Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľké Bierovce/Opatovce (v modrom) rozstrieľali lídra z Veľkej Hradnej vysoko 6:1.Veľké Bierovce/Opatovce (v modrom) rozstrieľali lídra z Veľkej Hradnej vysoko 6:1. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Tr. Teplá 1:5 (0:1)

Do Zamaroviec pricestovali futbalisti z Trenčianskej Teplej. Domáci chceli nadviazať na dve výhry po sebe, hostia chceli odčiniť zaváhanie spred týždňa. Zápas sa začal opatrne, keď sa mužstvá nedostávali do vážnejších šancí a hra sa odvíjala väčšinou v strede poľa. Prvou veľkou šancou možno považovať roh hostí, kde hlavičku hosťujúceho hráča vyrazil na bránkovej čiare Mikloš. Domáci B. Drienka vypálil tvrdý projektil, no Čupalka bol na mieste. Hostia udreli v 36. min. Po kolmej akcii sa do nájazdu dostal Gunár a obstrelil Mikloša – 0:1. Druhý polčas začali domáci aktívne. Najskôr priamy kop T. Drienku chytil Čupalka a následne ten istý hráč po faule na Dan. Jančovia premenil pokutový kop – 1:1. O zápase rozhodla silná desaťminútovka, kde po pekných akciách dali hostia tri góly. Dva razy sa presadil Bukovčák a raz Kubran. Bukovčák napokon v 84. min skompletizoval hetrik a stanovil skóre zápasu na 1:5. Hostia si za predvedený výkon tri body zaslúžili.

Vedenie TJ Slovan Zamarovce chce poďakovať Matúšovi Berovi, ktorý nezabudol, odkiaľ pochádza a kde robil prvé futbalové krôčiky a poskytol pomoc klubu, za čo mu chce celý klub TJ Slovan Zamarovce povedať: „Matúš, ďakujeme Ti!“.

Góly: 53. T. Drienka (11 m) – 66., 69. a 84. Bukovčák, 36. Gunár, 60. Kubran, hralo sa bez kariet, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Mikušinec (46. D. Drienka), Chochlík, Dáv. Jančovič, Kulich (57. Huňa), Minárik, Myslivec, B. Drienka, Dan. Jančovič, T. Drienka, Poruban. Tréner: P. Jančovič.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Tóth, Frohn, Stupinský, Vozár, Adamčík, Bukovčák (88. Dorica), Gunár, Kováč, Balon, Kubran (84. Buček). Tréner: J. Hudec. TIBOR DRIENKA

Kľúčové – Brestovec 1:1 (0:0)

Za silného vetra sa hral v Kľúčovom svižný futbal z oboch strán. Lepšie začali hostia a v 5. min Mozolákovu strelu kryl Machara. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci a vytvorili si aj gólové šance. Tie však Vavruš a Čakajík nevyužili. Do konca polčasu zaujali už iba dva priame kopy Patku, no tie kryl s prehľadom hosťujúci gólman. V úvode druhého polčasu sa hral medzišestnástkový futbal. Boli to domáci, ktorí začali viac držať loptu a diktovať tempo hry. V tom momente udreli hostia a po nebezpečnom centri skóroval Mozolák. Domáci opäť pritlačili a vytvorili si aj niekoľko čistých gólových šancí. Najmä dve v podaní Vydrnáka zostali nevyužité. Kľúčové sa nevzdávalo a Brestovec držali pred vlastnou šestnástkou, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase. Po Ďurišovom centri hlavičkou vyrovnal na 1:1 Vydrnák. Vzhľadom k priebehu zápasu je pre domácich bod primálo.

Góly: 90. Vydrnák – 65. Mozolák, ŽK: 1:1, rozhodoval: Murín, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Machara – Rajníček, Kostadinov (46. Vydrnák), Vavruš, Patka, Petrúšek (46. Kendera), Čakajík, Papierník, Štefánek, Ďuriš, Kopačka. Tréner: M. Vavruš.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Gálik, Bakoš, Obuch, Gaža, Sládeček, Mozolák (77. Malečka), Švancara (87. Luciak), Bruško (70. Sadloň), Kučerák. Tréner: D. Dubovský. TOMÁŠ VYDRNÁK

Načítavam video...

