Marek Ševčík vyrovnal v poslednej minúte, Veľká Hradná už istým víťazom

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Futbalisti z Veľkej Hradnej sú už istým majstrom VI. ligy. Futbalisti z Veľkej Hradnej sú už istým majstrom VI. ligy. (Zdroj: JOZEF KYJAC)

Tr. Teplá – Ľuborča 3:0 (0:0)
V Trenčianskej Teplej sa odohral súboj susedov z pokojných vôd tabuľky. V prvom polčase to bola medzišestnástková lotéria kto z koho. Vyložených gólových šancí veľa nebolo. Prvú mal hosťujúci Rajníček v 25. min, ale zakončil nepresne. Domáci sa začali presadzovať až v závere polčasu, ale ich dobré príležitosti skončili dva razy nad a raz sa vyznamenal hosťujúci Husár. Hostia nezachytili úvod druhého dejstva a od 55. min do 63. min inkasovali dva góly. Prvý po rýchle rozohranom priamom kope a druhý po rýchlom protiútoku, presnom centri a hlavičke Balona. V závere duelu to bola Ľuborča, ktorá mohla aspoň znížiť, ale Vavrušovu bombu z priameho kopu zastavilo brvno. Domáci víťazstvo na 3:0 uzavreli z pokutového kopu, pri ktorom zostával rozum stáť, za čo ho hlavný arbiter nariadil.
Góly: 57. Beňo, 63. Balon, 80. Adamčík, ŽK: 2:1, rozhodoval: Kovačik, 100 divákov.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Beňo (85. Blaho), Adamčík, Píža, Friedl (77. Sýkora), Gunár (82. Dobiaš), Balon, Stupinský. Tréner: J. Hudec.
ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka (86. Gajdošík), Schwantner (84. Ďuriš), Vavrúš, Machara, Rajníček, Mihalik, Belko, Patka (46. Mazanovský), Zváč. Tréner: K. Prno. PETER SCHWANDTNER

Veľká Hradná – Brestovec 3:3 (0:1)
V zápase sa stretli dve technicky hrajúce mužstvá , a preto sa hra od začiatku prelievala z jednej strany na druhú. V 10. min prvú veľkú šancu domácich nepremenil B. Straka, ktorý z dobrej pozície trafil iba do brankára. V 20. min skrotil na dvakrát strelu hostí Guňovský. V 27. min sa hostia ujali vedenia, keď po rohovom kope hlavou otvoril skóre Sládeček. Už o minútu mohol vyrovnať Baláž, no z hranice päťky vysoko prestrelil. Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom čo najskôr otočiť výsledok vo svoj prospech, no naopak v 51. min prekvapil strelou z diaľky domáceho brankára Gaža a bolo 0:2. Už o minútu neskôr zastavili hostia M. Ševčíka v šestnástke iba za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu znížil sám faulovaný hráč na 1:2.. V 73. min hostia upravili opäť na rozdiel dvoch gólov, no domáci Saloň o dve minúty neskôr znížil na 2:3. Domáci vrhli všetky sily do útoku, aby získali aspoň bod, ktorý by im zabezpečil prvenstvo v VI. lige. Niekoľko sľubných šancí zneškodnil hosťujúci brankár, no na strelu M. Ševčíka z 90. min, ktorou vyrovnal na 3:3 bol krátky. Po záverečnom hvizde rozhodcu a po správe o výsledku Čachtíc mohli domáci začať oslavovať.
Góly: 52. a 90. Marek Ševčík (1 z 11 m), 75. Saloň – 27. Sládeček, 51. Gaža, 73. Malečka, ŽK: 1:6, ČK: 61. Sadloň, rozhodoval: Kačička, 100 divákov.
VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – Masár, M. Kováč, R. Straka (88. P. Kováč), Rychtárech, K. Kováč (46. Hilčík), B. Straka, Marek Ševčík, Baláž, Kyjac (79. Lobotka), Saloň. Tréner: Š. Sýkora.
BRESTOVEC: Vido – Malečeka, Malacký, Vojtek, Nemček (54. Mikolášek), Gaža, Sládeček, Mozolák (78. Bakoš), Viselka (90. Luciak), Švancara, Sadloň. Tréner: D. Dubovský. JOZEF KYJAC

