Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Častkovce (v bielom) doma vybuchli. Častkovce (v bielom) doma vybuchli. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Vrbové – Trenčianske Stankovce 3:0 (2:0)

Vrbové doma chcelo nadviazať na výkon z minulého kola a pretrhnúť streleckú smolu. Zápas začali lepšie domáci a hneď v prvej minúte stopér Vlado naskočil na center od Blaška a otvoril skóre zápasu. Obe mužstvá hrali otvorený futbal a bolo sa stále na čo pozerať. V 28. minúte urobil brankár hostí hrubú chybu a domáci Blaško do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Do konca prvého polčasu mali sľubné akcie aj hostia, ale domáca obrana s brankárom sa nenechali pre-kvapiť. Aj začiatok druhého polčasu patril domácim, keď po najkrajšej akcii zápasu Igor Zelenay odvážne vyhral súboj s obranou hostí a následne zacentroval a domáci kapitán Tomáš Gažík upratal na 3:0. Aj naďalej sa hral dobrý, technický a behavý futbal, bolo sa na čo pozerať, odmenou bol potlesk divákov. Svojím výkonom a dobrou, bojovnou hrou s prehľadom domáci dotiahli zápas do víťazného konca. Ostáva veriť, že pretrhli streleckú smolu a budú pokračovať v dobrých výkonoch aj v nasledujúcich zápasoch.

Góly: 1. Vlado, 28. Blaško, 50. Gažík. R. Černej, bez kriet, 200 divákov.

T. STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Blaško, Biras (72. Kvasnica), Repa (27. Hazda), Takáč, Kováčik (65. Šišovský), Škvarka, Ďuráči, Marcinát, Ančic. Tréner R. Pevný. PETER SEDLÁČEK

Malženice – Nová Dubnica 3:2 (1:2)

Domáci znovu akoby prespali úvodnú časť zápasu a po strele a strate lopty v strede poľa bolo počas troch minút v 21. minúte už 0:2. Ešte do polčasu dokázal na to reagovať z pravej strany Pikulík, no aj hostia vystrkovali naďalej rožky a na polčasovú prestávku sa išlo za stavu 1:2. Do druhého dejstva domáci nastúpili v tlaku a ten postupne zvyšovali. Novodubničania sa spoliehali na rýchle brejky, ale dva, ktoré im vyšli, úspešne nezakončili. Naopak, Krajčovič peknou strelou vyrovnal – 2:2 a keď tlak domáceho Dynama rástol, opäť Krajčovič zvrátil skóre – 3:2. Záver si už domáci postrážili a mohli pridať aj ďalšie góly, no nestalo sa, a tak hostia žili. Do výraznej šance na vyrovnanie sa už nedostali

Góly: 29. Pikulík, 58. a 70. Krajčovič – 18. Tomáš, 21. Pilný. R. Barta, ŽK: Vdovjak, Barborík, Chynoradský – Vagala, 200 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Žifčák, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Maník, Držík, Tomáš, Vagala, Vojvodík (66. Minárik). Tréner O. Šmelko. (STC)

Častkovce – Borčice 0:7 (0:4)

Pred zápasom si domáci hráči, funkcionári a fanúšikovia minútou ticha uctili pamiatku zosnulého bývalého dlhoročného predsedu TJ Jozefa Bublavého. Hostia začali ako sa na lídra súťaže patrí a už v 9. min po strieľanom centri Zuziak otvoril skóre. V 12. min po asistencii Le Gianga opäť Zuziak zvýšil na 0:2. V 38. min po rohovom kope na viackrát loptu do siete dorazil Hanzel – 0:3. Hneď po rozohratí zaútočila dvojica Barčík-Hanzel a druhý menovaný uzavrel skóre prvého polčasu na 0:4. V druhej časti začali lepšie hostia, keď po centri Barčíka zvýšil už na 0:5 Pavšič. V 52. min Halás v ojedinelej šanci prekopol bránu Borčíc. O minútu nato Halásovu delovku Bobot vyrazil. V 63. min striedajúci Mačina zvýšil už na 0:6 a výsledok zápasu stanovil v 87. Náther delovkou z 22 m, keď nedal šancu Kukučkovi. Výbor TJ zablahoželal k životnému jubileu bývalému „kanonierovi“ obecného klubu a terajšiemu trénerovi dorastu Jarovi Maderovi, ktorý sa v rokoch 2001 – 2004 výrazne zaslúžil o dva postupy Častkoviec do V. a IV. ligy.

Góly: 9. a 12. Zuziak, 38. a 40. Hanzel, 50. Plavšič, 64. Mačina, 87. Náther, ŽK: Halás, Madro – Plavšič, rozhodoval: Lévai, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Osuský, Gono, Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Jančovič (56. Sládek), Madro (70. Husár), Adamec (82. Vlado). Tréner: P. Meliš.

BORČICE: Bobot – Petruš, Hanzel (60. Machara), Barčík, Plavšič (56. Mačina), Mravec, Siva, Novák (75. Púpala), Zuziak, Náther, Le Giang. Tréner: A. Homér. PETER HALIENKA

Načítavam video...

Ostatné výsledky: Partizánske – Holíč 3:0 (1:0), Boleráz – Jaslovské Bohunice 0:0, Šimonovany – Domaniža 6:1 (3:0), Prečín – Hlohovec 5:1 (2:1), Myjava B a Tr. Teplice mali voľno.

1. Borčice 23 20 1 2 78:14 61

2. Malženice 23 13 6 4 53:28 45

3. Boleráz 24 13 5 6 36:23 44

4. Myjava B 22 12 6 4 38:19 42

5. J. Bohunice 23 9 8 6 32:24 35

6. N. Dubnica 23 8 8 7 26:20 32

7. Tr. Stankovce 23 9 5 9 27:33 32

8. Šimonovany 23 8 6 9 29:27 30