Čachtice – Očkov 4:1 (2:0)

V susedskom derby lepšie začali domáci, keď v 10. min po akcii Mašána otvoril skóre zápasu Martin „Cibo“ Trebatický. Domáci pokračovali v aktívnej hre a po polhodine hry po prieniku Mašána a následnom centri opäť „Cibo“ pridal na 2:0. Hostia ohrozovali domácu bránu iba sporadickými strelami z diaľky. Druhý polčas vyšiel domácim. V 52. min pridal na 3:0 po rohovom kope Martin „Mráčko“ Trebatický na 3:0. To Čachtičanov uspokojilo a hosťom sa podarilo znížiť po priamom kope. Očkov mal o niekoľko minút šancu, no Valovič dobrým zákrokom zneškodnil ich šancu. V samom závere ešte po rýchlom protiútoku domácich zavŕšil skóre na 4:1 „Cibo“. V slušnom zápase domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 11., 27. a 88. M. Trebatický ml., 53. M. Trebatický st. – 78. Hikel, ŽK: 0:1, rozhodoval: Bečka, 200 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický ml., Mašán, Tuka (58. Lopušan), Matyáš, Miroslav Trebatický (74. Šumaj), Ďuriš, Vido, Urban, Martin Trebatický ml., Peterka. Tréner: T. Trebatický.

OČKOV: Trebatický – Herák, Mečiar, Čechvala, Ondrášek, Drahno, Hikel, Pollák (46. Augustín), Hlaváč, Jurčo, Brezuľa (67. Borovský). Tréner: M. Lintner. ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

Ľuborča – Tr. Jastrabie 2:1 (1:0)

Domáci po prvej jarnej prehre v Kočovciach na vlastnom ihrisku privítali tabuľkového suseda a úvod im vyšiel znamenite, keď loptu vybojoval Mazanovský, priťukol ju Naňákovi a ten krížnou strelou v 6. min otvoril skóre a potvrdil vedúcu pozíciu medzi kanoniermi. Časom sa osmelili aj hostia, najmä ich rohové kopy boli nebezpečné. V 30. min mohlo byť 2:0, ale Mihalik neprehodil ďaleko vybehnutého gólmana hostí. Domáci mali celopolčasovú územnú prevahu, tá však nebola dotiahnutá do zdarného konca, a tak za polčas padol iba jeden gól. V 50. min zahrozili krížnou strelou hostia, Husár bol pozorný. V ďalšom priebehu pokračoval nemastný-neslaný futbal bez vážnejších šancí, skóre sa menilo až v 65. min, keď hostia premenili pokutový kop. Domáci po tomto momente sa dostali do ešte väčšieho kŕču a hra sa im nedarila. Hosťom vyhovovalo časté prerušovanie hry. Viac sa nehralo ako hralo. V 80. min zaujal svojím verdiktom asistent Svetkovič, ktorý odpískal ofsajd unikajúcemu Naňákovi z vlastnej polovice. V 85. min hlavička Belka po rohu skončila len tesne nad bránou. Domáci v záverečnom tlaku v 88. min po skrumáži pred bránou hostí na dvakrát dotlačili loptu do siete, presadil sa Bahno a dal zápasu víťazný rezultát.

Góly: 7. Naňák, 88. Bahno – 65. Fodrek, ŽK: 1:4, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Zváč (87. Gajdošík), Schwantner, Patka, Machara, Rajníček, Mihalik, Belko, Naňák, Mazanovský. Tréner: K. Prno.

TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula, Glasa, Šebaň, Doktor, Žák, Koreň, Fodrek, Jánošík (85. Makyda), Melicher, Fodrek. Tréner: R. Pristach. PETER SCHWANDTNER

Nová Ves – Bošáca 0:1 (0:0)

Po opatrnom začiatku na výborný center Ševčíka naskočil Gablech, ale netrafil bránu. V 20. min strelu Janča z päťky brankár hostí vyrazil. V 22. min Fačkovec z 25 m nastrelil brvno hosťujúcej brány. V 25. min hosťujúci Bako po rohu nastrelil taktiež konštrukciu domácej brány. V 27. min po strate lopty v strede ihriska hostia po rýchlom protiútoku strelili gól na 0:1. V druhom polčase sa hralo prakticky stále na bránu hostí, ktorí čakali na rýchly protiútok. I keď si ich niekoľko vypracovali, nedotiahli ich do konca. Domáci mali síce stálu prevahu, no vyloženú šancu si nevytvorili. Až v 89. min po priamom voľnom kope hosťujúci hráč trafil brvno vlastnej brány. Následne hlavičku Vatrta z päťky hosťujúci brankár chytil. Bošáca bola efektívna a preto si odviezla všetky body.

Góly: 27. D. Helík, ŽK: 2:3, rozhodoval: Tarabus, 100 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Šimončič (85. Nemšák), Gajdošech, Ševčík, Gablech, Sika, Kačina, Fačkovec (32. Vatrt), Koritina. Tréner: B. Grznár.

BOŠÁCA: Svoboda – Bako, P. Ochodnický st., Zámečník, Kostelan, Mihala (61. Macejka), Vavro, Janega (90. Mizerák), Kozic (76. Bero), Brezovák, D. Helík. Tréner: P. Ševčík. VILIAM GAJDÚŠEK

Veľké Bierovce/Op. – Veľká Hradná 6:1 (3:0)

Domáci odohrali ešte na veľký piatok dohrávku v Brestovci a tak mali veľmi nabitý program a hneď proti lídrovi VI. ligy. Hneď v 6.minúte stretnutia poslal Tomáš Sivák loptu na Juraja Bartáka, ten si ju spracoval a v peknom úniku poslal domácich do vedenia – 1:0. V 16.minúte prišlo k vylúčeniu domáceho Lukáša Breznického a aj hosťujúceho Karola Kováča. Domáci predvádzali pekný futbal a šancu Tomáša Siváka v 19.minúte zlikvidoval Marek Guňovský. V 27. minúte únik Pavla Bulka zastavili hostia pred pokutovým územím a priamy kop excelentne trafil Juraj Barták – 2:0. V 29.minúte rýchlo rozohral zo stredu Pavol Bulko na nabehnutého Tomáša Ondráška a tomu sa nepodarilo prelobovať brankára hostí. V 35. minúte rýchla kontra hostí, ale Marekovi Ševčíkovi tvrdú strelu zastavil domáci obranca. V 40.minúte sa neujala ani strela z diaľky od Radoslava Straku. V 50. minúte stretnutia zle rozohrali hostia čo skoro potrestal Juraj Barták no tesne vedľa. V 55. minúte Pavol Bulko vybojoval loptu poslal do úniku Juraja Bartáka, ktorý svoj super výkon zavŕšil hetrikom – 4:0. V 57. minúte hosťujúci Juraj Samuel Saloň efektne našiel strelca Mareka Ševčíka, ktorého prvú strelu vychytal domáci brankár, ale následná nekompromisná strela do siete znamenala zníženie na 4:1. V 58. minúte rohový kop hostí Marek Ševčík poslal loptu pred šestnástku na Michala Baláža a ten tesne nad brvno zakončoval. V 67. minúte znova výborne hrajúci Pavol Bulko poslal pas na Ondreja Breznického, ktorý dával na 5:1 pre domácich. V 71. minúte mohol pridať ďalší gól Juraj Barták, ale v poslednom momente mu dobre nesadla lopta. V 82.minúte striedajúci Aleš Viršinský nastrelil brvno po prihrávke od Tomáša Siváka. V 84. minúte vychytal ešte domáci brankár hosťujúceho Martina Kyjaca v tutovke. V 87. minúte pekne oklamal kľučkami a pohybom hráčov hostí Pavol Zajaček, poslal center na Tomáša Siváka, ten sklepol na Aleša Viršinského, ktorý strelou do čistej šibenice skóroval na 6:1. Domácim hráčom patrí pochvala za predvedený výkon proti lídrovi, pretože v piatok odohrali ťažký zápas v Brestovci. Bol to jeden z najlepších výkonov domácich v sezóne vôbec začo boli odmenení potleskom. Zápas rozhodoval český arbiter Michalec.

