Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Trenčianky sa so sezónou rozlúčili nešťastnou prehrou

Zverenkyne trénerky Zdeny Rajnohovej zakončili hádzanársku sezónu vo WHIL prehrou so Slaviou Praha.

Pre Zdenu Rajnohovú bol zápas so Slaviou posledný na lavičke HK AS. (Zdroj: AS TRENČÍN/PETER KAPUSTA)

HK AS Trenčín – Slavia Praha 24:28 (12:12)

Úvod stretnutia otvoril hosťujúci kolektív gólom Chlupovej a v 4. minúte konto domáceho tímu zaťažila Kostelná. V 13. min domáce hráčky prehrávali 4:7 a zdalo sa, že Slavia bude mať pohodlnú cestu k víťazstvu. Trenčianky hrali s nasadením a po góle Ušiakovej Praha vyhrávala najtesnejším rozdielom 7:8. Tesné vedenie si hosťujúce hráčky udržiavali do 26. minúty zápasu. Záver však patril domácim hráčkam. So stavom 10:12 neboli spokojné sestry Rajnohové a dorovnali manko na polčasových 12:12. Po prestávke začali lepšie domáce dievčatá. V 40. min viedli 16:14. V 50. min po góle M. Rajnohovej viedli Trenčianky o štyri góly 22:18. Záverečná desaťminútovka patrila hosťkám, ktoré dokázali zvrátiť výsledok a zvíťaziť.
HK AS: Rehušová, Hanzalíková – Takáčová, Minárechová N., Zemanovičová B.2, Kostelná K.8/4, Nejedlíková N.2, Ušiaková N.2, Blažeková S., Rajnohová M.6, Rajnohová E.4., Mesárošová Z. Trénerka: Z. Rajnohová.
HLAS TRÉNERKY:
Zdena Rajnohová (trénerka HK AS):
„Veľmi ma mrzí, že sme záver zápasu nezvládli. Favoritovi sme boli vyrovnaným súperom. Rozhodol výkon brankárok. My sme zahodili pár vyložených šancí a súper to okamžite využil. Dostali sme lacné a rýchle góly. Aj napriek prehre dievčatá podali výborný výkon a predviedli peknú hru. Ja im veľmi pekne ďakujem nielen za posledný zápas, ale za všetky tie roky poctivej práce. Držím im palce a prajem veľa šťastia a úspechov.“⋌ (ZR)
Ostatné výsledky 26. kola: Ostrava – Olomouc 32:20, Partizánske – Prešov 12:19, Veselí – Zlín 20:18, Šaľa – ŠKP Bratislava 40:19.
I. LIGA ST. DORKY
UDHK Nitra – Bytča 20:18, Partizánske – Stupava 37:24, Michalovce – Trenčín 37:33, Šaľa, ŠKP Ba a Prešov mali voľno.
I. LIGA ML. DORKY
UDHK Nitra – Bytča 27:32, Dráb. Košice – Šaľa 30:40, Vranov – ŠKP Ba 24:24, Michalovce – Trenčín 25:29, Stupava a Prešov mali voľno. Predohrávka: Vranov – Šaľa 30:40.

4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  10. Ulovte si last minute dovolenku so zľavou do 70% 1 948

Mŕtve zvieratá v Biskupickom kanáli rieši hygiena (+FOTO)

Vo vode plávali telá mŕtvych zvierat a ich vnútorností. Prípadom sa už zaoberajú regionálni hygienici, polícia zatiaľ nie.

Klienti CSS sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov

Klienti a zamestnanci sa učili, ako sa nestať obeťou podvodov prostredníctvom telefonických hovorov, aj internetu.

Trenčiansky hrad láka stále viac. Koľko turistov naň prišlo v prvom polroku?

Trend rastu návštevnosti očakáva vedenie aj v budúcom roku. Má k tomu prispieť zrekonštruované južné opevnenie alebo nový vstup na hrad od lesoparku Brezina.