. Potom prišli chvíle M. Smataníka, ktorý v 30. a v 34. min dovŕšil hetrik a zvýšil na polčasových 6:0, naviac jednu strelu poslal do brvna. Hosťom sa po prestávke veľmi na ihrisko nechcelo, ale nakoniec nastúpili. Plevník trochu poľavil, no v 51. min M. Smataník zvýšil na 7:0. Hostia si dali potom Husárom vlastný gól – 8:0 a v 74. min Čižmárik pridal deviaty gól. Strelu Martina Zelenáka zastavilo brvno a hostia sa minútu pred koncom dočkali čestného gólu, ktorý dal z jedenástky Augustini – 9:1. V 90. min dosiahol striedajúci Pavlovič jubilejný desiaty gól.

Góly: 16., 30., 34. a 51. M. Smataník, 8. Dodek, 10. Michal Buday, 23. A. Buday, 69. vlastný Husár, 74. Čižmárik, 90. Pavlovič – 89. Augustini (11 m). Rozhodoval Hybský, ŽK: Čižmárik, 200 divákov.

OPATOVÁ: Mikoláško – Vitko, Kováčik, Šubert, Augustini, Moško, Kompas, Husár, Petruš, Havier. (ST)

Ostatné výsledky: Streženice – Bošany 2:1 (1:0), Brvnište – Horovce 2:3 (1:1), Cigeľ – Veľké Uherce 4:3 (1:2)

1. Horovce 30 22 4 4 80:30 70

2. Kanianka 30 18 7 5 64:28 61

3. Uhrovec 30 18 5 7 65:42 59

4. Veľké Uherce 30 18 5 7 72:38 59

5. Cigeľ 30 17 2 11 62:56 53

6. Brvnište 30 12 8 10 57:51 44

7. Chocholná-Vel. 30 13 3 14 54:53 42

8. Podolie 30 13 3 14 49:52 39