Góly: 6., 27. a 55. Barták, 43. Svatík, 67. O. Breznický, 87. Viršinský – 57. Ševčík ŽK: 2:4, ČK: 16. L. Breznický – 16. K. Kováč, rozhodoval: Michalec, 150 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták (81. Viršinský), Žúži, Mercek, Fabian, L. Breznický, Bulko, T. Sivák (80. Pazúr), O. Breznický (68. Zajaček), Ondrášek, Svatík. Tréner: R. Kadák.

VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – T. Masár (59. P. Masár), Jandák, Saloň, Rychtárech (72. Hilčík), K. Kováč, B. Straka, Marek Ševčík, Baláž (85. Sýkora), R. Straka, Kyjac. Tréner: Š. Sýkora. TIMOTEJ BULKO

Dubodiel – Dolná Súča 1:4 (1:2)

Futbalisti z Dolnej Súče potvrdili tri body z Trenčianskej Teplej. Už z prvej šance strelili gól, presadil sa Patrik Sedláček. Z vedenia sa hostia dlho neradovali. V 28. min sa presadil Kudela, ktorý od polovice ihriska zakončil sólo gólom. V 39. min ideálne trafil T. Leva, keď z voleja z 25 m nedal Petríkovi šancu. V druhom dejstve sa domáci snažili dlhými loptami zmeniť nepriaznivý výsledok, ale hosťujúca obrana hrala výborne a nedávala im šancu. V 59. min bola po faule na Ľ. Vendžúra odpískaná penalta, ktorú premenil Sedláček. V 74. min bol v šestnástke faulovaný Sedláček a sám faulovaný upravil na 1:4. V 80. min mohol zvýšiť na 1:5 Sirotný, ale nezakončil dobre. V 89. min sa mohol presadiť J. Vendžúr, ale jeho zakončenie mierilo vedľa.

Góly: 28. Kúdela – 13., 59. a 74. Sedláček, 39. T. Pleva, ŽK: 1:2, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

DUBODIEL: M. Petrík – Repa, Červený, Hostačný, Kováč, Žáčik, Kúdela, Scheer (74. A. Janík), Knoll, Štefanech, Malec. Tréner: M. Malec.

DOLNÁ SÚČA: Martiška – Hlávek, Mrázik, Trnavský, Kučerák, A. Pleva, T. Pleva, R. Pleva (70. Valaštín), Trúnek (86. J. Vendžúr), Sedláček (84. Sirotný), Ľ. Vendžúr. Tréner: A. Gajdošík. JAKUB MARENČÁK

Horná Súča – Kočovce 0:4 (0:2)

Po zbabranom zápase v Očkove chceli domáci odčiniť zlý výsledok. Prvých päť minút mali viac z hry hostia. V 6. min pohrozili domáci. Po centri Šimona Coníka hostia loptu s námahou odvrátili do bezpečia. V 12. min centrovaná lopta hostí prišla k Brezuľovi a ten vsietil prvý gól zápasu – 0:1. O päť minút veľkú šancu domácich spálil Ján Dohnan. O dve minúty neskôr mala Horná Súča ďalšiu veľkú príležitosť, ale strelu P. Dohnana hostia vykopli z bránkovej čiary. V 20. min strela Kučeráka skončila na brvno kočovskej brány. V 30. min hostia z ojedinelého protiútoku Marazom pridali druhý gól – 0:2. V 38. min prišla najkrajšia akcia prvého polčasu. Domáci kapitán Jozef Dohnan potiahol loptu po ľavej strane, odcentroval, no Bartek sám pred brankárom hlavičkoval do Motolových rúk. Domáci sa prvý polčas snažili o skorigovanie nepriaznivého stavu, no nevyužili najvyloženejšie šance. Po prestávke začali domáci aktívne. Hneď v úvode Kučerák netrafil zo 6 m prázdnu bránu. O dve minúty na to Bartek prihral Kučerákovi, no tomu nebolo súdené streliť gól. V 52. min domáca obrana zle odkopla loptu a strieľajúci Maraz tesne minul. V 57. min zahrávali hostia roh a obrana neustrážila hosťujúceho hráča a bolo 0:3. Domáci sa snažili vrátiť do zápasu. V 58. min nevyužil samostatný nájazd Bartek. Domáci prestriedali, vsadili všetko na útočnú kartu, čo hostia využili. Po samostatnej akcii Maraza bolo už 0:4. Od toho momentu sa už šance nerodili. Zápas by sa mohol hrať aj dva dni, ale Hornosúčania by asi gól nestrelili. Z množstva šancí ani jedna neskončila v sieti.

