Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

Dubnica už šestnásť zápasov bez prehry

Prehľad výsledkov III. ligy.

Dubnica v jarnej časti ničí súperov. Zoberie body aj z Nemšovej? (Zdroj: FK BELUŠA)

Nemšová – Dubnica 1:2 (1:2)
V susedskom derby sa všetko podstatné udialo v prvých desiatich minútach. Ako prví sa vedenia ujali hostia. Už v 2. min vyrazenú loptu dorazil do siete Suchý. Domáci odpovedali o pár minút nato, keď sa po centri z kraja presadil v 5. min hlavičkou Prekop. V 10. min hostia zahrávali štandardnú situáciu z pravej strany. Najvyššie vyskočil Štefánek a opäť posunul hostí do vedenia. Zvyšok zápasu sa hral v slušnom tempe, zopár striel mali oba kolektívy, ale ani jedna sa neujala, takže Dubničania si udržali jarnú neporaziteľnosť.
Góly: 5. Prekop – 2. Suchý, 10. Štefánek. R Drobec, ŽK: Švajka, Holíček, Mizerák – Horecký, Štefánek, 400 divákov.
NEMŠOVÁ: Švajka – Čačko (51. Beňo), Kresánek, Klemens (46. Vavruš), Ďuriš, Holíček, Beňo, Prekop, Mizerák, Schiszler, Kvasnička. Tréner Ľ. Reiter.
DUBNICA: Digaňa – Floriš, Janco (90. Habšuda), Suchý, Horecký, Filo (78. Václav), Jakúbek, Čurik (84. Hlatký), Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš. TOMÁŠ BEŇO

V. Ludince – FC Horses 1:2 (0:1)
Po vlažnom začiatku v 14. min. pohrozili hostia Líškom. Jeho strela z úniku však skončila mimo domácej brány. Ludince následne prebrali iniciatívu a v 24. min. sa mohli ujať vedenia, keď po akcii Kubala – Kosák zakončoval Kapa, ale jeho hlavička išla na brvno. Ďalšiu šancu mal A. Kosák, no jeho únik obrana hostí odvrátila na roh. Záver polčasu priniesol šance na oboch stranách. Najskôr po rohu strela domáceho Hamdaouiho tesne minula bránku FC Horses. Hosťom sa v poslednej minúte podarilo uniknúť domácej obrane a Halás sám pred brankárom vsietil vedúci gól. Druhý polčas sa začal náporom domáceho mužstva. V 58. min. si na roh Kubalu pekne nabehol Marek Horniak a hlavičkou vyrovnal na 1:1. Tento gól naštartoval domácich do ešte väčšieho tlaku a niekoľkých šancí za sebou. Z najväčšej z nich trafil Cingel tyčku hosťujúcej brány. Prišla však 85. minúte a zlé rozohranie lopty Kosáka od vlastnej brány. Toto dokázali zužitkovať hostia, ktorí sa ocitli sami pred brankárom. Ich strelu do opustenej brány ešte tečoval vracajúci sa Flídr. Zo záverečného tlaku sa už domácim nepodarilo skórovať.
Góly: 59. Horniak – 45. Halás, 85. vlastný (Flídr). R L. Pecek, ŽK: Kubala, Soboňa, Horniak – Halás, 200 divákov.
FC: Grman – Golis (75. Barta), Kastelovič, Poštrk, Oravec (89. Tabak), Mrocek, Líška, Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák. (IP)

Ostatné výsledky: Komárno – Šaľa 3:1 (1:1), Púchov – Nové Zámky 3:0 (0:0), Gabčíkovo – Galanta 2:4 (1:2), Led. Rovne – Horná Nitra 4:1 (1:0), Topoľčany – ViOn B Vráble 1:2 (1:1), DAC B/Vrakúň – Šurany 1:2 (0:0), Beluša – Veľký Meder 3:1 (1:0), Neded mal voľno.

1. Komárno 33 22 8 3 73:27 74 (+26)
2. Led. Rovne 33 19 8 6 63:32 65 (+14)
3. Púchov 33 17 10 6 55:26 61 (+13)
4. DAC B/Vrak. 34 15 9 10 54:35 54 (+6)
5. ViOn B Vráb. 33 15 8 10 50:38 53 (+2)
6. Dubnica 33 15 7 11 47:39 52 (+1)
7. Beluša 33 15 7 11 43:45 52 (+4)
8. Galanta 33 14 7 12 53:43 49 (-2)