Podolie potrápilo lídra, problémy Opatovej

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá (v žltom) si body s Veľkými Uhercami podelila. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Stará Turá – Veľké Uherce 2:2 (1:0)

Domáci sa favorita na postup nezľakli a od úvodných minút hýrili pohybom, hrali s chuťou a už v 4. min Durec otvoril skóre. V 8. min Peterkovu bombu obranca hostí tečoval, ale spod brvna brankár loptu chytil. Janega v 10. min poslal loptu na opustenú bránu, ale obranca hostí ju stihol odkopnúť na roh. V 11. min dvakrát po sebe vyrazil Bohuš Durcovi tvrdé strely. Hostia prvý raz až v 33. min vyslali strelu Kundalom na brankára Viskupa, ktorý ju vyrazil. V 40. min ho Kováč neprekonal ani z päťky. Domáci Durec v 43. min trafil tyč, lopta sa odrazila do chrbta brankára, takmer skončila v bráne, no bol z toho napokon rohový kop. Za hostí v 50. min šťastne vyrovnal Beliansky. V 70. min z brejku na 1:2 upravil Beliansky a skóre mohol zvýšiť v 78. min Gaži, ale lopta po jeho strele skončila na brvne a hneď z protiútoku z päťky do prázdnej brány hlavičkoval Durec, ale loptu stihol ešte stečovať na rohový kop obranca hostí. Na 2:2 peknou hlavičkou do vinkla v 79. min vyrovnal Matlák na zaslúženú remízu. Za vynikajúci výkon najmä v prvom polčase by si domáci zaslúžili víťazstvo a objektívni diváci po stretnutí odmenili oba kolektívy potleskom.

Góly: 4. Durec, 79. Matlák – 50. a 70. Beliansky, ŽK: Štálnik, Cíger, Petráš, rozhodoval: Janček, 150 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Pollák, Antálek, Denk, Majtás (72. Valenčík), Peterka, Matlák, Moravčík (65. Hornáček), Janega, Durec. Tréner: P. Krajčovic. VILIAM SOLOVIČ

Opatová – Bošany 0:2 (0:0)

Domácim futbalistom bolo velené sa popasovať s výsledkom po predošlých zlých výsledkoch. Začali celkom sľubne, no prvú šancu na skórovanie mali hostia v 12. min Sákom, no ten sa pred Mikoláškom nepresadil. V 16. min vysunul prihrávkou Havier Augustiniho, ten však zaváhal. V 20. min sa spätnou prihrávkou prezentoval Petruš na Haviera, no ani on sa nepresadil. V 30. min hostia z protiútoku mali šancu, ktorú domáca obrana odvrátila do bezpečia. Mikoláško sa blysol v 33. min, keď kryl strelu hosťujúceho Sáka. Ten istý hráč o štyri minúty nechal vyniknúť Mikoláška, keď kryl jeho strelu a následne aj dorážku a podržal svoj tím. Do druhého polčasu vstúpili tímy svižne. V 55. min malú domov takmer hostia poslal za Mikoláškov chrbát. Nešťastná chvíľa prišla v 57. min, keď Beko preloboval brankára a bolo 0:1. V 75. min ten istý hráč prekvapil Opatovú a upravil na 0:2. Petruš mal na kopačke kontaktný gól, ale nebolo mu dopriate skórovať. Domáci hráči sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale skúsený súper ich k ničomu nepustil. Nastáva situácia záchranárskych prác pre nováčika súťaže, keď po jeseni sa videl v pokojných vodách v strede tabuľky. Pravda je inde a o udržanie TFK Opatová sa futbalisti budú musieť ešte pobiť.

Góly: 57. a 75. Beko, ŽK: Kapusta, Beko, rozhodoval: Vyletelka, 150 divákov.

OPATOVÁ: Mikoláško – Gallo (76. Šlesár), Vitko, Šubert (39. Husár), Kováčik, Petruš, Havier, Augustini, Danko (64. Ferenčík), Kompas, Moško. Tréner: M. Vitko. ĽUBOMÍR LIŠKA

Plevník – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0)

Domáci začali útočne a v 3. min po Dodekovej akcii M. Smataník mieril tesne vedľa. V 12. min Dodekov pokus bez prípravy kryl Vaňo a o minútu sa situácia zopakovala. Po Babíncovom priamom kope v 15. min prihral A. Buday M. Smataníkovi, a ten bombou otvoril skóre – 1:0. V 17. min T. Smataník vytlačil spod brvna delovku Tulpíka. V 22. min priamy kop J. Kremeňa obrana zrazila na roh, po ktorom Babíncovu hlavičku vyrazil z brány Tuhársky. V 25. min M. Smataník trafil z priameho kopu žrď a o tri minúty po faule na Michala Budaya z jedenástky zvýšil na 2:0. Butko potom zmaril protiútoky Tuhárskeho a Tulpíka. V 39. min T. Smatník vyrazil robinzonádou bombu Tuhárského a Butko prekazil šancu Michalcovi v 42. min. V 47. min A. Buday po úniku zvýšil na 3:0. V 50. min J. Cingel mieril vedľa a v 54. min N. Cingel trafil brankára a v 56. min Tulpík znížil na 3:1. Lobíkovu tvrdú strelu v 64. min kryl T. Smataník. Pokus A. Buday v 70. min bol nepresný a v 74. min Vaňo vychytal Michala Budaya. Pokusy Adamčího a Lobíka boli nepresné a pokus Michala Budaya kryl Vaňo.