Góly: 12. a 5. Brezuľa, 30. a 78. Maraz, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Kačička, 150 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič (73. M. Guga), Coník (64. F. Guga), Bartek (71. Zvolenský), Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák, Fabo, Repa. Tréner: B. Mrázik.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Majerník (67. Toráč), Juriš, Hanáček (Papp), L. Horčičák, Gajdošík, Roško, Brezuľa, J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald. BRANISLAV MRÁZIK

Dohrávka 16. kola:

Brestovec – V. Bierovce/Op. 3:1 (0:1)

Zápas začali obe mužstvá opatrne a šance si vypracovávali len ojedinele. V 23. min však domáci nepokryli L. Breznického, ktorý peknou strelou otvoril skóre zápasu. O tri minúty po rohu domácich sa v dobrej pozícii ocitol Malacký, no brankár hostí jeho strelu kryl. O ďalšie tri minúty hlavičkoval nad Ondrášikovu bránu Farbák. V 40. min sa po prihrávke Mozoláka dostal do šance Gálik, no aj jeho zakončenie Ondrášik vyrazil. Do druhého polčasu nastúpil Brestovec s odhodlaním otočiť výsledok, zlepšil pohyb, začal si vytvárať šance. A jednu z nich v 58. min premenil na gól Farbák, ktorý doťukol do prázdnej brány center Gažu. Ten istý hráč už o tri minúty opečiatkoval brvno. V 64. min prenikol do šestnástky Mozolák, prihral na jedenástku striedajúcemu Bruškovi, ktorého strelu Ondrášik ešte zázračne vyrazil, no na Kučerákovu dorážku, ktorú jemne tečoval Mozolák, bol prikrátky – 2:1. V 66. min po rohu Gálika sa k lopte dostal Mozolák a po tretí raz prekonal brankára V. Bieroviec/Opatoviec. Potom sa k slovu dostal aj hostia, keď tutovku dvakrát spálil striedajúci Zajaček. Medzitým opečiatkoval brvno brány hostí z priameho kopu Kučerák. V 75. min sa do ďalšej šance dostal Breznický, no Vido jeho strelu kryl. V 82. min dali gól i hostia, no dobre pískajúci rozhodca Hruda ho po diskusii s asistentom Zelieskom správne neuznal, keďže zakončujúci hráč stál mimo hry. Dobrý zápas sledovalo 200 divákov.

Góly: 58. Farbák, 64. a 66. Mozolák – 24. L. Breznický, ŽK: 1:1, rozhodoval: Hruda, 200 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Gálik (88. Strnátka), Bakoš, Obuch, Gaža, Sládeček, Mozolák, Švancara (60. Bruško), Farbák (86. Sadloň), Kučerák. Tréner: D. Dubovský.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták (77. Zhaňač), M. Sivák (46. O. Breznický), Žúži, Mercek, Fabian, L. Breznický, Pav. Bulko, T. Sivák, Svatík (62. Zajaček), Ondrášek. Tréner: R. Kadák. PETER NEMČEK

1. Veľká Hradná 21 13 3 5 58:44 42

2. Čachtice 21 13 1 7 53:39 40

3. V. Bierovce/Op. 21 12 3 6 64:35 39

4. Kočovce 21 12 3 6 52:41 39

5. Tr. Teplá 21 10 5 6 51:38 35

6. Ľuborča 21 10 2 9 65:52 32