Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Nemšová doma opäť víťazne, Horses zabrali naplno v Galante

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Galanta – FC Horses 0:1 (0:0)

V prvej polovici úvodnej 45-minútovky sa oba celky sústredili na bránenie, na šancu sa čakalo. Tá prišla v 25. minúte, keď si loptu na pravej vertikále prebral domáci Kočiš a po šikovnej kľučke na obrancu mieril medzi tri žrde, no defenzíva Horses pokus zblokovala na roh. V 28. min. sa po vydarenom centri Meszlényiho a zle odvrátenej lopte obrany dostal na hranici pokutového územia k zakončeniu Prágai, ale opečiatkoval len brvno. Následne sa k strele dostal aj hosťujúci Kastelovič, ktorý z 20 m mieril tesne vedľa brány Stránského. V 41. min. tesne pred šestnástkou zatiahol za ručnú brzdu striedajúci Jakubjak, za čo okamžite zinkasoval červenú kartu. Jakubjak teda na ihrisku pobudol iba 9 minút, keď sa nedobrovoľne musel porúčať pod sprchy. Ponúknutý priamy kop Bánovce trestuhodne premárnili a až do konca prvého dejstva sa na ani jeden strane nič zaujímavé neudialo. Po prestávke sa na príležitosti opäť čakalo. V 55. min. unikol po ľavom krídle hosťujúci Mrocek, ktorý finálnou prihrávkou našiel Golisa a ten presným zakončením k pravému rohu poslal svoj tím do vedenia 0:1 z pohľadu Slovana. Gól Horses naštartoval, po hodine hry sa k dostali k rohu, z ktorého sa ku koncovke dostal strelec Golis, avšak tentoraz sa iba ozývala ľavá tyč. Galanta sa pokúsila o odpoveď v 64. min., keď Meszlényiho priamy kop našiel Mišuru, no ten strieľal tesne nad. O 5 minút neskôr sa opäť zahrávala štandardka, lopta sa dostala k Bašovi, ktorý z 11 metrov vypálil na odkrytú bránu. Vo vyrovnaní mu zabránil vlastný spoluhráč Winkler, ktorý sa medzi tri žrde dostal po skrumáži v pokutovom území a chrbtom loptu vyrazil iba pred Nagya, ktorého dorážačka tesne minula bránu hostí. Záverečnú príležitosť stretnutia si pripísali futbalisti Bánoviec, v 80. min. po pravom krídle unikol Olej, Stránský si však s jeho pokusom z 20 metrov poradil. Do konca duelu sa hra už len kúskovala, Slovan teda doma prišiel o všetky tri body.

Gól: 55. Golis. R Matulová, ŽK: R. Meszlényi – Olej, ČK: 41. Jakubjak (G), 150 divákov.

FC: Slijepčević – Golis (62. Gajdošík), Kastelovič, Poštrk, Mrocek, Barta (78. Arsenovič), Olej (88. Oravec), Svatík, Halás, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák.TIBOR DROZD

Nemšová – Šurany 3:1 (0:1)

Počas prvého polčasu pôsobili hostia lepším dojmom, boli pohyblivejší s lepším štartom na loptu a väčším dôrazom v osobných súbojoch. Domáci hráči ťahali za kratší koniec, k čomu sa pridala aj nepresnosť v rozohrávke. V 5. min sa po rohu domácich dostala lopta k Nwoforovi, ten zo 6 m tvrdo vystrelil, Košlab reflexívne loptu vyrazil. Ako prví sa vedenia ujali hostia, keď v 9. min po centri z pravej strany loptu do brány usmernil Dudáš. V 24. min z 8 m vystrelil Beňo, avšak jeho strela nemala dostatočný dôraz a presnosť. Päť minút pred koncom prvého dejstva vystrelil spoza šestnástky Prekop, lopta však minula ľavú žrď brány hostí. V 45. min podnikli hostia rýchly protiútok, po strele Dudáša sa lopta dostala k Dikáczovi, ten však netrafil z 10 m domácu bránu. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. V 53. min z 20 m vystrelil pod brvno Prekop, Košláb pekným zákrokom vyrazil loptu na roh. Po jeho zahratí sa lopta dostala k voľnému Nwoforovi, ktorý s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 64. min domáci hráči podnikli rýchly protiútok. Nwofor prihral v šestnástke Fabušovi a ten prestrelil Košlába – 2:1. Hostia pohrozili v 72. min, keď sa lopta po strele Dikácza obtrela o brvno. V 83. min domáci spečatili víťazstvo, keď Fabuš potiahol loptu po ľavej strane do otvorenej obrany hostí, prihral do šestnástky voľnému Prekopovi a ten do odkrytej brány pridal na 3:1. Domáci si do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Góly: 53. Nwofor, 64. Fabuš, 83. Preko – 9. Dudáš. R Šandrik, ŽK: Mizerák – Piskla, 150 divákov.

NEMŠOVÁ: Chudý – Nwofor, Kresánek, Pedro (60. Kvasnička), Ďuriš, Holíček, Prekop, Beňo (84. Komora), Čatakovič (46. Fabuš), Mizerák, Schiszler. Tréner Ľ. Reiter. ⋌TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Horná Nitra – ViOn B Vráble 0:1 (0:1), Púchov – Neded 2:0 (2:0), Nové Zámky – Veľký Meder 3:1 (1:0), Komárno – Veľké Ludince 4:0 (3:0), Led. Rovne – Šaľa 4:0 (1:0), Beluša – Topoľčany 2:0 (1:0), Gabčíkovo – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1), Dubnica mala voľno.

1. Komárno 24 19 3 2 61:17 60 (+24)

2. Led. Rovne 24 15 5 4 48:25 50 (+11)

3. Púchov 24 14 6 4 43:16 48 (+12)

4. Beluša 24 12 5 7 32:27 41 (+11)

5. ViOn B Vráb. 24 11 5 8 37:29 38 (-1)

6. Topoľčany 24 11 2 11 32:34 35 (+2)

7. Galanta 23 10 4 9 38:30 34 (-2)

8. DAC B/Vrak. 24 9 7 8 31:26 34 (+1)