Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Nemšová doma opäť víťazne, Horses zabrali naplno v Galante

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Galanta – FC Horses 0:1 (0:0)

V prvej polovici úvodnej 45-minútovky sa oba celky sústredili na bránenie, na šancu sa čakalo. Tá prišla v 25. minúte, keď si loptu na pravej vertikále prebral domáci Kočiš a po šikovnej kľučke na obrancu mieril medzi tri žrde, no defenzíva Horses pokus zblokovala na roh. V 28. min. sa po vydarenom centri Meszlényiho a zle odvrátenej lopte obrany dostal na hranici pokutového územia k zakončeniu Prágai, ale opečiatkoval len brvno. Následne sa k strele dostal aj hosťujúci Kastelovič, ktorý z 20 m mieril tesne vedľa brány Stránského. V 41. min. tesne pred šestnástkou zatiahol za ručnú brzdu striedajúci Jakubjak, za čo okamžite zinkasoval červenú kartu. Jakubjak teda na ihrisku pobudol iba 9 minút, keď sa nedobrovoľne musel porúčať pod sprchy. Ponúknutý priamy kop Bánovce trestuhodne premárnili a až do konca prvého dejstva sa na ani jeden strane nič zaujímavé neudialo. Po prestávke sa na príležitosti opäť čakalo. V 55. min. unikol po ľavom krídle hosťujúci Mrocek, ktorý finálnou prihrávkou našiel Golisa a ten presným zakončením k pravému rohu poslal svoj tím do vedenia 0:1 z pohľadu Slovana. Gól Horses naštartoval, po hodine hry sa k dostali k rohu, z ktorého sa ku koncovke dostal strelec Golis, avšak tentoraz sa iba ozývala ľavá tyč. Galanta sa pokúsila o odpoveď v 64. min., keď Meszlényiho priamy kop našiel Mišuru, no ten strieľal tesne nad. O 5 minút neskôr sa opäť zahrávala štandardka, lopta sa dostala k Bašovi, ktorý z 11 metrov vypálil na odkrytú bránu. Vo vyrovnaní mu zabránil vlastný spoluhráč Winkler, ktorý sa medzi tri žrde dostal po skrumáži v pokutovom území a chrbtom loptu vyrazil iba pred Nagya, ktorého dorážačka tesne minula bránu hostí. Záverečnú príležitosť stretnutia si pripísali futbalisti Bánoviec, v 80. min. po pravom krídle unikol Olej, Stránský si však s jeho pokusom z 20 metrov poradil. Do konca duelu sa hra už len kúskovala, Slovan teda doma prišiel o všetky tri body.

Gól: 55. Golis. R Matulová, ŽK: R. Meszlényi – Olej, ČK: 41. Jakubjak (G), 150 divákov.

FC: Slijepčević – Golis (62. Gajdošík), Kastelovič, Poštrk, Mrocek, Barta (78. Arsenovič), Olej (88. Oravec), Svatík, Halás, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák.TIBOR DROZD

Nemšová – Šurany 3:1 (0:1)

Počas prvého polčasu pôsobili hostia lepším dojmom, boli pohyblivejší s lepším štartom na loptu a väčším dôrazom v osobných súbojoch. Domáci hráči ťahali za kratší koniec, k čomu sa pridala aj nepresnosť v rozohrávke. V 5. min sa po rohu domácich dostala lopta k Nwoforovi, ten zo 6 m tvrdo vystrelil, Košlab reflexívne loptu vyrazil. Ako prví sa vedenia ujali hostia, keď v 9. min po centri z pravej strany loptu do brány usmernil Dudáš. V 24. min z 8 m vystrelil Beňo, avšak jeho strela nemala dostatočný dôraz a presnosť. Päť minút pred koncom prvého dejstva vystrelil spoza šestnástky Prekop, lopta však minula ľavú žrď brány hostí. V 45. min podnikli hostia rýchly protiútok, po strele Dudáša sa lopta dostala k Dikáczovi, ten však netrafil z 10 m domácu bránu. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. V 53. min z 20 m vystrelil pod brvno Prekop, Košláb pekným zákrokom vyrazil loptu na roh. Po jeho zahratí sa lopta dostala k voľnému Nwoforovi, ktorý s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 64. min domáci hráči podnikli rýchly protiútok. Nwofor prihral v šestnástke Fabušovi a ten prestrelil Košlába – 2:1. Hostia pohrozili v 72. min, keď sa lopta po strele Dikácza obtrela o brvno. V 83. min domáci spečatili víťazstvo, keď Fabuš potiahol loptu po ľavej strane do otvorenej obrany hostí, prihral do šestnástky voľnému Prekopovi a ten do odkrytej brány pridal na 3:1. Domáci si do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Góly: 53. Nwofor, 64. Fabuš, 83. Preko – 9. Dudáš. R Šandrik, ŽK: Mizerák – Piskla, 150 divákov.

NEMŠOVÁ: Chudý – Nwofor, Kresánek, Pedro (60. Kvasnička), Ďuriš, Holíček, Prekop, Beňo (84. Komora), Čatakovič (46. Fabuš), Mizerák, Schiszler. Tréner Ľ. Reiter. ⋌TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Horná Nitra – ViOn B Vráble 0:1 (0:1), Púchov – Neded 2:0 (2:0), Nové Zámky – Veľký Meder 3:1 (1:0), Komárno – Veľké Ludince 4:0 (3:0), Led. Rovne – Šaľa 4:0 (1:0), Beluša – Topoľčany 2:0 (1:0), Gabčíkovo – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1), Dubnica mala voľno.

15. Šurany 23 7 5 11 36:47 26 (-7)

16. Veľký Meder 23 7 4 12 24:40 25 (-11)

17. Nové Zámky 23 6 4 13 31:37 22 (-14)

18. Horná Nitra 23 6 4 13 24:42 22 (-14)

19. Neded 24 3 3 18 22:58 12 (-27)

1. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  2. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  3. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  5. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  6. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  7. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  8. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  9. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  10. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  2. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!
  3. Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti
  4. OMV otvára novú čerpaciu stanicu v Liptovskom Mikuláši
  5. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?

Jozef Vajda: Film Sviňa by mali vidieť všetci, ktorí plánujú ísť voliť

Už 6. februára sa do kín dostane nový slovenský film Sviňa. Vznikol na základe rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza. Réžiu, produkciu a scenár zastrešili Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.

Spoplatnenie Juhu spustia v apríli, ministerstvo zamietlo rozklad

Ďalšiu vlnu regulácie parkovania v Trenčíne plánujú spustiť v polovici apríla.

Parkovanie na Juhu: veľa áut a málo miesta.

Dukla zdolala Nitru aj štvrtý raz v sezóne

Zverenci trénera Jána Pardavého si poradili s Nitrou.

Trenčín zvíťazil na ľade Nitry.

Meteorológovia varujú pred poľadovicou na cestách

Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.