El Clásico rozhodol pokutový kop, líder padol v Čachticiach

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Horná Súča zdolala Dolnú Súču 1:0. Horná Súča zdolala Dolnú Súču 1:0. (Zdroj: FB FK HORNÁ SÚČA)

Kľúčové – Bošáca 2:2 (2:1)

V šesťbodovom zápase začali lepšie hostia. Krídelnú akciu zakončil gólom Zámečník, ktorý zostal v pokutovom území nepokrytý. Zo strany Bošáce to bolo na dlhé minúty všetko. Iniciatívu prebrali domáci. Veľké šance spálil dva razy Vydrnák a z päťky prázdnu bránu prestrelil Kostadinov. Vyrovnať sa domácim podarilo po hlavičke Patku, ktorý z jedenástich metrov nedal Svobodovi šancu. Ten istý hráč priklonil skóre na domácu stranu, keď nekompromisne premenil penaltu. Tomuto predchádzal faul na exekútora pokutového kopu. Do polčasu zaujal ešte priamy kop Kopačku, no ten brankár vytlačil na rohový kop. Druhý polčas začali lepšie domáci. Hneď v úvode po akcii Kostadinov-Vydrnák-Kendera posledne menovaný gól nestrelil. Šancu na hetrik mal Patka, ale gólman jeho strelu skvelým zákrokom vytlačil mimo brány. V tých chvíľach Bošáca veľa neukazovala. Paradoxne, hostia sa utrhli a krížnou strelou vyrovnali na 2:2. Domáci pritlačili, vytvorili si šancu, ale Amrichova strela tesne minula priestor troch žrdí. Vzhľadom k priebehu zápasu je remíza pre Kľúčové stratou.

Góly: 16. a 24. Patka (2. z 11 m) – 5. Zámečník, 80. Bako, ŽK: 2:2, rozhodoval: Vido, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Zubo – Vavruš, Patka, Kopačka, Vydrnák (79. Hoťko), Papierník, Rajníček, Verchola, Kostadinov (66. Amrich), Petrúšek, Kendera. Tréner: M. Vavruš.

BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Vavro, Brezovák, M. Janega, Bako, Ochodnický, Kozic (69. R. Kusenda), Zámečník (88. Janega), Helík, Mihala (46. Mizerák). Tréner: P. Ševčík. ⋌TOMÁŠ VYDRNÁK

Čachtice – Veľká Hradná 2:0 (2:0)

V peknom počasí na seba narazili dve mužstvá z vrchu tabuľky, čo sa odzrkadlilo na predvedenie hre. Oba tímy podali veľmi dobrý výkon. V prvom polčase Čachtice zahodili viacero vyložených gólových príležitostí. V 18. min po akcii na jeden dotyk Ďuriš-Urban-Lopušan trafil posledný menovaný žrď. O päť minút Ďuriš nechytateľnou strelou posunul domáce mužstvo do vedenia. Hostia neskladali zbrane a ohrozovali Valoviča. V 44. min po 11 m kope Martin „Cibo“ Trebatický upravil na 2:0 po ruke hosťujúceho hráča. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy aktívne. Šance sa striedali na oboch stranách, no viackrát sa vyznamenali gólmani. Domáci gólman Valovič nepripustil žiadnu drámu a desať minút pred koncom chytil Balážov samostatný nájazd. Divákom sa predvedený výkon páčil a hráčov odmenili potleskom.

Góly: 23. Ďuriš, 44. M. Trebatický ml. (11 m), ŽK: 2:2, rozhodoval: Mazúch, 150 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický, Mašán, Tuka (89.Vido), Matyáš, Urban, Bobocký, Ďuriš, Lopušan (79.Martin Trebatický st.), Peterka (62.Šumaj), Miroslav Trebatický. Tréner: T. Trebatický.

VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – T. Masár, Ježík, Jandák, Lobotka, Rychtárech (83.J.Kováč), Straka, Marek Ševčík, Baláž (84. P. Kováč), Kyjac, Saloň (70. P. Masár). Tréner: Š. Sýkora. ROMAN PUCHÝ

Brestovec – Kočovce 3:0 (0:0)