Bošáca – Očkov 0:3 (0:0)
Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí nasadili vysoké tempo. Našťastie, domáci sa tomu prispôsobili a hru vyrovnali, hoci miestami sa hralo až príliš tvrdo, avšak rozhodca si s touto situáciou dobre poradil. V 37. min sa Ščepko ocitol sám v šestnástke, no jeho ľahký oblúčik letel nad bránu domácich. Potom sa prvý polčas dohral v priestore medzi šestnástkami. Druhý polčas začali opäť aktívnejšie hostia. V 50. min ľahkú, ale dobre umiestnenú strelu Ščepka brankár Mihala vytlačil mimo brány. V 52. min dobre zakročil aj Trebatický po strele Zdenka Baka. Ďalšia aktivita sa hosťom vyplatila a po nedorozumení domácej obrany strelil úvodný gól Mečiar. Domáci sa snažili rýchle vyrovnať skóre, ale v 59. min zabudli na Hikela a ten peknou strelou z hranice šestnástky pridal druhý gól hostí. V 68. min vystrelil do priestoru brány Zámečník, ale Trebatický akrobatickým zákrokom vytlačil loptu na roh. O dve minúty neskôr opäť Zámečník ideálnou strelou našiel Trebatického pripraveného. Aj keď hostia pôsobili futbalovejším dojmom, snahu domácich brzdili neuveriteľne tvrdou hrou a zákrokmi na hranici dovoleného. V 81. min dostal dobrú prihrávku do šestnástky Ščepko a nikým nekrytý pridal tretí gól hostí. Domácim sa tento zápas absolútne nevydaril, a tak si hostia úplne zaslúžene odviezli z Bošáce tri body.
Góly: 56. Mečiar, 60. Hikel, 81. Ščepko, ŽK: 1:1, rozhodoval: Király, 200 divákov.
BOŠÁCA: Mihala – Kostelan, Vavro, Brezovák, Bero (35. Kusenda), Ochodnický, Kozic, Bako, Zámečník, Samotný (62. Mizerák), Helík. Tréner: P. Ševčík.
OČKOV: Trebatický – Herák, Mečiar, Ondrášek, Gažo, Drahno, Hlaváč (83. Benovič), Hikel, Rehák, Jurčo, Borovský (20. Ščepko, 85. Suchánek). Tréner: M. Lintner. ⋌MARIÁN KOPUNEC

Tr. Jastrabie – Kočovce 4:1 (2:1)
Súboj tímov z hornej polovice tabuľky začali lepšie domáci. Už v 8. min otvoril skóre zápasu Kyselica a o päť minút pridal druhý presný zásah Jastrabia Michal Fodrek. V 33. min sa zranil brankár Cabala a nahradil ho hráč z poľa Dávid Fodrek. Hostia v závere polčasu pridali a kontaktný gól Gajdošíka im dával nádej na dobrý výsledok. Po zmene strán pokračoval futbal solídnej úrovne. V 72. min zápas na viac ako desať minút prerušila prietrž mračien. V 78. min pridal upokojujúci tretí gól Jastrabia Makyda a v samom závere pridal štvrtý presný zásah Žák. Body zostali doma zaslúžene.
Góly: 8. Kyselica, 13. M. Fodrek, 78. Makyda, 88. Žák – 45. Gajdošík, ŽK: 0:3, rozhodoval: Vobořil, 50 divákov.
TR. JASTRABIE: Cabala (33. D. Fodrek), Mikula, Glasa, D. Koreň, Žák, M. Fodrek, T. Fodrek, Bročko (74. Makyda), Glasa, Kyselica (86. Jánošík), J. Koreň. Tréner: R. Pristach.
KOČOVCE: Motola – R. Sevald, Majerník (73. J. Sevald), Juriš, Toráč, L. Horčičák, Gajdošík, Brezuľa, Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald. MILAN FODREK

