Debakel Trenč. Stankoviec, Trenč. Teplice zabrali v Častkovciach

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Borčice (v červenom) brali body z Domaniže. Borčice (v červenom) brali body z Domaniže. (Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Šimonovany – Tr. Stankovce 6:0 (1:0)

Po sérii zápasov na ihriskách súperov sa konečne Šimonovany predstavili aj na domácom ihrisku. Od úvodných minút bolo jasné, kto je pánom na ihrisku, keď domáci Tr. Stankovce zatlačili pred vlastnú bránku a snažili sa čím skôr rozhodnúť tento zápas. Z úvodného náporu síce gól nepadol, no v 19. minúte išli domáci predsa len do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii sa Sobota ocitol sám pred brankárom hostí a pohodlne po zemi k pravej tyči otvoril skóre – 1:0. Do konca polčasu sa už stav nezmenil, hoci hlavne Gálisova šanca a hlavička Mira Oršulu volali po góloch. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a naďalej to bolo o dobýjaní hosťujúcej brány. Upokojujúci gól padol v 57. minúte, keď Gális zahrával priamy kop a odrazená lopta sa dostala v šestnástke k Chrenkovi, ktorý nemal problém upratať loptu do siete – 2:0. Tento gól domácich natoľko upokojil, že od tohto momentu sa bavili futbalom a prinášali radosť divákom. Bolo len otázkou času, kedy padne ďalší gól. Stalo sa tak v 74. minúte po rohovom kope, ktorý posadil Rybanský priamo na hlavu Mira Oršulu a ten z bezprostrednej blízkosti zvýšil na 3:0. V závere hostia celkom odišli a v 82. minúte zvyšoval Laurinec zvnútra šestnástky po úniku M. Sobotu už na 4:0. V 88. minúte využil kombinačnú akciu Laurinca so Sobotom striedajúci Geleta, ktorý pohodlne upravil už na 5:0. Aby toho nebolo málo, v 90. minúte v tomto zápase nezadržateľný Sobota opäť ukázal svojim prenasledovateľom iba chrbát a naservíroval loptu Laurincovi pred prázdnu bránku na konečných 6:0.

Góly: 19. M. Sobota, 57. P. Chrenko, 74. Miro Oršula, 82. a 90. T. Laurinec, 88. L. Geleta. R Kasznár, 100.

OŠK: Zemanovič – Antošík, Blaško, Hazda, Repa, Hudec, Puna, Škvarka, Ďuráči, Ančic, Marcinát.

Domaniža – Borčice 1:2 (1:0)

V derby už 7. min dali hostia gól A. Plavšičom, ale ten pre ofsajd neplatil. V 10. min Zdurienčík vytlačil prudkú hlavičku nad brvno. V 33. min po faule na Sviteka v rohu šestnástky sám faulovaný hráč bezpečne premenil jedenástku strelou do stredu brány – 1:0. Borčice boli aktívnejšie, ale proti organizovanej obrane Domaniže sa dlho nedokázali presadiť. V 43. min Zuziakovu strelu z 20 metrov Zdurienčík vyrazil. O dve minúty po priamom kope Barčíka skončila lopta nad domácou bránou. V 52. min Novákovu strelu opäť vyrazil domáci gólman a o tri minúty po ojedinelej akcii Domaniže z 20 metrov po narážačke s Augustínom Michal Petrík mieril nad. Mravec v 66. min z uhla netrafil bránu, ale hostia sa dočkali v závere. V 83. min po tlaku a centri Barčíka striedajúci E. Le Giang zo šestnástky vyrovnal na 1:1 a ten istý hráč tri minúty pred koncom po rohu víťazný gól Iskry.

Góly: 33. Svitek (11 m) – 83. a 87. E. Le Giang. Rozhodoval Barcík, ŽK: M. Košút, Svitek – Mravec, 150 divákov.

