Prehľad výsledkov VIII. líg.

Na lubinských kopaniciach sa body delili. Na lubinských kopaniciach sa body delili. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

TRENČÍN

Ivanovce – Tr. Stankovce B 1:8 (0:5)

Hostia boli v Ivanovciach jasne lepším tímom. Už v 25. min bolo 0:3 a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté.

Góly: 54. Milan Letaší – 2. a 4. Chudý, 24., 30. a 61. Sedláček, 33. a 80. Koprivňanský, 70. Poruban, rozhodoval: Kurnický, 50 divákov.

IVANOVCE: Králik – Kuchta, Matejovič, Ondrejička, Milan Kusenda, Minarech, Herceg, Staňák, Ťazim (48. Milan Letaší), Chlapík (60. Miroslav Letaší), Kanáloš

TR. STANKOVCE B: Tretinár – Sedláček, Gábor, Poruban, Koprivňanský, Arbet, Kmeťo (76. Švajčík), Biras (67. Hudec), Chudý (46. Vašek), Berko, Hrbas

Svinná – Bobot 1:1 (1:0)

Dobrá futbalová veľkonočná atmosféra začala víťazstvom starších žiakov nad Čachticami 3:0. V zápase mužov pokračovala dobrá atmosféra, ktorá trvala do 13. min zápasu, keď úvodný gól strelil Hikel. Po polčase 150 divákov čakalo na ďalšie góly domácich hráčov márne. Nedočkali sa a hostia sa intenzívne bránili. V 72. min sa im podarilo vyrovnať po zakončení Antaloviča. Domácim sa už nepodarilo naplniť veľkú snahu a streliť víťazný gól. Hostia si odviezli domov jeden bod.

Góly: 12. Hikel – 72. Antalovič, rozhodoval: Kutiš, 85 divákov.

SVINNÁ: Myšák – Laštík, Košík, Vondra, Jawara, Strhársky, Krpelan, Krasimirov – Nikolov, Kuchtiak, Hikel, P. Krajčík

BOBOT: Obranec – Galko, T. Sokolík, Marušek, Džubina, D. Sokolík, Kožej, Antalovič, Koreň, Ďuriš, Masár

Soblahov – Omšenie 2:3 (0:2)

Posledný tím tabuľky vstúpil do stretnutia aktívne. V prvom polčase sa ujal vedenia 0:2. Najskôr strelou z 20 m otvoril skóre Haviar a následne zakončil Haviar loptu do prázdnej brány. Po obrátke sa obraz hry zmenil, domáci strelili v 48. min kontaktný gól J. Kačenom – 1:2. Od tohto momentu sa hra prelievala zo strany na stranu a obe mužstvá mali čisté gólové šance. Domácim sa vyrovnať nepodarilo. Hostia v 73. min strelili po rýchlom protiútoku tretí a rozhodujúci gól stretnutia Martinusom. V závere po tlaku znížil na 2:3 P. Pleva. Na body to však pre domácich nestačilo. Hostia brali zo Soblahova všetky body.

Góly: 48. J. Kačena, 86. Pleva – 18. Haviar, 41. Škorvánek, 73. Martinus, rozhodoval: Malik, 60 divákov.

SOBLAHOV: R. Kačena – Paška, M. Kačena, Kudlík, Kemel, Šimko, L. Drienka, Pleva, Hrnčár, J. Kačena, Krajčo (46. F. Drienka)

OMŠENIE: D. Homola – Gašpar, Dvorský, Kijačik, Martinus (90. Adamec), P. Homola, Haviar, Bielik (83. Kohút), Bajzík (60. Ťupek), Barinka, Škorvánek

N. Bošáca – Beckov 0:3 (0:2)

V Novej Bošáci sa stretli dva tímy z rôznych pólov ligovej tabuľky, čo na ihrisku bolo aj cítiť. Hostia boli lepším tímom a zaslúžene si odviezli všetky body so sebou. Vďaka nim sa posunuli na druhú priečku. K výhre im pomohol najmä rýchly gól, keď sa už v 4. min presadil Izakovič. Po polhodine hry pridal druhý presný zásah Sedláček. Skóre na 0:3 uzavrel v 61. min Pevný.

Góly: 4. Izakovič, 30. Sedláček, 61. Pevný, rozhodoval: Jaroš, 50 divákov.

