Šesť gólov v Trenčianskych Tepliciach, Častkovce naďalej v kríze

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tepličania (v tmavom) nestačili na silnú Myjavu.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

N. Dubnica – Prečín 1:0 (0:0)
Pre zápasom s domáci rozlúčili s dlhoročným trénerom Františkom Králom , ktorý zomrel 3. mája vo veku 82 rokov. V 1. min po rohu domáci neprekonali Miščíka a v 4. min priamy kop Pauera vyrazil Zaťko. O tri minúty malú domov odvrátil Lendvay pred Hybbenom a v 11. min T. Orávikov prienik skončil rohom. Pilný tečoval v 16. min Ranušovu strelu vedľa a v 17. min Pilný neuspel proti Miščíkovi. Kmošena v 25. min nepresne zakončil a v 29. min T. Orávik neodtiahol akciu do konca. V 41. min Pilného strelu odvrátil Sádecký na roh. Hostia boli lepší, ale gól nedali. V 48. min Pilný hlavou neuspel, no v 52. min po Žifčákovej prihrávke skóroval Kucharík – 1:0. V 58. min Strapko sám pred Zaťkom neskóroval rybičkou. V 60. min Miščíka neprekvapil Tomáš a Marušinec zachraňoval pred Orávikom. V 67. min Pilného tutovku chytil Miščík nohou. T. Orávik v 78. min spálil šancu, v 87. min Zaťko chytil strelu T. Orávika a v 89. min Pauer mieril vysoko nad. Domáci vyhrali, ale zápasu by svedčila skôr remíza.
Gól: 52. Kucharík.Rozhodoval Chlebo, ŽK: Pilný, Lendvay – Boško, Kmošena, Ľ. Gajdošík, 100 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Žifčák (88. Zelnický), Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Maník, Tomáš (62. Švikruha – 71. Pupiš), Vagala, Lendvay.

Domaniža – Častkovce 3:0 (1:0)
V úvode mali viac z hry hostia, kombinačne boli lepší, ale ich snaha končila na šestnástke. Domáci premenil prvú šancu, keď v 35. min po centri K. Sádeckého otvoril skóre M. Košút – 1:0. V 48. min po centri Miroslava Kvaššaya nedočiahol loptu v šanci J. Kardoš. V 62. min zastavil Némethy rukou loptu smerujúcu do siete, dostal červenú kartu a nesledovala jedenástka. Strelu K. Sádeckého Kukučka vyrazil, no Michal Petrík loptu vrátil do siete – 2:0. O minútu Rybár po centri J. Kardoša neprekonal brankára, ktorý jeho strelu vyrazil. V 66. min Augustín prihral na päťku, kde T. Lednický nekompromisne zvýšil na 3:0. V 70. min po dlhom centri K. Sádeckého bol Haviar sám pred Kukučkom, ale ten jeho strelu vytlačil na roh. V 77. min priamy kop Madra z 20 metrov spod brvna vyrazil Kubiš.
Góly: 35. M. Košút, 62. Mihal Petrík, 66. T. Lednický. Rozhodoval Berec, ŽK: Miroslav Kvaššay, Augistín, Haviar – Halás, ČK: 63. Némethy, 150 divákov.
ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Osuský, Halás, Čechvala, Sládek (76. Masár), Madro, Adamec, Némethy, Husár, Jančovič (66. Vlado). RADO HAVIAR

Tr. Teplice – Myjava 1:5 (1:2)
Zápas sa odohral v letnom počasí a na dobre pripravenom ihrisku. Do vedenia sa dostali ako prví domáci. V 20. min zahrávali Trenčianske Teplice rohový kop, na konci ktorého Krivda poslal loptu do siete hlavou – 1:0. O tri minúty mohol zvýšiť Paška, ale Kubica sa mal na pozore. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo neskôr. Najskôr sa po polhodine hry nepresadil Holiš, no v 36. min Vávrov center zužitkoval na gól Copko. V závere polčasu bol faulovaný Pavol Sivák v pokutovom území. Loptu si na biely bod postavil kapitán Myjavy Horeš a bez problémov premenil pokutový kop.
Do druhého dejstva nastúpili oba tímy so zmenami v zostavách. Góly padali už iba do domácej siete. V 48. min potešil fanúšikov z kopaníc Copko, keď svojim druhým presným zásahom upravil na 1:3. Ten istý hráč preveril Kopčanovej reflexy aj v 55. min. Gólman Trenčianskych Teplíc síce dokázal loptu vyraziť, no tá sa dostala k Marčekovi a ten ľavačkou pohodlne pridal štvrtý gól Myjavy. V 68. min uzavrel skóre zápasu Flamík strelou k žrdi. Domácim odhodlanie nechýbalo, ale so zápasom už nedokázali nič urobiť.
Góly: 20. Krivda – 36. a 48. Copko, 43. Horeš (11 m), 55. Marček, 68. Flamík, ŽK: Paška, rozhodoval: Pavlovič, 100 divákov.
TR. TEPLICE: Kopčan – Lutišan, Beňo, Krivda, Bariak (46. Losonszký), Paška (70. Halaška), Koreň, Puček (70. Bernát), Bretschneider, Šiko, Hamaňa. Tréner: M. Bernát.
MYJAVA: Kubica – Kočica, Flamík, Sivák, Vávra (46. Jorík), Pecha, Toman, Holiš (79. Tomič), Horeš, Marček, Copko (68. Bruško). Tréner: V. Stančík.

Borčice – Vrbové 1:0 (0:0)
Kto po minulotýždňovej výhre 7:0 v Častkovciach čakal podobný výsledok, nemal šťastie. Borčičania mali prevahu, ale strelecké šťastie sa na nich neusmialo. Hostia pozorne bránili, no do gólových šancí sa nedostávali a občasné pokusy zdiaľky nemohli domáceho brankára ohroziť. Domáci skúšali nájsť recept na dobrú obranu, ale Zuziak dvakrát v dobrej pozícii minul cieľ, podobne aj E. Le Giang či ďalší. Až tri minúty pred prestávkou peknou krížnou strelou spoza šestnástky trafil Hanzel – 1:0. Po prestávke prišli ďalšie šance Iskry, strelu A. Plavšiča odvrátil z bránkovej čiary obranca, neujali sa ani strely Zuziaka a cez prehustenú šestnástku si loptu nenašla do siete ani strela Náthera. Hostia čakali na šancu, ale nedočkali sa a domáci pridali do zbierky ďalšie tri body.
Gól: 42. Hanzel. Rozhodoval Maráz, ŽK: Vlado, Blaško, ČK: 84. Blaško po 2 ŽK, 200 divákov.
BORČICE: Bobot – Lončík, Hanzel, Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (75. L. Slávik), Náther, E. Le Giang (66. Mačina). (BO)

Ostatné výsledky: Hlohovec – Partizánske 2:0 (1:0), Holíč – Šimonovany 1:0 (0:0), Malženice – Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0). Boleráz a Tr. Stankovce mali voľno.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. FOTO: Vo vodnej nádrži objavili auto s telami dvoch ľudí Foto 5 704