Góly: 15. a 28. M. Smataník (druhý z 11 m), 48. A. Buday – 56. Tulpík. Rozhodoval Goga, ŽK: Gvizd, Tuhársky, divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Vaňo – Gvizd, J. Cingel, Michalec, N. Cingel, Sabadka, Adamčí, Lobík, Tulpík, Smolík, Juraj Tuhársky (80. Drgo). ADRIÁN DEMÁČEK

Streženice – Tr. Turná 2:2 (2:0)

Úvod patril domácim, miernu prevahu zúročil v 15. min po peknej prihrávke E. Medňanského Marián Loduha, ktorý prudkou strelou pod brvno nedal Belákovi šancu. Hra sa vyrovnala, hostia boli aktívnejší, ale bez úspechu. V 44. min sa domácim vydaril brejk, keď ušiel Marián Loduha, obhodil brankára a v páde trafil do prázdnej brány – 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 48. min P. Chorvát prudko pod brvno znížil na 2:1. Hostia prebrali iniciatívu, ale v 54. min strelu E. Medňanského vyrazil brankár, no Miloš Šesták nedokázal vrátiť loptu do siete. V 62. min P. Chorvát strelou do šibenice vyrovnal na 2:2. V 70. min sa vyznamenal Belák pri bombe Michala Šestáka a zápas potom skončil deľbou bodov.

Góly: 15. a 44. Marián Loduha – 48. a 62. P. Chorvát. Rozhodoval Floriš, ŽK: Miloš Šesták – Bečka, Stronček, Sedláček, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Matúš Kováč, Bečka, M. Chorvát (87. Konečný), Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Hrubý, Prekop (46. Sedláček). STANISLAV BALÁT

Horovce – Podolie 2:1 (0:0)

Prvý polčas začali Horovce aktívnejšie, ale strely P. Štrbáka, Balockého a Kostiča boli nepresné. Hostia odpovedali strelami M. Červeňanského a Gúčika. V 28. min chybovala domáca obrana, avšak Prosňanský Rajníka neprekonal. Domáci odpovedali strelami Pejčiča a P. Štrbáka, ale gól do prestávky nepadol. Hostia v druhom polčase začali lepšie, Križák a Miklovič Rajníka neprekonali, no v 55. min po chybe obrany skóroval Križák – 0:1. Horovce zvýšili aktivitu a v 68. min po jedenástom rohu rohu R. Brixa Škrapko vyrovnal. O štyri minúty po priamom kope R. Brixa Škrapko opäť hruďou pridal druhý gól. Hostia v závere hrozili, Križák a Gajdošík Rajníka neprekonali a profesorsky hrajúci líder výhru udržal.

Góly: 68. a 72. Škrapko – 55. Križák. Rozhodoval Kovačic, ŽK: P. Štrbák – Ohrablo, Križák, 150 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Miklovič (75. Pyšný), Prosňanský, Gajdošík (86. Augustín), Gúčik, Križák, Macho (63. Omasta). MARIÁN PECUŠ

Brvnište – Uhrovec 4:2 (2:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, gólman Čapliar zmaril v úvode tutovku hostí. Po rohu v 27. min neobsadený Beniat zo šestnástky otvoril skóre – 0:1. V 33. min po faule na Kolembusa v šestnástke vyrovnal z jedenástky Mário Hároník. V 43. min Mário Hároník potiahol akciu po krídle a spätnou prihrávkou našiel Deckého, ktorý lobom zvýšil ponad brankára na 2:1. Po chybe v strede ihriska v 58. min stratili domáci loptu a po prečíslení Beniat vyrovnal. V 68. min po faule brankára na Mária Hároníka nasledovala druhá penalta, ale K. Hároníkovi ju Kolárik chytil. Sedem minút pred koncom Mário Hároník hlavou prehodil brankára – 3:2. Výhru domácich uzavrel v 87. min po úniku Mária Hároníka a prihrávke Deckého do prázdnej brány T. Kramarík.

Góly: 33. a 83. Mário Hároník (prvý z 11 m), 43. Decký, 87. T. Kramarík – 27. a 58. Baniat. Rozhodoval Ševčík, ŽK: Ofori, Decký, V. Kramarík, Pšurík – Zaťko, Stano, Kolárik, 300 divákov.

UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Čabrák, Vavro, Bežo, Pavlovič (78. Pavelek), Stuparič. (JK)

Ostatné výsledky: Cigeľ – Kanianka 2:4 (0:2), Ladce – Zem. Kostoľany 1:2 (0:0). ŠTK: Kontumácia z 25. kola: Bošany – Cigeľ 3:0 (na ihrisku 2:2).

1. Horovce 26 18 4 4 61:26 58

2. Kanianka 26 17 5 4 61:24 56

3. Veľké Uherce 26 17 4 5 65:31 55

4. Uhrovec 26 16 4 6 54:35 52

5. Cigeľ 26 15 1 10 53:47 46

6. Brvnište 26 11 8 7 50:44 41

7. Chocholná-Vel. 26 11 2 13 47:50 35

8. Podolie 26 11 3 12 42:44 33