Šesťbodový zápas pre Trenč. Turnú, v Podolí padol iba jediný gól

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá (v žltom) bude mať v záverečných kolách plné ruky práce so záchranou. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ VILIAM SOLOVIČ)

Chocholná-Vel. – Streženice 3:0 (2:0)
Tri prehry v rade za sebou a letmý pohľad na tabuľku napovedali faktu, že domáci musia konečne bodovať naplno. A začali naozaj dobre, keď už v 7. min otváral skóre N. Cingel po strele k tyči z hranice veľkého vápna. O 5 minút neskôr bolo už 2:0 po tom ako Ján Tuharský natiahol Hriša, no ten na jeho strelu nedosiahol. Tieto gólové momenty akoby domácich uspokojili a ďalšia polhodina to bola futbalová nuda, keď sa hral futbal medzi šestnástkami. Z tej domácich priaznivcov vytrhla až pekná kombinačná akcia po osi Tulpík-N. Cingel, tá však nemala gólovú príchuť. V druhom dejstve sa domáci snažili pridať gólovú poistku. Najprv nechal Ján Tuharský krásnou strelou vyniknúť brankára hostí. O okamih neskôr jeho brat Juraj z otočky pálil vedľa. V ďalších minútach si mohli po gólovom zápise pridať M. Lobík a efeknou pätičkou J. Tuharský, ale ich pokusy neslávili želaný efekt. Nemohúcnosť hostí v útočných radoch potvrdil Lamžo, keď jeho strela zo značky 11 metrov skončila vysoko nad domácou bránou. V závere zápasu prišiel moment, o ktorom sa bude v Chocholnej a jej blízkom okolí hovoriť ešte dlho. Najprv prišlo taktické striedanie, keď mladšieho z bratov Tuharských vystriedal L. Cingel. Po následnom autovom vhadzovaní sa dostal k lopte J. Cingel a ten utešenou prihrávkou našiel svojho strýka a tento matador svoj ani nie 15-sekudový pobyt na ihrisku využil na strelenie ešte utešenejšieho gólu a všetkým ukázal, ako sa to robí. Domáci tak zaslúžene vyhrali stretnutie, v ktorom hostia príliš veľa futbalového kumštu neukázali.
Góly: 7. N. Cingel, 12. Ján Tuhársky, 88. L. Cingel, ŽK: Gvizd, rozhodoval: Gembický, 120 divákov.
CHOCHOLNÁ-VEL: Drgo – Gvizd, J. Cingel, A. Michalec, N. Cingel, Sabadka, Lobík, Tulpík, Smolík, Ján Tuhársky (86. L. Cingel), Juraj Tuharský (58. Mich. Kozárec). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIAN

Podolie – Brvnište 1:0 (1:0)
V 13. min nepremenil hostia priamy kop. O štyri minúty mohli domáci otvoriť skóre, no brankár Plakech bol na mieste. V 21. min po perfektnej akcii strelil gól Balcír. O sedem minúť šiel sám na Hároníka Pyšný. Domáci až do konca prvého polčasu boli aktívnejším tímom, no poisťujúci presný zásah z ich kopačiek neprichádzal. Po prestávke pribudli osobné súboje a fauly, na čo v 63. min doplatil Decký, ktorý šiel pod sprchy po druhej žltej karte. O dve minúty sa vyznamenal hosťujúci gólman, keď zmaril nebezpečnú strelou. V 74. min nevyužil ďalšiu vyloženú príležitosť Pyšný. Hostia odpovedali nebezpečnou strelou, ale na vyrovnanie to nestačilo. V závere malo Podolie ešte niekoľko príležitostí zvýšiť skóre, ale gól už nepadol.
Gól: 21. Balcír, ŽK: Omasta – Mário Hároník, Decký, Hudek, Kolembus, ČK: 63. Decký (po 2. ŽK), rozhodoval: Jordanov, 80 divákov.
PODOLIE: Palkech – M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Miklovič, Prosňanský, Gajdošík, Gúčik, Pyšný, Augustín (80. Bartek), Omasta. Tréner: B. Palkech. MARTINA STRAKOVÁ

