Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Kadeti Nového Mesta vicemajstrami Slovenska

Novomestský volejbal zažil v tejto sezóne ďalší skvelý úspech. Z finálového turnaja Majstrovstiev Slovenska kadetov vo volejbale v Žiline sa Novomešťania vrátili so striebornými medailami.

Kadeti Nového Mesta získali strieborné medaily. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Novomestský volejbal zažíva v sezóne 2016 – 2017 opäť veľký rozmach. Po postupe žien do extraligy sa kadeti VK Nové Mesto nad Váhom tešia z druhej priečky na majstrovstvách Slovenska v tejto kategórii. Počas finálového turnaja, ktorý sa konal 12. – 14. mája v Žiline, zdolali postupne štyri tímy zo Starej Ľubovne, Bratislavy, Prievidze a Žiliny. Prehrali iba s TJ Slávia Svidník, ktorá sa napokon stala majstrom Slovenska.

Cieľom kadetov VK Nové Mesto nad Váhom bol aj v tejto sezóne zisk medailí. „Chceli sme sa posunúť až do finále. Po troch úspešných sezónach, ktoré boli zavŕšené bronzovými medailami, sa nám ambície podarilo naplniť. Kadeti vybojovali v Žiline historické druhé miesto,“ uviedol tréner kadetov Juraj Šujan.

Po odohratí prevažnej väčšiny zápasov finálového turnaja a zápasu TJ Slávia Svidník – VKP Bratislava sa napokon o zisku titulov majstrov Slovenska v kadetskej kategórii rozhodovalo v priamom dueli medzi Novomešťanmi a Svidníčanmi počas tretieho hracieho dňa. Stretli sa dovtedy nezdolaní súperi. Vo vyrovnanom zápase napokon Novomešťania prehrali 1:3.

„Do prvého setu sme proti Svidníku vstúpili s výbornou obranou na sieti a viedli sme 4:0. Náskok sa nám podarilo udržať do stavu 15:10. Potom nás súper zatlačil kvalitným podaním, ktoré naši hráči nezvládli. Set sme prehrali v pomere 22:25,“ uviedol Šujan.

V druhom sete finálového zápasu sa Novomešťania nedostali do tempa a prehrali v ňom 15:25. „V treťom sete sme zaimprovizovali a vďaka kvalitným blokom sme ho vyhrali 25:23. Bloky bola naša jediná herná činnosť, v ktorej sme boli lepší ako súper. Verili sme, že pôjdeme do taj-brejku. Vo štvrtom sete sme však urobili osem vlastných chýb, čo nás stálo možnosť o titul majstrov zabojovať,“ dodal Šujan na margo rozhodujúceho zápasu o titul majstrov Slovenska s TJ Slávia Svidník.

Zisk strieborných medailí je ďalším historickým úspechom pre novomestský volejbal a pre kadetskú kategóriu štvrtá medaila nepretržite v rade za sebou.

VÝSLEDKY:

Nové Mesto – St. Ľubovňa 3:2 – VKP Bratislava 3:2, – Prievidza 3:0, – Žilina 3:0, Svidník 1:3.

Konečné poradie: 1. TJ Slávia Svidník, 2. VK Nové Mesto nad Váhom, 3. VKP Bratislava, 4. VKM Stará Ľubovňa, 5. VK Prievidza, 6. VKP Žilina.