NOVÁ BOŠÁCA: Podolan – Figura, Vajcik (21. Žingor), Jurika, Kucharovic, Socha, Jakubík, Fraňo, Masaryk, Beňovič, Kozic

BECKOV: Kačerek – Peter Šimko, Tinka, Kupčík (70. Vazovan), Pevný, Hrabovský, Pastorek, Škarka, Štefánik, Sedláček, Izakovič

Hrachovište – Brunovce 0:1 (0:0)

Mužstvá sa od úvodu iba oťukávali a hralo sa medzi šestnástkami. Prvý polčas nepriniesol takmer žiadne vyložené šance, a tak sa do kabín šlo za stavu 0:0. V druhom polčase sa hra zlepšila a prišli aj príležitosti. Najprv mohli zmeniť skóre hostia, ale domáci brankár vyškriabal loptu na čiare a obrana ju odkopla do bezpečia. V 72. min prešiel center za obranu a domácemu útočníkovi lopta skočila na drne a prestrelil bránu Brunoviec. Skóre sa menilo až v 85. min, keď sa po rohu odrazená lopta dostala k Halánovi a ten nedal Koníkovi šancu. Viac sa už neudialo, a tak z ihriska odchádzali šťastnejší hostia. Zápas sledovalo 50 divákov. Výborne a najmä s prehľadom rozhodovala dvojica rozhodcov Kotian-Bušo.

Góly: 85. Halán, rozhodoval: Kotian, 50 divákov.

HRACHOVIŠTE: P. Koník – Šimovič, Drobena, Imriška, Staňák, Arbet, Stratil, Zámečník, Gerža, M. Koník, Novotný (30. Hadbábny)

BRUNOVCE: Paul – Pažitný, D. Pisara, Straka, R. Pisara, Horečný, Cibulka (83. Mašán), Zervan, Slezák, Nešťák, Halán

Modrová – Stará Lehota 1:1 (0:0)

V tradičnom derby Modrová – Stará Lehota sa zrodila remíza 1:1. Po prvopolčasovej iniciatíve hostí prevzali taktovku do rúk na začiatku druhého polčasu domáci a po ro-zumne zahranom priamom kope skóroval v 50. min Ľubomír Miklovič. Po premárnenej šanci na 2:0 inkasovala Modrová gól z rýchleho protiútoku v 58. min na 1:1. Presadil sa Denis Mokriš. Po tomto góle sa hra vyrovnala. Hostia hrozili z brejkov najmä po pravej strane. Domáci nevyužili niekoľko sľubných šancí. Najväčšia z nich sa naskytla v nadstavenom čase, keď Ľubomír Miklovič išiel sám na Rzavského. Hostia zatiahli záchrannú brzdu za cenu vylúčenia. Z ihriska sa predčasne porúčal Martin Briška. Z následného priameho kopu a závaru pred bránkou Starej Lehoty sa však už domácim skórovať nepodarilo. Po kvalitnejšom druhom polčase sa zrodila remíza 1:1, aj keď o krôčik bližšie k víťazstvu boli domáci.

Góly: 50. Miklovič – 58. Mokriš, ČK: 90. M. Briška, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

MODROVÁ: Domin – Haluza, Petruš, Potoček (27. Lazar), Hajduch, Horanský, Masár, Strieženec, Jurík (74. Morvai), Ščasný, Miklovič

STARÁ LEHOTA: Rzavský – Š. Muha, Petruš, Skurčák, K. Briška, M. Briška, Mokriš, Domin, P. Briška, Melicher (90. Hrdina), Bača (60. Bojkovski)

Lubina – Potvorice 1:5 (0:4)

Hostia ako vedúce mužstvo tabuľky sa predstavili pekným kombinačným futbalom. Domáci boli v prvom polčase trocha zakríknutí a prehrali ho 0:4. Druhé dejstvo hostia pokračovali v dobrom výkone a domáci sa im vyrovnali bojovnosťou. Pochvalu si zaslúži domáci brankár Denis Herák, ktorý zachránil Lubinu od vyššej prehry.

Góly: 69. Makara – 27. Hargaš, 33. Čechvala, 40. Ondris, 43. Kubán, 76. Pruša, rozhodoval: Rigó, 70 divákov.

