Derby v Trenč. Stankovciach rozhodol Puna

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Stankovčania (v žltom) zdolali Častkovce o gól. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Borčice – Šimonovany 4:1 (2:1)
V úvode skúšal šťastie neúspešne L. Slávik, no v 14. minúte po Barčíkovom rohu Sivovu hlavičku brankár vyrazil, ale jeho dorážka znamenala vedúci gól. O päť minút Kosa zmaril akciu hostí, v 25. minúte Novákove dve strely zneškodnil Gramblička. V 30. minúte Žikavského gólová hlavička tesne minula cieľ, ale v 33. minúte Rybanský tvrdou strelou vyrovnal. Radosť hostí trvala iba dve minúty, lebo k odrazenej lopte sa dostal Zuziak a nezaváhal – 2:1. Zvýšiť mohol Siva, no hlavičkoval tesne vedľa. Po Barčíkovej prihrávke zvýšil v 53. minúte Zuziak na 3:1. Kosa potom vyrazil strelu Martina Oršulu z priameho kopu a zvládol aj Kodajovu dorážku. Novákovej strele chýbali centimetre a deväť minút pred koncom zavrel skóre Zuziak, ktorý sa tešil z hetriku.
Góly: 35., 53. a 81. Zuziak, 14. Siva – 33. Rybanský. R L. Turba, 254.
BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Barčík, A. Plavšič (74. Púpala), Siva, Novák (82. Mačina), Mravec, Zuziak, Náther, L. Slávik (63. E. Le Giang). (BO)

N. Dubnica – Boleráz 0:1 (0:0)
Hostia začali lepšie a v 3. min sa Guoth nepresadil. V 6. min Mackovčínov prienik odvrátili domáci v poslednej chvíli. Burdejova strela v 15. min skončila tesne vedľa a v 24. min nebol úspešný Žifčák. Domáci mali tlak, ale šance Pilného úspech nepriniesli. Lendvay hlavičkoval v 39. min nepresne a v 42. min hosťujúci Červenka mieril vedľa. Hostia aj po prestávke dominovali, ťažili z priamych kopov, no Mackovčín ani Guoth nedokázali skórovať. Po Guothovom centri si dal v 72. min Burdej vlastný gól – 0:1. V 74. min Guoth zaváhal v tutovke a v 82. min Burdej hlavičkoval vedľa. Tri minúty pred koncom Bagi neprekonal Zaťka rovnako ako Miroslav Daniš v 90. min. Domácich od vyššej prehry zachránil výborný Zaťko, hostia boli lepším tímom.
Gól: 72. vlastný Burdej. Rozhodoval Laco, ŽK: Vojvodík, Tomáš, Minárik – Mackovčín, Bagi, 100 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša , Švikruha (49. Tomáš), Držík, Žifčák (46. Minárik), Vojvodík (72. Zelnický), Lendvay. VINCENT BEZDEDA

Jaslovské Bohunice – Myjava 1:1 (1:0)
V úvode to obe mužstvá skúšali strelami z diaľky, ale pokus hostí skončil na hradbe tiel a strela domáceho Machoviča bola stečovaná. V 23. minúte už sa domáci tešili, ale strela Pavlíka po rohovom kope opečiatkovala žrď hosťujúcej brány. Následne sa hra trochu upokojila, ale s koncom prvého dejstva sa mužstvá opäť rozstrieľali a pred odchodom do šatní zužitkoval prihrávku z pravej strany Kunovský. Po zmene strán neuspeli domáci Pavlík ani hosťujúci Sivák. Pavlík dostal ďalšiu príležitosť približne po hodine hry, ale vo vyloženej šanci zlyhal, a tak prišiel trest. Po faule mali hostia možnosť priameho kopu a Horeš výstavným kúskom vyrovnal – 1:1. V závere sa oba tímy už pozorne strážili a hoci sa snažili o strelenie gólu, vyložená šanca už neprišla.
Góly: 45. Kunovský – 68. Horeš. R. Čulák, ŽK: Machovič – Vávra, 200 divákov.
MYJAVA: Solnička – Jorík (90. Čobrda), Kočica, Flamík (62. Kubica), Sivák, Vávra (65. Copko), Pecha, Toman, Holiš, Horeš, Marček. Tréner V. Stančík. (STC)