V 3. min sa do prvej veľkej šance dostal domáci Sládeček, no jeho strelu z 11 m brankár pohotovo vyrazil. V 7. min po centri Gálika skončila v sieti hostí hlavička Farbáka, no asistent rozhodcu odmával ofsajd. Ďalšiu šancu mal Malečka, ktorého lopta koníčkom síce preskočila hosťujúceho brankára, no ešte pred bránkovou čiarou stihol zachrániť Motola. Ten istý hráč vystrihol o desať minút parádne nožničky, no Motola vytiahol ešte krajší zákrok. Potom vyskúšali pozornosť brankára Vida strelami z diaľky postupne hosťujúci Maraz, Jaroš a Gajdošík. Na opačnej strane to bol Sládeček. Najväčšie šance si však v závere polčasu vypracoval domáci Viselka, ktorý šiel dvakrát sám na brankára, ale vynikajúci Motola ho vždy vychytal. V úplnom závere polčasu krížnou prihrávkou cez šestnástku našiel Gaža Gálika, ale ten z rohu päťky netrafil prázdnu bránu. Hneď v úvode druhého polčasu prešiel Viselka ako nôž maslom hosťujúcou obranou, ale jeho pokus Motola opäť vyrazil na roh. Potom si skvelé šance vypracovali aj hostia, keď najskôr Maraz neprekonal Vidu, jeho strela z uhla „lízala“ brvno. Vzápätí zahodil veľkú šancu Jaroš. V 69. min prenikol Gaža z pravej strany, našiel v päťke Farbáka a ten otvoril skóre. O osem minút vnikol do šestnástky striedajúci Obuch, prihral na päťku Viselkovi, ktorý sa tentokrát už nemýlil. V 90. min opäť z pravej strany prenikol do pokutového územia striedajúci Mozolák, spätnou prihrávkou na jedenástke našiel voľného Bruška a ten netradične pravou nohou spečatil skóre vynikajúceho zápasu na 3:0. Pred 120 divákmi výborne rozhodoval Király.

Góly: 70. Farbák, 78. Viselka, 90. Bruško, ŽK: 1:0, rozhodoval: Király, 150 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Malacký, Gálik (81. Mozolák), Bakoš, Vojtek, Gaža (55. Obuch), Sládeček, Viselka, Bruško, Farbák (85. Sadloň). Tréner: D. Dubovský.

KOČOVCE: Motola – Majerník, Mihál, Juriš, Papp (67. Chudý), Briška (89. Madara), Toráč, Horčičák, Gajdošík, Roško, Maraz. Tréner: J. Sevald. PETER NEMČEK

Zamarovce – Tr. Jastrabie 5:3 (3:2)

Prvý polčas začal jasnou dominanciou Zamaroviec, ktoré sa ujali vedenia už v 3. min. Ofsajdovej pasci sa vyhol B. Drienka, pri kolmej prihrávke bol skôr ako vybiehajúci brankár, obišiel ho a zasunul loptu do prázdnej brány. V 12. min sa lopta po rýchlej rozohrávke brankára Mikloša po osi Garaj-B. Drienka lopta dostala ku Dan. Jančovičovi. Ten pred opustenou bránou iba nastavil nohu a bolo 2:0. To nebolo od domácich všetko. Tí pokračovali v tlaku a nútili hostí ku chybám. Jednu z nich potrestal Vančo. Loptu si vybojoval a samostatný nájazd „upratal“ do horného kúta brány – 3:0. Po tomto momente domáci zvoľnili tempo a do hry sa dostali aj hostia. Poľavenie Zamaroviec, ktoré si mysleli, že sa už zápas dohrá sám, najskôr využil Glasa a v 40. min fantasticky z voleja trafil center od spoluhráča. O tri minúty sa domáci stopér nechal obrať o loptu a Bročko strelou k tyči upravil polčasové skóre na 3:2. Po zmene strán sa domáci vrátili k tomu, s čím začali zápas. Opäť dominovali. D. Jančovič po vykombinovaní súpera s B. Drienkom nepremenil samostatný nájazd. O chvíľku na to D. Jančovič poplietol dvoch súperov a jeho nezištnú prihrávku pred bránu pätičkou premenil na štvrtý gól Zamaroviec Mikušinec. Domáci naďalej tlačili, vytvárali si šance, rohy a priame kopy. Po jednom z nich si nabehol na kvalitný center Švajku B. Drienka a „rybičkou“ pridal na 5:2. Ďalšie šance zostali nevyužité a hostia už iba stihli skorigovať na 5:3, keď sa ofsajdovej pasci sa vyhol R. Glasa. V kvalitnom zápase s množstvom šancí treba poďakovať hosťom z Tr. Jastrabia, ktorí ukázali, že sa nevzdáva za žiadneho stavu a, samozrejme, aj rozhodcovskej trojici, ktorá zvládla zápas na vysokej úrovni.