LUBINA: Herák – Dendis (46. Bublavý), J. Sekerka, Záhora, Makara, Otiepka, I. Sekerka, Márföldi, Hučko, Veselý (68. Michalec), Hargaš

POTVORICE: Kerak – Ondris, Moravčík, Pruša, Šimunčík, Hargaš, Kubán (65. Tulis), Malo, Mladý, Čechvala (72. Kriško), Sedlák

Lubina kop. – Hôrka 3:3 (1:1)

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa v 10. min ujali vedenia gólom Ondreičku. Zdalo sa, že domácich tento gól položí, avšak bolo to naopak. V 22. min Dušan Gulán starší peknou strelou z 20 m vyrovnal na 1:1. Tak sa skončil prvý polčas. V 48. min hostia išli opäť do vedenia. Bol to Koreň, ktorý zvýšil na 1:2. Domáci sa nevzdávali, vrhli všetky sily do útoku a v 55. min po faule na domáceho hráča Dušan Gulán starší z trestného kopu vyrovnal na 2:2. Domáci šli po prvýkrát do vedenia v 63. min, keď pohotovo reagoval Švehla a zvýšil na 3:2 pre kopanice. Hostia od tohto momentu zatlačili, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 78. min. Pochvalu si zaslúži domáci brankár Bako, ktorý zachránil svoj tím od istého gólu, keď zneškodnil strelu do vinkľa.

Góly: 22. a 55. D. Gulán st., 63. Švehla – 10. Ondreička, 48. J. Koreň, 78. Miškár, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.

LUBINA KOP.: Bako – Danek, D. Gulán st., Pilát, Jarábek, Švehla, Cibulka, D. Gulán ml., Guriš, Robek, Bača

HÔRKA: Floriš – Hrnčár, P. Koreň, Bulava (46. Lacko), Švec, Miškár, Ševcech (22. Steinecker), Janega, Košnár, Ondreička, J. Koreň

Považany – Mor. Lieskové 0:3 (0:0)

Hostia prišli do Považian s cieľom bodovať, aby si udržali kontakt s vedúcimi tímami tabuľky. V prvom polčase boli lepším tímom, ale nedokázali prekonať brankára Michalku v domácich farbách. Po prestávke sa už rozbehol gólostroj, ktorý naštartoval Kúkol, keď sa z bieleho bodu nemýlil. O osem minút pridal druhý presný zásah Moravského Lieskového Burza. Gólovú bodku za zápasom dal ten istý hráč v 86. min. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené.

Góly: 48. Kúkol (11 m), 56. a 86. Burza, rozhodoval: Hulínek, 50 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Buška, Michalík, Bors, Petráš, Feranec, Kubica, Krajčovič (71. Krajčík), Skaličan, Rehák (23. Tulis), Hlatký

MOR. LIESKOVÉ: Kusenda – Kopas, Kucharík, A. Kucek, M. Kucek, Gašparík, Kúkol, Klučar, Figura, Burza, Zámečník (62. Štefánik)

Priepasné – Chvojnica 4:1 (1:0)

Góly: 41. Podmajerský, 76. Konečný, 81. Chalko, 89. Holič (11 m) – 72. Klačanský, rozhodoval: Švancara, 100 divákov.

PRIEPASNÉ: Otruba – Janec, Kovár, Chalko, Podmajerský, Konečný, Majerník, Svoboda, Hodúl (89. Gašparík), Holič, Baranovič (84. Krásny)

CHVOJNICA: Gál – Kollár, Tvrdý, Kišoň, Klačanský, Lacuška, Michal Hyža, Pleša (82. Moldovan), Oravec, Šiška, Mišík

Hrašné – Jablonka 0:3 (0:2)

Góly: 17. Duga (11 m), 19. Talába, 66. Piešťanský, rozhodoval: Kahúň, 82 divákov.

HRAŠNÉ: Perička – P. Mihálik, Polák, Lišaník, M. Mihálik, D. Mateják, Klimek, Mička, T. Mateják, Hornák (64. Ferianec), Mach (67. Kusý)

JABLONKA: Mareček – Vojtek, Elíz, Šimko (73. Pavlík), Figura, Kubica, Talába (58. Piešťanský), Režný, Marônek, Sládeček, Duga (83. Rapant)

Bukovec – Vrbovce 2:3 (1:2)

Góly: 13. M. Sládek, 67. Polakovič – 26. a 65. Žák, 44. Kubíček, rozhodoval: Podmajerský, 50 divákov.

BUKOVEC: Majdlen – Chropovský (63. Jastráb), Masár, Franko, M. Sládek, Augustín, Šlahor, Bachorík, Polakovič, Majdlen, Mulík (59. E. Sládek)

VRBOVCE: Dolník – Žák, Kubíček (80. Malošek), Filka, Chrenka, Malošek, Tvrdý, Vaňa, Škoda, Sládek, Kýška (46. Mareček)

1. Vrbovce 11 9 2 0 33:11 29

2. Bukovec 11 6 1 4 29:21 19

3. Chvojnica 11 5 3 3 27:15 18

4. Jablonka 11 5 2 4 14:16 17

5. Priepasné 11 5 1 5 22:13 16

6. Košariská 11 1 3 7 7:33 6