Tr. Teplice – Vrbové 1:0 (0:0)
Teplice chceli potvrdiť body z vonku, ale Vrbové im to vôbec neuľahčilo. V prvom polčase jednoznačne prestrieľali domácich, no neprestrelili výborne chytajúceho Khouju. V druhom polčase sa Teplice pozviechali a začali častejšie ohrozovať bránku hostí. V 56. min Hamaňa posunul domácich do vedenia. Od tohto momentu začali hostia dobývať domácu svätyňu, ale toľko zblokovaných striel kapitánom Krivdom a vôbec celým kolektívom nie je vidno ani počas celej sezóny. A keď už aj niečo prešlo, výborného Khouju neprekonali. Teplický gólman si udržal tretiu nulu po sebe. Vrbové si za predvedený výkon zaslúžilo bod, ale za zásluhy sa v Tepliciach ani hodnosti nedávajú.
Gól: 57. Hamaňa, ŽK: Puček – Spál, rozhodoval: Farkaš, 40 divákov.
TR. TEPLICE: Khouja – Lutišan (46. Bernát, 68. Puček), Beňo, Krivda, Bariak, Haško, Michalík, Paška, Šiko, Bubenko, Hamaňa. Tréner: M. Bernát. JAROSLAV RUŽIČKA

Tr. Stankovce – Častkovce 1:0 (1:0)
Tr. Stankovce nastúpili v derby zápase proti svojmu dlhoročnému a tradičnému súperovi z Častkoviec. V úvode zápasu si domáce mužstvo vytvorilo tlak a už v 1. min. mohol otvoriť skóre zápasu Škvarka, ale strieľal do brankára. V 3.min. bol v dobrej pozícii Puna, ale strieľal vedľa. Neúspešný bol aj Hazdov pokus v 4. min. Tlak sa postupne zmiernil, k slovu sa dostávali aj hráči hostí, ale domáci si naďalej udržiavali územnú prevahu. V 15. min. mal výbornú šancu Ďanovský, ale strieľal nad. V 20. min. vyzvŕtal obranu hostí Hazda, no Korček mu strelu vyrazil. Hráči Trenč. Stankoviec hrali v pohode, predvádzali kombinačný futbal, ale hráči Častkoviec poctivo bránili a stačili hroziace nebezpečenstvo odvracať. V 33. min. ušiel obrane hostí Hazda, v šestnástke bol faulovaný a nasledoval pokutový kop. Loptu si postavil Puna a nedal Korčekovi šancu – 1 : 0. Hazda hýril aktivitou a v 35. min. mu strelu obrana hostí zblokovala na roh. V 36. min. bol Puna sám pred brankárom, ale poslal slabú strelu vedľa tyče. V 38. min. po faule na hráča Tr. Stankoviec sa 2 domáci hráči od polovice ihriska dostali do úniku, ale rozhodca sa upískol, za čo sa ospravedlnil. Domáci hráči hrali naďalej v pohode a ich kombinačné akcie sa museli divákom páčiť. V závere polčasu sa hra vyrovnala, ale skóre sa už nemenilo.
Na začiatku druhého polčasu sa hral vyrovnaný futbal, ale tempo hry bolo nižšie ako v prvom polčase. Hráči Častkoviec spresnili kombináciu a dostávali sa častejšie do útočných akcií. Dlhé minúty sa hralo bez šancí a chýbala hlavne streľba. Tempo hry postupne upadlo a veľa vzruchu na hracej ploche nebolo vidno. Ojedinelé útočné akcie oboch mužstiev končili už pred šestnástkami. Postupne preberali iniciatívu v zápase hráči Častkoviec a vytvorili si územnú prevahu. Domáci hráči však poctivo bránili a do šancí ich nepúšťali. V 82. min. mali šancu hostia, ale Končitík hlavičkoval vedľa ľavej tyče. V 85. min. mohlo zahrmieť na opačnej strane, po ľavom krídle unikol Pekár, poslal presný center na Kováčika, ale jeho prudkú strelu pod brvno Korček vyrazil. V 90. min. mohol poistiť víťazstvo Repa, ale sám pred brankárom poslal lob vedľa brány. Vzápätí z protiútoku mohli Častkovce vyrovnať, ale Zemanovičovi pomohla spojnica brvna a tyče. Trenč. Stankovce tak cenné víťazstvo uhájili.
Góly: 34. Puna (11 m), ŽK: Ďanovský – Končitík, rozhodoval: Hrudík, 200 divákov.
TR. STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Blaško, Hazda (68. Kováčk), Repa, Takáč, Puna, Škvarka (74. Pekár), Ďuráči (65. Marcinát), Ďanovský, Ančic. Tréner: R. Pevný.
ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Osuský, Gono (68. Vlado), Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Jančovič, Madro, Adamec (46. Husár). Tréner: P. Meliš. ŠTEFAN ŠMATLÁK
Ostatné výsledky: Partizánske – Prečín 4:0 (2:0), Hlohovec – Malženice 1:6 (0:1), Holíč – Domaniža 1:0 (0:0).
1. Borčice 22 19 1 2 71:14 58
2. Boleráz 23 13 4 6 36:23 43
3. Malženice 22 12 6 4 50:26 42
4. Myjava B 22 12 6 4 38:19 42
5. J. Bohunice 22 9 7 6 32:24 34
6. N. Dubnica 22 8 8 6 24:17 32
7. Tr. Stankovce 22 9 5 8 27:30 32
8. Častkovce 22 8 6 8 23:24 30