Góly: 3. a 62. B. Drienka, 12. Dan. Jančovič, 22. Vančo, 50. Mikušinec – 40. a 83. R. Glasa, 43. Bročko, ŽK: 0:1, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Chochlík, Minárik, Dan. Jančovič, Mikušinec, T. Drienka, Garaj, D. Drienka, Švajka, B. Drienka, Vančo (70. Huňa). Tréner: P. Jančovič.

TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula (70. Jánošík), Melicher, R. Galsa, Koreň, Žák, M. Fodrek, Makyda (60. Kyselica), T. Fodrek, Bročko, M. Glasa. Tréner: R. Pristach. TIBOR DRIENKA

Nová Ves – Veľké Bierovce/ Opatovce 2:4 (2:2)

Domáci nastúpili na existenčný zápas v oslabenej zostave. V 7. min po prihrávke Ševčíka mohol otvoriť skóre Lacko, ale brankár hostí loptu reflexívne vyrazil. V 11. min po rýchlom protiútoku Barták strelil vedúci gól Veľkých Bieroviec. V 14. min opäť výborne zacentroval Ševčík, no Lacko na jeho prihrávku nedočiahol. V 22. min zahrali hostia v pokutovom území rukou. Pokutový kop bezpečne premenil Sika. V 29. min hostia po centri pridali druhý gól Tomášom Sivákom – 1:2. V 38. min po rohovom kope hostí domáci Lacko vybojoval loptu, prešiel sám cez celé ihrisko a nezadržateľne vyrovnal – 2:2. V 45. min po akcii Sika-Ševčík-Lacko posledne menovaný netrafil v dobrej pozícii loptu. V druhom polčase sa hostia už v úvode ujali vedenia po hlavičke Svatíka – 2:3. V 52. min Gablech obišiel i brankára hostí, ale na bránkovej čiare hostia vykopli loptu do bezpečia. O minútu neskôr hlavičku Gablecha Ondrášik vyrazil na roh. V 62. min Barták odrazenú loptu od tyče dorazil do brány – 2:4. V 85. min hostia Tomášom Sivákom nastrelil tyč. V 87. min po akcii Ševčík-Lacko-Gablech hostia opäť vykopli loptu z bránkovej čiary. V 90. min priamy kop Ševčíka brankár vyrazil na brvno. Hostia boli efektívnejší, futbalovejší a víťazstvo si zaslúžili.

Góly: 22. Sika (11 m), 38. Lacko – 11. a 61. Barták, 29. T. Sivák, 48. Svatík, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Šimončič (85. Koritina), Gajdošech, Ševčík, Gablech, Sika, Kačina, Nemšák (65. Maco), Lacko. Tréner: B. Grznár.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták, M. Sivák, Žúži, Mercek, Zajaček (71. Breznický), Bulko, T. Sivák, Viršinský (79. Pazúr), Ondrášek, Svatík (86. Fabian). Tréner: R. Kadák. VILIAM GAJDÚŠEK

Načítavam video...

Horná Súča – Dolná Súča 1:0 (1:0)

Pred návštevou kola domáci museli získať všetky body, pretože sa chceli odraziť od dna tabuľky. Prvý polčas bol veľmi opatrný z oboch strán. V 8. min prvá strela domácich skončila mimo brány. Hostia sa snažili hrať aktívny futbal, no bez vážnejšej príležitosti. Do 20. min sa hralo zväčša medzi šestnástkami. V 21. min center Františka Gugu nezužitkoval Pavol Dohnan, pretože na čiare loptu vyrazil z brány Dominik Hlávek. Za to bol vylúčený a kopala sa penalta. Tento moment rozhodol o celom zápase. Loptu si na biely bod postavil Pavol Dohnan a premenil ju na gól. Od toho momentu domáci hrali, hostia z ojedinelých brejkov nebezpečne podkurovali. V 36. min center Mrázika tesne minul bránu Seriša. Po zmene strán domáci vychádzali zo zabezpečenej obrany, hostia sa zväčša bránili. V 47. min Kučerákov center našiel Dohnana a brankár Marenčák vyrazil loptu na roh. V 77. min priamy kop Kučeráka z 25 m skončil na spojnici hosťujúcej brány a dorážku Barteka hostia vytlačili na roh. V 80. min mali Dolnosúčania šancu. Po chybe obrany vyrazili domáci loptu na rohový kop. V závere Horná Súča prestriedala, dostala sa do dvoch veľkých šancí. Najmä tá po zakončení mladého Macharu volala po góle, no lopta sa iba obtrela o ľavú žrď. Domáci už umnou hrou výsledok 1:0 udržali do konca zápasu. Hostia si zaslúžia pochvalu za slušne odohraný zápas a domáci im držia palce v boji o udržanie sa v súťaži. Horná Súča to však nemá o nič ľahšie, pretože ju taktiež v boji o záchranu čakajú náročné zápasy.