BORČICE: Bobot – Petruš (69. E. Le Giang), Hanzel, Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (79. Mačina), Náther, L. Slávik (62. Púpala).

Častkovce – Tr. Teplice 0:2 (0:1)

Už v 7. min Tuschel po priťuknutí Madra nastrelil brvno. V 15. min Bretschneider ohrozil Kukučku, ale ten bol pozorný. V 26. min po rohovom kope otvoril skóre zápasu Hamaňa – 0:1. V druhej časti po centri Šika nebezpečne zakončil Hamaňa. V 55. min Adamec krížnou strelou vystrašil gólmana Tr. Teplíc Khouju. V 66. min po rýchlom protiútoku Šiko zvýšil na 0:2. V 84. min po chybe obrany najlepšiemu hráčovi hostí Šikovi zneškodnil samostatný únik gólman Kukučka. Strelecká nemohúcnosť Častkoviec pokračuje, a tak si hostia odviezli tri veľkonočné body.

Góly: 26. Hamaňa, 66. Šiko, ŽK: Tuschel – Lutišan, Bretschneider, rozhodoval: Szalai, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Sládek (27. Vlado), Osuský, Gono (65. Ostrovský), Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Husár (77. Jančovič), Madro, Adamec. Tréner: P. Meliš.

TR. TEPLICE: Khouja – Lutišan, Beňo, Krivda, Bernát, Haško, Bretschneider, Hamaňa, Bariak, Šiko, Puček (89. Halaška). Tréner: J. Ružička. PETER HALIENKA

Myjava B – Nová Dubnica 1:0 (1:0)

Ako prví pohrozili v 2. minúte stretnutia domáci, no Vávrova strela gólmanovi Dubnice Zaťkovi problémy nenarobila. O dve minúty neskôr si po prvý raz na loptu siahol aj Solnička. V 7. minúte hlavičkoval k žrdi súperovej brány Holiš, ale k lopte v tomto priestore už nemal kto doskočiť. V ďalšej minúte po rohovom kope Kubicu sa opäť dostal k hlavičkovej koncovke myjavský útočník. Zaťko bol ale pohotový a zmenu skóre nepripustil. V 11. minúte zasa zakončoval Kubica a diváci už-už videli loptu v sieti. Tá napokon skončila tesne vedľa. Konečne v 23. minúte vyslal center pred bránu Dubnice Vávra a nikým nebránený Pecha sa pohodlne presadil. V 26. minúte mohlo byť vyrovnané. Po rohovom kope hostia prudkou strelou preverili Solničkove reflexy. Ten vyrazil loptu do brvna a nebezpečenstvo definitívne zažehnala až obrana Myjavy. Na opačnej strane v 28. minúte nevyužil tutovku Holiš a odkrytú dubnickú svätyňu prekopol. Druhý raz Dubničania pohrozili v 33. minúte, ale ani teraz pri pravej žrdi myjavského brankára neprekonali. V týchto chvíľach boli stále nebezpečnejší hostia v žltých dresoch a o svoj prvý gól sa pokúšali aj v 38. a 39. minúte. Našťastie pre kopaničiarov, neúspešne. V 44. minúte bol ešte raz v akcii Solnička pri sólovom prieniku Držíka a potom sa tímy rozišli do šatní na prestávku.

Do druhého dejstva nastúpili súperi bez zmien v zostavách a hra v dobrom tempe pokračovala. V 47. minúte zahrával priamy kop z boku šestnástky Flamík, no Jorík v koncovke hlavičkoval vysoko nad bránu. Ten istý hráč pokúšal streleckú šťastenu aj v 56. minúte. Lopta znova skončila nad brvnom. O minútu neskôr vyskúšal Zaťkove schopnosti zblízka Holiš, gólman jeho strelu vyrazil. Peknú útočnú akciu v réžii domácich videli diváci v 68. minúte. Na dubnickú bránu sa rútili Jorík s Vávrom. Obaja však pri zakončení nechali vyniknúť brankára Zaťka, ktorý hrozbu druhého gólu vo svojej sieti výborným zákrokom zažehnal. Od 78. minúty sa duel dohrával v daždi, ale kvalite výkonov na ihrisku to neubralo. Napriek snahe najmä domácich o zvýšenie gólového náskoku sa už sieť na jednej či druhej strane nerozvlnila.

