Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Smola v samostatných nájazdoch, starší žiaci Dukly strieborní

Od štvrtka do soboty sa za Zimnom štadióne Pavla Demitru uskutočnil finálový turnaj starších žiakov. Dukla v domácom prostredí získala strieborné medaily.

Ilustračné. Ilustračné. (Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

TRENČÍN. Starší žiaci Dukly (8 HT) vstúpila do turnaj úspešne. V prvom zápase porazila víťaza východoslovenskej skupiny z Košíce 4:2. O osude zápasu rozhodla 52. minúta, keď sa presadil Migila a o niekoľko sekúnd pridal štvrtý gól Vaňo. V druhom zápase sa mladí Trenčania potrápili oveľa viac. Dva zlepené góly zo 17. minúty v podaní Krajčoviča a Stránského znamenali sľubný začiatok, no Púchov dokázal vyrovnať. O všetkom rozhodol v samostatných nájazdoch Jankovský.

V záverečnom zápase potrebovali zverenci trénera Romana Chatrnúcha zdolať bratislavský Slovan. Prvú tretinu po zásahoch Stránského a Vaňa vyhrali 2:0 a smerovali za titulom. V druhej časti hry Slovanisti vyrovnali. Posledný zápas finálového turnaja gradoval až v samostatných nájazdoch, kde mali pevnejšie nervy belasí. Trenčín získal strieborné medaily.

VÝSLEDKY:

Trenčín – Košice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly Dukly: 14. Stránský (Migila, Bečár), 37. Vojtech (Bárdoš, Vaňo), 52. Migila (Stránský, Jankovský), 52. Vaňo (Vojtech), vylúčení: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodoval: Adamec, 299 divákov.

Púchov – Trenčín 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly Dukly: 17. Krajčovič (Lehocký), 17. Stránský (Migila), rozhodujúci samostatný nájazd Jankovský, vylúčení: 6:6, Putala (Púchov) 10 min OT, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodoval: Adamec, 263 divákov.

Trenčín – Slovan 2:3 sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly Dukly: 8. Stránský (Bečár, Bednár), 19. Vaňo (Bárdoš), vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodoval: Mullner, 299 divákov.

Ostatné výsledky: Slovan – Púchov 6:1, Košice – Slovan 2:10, Košice – Púchov 4:5.

1. Slovan 3 2 1 0 0 19:5 8

2. Trenčín 3 1 1 1 0 9:7 6

3. Púchov 3 1 0 1 1 8:13 4

4. Košice 3 0 0 0 3 8:19 0