Nová Ves – Horná Súča 6:2 (2:0)
Zápas začali obe mužstvá opatrne. Akcie sa striedali na oboch stranách, ale bez zakončenia. Až v 22. min dobre zacentroval Gablech, ale hlavička Lacka tesne minula bránu hostí. O tri minúty unikol Sika a jeho spätnú prihrávku Vatrt umiestnil do brány – 1:0. V 44. min po výkope brankára Grznára Vatrt hlavičkou loptu predĺžil na Lacka, ktorý zvýšil na 2:0. V druhom polčase v 52. min po ideálnej prihrávke Fačkovca Sika zvýšil na 3:0. V 66. min po akcii a prihrávke Siku Fačkovec strelou z 20 m zvýšil na 4:0. V 73. min Lacko vybojoval loptu na polovici ihriska, prihral Sikovi a po narážačke s Gablechom zvýšil Sika na 5:0. V 77. min po prihrávke Gablecha Sika mohol dosiahnuť hetrik, ale brankár Seriš zachránil. V 85. min center Ševčíka Gablech na päťke nedočiahol. V závere domáci poľavili. V 87. min po rohu hostia Kučerákom znížili na 5:1. Ihneď po rozohraní hostia v 88. min znížili na 5:2 gólom Zvolenského. V 90. min po akcii Siku, ktorý prihral Vatrtovi do prázdnej brány a ten zvýšil na 6:2. Víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené, hostia svojim výkonom sklamali.
Góly: 25. a 90. Vatrt, 52. a 73. Sika, 44. Lacko, 66. Fačkovec – 87. Kučerák, 88. Zvolenský, ŽK: 1:0, rozhodoval: Poruban, 100 divákov.
NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Koritina (73. Maco), Vatrt (90. Madara), Ševčík, Gablech, Sika, Kačina, Fačkovec (66. Nemšák), Lacko. Tréner: B. Grznár.
HORNÁ SÚČA: M. Seriš – Fabo, Coník, Bartek (52. Zemanovič), Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Lukšo (66. Kalík), Zvolenský, Guga (46. Kučerák) VILIAM GAJDÚŠEK