Gól: 23. Pecha, ŽK: Maník, Držík, rozhodoval: Haršány, 363 divákov.

MYJAVA B: Solnička – Jorík (90. Fako), Kočica, Flamik, Pav. Sivák, Kubica (82. Čobrda), Vávra (85. Matušica), Pecha, Toman, Holíš, Horeš. Tréner: V. Stančík.

NOVÁ DUBNICA: Zaťko – Burdej, Kucharík (65. Vojvodík), Behan, Pilný, Ranuša (81. Tadlánek), Maník, Švikruha, Držík, Zifčák (65. Minárik), Lendvay. Tréner: O. Šmelko. MAREK HRIN

Dohrávka: N. Dubnica – Tr. Stankovce 0:0

V dohrávke 33. kola sa na výbornom trávniku hral obojstranne svižný futbal. Hostia neprišli brániť, čo dokázali v úvode nepresnými streleckými Takáča a Škvarku. Novodubničania sa snažili presadiť centrovanými loptami, no k finálnemu zakončeniu sa nedostávali. V 22. min oslávenec Držík peknou strelou z 20 metrov k žrdi poriadne natiahol Zemanoviča, ktorý o štyri minúty bravúrne vyrazil delovku Švikruhu z ešte väčšej vzdialenosti. Veľmi dobrý úsek hry domácich zakončil v 29. min Pilný, ktorý prešiel obranou, ale jeho strelu vybiehajúci gólman zneškodnil. Tr. Stankovce potom prešli do ofenzívy a v 31. min nedočiahol Hazda loptu pred odkrytou bránou a v 34. min Punova tvrdá strela letela tesne vedľa. V 42. min vybiehajúci brankár hostí zle trafil loptu a Antošík iba za cenu žltej karty zabránil domácemu hráčovi v skórovaní do opustenej brány. Po prestávke pokračoval vyrovnaný duel, no šancí bolo pomenej. V 51. min Marcinát hlavičkoval vedľa a potom zaujala až Žifčákova strela v 70. min, ktorú Zemanovič vyrazil. Záverečný tlak domácich končil väčšinou pred šestnástkou, no v 85. min mohol rozhodnúť striedajúci Tadlánek, lenže jeho hlavičke zblízka chýbala presnosť. Novodubničania od 12. novembra na jar ešte neinkasovali, po štyroch čistých kontách Zaťka pridal piate Kostka.

Rozhodoval S. Krivošík, ŽK: Kucharík – Antošík, Takáč, 150 divákov.

N. DUBNICA: Kostka – Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Vojvodík (68. Tadlánek), Lendvay, Minárik (56. Žifčák).

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Blaško, Hazda (77. Sedláček), Repa, Takáč, Puna (74. Pekár), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Marcinát (85. Hrbas).

Ostatné výsledky: Malženice – Partizánske 2:2 (2:2), Boleráz – Hlohovec 1:0 (0:0), Prečín – Holíč 0:3 (0:2), Vrbové a J. Bohunice mali voľno.

1. Borčice 21 18 1 2 67:13 55

2. Myjava B 21 12 5 4 37:18 41

3. Boleráz 22 12 4 6 35:23 40

4. Malženice 21 11 6 4 44:25 39

5. J. Bohunice 21 9 6 6 31:23 33

6. N. Dubnica 21 8 8 5 24:16 32

7. Častkovce 21 8 6 7 23:23 30

8. Tr. Stankovce 21 8 5 8 26:30 29