Góly: 22. P. Dohnan (11 m), ŽK: 2:2, ČK: 21. Hlávek, rozhodoval: Ježík, 400 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Coník, Bartek (77. Machara), F. Guga, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák (90. Kalík), Ján Dohnan (86. Zemanovič), Repa, M. Guga. Tréner: B. Mrázik.

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – Mrázik, Hlávek, Gajdošík, T. Pleva, A. Pleva, Valaštín (72. Sirotný), R. Pleva, Repa (79. Gazdík), Ľ. Vendžúr, Trúnek. Tréner: A. Gajdošík. BRANISLAV MRÁZIK

Ľuborča – Dubodiel 4:2 (2:2)

Domáci začali zápas výborne. Už po troch minútach viedli, keď dobrú aktivitu v šestnástke pretavil na vedúci gól Naňák. Hostia podnikli v 10. min rýchly brejk a po faule z priameho kopu vyrovnal Kúdela. V 14. min mal podobnú šancu aj Naňák. Jeho priamy kop brankár vyrazil pred seba, no z domácich hráčov nik nedokopol za jeho chrbát. V 24. min skóroval Naňák, keď poslal prízemnú loptu z hranice šestnástky a tá na počudovanie všetkých aj prekvapeného gólmana skončila v sieti. V 35. min mohli hostia vyrovnať po rohu, ale loptu napálili z hranice šestnástky halfvolejom tesne vedľa. Do polčasu však vyrovnať stihli, keď po zle odkopnutej lopte si hostia dva razy dobre loptu narazili a z hranice šestnástky nechytateľne vyrovnal Kúdela. Domáci mohli v závere polčasu opäť viesť, ale Naňákova strela tesne minula cieľ. Druhý polčas začal tlakom domácich, z čoho vzišla Mihalikova tečovaná strela, ktorú sa do siete snažil dokopnúť Naňák, ale pre faul sa nepokračovalo. V 54. min hlavičkoval z rohu Belko tesne vedľa. V 55. min prihrávka Mihalika našla Naňáka, no ten prehodil brankára s bránou. V 60. min po rohu hostí dobre zasiahol Husár. V 66. min sa po faule na Sabadku kopal pokutový kop, ktorý Naňák prízemnou bombou premenil. V 72. min urobil sólo Schwandtner a parádnou finálnou prihrávkou vysunul Naňáka, ktorý pridal svoj štvrtý gól v zápase a definitívne zlomil odpor súpera. V závere si obe mužstvá vypracovali po jednej veľmi dobrej príležitosti, ale skóre sa už nemenilo. Pred začiatkom druhého polčasu predseda ObFZ Ivan Gróf odovzdal čestné uznanie Alojzovi Prekopovi, dlhoročnému funkcionárovi TJ Vlára Ľuborča k jeho osemdesiatinám.

Góly: 3., 24., 66. (11 m) a 72. Naňák – 7. a 42. Kúdela, ŽK: 1:1, rozhodoval: Maraz, 200 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, Schwantner, Vavrúš, Machara (46. P. Patka), Rajníček, Mihalik, Belko, Naňák, M. Patka (82. Zváč). Tréner: K. Prno.

DUBODIEL: Petrík – Mikula (46. Červený), M. Petrík (70. Scheer), Hostačný, Repa, S. Petrík, Kúdela, Žáčik, Knoll, Štefanech, V. Malec. Tréner: M. Malec. PETER SCHWANDTNER

Očkov – Tr. Teplá 2:0 (2:0)

Góly: 4. Hlaváč, 10. Gažo, ŽK: 1:3, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.

OČKOV: Trebatický – Brezuľa, Mečiar, Ondrášek, Drahno, Hikel, Gažo (46. Borovský, 86. Rodenák), Herák, Hlaváč (78. Benovič), Jurčo, Rehák. Tréner: M. Lintner.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Blaho (15. Píža), Dorica, Beňo, Adamčík, Balon, Stupinský, Kováč. Tréner: J. Hudec.

1. Veľká Hradná 25 16 3 6 74:47 51

2. V. Bierovce/Op. 25 15 3 7 78:40 48

3. Čachtice 25 15 1 9 58:43 46

4. Tr. Teplá 25 12 6 7 60:46 42

5. Kočovce 25 13 3 9 59:54 42

6. Brestovec 25 11 6 8 70:54 39

7. Ľuborča 25 12 2 11 74:61 38

8. Zamarovce 25 10 4 11 52:68 34