Piatok, 28. júl, 2017 | Meniny má Krištof

FOTO A VIDEO: AS Trenčín piaty rok po sebe v pohárovej Európe

Zverenci trénera Martina Ševelu zvládli zápas posledného kola Fortuna ligy a zvíťazili nad Prešovom 4:0. Vďaka trom bodom nakuknú do Európskej ligy.

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Trenčania potrebovali v poslednom zápase bodovať naplno. Úvodné minúty patrili medzišestnástkovému futbalu. Postupne sa však začala prejavovať väčšia kvalita na domácich kopačkách. V deviatej minúte si na dlhú loptu nabehol za obranu Milton Klooster. Jeho prudkú prihrávku pred bránou odvrátil pred Mancem do bezpečia Bartek. O štyri minúty Ubbinkov center z priameho kopu našiel Kleščíkovu hlavu, no lopta preletela ponad bránu. Po štvrťhodine hry sa už domáci tím radoval z úvodného gólu. Ubbinkov priamy kop sa v húštine tiel dostal ku Skovajsovi, ktorý loptu usmernil do siete. Hostia v 18. min. pohrozili Leškom. Jeho pokus z uhla zneškodnil Šemrinec. O necelých desať minút mohol pridať poisťujúci gól najlepší strelec Trenčína Mance. Ubbinkov center minul iba o centimetre. V 39. min. sa na krídle uvoľnil Janga. Ponúkol ideálny center na hlavu Mancemu. Ten z vnútra pokutového územia trafil žrď Ferencovej brány. V nadstavenom čase úvodného dejstva ponúkol center z bránkovej čiary Skovajsa, na loptu si nabehol Mance a hlavou pridal druhý gól Trenčína.

Ihneď po prestávke mohol pridať upokojujúci tretí gól exšampióna Janga. V ideálnej pozícii vo vnútri malého vápna loptu netrafil. V 53. min. domáci využili rohový kop. Šulekovu nevydarenú hlavičku poslal do siete zblízka kapitán Kleščík. Domáce akcie sa po treťom presnom zásahu menili na exhibičné. Po hodine hry sa rútili na Ferenca dvaja Trenčania. Janga však Mancemu nenahral pred prázdnu bránu a iba nastrelil gólmana. V 70. min. priťukol Šulek loptu nabiehajúcemu Mancemu. Z dobrej pozície trafil doprostred brány. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o chvíľu Beridze, keď sa pohral s obranou Prešova a bez problémov uzavrel skóre zápasu na 4:0. Vďaka trom bodom si Trenčín zabezpečil účasť v pohárovej Európe aj pre nasledujúcu sezónu.

Góly: 16. Skovajsa, 45. Mance, 53. Kleščík, 72. Beridze. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Katona, Streňo, Micherda, 2485 divákov.

TRENČÍN: Šemrinec – M. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu (73. Nwofor) – Janga (81. Kvocera), Šulek, Ubbink, Beridze – Mance (73. Halgoš)

PREŠOV: Ferenc – Petko, Bartek, Keresteš, Dzurík – D. Leško (67. Kubus), Micherda, Kačala (85. Boloca), Dupkala (46. Trebuňák) – Streňo, Katona

HLAS TRÉNERA:

Martin Ševela, tréner Trenčína: „Nebolo pre mňa jednoduché pripraviť mužstvo na zápas. Museli sme zvíťaziť a tomu sme podriadili všetko. Hráči išli od úvodnej minúty za víťazstvom. Upokojil nás druhý gól. Po treťom góle z nás už opadol akýkoľvek tlak a bavili sme sa futbalom. Chlapcov chválim za mentálnu odolnosť. Hrali sme srdcom, čo od hráčov očakávam v každom stretnutí.“