Opatová – Cigeľ 2:2 (1:1)
Domáci hráči nastúpili v pozmenenej zostave a nezachytili úvod v podaní hostí. V 6. min inkasovali po prieniku Kamdema – 0:1. V 9. min narobila problémy Gibasovi nie príliš prudká strela Husára. V 13. min skúšal šťastie spoza šestnástky Augustíni, jeho projektil bol nepresný. Chvíľa domácich prišla v 13. min. Loptu si prebral Danko, posunul ju Vitkovi, ten nacentroval, našiel voľného Moška a ten vyrovnal na 1:1. V 21. min v skrumáži nemal presnú mušku Ďuriš. V 33. min chýbalo Moškovi pol kroka, aby sa presadil aj druhý raz. V 50. min center Vitka si dobre prebral Petruš, chcel si ešte vylepšiť pozíciu, no už bol tiesnený. V 53. min skúšal pozornosť Škultétyho Kamdem, ale gólman bol pozorný. V stopercentnej šanci bol v 54. min V. Škultéty, Gibas loptu reflexívne vyrazil na roh. Toľko šťastia nemal v 56. min, kedy domáci hráči po peknej kombinácii strelili gól Petrušom a zvýšili na 2:1. V 67. min fantastický zákrok Škultétyho znamenal, že sa skóre nemenilo. Šťastie stálo pri domácich v 75. min, keď hosťujúci hráč v sklze nedočiahol na loptu. Nešťastný moment pre domácich nastal v 85. min, kedy z prísne nariadenej jedenástky vyrovnal na 2:2 Kotula. Po dlhšom čase hrali domáci hráči pekný kombinačný futbal, ktorý sa divákom páčili. Tí futbalistov odmenili potleskom. Cigeľ prišiel ako kvalitný súper a nevzdával sa do poslednej chvíle napriek nepriaznivému skóre.
Góly: 16. Moško, 56. Petruš – 6. Kamdem, 86. Kotula (11 m), ŽK: Vitko, Augustini, Havier – Medera, Zaťko, rozhodovala: Kondéová, 250 divákov.
OPATOVÁ: J. Škultéty – Vitko, Husár, Kováčik, Petruš, Havier, Danko, Augustini, V. Škultéty (70. Ferenčík), Moško, Kompas. Tréner: M. Vitko. ĽUBOMÍR LIŠKA

Tr. Turná – St. Turá 3:1 (2:0)
Po remíze s Plevníkom a so Streženicami museli Turňania v domácom zápase bodovať naplno. Hneď v úvode ušiel Hrubý, ale v samostatnom nájazde nastrelil iba tyč. V 7. min Martin Chorvát krásne našiel Hrubého a ten vo svojej druhej šanci nezaváhal, gólovo ju využil a bolo 1:0. O tri minúty na to sa z rohového kopu presadil domáci kapitán Martin Chorvát a domáci viedli 2:0. Hra sa upokojila, domáci hrali uvoľnenejšie a vypracovali si zopár šancí, ale bez gólového efektu. Druhý polčas sa začali presadzovať aj hostia, čo vyústilo do veľkej šance v 62. min, kedy hráči Starej Turej nastrelili brvno. V 64. min sa ale presadili domáci, kedy sa po krásnej akcii trafil Stronček na 3:0. V 86. min po rohovom kope hostia pridali aspoň čestný gól a upravili stav na konečných 3:1. Domáci si po výbornom výkone vybojovali veľmi dôležité tri body.
Góly: 7. Hrubý, 10. M. Chorvát, 64. Stronček – 86. Janega, ŽK: Mich. Kováč – Pollák, Moravčík, rozhodoval: Bircsák, 100 divákov.
TR. TURNÁ: Chochlík – Mat. Kováč, M. Chorvát (81. Konečný), Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Jambor (64. Jambor), Mich. Kováč, Hrubý, Bednár, Mar. Kováč (78. Vanko). Tréner: R. Horňák.
ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Pollák, Antálek, Denk (, Majtás, Peterka, Matlák, Moravčík (46. Valenčík), Janega, Durec. Tréner: P. Krajčovic. JAKUB HORŇÁK

Uhrovec – Plevník-Dr. 4:2 (3:0)
Zápas mali jednoznačne vo svojej moci domáci. Pred peknou diváckou kulisou a v teplom počasí viedol Uhrovec v 29. minúte už trojgólovým rozdielom. Síce hostia v úvode druhého polčasu zápas zdramatizovali, po góle Paveleka na 4:1 sa stretnutie už iba dohrávalo. V závere hostia už len skorigovali na konečných 4:2.
Góly: 19. a 23. M. Stano, 29. a 61. R. Pavelek – 49. M. Dodek, 83. A. Buday. R Rusinko, 200.
TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Pavelek (76. Poštrk), Opáth (73. Pavle), Vavro, Bežo (65. Hanko), Pavlovič, Stuparič

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – Kanianka 0:0, Bošany – Horovce 0:4 (0:3), V. Uherce – Ladce 2:0 (1:0).

1. Dvojičky Dávida a Dominika K. obvinila NAKA z úkladnej vraždy 2 746
  2. Rekonštrukcia námestia trápi podnikateľov, hovoria o existenčných problémoch Foto 1 214
  3. Poruban rozhodol o víťazstve Drietomy, potom bol vylúčený 378
  4. Hrobári mali v Trenčíne súťaž, rozhodcom bola smrtka Foto 299
  5. Študent pestoval marihuanu, hrozí mu 20 ročné väzenie Foto 266
  6. Myjavské béčko "rozobralo" Opatovú, šláger v Turej Lúke korisťou domácich 260