Veľké Bierovce/ Opatovce – Čachtice 3:1 (1:0)
Na perfektne pripravenom teréne narazili v šlágri kola na seba tretí proti druhému. V 1. min skúsil vystreliť Juraj Mercek po prihrávke od Tomáša Siváka, ale lopta išla vysoko nad. V 8. min vykopol domáci brankár dlhú loptu, ktorú podporoval silný vietor a Tomáš Sivák na správnom mieste poslal loptu na Lukáša Breznického, ktorý spoza šestnástky strelou prekvapil brankára – 1:0. V 12. min strieľal Tomáš Sivák po prihrávke od Pavla Bulka ale len do stredu bránky. V 13. min sa predviedli aj hostia – peknú akciu na jeden dotyk zakončil tesne vedľa tyče Dávid Lopušan. V 15. minúte faulovali hostia domáceho hráča azda 20 metrov od brány a priamy kop zahrávaní Tomášom Sivákom nenašiel svoj cieľ. V 20. min stretnutia zachytil „stratenú“ loptu Dávid Lopušan poslal ju pred bránu na Michala Peterku a domáci obranca musel zasahovať odkopom na roh. V 26. min hostia založili rýchlu akciu – Martin Matyáš poslal center na Dávida Lopušana a toho vychytal domáci brankár výborným zákrokom. V 39. min sa neujala ani strela z diaľky od Lukáša Breznického. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim excelentne. Hneď v 47. min zachytil loptu Tomáš Sivák pekným pasom na pravú stranu vysunul Michala Svatíka a ten obstrelil brankára – 2:0. Začiatok druhého polčasu bol v znamení hustého lejaku. V 50. min takmer z uhla prekvapil brankára hostí Mareka Valoviča Lukáš Breznický. V 51. min podobná situácia – Michal Svatík zatiahol loptu poslal ju pred bránu kde Tomáš Sivák ani Lukáš Breznický nedokázali dopratať loptu do siete. Hostia sa nevzdávali ani za stavu 2:0, pôsobili veľmi behavo a kombinovali čoho výsledkom bol gól na 2:1, keď kapitán hostí Miroslav Trebatický prudkou strelou nastrelil na domáceho brankára loptu, ten ju vyrazil len pred seba vďaka klzkému terénu kde bol pripravený Michal Peterka. Domácim sa hra nedarila po tomto góle prišli veľké nepresnosti a hostia zakladali nebezpečné útoky. V 74. min zle trafil loptu z päť metrov Mário Urban. V 88. min nakopol loptu kapitán domácich Milan Fabian, kde bol striedajúci Juraj Barták ten následne nahral voľnému Tomášovi Sivákovi, ktorý do prázdnej brány definitívne rozhodol o výhre domácich 3:1. Aj hostia predviedli pekný futbal. Tento výsledok potešil prvú Veľkú Hradnú.
Góly: 8. L. Breznický, 47. Svatík, 88. T. Sivák – 66. Peterka, ŽK: 0:1, rozhodoval: Mikulášek, 100 divákov.
V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – M. Sivák, Mercek, Fabian, L. Breznický (87. O. Breznický), Zajaček (69. Barták), Pavol Bulko, T. Sivák, Viršinský, Ondrášek, Svatík (76. Peter Bulko). Tréner: R. Kadák.
ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický st., Mašán, Matyáš, Urban, Bobocký, Lopušan (59. Novotný), Miroslav Trebatický, Šumaj, Tuka (76. Martin Trebatický ml.), Peterka. Tréner: T. Trebatický. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Dubodiel – Kľúčové 4:5 (1:2)
V zápase o záchranu sa prvý polčas musel divákom páčiť. Hostia sa hneď v 3. min ujali vedenia po dorážke Patku. Po tomto momente sa začal festival zahodených šancí. Domáci zlyhávali v zakončení, keď netriafali ani prázdnu bránu. Vyrovnať sa podarilo až Repovi, ktorý zachytil zlú rozohrávku a bez problémov skóroval. Hostia sa druhý raz v zápase dostali k strele a Patka pridal na 1:2. Do druhého polčasu nastúpil Dubodiel s cieľom vyrovnať. V 47. min však hostia vystrelili tretíkrát a Kenderova strela skončila v sieti bezmocného Petríka. Domáci sa nevzdávali a paradoxne opäť skórovali hostia. V 60. min sa na hodinu prerušil zápas kvôli hustému dažďu. V 63. min Patka skompletizoval svoj hetrik. O tri minúty si vlastný gól strelil Verchola. V 71. min zachytil Ďuriš výkop brankára a preloboval ho – 2:5. Domáci vrhli všetky sily do útoku a po góloch V. Maleca a Žáčika znížili na rozdiel jedného gólu. Viac už do záverečného hvizdu rozhodcu nestihli. Za predvedený výkon si domáci zaslúžili zvíťaziť, no futbal vie byť krutý.
Góly: 25. Repa, 66. vlastný (Verchola), 78. V. Malec, 87. Žáčik, – 3., 28. a 63. Patka, 47. Kendera, 71. Ďuriš, ŽK: 2:2, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.
DUBODIEL: M. Petrík – Repa, Janík, Hostačný, Červený, Scheer (64. Kováč), Kúdela, Žáčik, Knoll (74. S. Petrík), Štefanech, V. Malec. Tréner: M. Červený.
KĽÚČOVÉ: Höfer – Vavruš (90. Pšenčík), Patka, Vydrnák (63. Kostadinov), Papierník, Petrúšek, Kendera (72. Čakajík), Štefánek, Ďuriš, Kopačka, Verchola. Tréner: Vavruš. MARIÁN PETRÍK

