TRENČÍN. Trenčianski kriminalisti obvinili z krádeže päticu mladíkov, ktorí sa koncom apríla opakovane vlámali do objektu Základnej školy v Trenčíne na ul. 1.mája.
20-ročný Juraj, 18-ročný Adrián, 15-ročný Tomáš, 17-ročný Erik a 16-ročný Patrik mali vniknúť cez zamknuté dvere do zborovne, odkiaľ odcudzili deväť notebookov a dva dataprojektory.
"Následne vo vedľajšej triede mali nastriekať na stenu sprejom grafit o veľkosti dva metre. Poškodenej škole krádežou vznikla doposiaľ neustálená škoda prevyšujúca sumu 266 eur," informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.
Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Trestné sadzby odňatia slobody sa u mladistvých znižujú na polovicu.
O tri dni neskôr sa do školy vrátili opäť, obvinení Juraj a Adrián vykradli školu opäť, tentokrát vzali tri notebooky, dva tablety, fotoaparát, peniaze a iné veci. "V škole následne poškodili osem lepenkových dverí, nábytok a na WC posprejovali stenu rôznymi nápismi," uviedol Kudlička.
Následne sa obvinení Juraj, Adrián a Erik 30.apríla vo večerných hodinách opäť vrátili do uvedenej školy a ukradli tlačiareň.
Poškodenej škole krádežou vznikla doposiaľ neustálená škoda prevyšujúca sumu 266 eur a na poškodenom zariadení škoda vo výške približne 400 eur.
Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína vzniesol v tomto prípade obvinenie z pokračujúceho zločinu krádeže a porušovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva voči 20-ročnému Jurajovi, 18-ročnému Adriánovi a 17-ročnému Erikovi.
Aj v tomto prípade obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Trestné sadzby odňatia slobody sa u mladistvých znižujú na polovicu.
Autor: tn