Dolná Súča – Zamarovce 2:0 (0:0)
Celých 90 minút to bol tlak na hosťujúcu bránu. Zamarovčania vystrelili na bránu iba raz. Domáci sa snažili, ale najväčšiu šancu v 28. min vychytal výborným zákrokom brankár Tibor Drienka. V druhom polčase to bolo stále to isté. Domáci nepustili hostí k ničomu a stále sa snažili streliť úvodný gól. V 74. min po úniku Trúneka bola odpískaná penalta. Tú však hosťujúci brankár Gajdošíkovi vyrazil. O tri minúty sa konečne presadil Tomáš Pleva, keď strelou z hranice šestnástky nedal brankárovi šancu. V 84. min predviedol prienik Trúnek, našiel kapitána Ľ. Vendžúra a ten nemal problém pridať druhý gól Dolnej Súče. Hostia si zaslúžia pochvalu za fair-play prístup. Stretnutie s prehľadom rozhodoval Klimčík.
Góly: 77. T. Pleva, 83. Ľ: Vendžúr, ŽK: 0:1, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Martiška – Kučerák (86. M. Hlávek), Gajdošík, D. Hlávek, Vasko, Valaštín, R. Pleva, A. Pleva, T. Pleva, Ľ. Vendžúr, Trúnek (88. J. Vendžúr). Tréner: A. Gajdošík.
ZAMAROVCE: T. Drienka – Mikloš, Dávid Jančovič, Chochlík, Minárik, Daniel Jančovič, Mikušinec, Myslivec, D. Drienka, Vančo, Nemček. Tréner: P. Jančovič. JAKUB MARENČÁK

Dohrávka 27. kola:
Čachtice – Dubodiel 1:0 (0:0)

Čachtice v dohrávke privítali Dubodiel. Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal. Hneď v úvode pohrozili domáci, ale brankár Petrík jeho strelu vyrazil na tyč. To bolo na dlhú dobu všetko, až sa v šanci ocitol Hostačný, ktorého pre zmenu vychytal Valovič. Hneď nato Kúdela nastrelil brvno domácej brány. Čachtice mali do polčasovej prestávky ešte jednu šancu, ale netrafili bránu.
Po zmene strán už veľa šancí neprišlo. Vzruch spôsobila šanca domáceho celku, no proti bol vynikajúci Petrík. Ten prudkú strelu vytesnil nohou. V samom závere potiahol loptu po čiare Kúdela, prihral do šestnástky voľnému Mariánovi Petríkovi, no ten v dobrej pozícii loptu dobre netrafil. A tak platilo staré známe nedáš-dostaneš.
Domáci v posledných sekundách nakopli dlhú loptu. Tá skončila na nohe „Ciba“ Trebatického, ktorý nechytateľne zavesil. Po tomto momente rozhodca odpískal koniec stretnutia. Prehra je pre Dubodiel príliš krutým výsledkom.
Gól: 90. M. Trebatický ml., ŽK: 1:0, rozhodoval: Vido, 100 divákov.
ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický ml., Mašán, Matyáš, Urban, Bobocký, Ďuriš (33. Martin Trebatický st.), Lopušan, Miroslav Trebatický, Šumaj, Tuka. Tréner: T. Trebatický.
DUBODIEL: Mat. Petrík – T. Petrík (69. S. Petrík), Janík (86. Mar. Petrík), Hostačný, Červený, Repa, Kúdela, Scheer, Knoll, Štefanech, Malec. Tréner: M. Červený. MARIÁN PETRÍK

1. Veľká Hradná 28 18 4 6 83:51 58
2. Čachtice 28 17 1 10 63:46 52
3. V. Bierovce/Op. 28 16 3 9 83:46 51
4. Tr. Teplá 28 14 6 8 66:51 48
5. Kočovce 28 15 3 10 68:61 48